Piątek, 12 Lipca 2024 | Imieniny: Brunona, Jana, Wery chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz, fot. Michał Włoch

Ubezwłasnowolniony zarząd. Komentarze

Mariusz Paluch dostał warunkowe absolutorium na pół roku, a rada nadzorcza nałożyła na niego szereg ograniczeń.

Mariusz Paluch dostał warunkowe absolutorium na pół roku, a rada nadzorcza nałożyła na niego szereg ograniczeń.

O komentarz w sprawie wprowadzenia planu naprawczego i szeregu ograniczeń nałożonych na prezesa basenu zapytaliśmy dwóch radnych z komisji rewizyjnej, którzy wnikliwie przeanalizowali sytuację miejskiej spółki oraz kontrolowali burmistrza w zakresie efektów ekonomicznych wynikających z inwestycji zrealizowanych na pływalni w 2014 roku. Na nasze pytanie odpowiedział też  Arseniusz Finster, czyli jednoosobowe zgromadzenie wspólników.

 

Na środowej konferencji prasowej z udziałem rady nadzorczej byli Antoni Szlanga, zastępca szefa komisji rewizyjnej rady miejskiej i jej członek Mariusz Brunka. Ci podpisali się pod protokołem z kontroli, którego konkluzja była następująca: „W ocenie komisji prezes Paluch nie daje rękojmi zapewnienia zasadniczych zmian w spółce. Komisja uważa, iż powinien być natychmiast zwiększony nadzór właścicielski w spółce”. Radnego z klubu burmistrza zapytaliśmy, czy wobec takich zaleceń podjęte kroki są dla niego wystarczające. - Konkluzją kończącą protokół komisji rewizyjnej było ograniczenie roli prezesa, zmiana sposobu zarządzania i wzmocnienie nadzoru właścicielskiego, i to się stało. Czyli de facto to co proponowaliśmy, to osiągnęliśmy. A będziemy obserwować co się będzie działo. Uważam, że to pół roku to jest jakiś dobry czas, by ocenić. Zobaczymy, na pewno w styczniu pójdziemy jako komisja rewizyjna na rekontrolę – skomentował Antoni Szlanga.

Reklama | Czytaj dalej »

Szlanga o decyzjach ws. basenu.

Zgoła inaczej podjęte decyzje ocenia Mariusz Brunka, który domagał się dymisji prezesa pływalni. - Smutno mi i to bardzo. To był bardzo dobry dzień dla pana prezesa Palucha i bardzo zły dla finansów miasta Chojnice. Spodziewam się wszystkiego, co najgorsze. Jednoznaczna wymowa raportu, ustaleń komisji i pana Janiaka, która skończyła się formalnym podsumowaniem ze strony komisji, iż pan Paluch stracił rękojmię do tego, by pełnić funkcję prezesa, została całkowicie zignorowana i nikt do niej się w zasadzie nie odniósł. Usłyszeliśmy za to bardzo wiele w gruncie rzeczy pochwał i przekonania, że będzie lepiej. Mamy oto sytuację, że praktycznie mamy czterech prezesów, w tym jednego kulawego i ubezwłasnowolnionego, a ci którzy będą daleko od Chojnic będą de facto podejmować najistotniejsze decyzje w sprawie basenu. Taka decyzja pod kątem organizacji i zarządzania jest w gruncie rzeczy żadna. Pamiętajmy o tym, że nikt nie żąda, żeby basen był dochodowy. Żądaliśmy tylko tego, żeby ktoś panował nad finansami tego podmiotu. Niestety ta decyzja spowoduje, że koszty tego przedsięwzięcia będą rosły. Ustalenie, że robimy coś na pół roku i sprawdzamy, czy ktoś będzie się grzecznie zachowywał, to jest oczywiście bardzo wygodna sytuacja. Przez pół roku nawet najgorszy kryminalista czasami dobrze się prowadzi. Pamiętajmy, że mamy do czynienia z notorycznym złym zarządzeniem od 15 lat (…).

Brunka o decyzjach ws. basenu.


Po co prezes, który po nałożeniu tak wielu ograniczeń, gdzie choćby o wydatkowanie kwoty powyżej tysiąca złotych musi pytać radę nadzorczą, w zasadzie nie wykonuje pracy prezesa? - zapytaliśmy burmistrza Arseniusza Finstera. - Prezes to nie tylko osoba, która wydaje pieniądze w spółce. Prezes to osoba, która organizuje pracę tej spółki i tutaj nie ma finansów. Prezes to osoba, która zajmuje się sprawami technicznymi, marketingiem. Władzą prezesa czy burmistrza nie tylko są pieniądze, ale też sposób rozwiązywania konfliktów. To jest bardzo szerokie zagadnienie. (...) Mariusz Paluch jest dobrym prezesem spółki, natomiast popełnił szereg błędów związanych z analizą ryzyka, ekonomiczną i z tym, co powiedział pan przewodniczący rady, czyli niedokończony temat i wskazanie, że on już jest. Natomiast pomysły mierząc przez 5 miesięcy tego roku, które wdrażał za część środków ze zbycia nieruchomości, dały efekt. Mamy zwiększoną liczbę osób na basenie i większe przychody spółki. Jeżeli to się utrzyma, to będzie naprawdę dobrze. Ale trzeba pilnować kosztów pracy, reprezentacji, stąd ten kaganiec, o którym mówimy.

Finster o roli prezesa basenu.


Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

23 komentarzy

~Czy ktoś widział już Mariusza w kagańcu?
Czy ktoś widział już Mariusza w kagańcu?

Upłynął już ponad miesiąc od oficjalnego ogłoszenia o nałożeniu kagańca Mariuszowi Paluszkowi po spotkaniu jedynego wspólnika (burmistrza Arka) i rady nadzorczej Parku Wodnego.

Czy ktokolwiek widział już Mariusza w tym kagańcu?

Czy rekreacyjny wyjazd Mariusza nad morze na ryby służbowym samochodem po zapewnieniu go przez Arka, że nadal będzie sobie mógł prezesować i bezkarnie defraudować majątek społeczny, był ostatnim momentem bez kagańca?

Gdzie jest ten kaganiec?

28 Lipca 2015, godzina 19:38
Oceniono 4 razy 2
~Trolling
Trolling jest niezwykle niebezpieczny i uciążliwy. Szokujące, złośliwe, krytyczne wpisy i wyzwiska pod Twoim adresem lub pod adresem wykonywanych przez Ciebie prac - to podstawa działań trolla. Troll działa jak przynęta i tylko czeka, aby inni użytkownicy złapali się jak rybka na haczyk. Gdy inni podchwycą temat, troll robi wszystko żeby w krótkim czasie obrzucili cię inwektywami. Do tak odważnego działania pcha ich anonimowość.

Taka agresja w sieci często jest spowodowana chęcią podniesienia własnej samooceny, odreagowania stresów, frustracji i własnych problemów. Trzeba jednak zaznaczyć, że anonimowość w sieci jest tylko pozorna i w efekcie można namierzyć swoich oprawców i postawić im zarzuty.


nasalony.pl
30 Czerwca 2015, godzina 10:40
Oceniono 4 razy 2
~zorientowany
Decyzja o zwolnieniu pod fałszywym zarzutem cenionego lekarza chirurga Ireneusza O. zapadła w zaciszu ratuszowego gabinetu Arseniusza F. W naradzie oprócz burmistrza uczestniczyli: skorumpowany TW Stanisław Feliks S., niedomyty, pazerny i pozbawiony skrupułów dyrektor szpitala Lechu B., obleśny karaczan i piesek Finstera radca prawny Robert W. oraz komendant policji mobber Krzysztof P. Ten KU KLUX KLAN wydał wyrok na szanowaną powszechnie rodzinę O., żeby zastraszyć i zniszczyć żonę lekarza Marzennę O., która ośmieliła się krytykować władzę oraz postanowiła ubiegać się o mandat radnej. To przerażające jak chojnicka ośmiornica rozprawia się z ludźmi myślącymi inaczej. Lechu B. to kolega ze szkolnej ławy Ireneusza i Marzenny, a Stanisław S. - pseudo-przyjaciel i dawny sąsiad państwa O. - bezwolny urzędas w rękach Arka F., nie potrafiący myśleć samodzielnie tylko wykonujący to co F. mu nakaże. Przerażający obraz lokalnych zależności, kolesiostwa i uwarunkowań politycznych. I tacy ludzie nami rządzą!
30 Czerwca 2015, godzina 09:59
Oceniono 16 razy 2
~Ooo
Ooo...
26 Czerwca 2015, godzina 22:44
Oceniono 9 razy 5
~bulterier
Nexis, o czym ty mówisz? Jaka prostsza decyzja? Juz dawno Arek z prezesem Mariuszkiem ustalili, że Paluch zostaje nadal prezesem wbrew wszelkiemu łamaniu zasad, którego się dopuścił. Farseniusz nie pozwoli skrzywdzić swojego pieska merdającego ogonkiem.
26 Czerwca 2015, godzina 15:17
Oceniono 24 razy 10
~Nexis
Czegoż innego można było spodziewać się po Finsterze...Tylko naiwni zapewne liczyli na to, że słusznie pozbawi Palucha posady. Jak jednak pozbawiać intratnej posady osoby, do której zwraca się na codzień "Paluszku". Decyzja Finstera o zwolnieniu prezesa byłaby o wiele prostsza gdyby ten pierwszy dokładał do basenu z prywatnych pieniędzy.
26 Czerwca 2015, godzina 14:40
Oceniono 30 razy 18
~Racjonalista
Brawo dla Pana Brunki ! Chojnice bardzo cierpią, że nie ma takich osób w Radzie więcej.
26 Czerwca 2015, godzina 12:15
Oceniono 34 razy 20
~alexis
lex

jest dla normalnych ludzi

a dla portalu...


to tylko brak rzetelności co świadczy o braku klasy.....a dla sfrustrowanych nieśmiałych ,przyjaciół mariusza...

to pokazanie jak boli życie nieudacznika...


26 Czerwca 2015, godzina 07:14
Oceniono 21 razy 3
~lex
Helsińska Fundacja Praw Człowieka:
Wielka Izba Europejskiego Trybunału Praw Człowieka wydała 16.06.2015 r. wyrok w sprawie Delfi p. Estonii dotyczący odpowiedzialności administratora portalu informacyjnego za bezprawne komentarze internautów zamieszczane pod artykułami redakcyjnymi (skarga nr 64569/09). Wielka Izba utrzymała w mocy wcześniejszy wyrok Izby Trybunału, uznając, że obciążenie portalu odpowiedzialnością za wpisy osób trzecich nie naruszało swobody wypowiedzi (art. 10 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka).

Wyrok ma szczególne znaczenie dla administratorów stron internetowych, które umożliwiają komentowanie materiałów dziennikarskich i zachęcają do tego swoich użytkowników oraz są prowadzone na komercyjnych zasadach.
26 Czerwca 2015, godzina 06:07
Oceniono 17 razy -5
~niesmialy24.pl
Sherlock: "Watsonie, odpowiedz, kto jest w stanie w ciągu sekundy wstawić kilkadziesiąt plusów lub minusów do komentarzy na forum i kto czuje się bezkarny na portalu?".

Watson: "Sherlocku, nie zadawaj mi banalnych pytań. Odpowiedź jest oczywista i łatwo ją zweryfikować. Dowody są w zasięgu ręki."
26 Czerwca 2015, godzina 05:47
Oceniono 17 razy 3
~ciekawe?
Strzępicie języki opluwacie ludzi i po co? Szkoda słów i czasu. Nie pasuje to zapamiętajcie nazwiska a za prawie 4 lata wybory może się napiszecie do tej pory do woli. Źle Ludziska Wam to macie możliwość doprowadzić do referendum i to wcześniej skończyć. Konstytucja daje takie prawo wywalić takich mistrzów prezesów (śmieszne Rady Nadzorcze), radnych,burmistrzów, wójtów, starostów. Powodzenia w obrażaniu i pisaniu.
26 Czerwca 2015, godzina 02:45
Oceniono 7 razy 5
~do Burmistrza
Dlaczego Paluchowi pensji nie zniżą??!! Facet nieudacznik,Park do ruiny doprowadził!! dać mu 3 tyś anie 10 tyś!!
25 Czerwca 2015, godzina 22:46
Oceniono 23 razy 17
~do nieśmiałego
Piszesz:
Poprzez rutynowo partaczone uboczne interesy prezesa Paluszka burmistrz opłaca, wynagradza, i kupuje ludzi i firmy potrzebne mu do różnych przewałów i przekrętów! A cale to teatralne przedstawienie z publiczną oceną Paluszka miało jedynie uświadomić mieszkańcom, radzie miasta, i prezesowi, że los każdej osoby w mieście zależy od widzi-mi-się wszechmogącego Fina, niezależnie od przewinień, partactwa, głupoty, oszustw, lub pychy ocenianej osoby

Mylisz się. Tak jak Paluch powtarza często zasłyszane powiedzenie "pycha kroczy przed upadkiem" sądząc, że dotyczy to wszystkich innych - tylko nie jego (a itak niedługo się okaże, że los bywa przewrotny), tak i społeczeństwo nie jest aż tak głupie, jak się naszym decydentom wydaje. Idą zmiany. Cierpliwość mieszkańców Chojnic powoli się kończy. To prawda: "PYCHA KROCZY PRZED UPADKIEM."
25 Czerwca 2015, godzina 22:33
Oceniono 35 razy 29
~Większe koryto dla prezesa Paluszka!

Odważę się być jasnowidzem - za około 6 miesięcy rada nadzorcza, a być może zachęcony przez burmistrza przewodniczący komisji rewizyjnej oświadczy, że w Chojnicach i całym powiecie nie ma lepszego prezesa ponad Mariusza Paluszka. Oczywiście przytoczą jakieś drobne uchybienia - a to że wspaniały prezes jada cukierki przed obiadem, lub że w sprawozdaniach nie używa przecinka gdzie trzeba - lecz ogólnie Mariusz otrzyma celującą ocenę za bezmyślne wykonywanie poleceń członków rady nadzorczej, a przede wszystkim za posłuszne wykonywanie poleceń najwspanialszego burmistrza w historii Chojnic - Arka Finstera. Tak wiec 15-sty rok rzadow prezesa Paluszka zakonczy sie tak jak w latach poprzednich wielkim sukcesem!

Czyż istnieje jakakolwiek inna opcja?
Poprzez rutynowo partaczone uboczne interesy prezesa Paluszka burmistrz opłaca, wynagradza, i kupuje ludzi i firmy potrzebne mu do różnych przewałów i przekrętów! A cale to teatralne przedstawienie z publiczną oceną Paluszka miało jedynie uświadomić mieszkańcom, radzie miasta, i prezesowi, że los każdej osoby w mieście zależy od widzi-mi-się wszechmogącego Fina, niezależnie od przewinień, partactwa, głupoty, oszustw, lub pychy ocenianej osoby. Osoby takie jak Paluszek, potrzebne Finiowi do korupcyjnych krętactw zostaną dopuszczone do koryta wypełnionego społecznymi funduszami, a inni niepotrzebni Finiowi zostaną odsunięci.


Oto proste przestanie całej tej publicznej imprezy z kontrolowaniem i ocenianiem prezesa Paluszka! A kontrolerzy z rady nadzorczej, radni, i dziennikarze byli jedynie nieświadomymi statystami w przedstawieniu kontrolowanym przez Finia. Także Mariusz Brunka odegrał posłusznie wyznaczoną mu przez burmistrza role komedianta pod tytułem: "Mój cyrk, moja małpa"! Swoje role odegrali także i inni posłuszni radni z komisji rewizyjnej! Wielu chojniczan dało się nabrać, że to przedstawienie w ratuszu miało jakiekolwiek znaczenie. A prawda jest taka, że Arek z góry zapewnił kolesia Paluszka, że dalej zapewni mu pełen dostęp do koryta - dlatego też Mariusz otwarcie olał i publicznie zadrwił z radnych w czasie wystąpienia w ratuszu! Radni, chociaż tego nie rozumieli, nie mieli nic do powiedzenia w sprawie Paluszka - Arek sam zadecydował o tym by Paluszek nadal miał dostęp do koryta wypełnionego społecznymi funduszami i radni nie mieli żadnego wpływu na tą decyzje skorumpowanego burmistrza Arka.

Dzięki Finiowi Mariusz uzyskał absolutorium od RN i od burmistrza, który reprezentował społeczeństwo Chojnic. A otrzymanie absolutorium Mariusz także powinien otrzymać nagrodę. Może burmistrz da mu ponownie podwyżkę bo prezes Paluszek stale zarabia żenująco mało w porównaniu do innych prezesów chojnickich spółek! Może, gdy prezes Mariusz otrzyma znaczniejszą podwyżkę to przestanie używać fundusze Parku Wodnego na potrzeby i przyjemności swoich znajomych, swojej rodziny, i swoje własne.

Arek - Mariuszowi za uzyskanie absolutorium od rady nadzorczej i od społeczeństwa Chojnic należy się godna podwyżka! Czyż wymuszona na radzie nadzorczej publiczna aprobata działań prezesa Paluszka nie jest dobrą wymówką by podwyższyć mu żenująco niską płace?


nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
http://chojnice.livejournal.com
25 Czerwca 2015, godzina 20:49
Oceniono 68 razy 54
~kierowca
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
25 Czerwca 2015, godzina 20:48
Oceniono 34 razy -18

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 390.00 400.00 DKKDKK 49.80 52.10
EUREUR 423.00 428.00 RUBRUB 4.36 4.58
CHFCHF 433.00 443.00 NOKNOK 29.00 31.90
GBPGBP 501.00 510.00 SEKSEK 36.10 37.20
Aktualizacja: 2024-07-12 16:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 390.74 395.59 DKKDKK 49.90 52.00
EUREUR 424.10 428.00 RUBRUB 4.36 4.58
CHFCHF 434.00 439.00 NOKNOK 29.10 31.80
GBPGBP 504.11 509.40 SEKSEK 36.20 37.10
Aktualizacja: 2024-07-12 16:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Dokąd wybierasz się na wakacje?Ceny paliw2024-07-12

E95 E98 ON LPG
BP 6.67 zł 7.37 zł 6.76 zł 2.69 zł
Circle K 6.59 zł - 6.68 zł 2.69 zł
Mol Chojnice 6.64 zł - 6.69 zł 2.69 zł
MZK 6.54 zł 6.99 zł 6.64 zł 2.63 zł
Orlen 6.64 zł 7.37 zł 6.73 zł 2.69 zł
PKS 6.52 zł - 6.62 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij