Wtorek, 16 Lipca 2024 | Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka, fotomontaż ms

Kontrola w asyście burmistrza

Od lewej: prezes Mariusz Paluch, burmistrz Arseniusz Finster i członkowie RN Artur Niewiarowski, Daniel Cieślak i Henryk Modrzejewski.

Od lewej: prezes Mariusz Paluch, burmistrz Arseniusz Finster i członkowie RN Artur Niewiarowski, Daniel Cieślak i Henryk Modrzejewski.

Po roku radni wracają do pływalni, by przyjrzeć się czy sytuacja finansowa się poprawiła i czy prezes, na którego nałożono przysłowiowy kaganiec, dostosował się do zaleceń. Tym razem jednak będzie towarzyszył im burmistrz. A w zeszłym roku to jego radni kontrolowali, czy dobrze nadzoruje spółkę...

 

 

W tej chwili w dokumenty miejskiej spółki Centrum Park zagląda specjalista od kontroli z ratusza Andrzej Janiak, który w ubiegłym roku wykazał szereg błędów w zarządzaniu. Zaplanowana kontrola się przedłużyła i potrwać ma do 10 kwietnia. Wtedy do pracy zabierają się rajcy z komisji rewizyjnej w pełnym składzie. W ubiegłym roku po głębokiej analizie stwierdzili, że "prezes Paluch nie daje rękojmi zasadniczych zmian w spółce", a nadzór właścicielski powinien zostać zwiększony.

Reklama | Czytaj dalej »

Jak widać wziął to do siebie burmistrz Arseniusz Finster, który jednoosobowo stanowi zgromadzenie wspólników spółki. - Będę chciał wziąć udział w pracach komisji rewizyjnej, ponieważ zależy mi na tym, żeby publicznie pokazać to wszystko co w Parku Wodnym się zmieniło w ostatnich latach i bedę starał się opisać ekonomicznie przyczyny i skutki wdrożenia tych inicjatyw czy inwestycji, które w Parku Wodnym były, od apartamentu brzozowego poprzez sauny, nowe szafki, banię i inne rzeczy - zapowiada.

- Będę chciał wziąć udział w pracach komisji...

Na bieżąco włodarz dostaje informacje o frekwencji na basenie. - Najbardziej lubię oglądać SMS-y, kiedy jest powyżej tysiąca.

W czasie kontroli mają się odbyć konferencje prasowe na basenie. - Chcę was sprowokować do tego, żebyśmy włożyli, mówiąc kolokwialnie, nasz nos w każdy punkt Parku Wodnego - dziennikarzom zapowiada Arseniusz Finster.

Chcę was sprowokować do tego...

Ale przecież nie o oglądanie obiektu się rozchodzi, a bardziej o dokumenty. Przypomnijmy, że na jednej z konferencji na basenie prezes Mariusz Paluch pochwalił się apartamentem na wynajem, który powstał bez wymaganych pozwoleń... Może dlatego tak bardzo burmistrz chce "swojego" prezesa przypilnować, by ten zbyt szybko nie pochwalił się rezultatami swojej działalności...

Nasza reporterka zapytała burmistrza, czy ten aby na pewno może brać udział w rekontroli, wszak ta realizowana prawie przed rokiem obejmowała kontrolę działania burmistrza w zakresie nadzoru nad spółką Centrum Park...

- Ja do prac komisji rewizyjnej nie mogę się wplątywać w żaden sposób, natomiast mogę być ich obserwatorem. (...) Ta moja obecność nie jest na zasadzie konfrontacji czy pilnowania komisji rewizyjnej, żeby nie daj Boże czegoś nie zauważyła, bo ja przecież zapraszam dziennikarzy - odpiera. - Chciałbym w tej chwili rzucić wszystkie karty na stół, żebyśmy ocenili prezesa - deklaruje burmistrz Finster.

Ja do prac komisji rewizyjnej nie mogę się wplątywać...

W tym roku na karku prezes basenu miał już inspekcję pracy, następnie kontrolera z ratusza, za chwilę radnych, a potem czeka go kolejna - rady nadzorczej. Wreszcie na końcu odbędzie się zgromadzenie wspólników, a tym organem jest przecież... burmistrz.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

21 komentarzy

~Czy pleban Jacek poświeci uroczyście kaganiec i Mariusza?

Ciekawe, czy burmistrz zaprosi mecenasa sztuki Jacka Dawidowskiego by celebrując ze wszelkimi gusłami i magicznymi zaklęciami poświeci uroczyście kaganiec i Mariusza Paluszka w czasie uroczystości zdejmowania kagańca na ratuszu.

Mam nadzieje, że burmistrz tak jak zawsze sowicie wynagrodzi z budżetu miasta trud plebana, bo wiadomo, że nie jest łatwo wielebnemu Jacentemu opuszczać pani Mirki na dłużej.

10 Kwietnia 2016, godzina 17:27
Oceniono 16 razy 10
~Chciałbym zobaczyć uroczyste ściąganie kagańca z pyska Mariusza!
Już wkrótce Arek posługując się (EDIT) danymi i (EDIT) statystykami ogłosi, że nie masz na Pomorzu ani w całej Polsce lepszego prezesa ponad Mariusza i w związku z tym ogłosi publicznie, że kaganiec założony na pysk prezesa Paluszka w zeszłym roku będzie uroczyście ściągnięty! Być może, prezes tysiąclecia w nagrodę za fikcyjne osiągnięcia otrzyma także z rąk burmistrza podwyżkę żenująco niskiej pensji.

Chciałbym zobaczyć uroczystość ściągania kagańca z pyska Mariusza Paluszka!

Mam nadzieje, że dla potomności Jurek uwieczni to historyczne wydarzenie transmisją na żywo i nagraniem wideo umieszczonym na portalu chojnice.tv!


nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice i wieloletni osobisty znajomy burmistrza Arka
niesmialy.parafianin@mail.ru
http://chojnice.livejournal.com


09 Kwietnia 2016, godzina 22:59
Oceniono 27 razy 17
~kontrola w Centrum Parku w obecności Finstera to pic na wodę fotomontaż
Burmistrz trzyma łapę na pulsie. Nie pozwoli żeby Janiak przygotował kolejny rzetelny raport z kontroli prezesa Palucha bez udziału Finstera. Janiak jest tuż przed emeryturką. Nie będzie podskakiwał swojemu pryncypałowi Finsterowi. A więc raport będzie prawie że krystaliczny dla Palucha. Odnotowany zostanie nagły wzrost uczęszczających na basen. Oczywiście dzięki nowym "fantastycznym" pomysłom Palucha. Przez naście ostatnich lat nikt się nie czepiał o to jak Paluch "gospodarował" darmowymi karnetami dla kolesi. Nikt też nie dopytywał ile Centrum Park traci na tym że w saunie grzeją się a potem w basenie chłodzą kumple prezesa. Nikt nie dociekał jak finansowane są "kosmiczne" i nierentowne pomysły prezesa. Wystarczyło że Finster poprosił Radę Miejską o kolejną kasę dla Centrum Parku (bo przecież baseny są niedochodowe ) i z budżetu miasta szerokim strumieniem lały się setki tysięcy na wspomożenie biznesu prezesa. A przed samymi wyborami prezes dostał jeszcze podwyżkę bo zarabiał "żenująco mało" w porównaniu z innymi prezesami. Oczywistym jest że odpalił Finsterowi z tej podwyżki odpowiednią działkę na wygranie wyborów. I tak się to kręci w Chojnicach kolesiowski biznes. I Finster miałby odwołać Palucha?
06 Kwietnia 2016, godzina 01:04
Oceniono 19 razy 5
~do Marek
... ale zadajmy sobie zasadnicze pytanie czy osboy które teraz tak krzyczą i domagają się rozliczenia obecnych są krystalicznie czyste i klarowne , czy nie mają sobie nic do zarzucenia ? To własnie tych osob obawiam się najbardziej - pałających tylko jednym - zemstą ..........


Ty chyba jesteś prezes Mariusz Paluch! O jakiej zemście ty mówisz? Internauci domagają się przejrzystości i uczciwości w rozliczaniu wydatków prezesa na Centrum Park, a prezes i burmistrz robią wszystko, żeby te wydatki ukryć przed mieszkańcami Chojnic. To jedna wielka zadyma! Samochód najpierw kupiony po to, żeby kolesie mogli sobie pojechać na wakacje, a potem szybko sprzedany, żeby ludzie nie mogli dopytywać o te przekręty. Burmistrz naraża się na zarzuty kolesiostwa i sprzeniewierzania publicznych pieniędzy w imie ratowania Paluszka ale mu sie to czkawką odbije...
01 Kwietnia 2016, godzina 19:30
Oceniono 18 razy 2
~no to poczytajcie
~zero
Trzeba mieć rozdwojenie jaźni, żeby twierdzić, iż kontrola którą przeprowadzimy wobec siebie samych, będzie kontrolą obiektywną. Centrum Park to taka spółka, którą należy gruntownie zbadać. Paluch natomiast swoją posadę powinien stracić już dawno temu. Utrzymuje się na niej tylko dzięki jednoosobowemu zgromadzeniu wspólników.

To nie jest rozdwojenie jaźni. To jest celowe robienie idiotów z mieszkańców Chojnic. Widać, że panu burmistrzowi bardzo zależy na zamieceniu sprawy prfezesa Centrum Parku pod dyawan.
01 Kwietnia 2016, godzina 17:44
Oceniono 15 razy 7
~do oto Polska powiatowa
Na co liczysz? ŻE ktos sie oburzy? ŻE ktos zaprotestuje? Burmistrz ma w doopie pojedyncze głosy mieszkanców. Robi swoje i nawet sie nie zastanawia co ludzie myślą o jego pomysłach. To narcystyczny despota co go ludzie znowu wybrali bo ma kase na wybory z pieniedzy podatników i dlatego wygrywa
01 Kwietnia 2016, godzina 17:38
Oceniono 14 razy 6
~pm
jest ok. paluch ok. drobiazgi ?
31 Marca 2016, godzina 23:37
Oceniono 13 razy 5
~marek
Mi też nie podoba się wszystko co się dzieje w mieście...ale głową muru nie rozbijesz.... Jedna osoba przeciw wszystkim ? powodzenia. Zakładamy że prezes będzie nowy i co dalej ? Jesteście tak zaślepieni że paluch to że paluch tamto ..... Nowy prezes nie uzdrowi gospodarki parku wodnego na co wy liczycie ?
Faktem jest to że nie popieram tez wszystkich działań obecnego prezesa , władzy etc , układow i układzików które od wielu lat funkcjonują w mieście , które są wiecej lub mniej szkodliwe... ale zadajmy sobie zasadnicze pytanie czy osboy które teraz tak krzyczą i domagają się rozliczenia obecnych są krystalicznie czyste i klarowne , czy nie mają sobie nic do zarzucenia ? To własnie tych osob obawiam się najbardziej - pałających tylko jednym - zemstą ..........
31 Marca 2016, godzina 18:11
Oceniono 25 razy -3
~Warto obejrzeć poniższy film
jakby przepowiednia sprzed lat...
31 Marca 2016, godzina 15:47
Oceniono 9 razy -1
~Skąd oni wiedzieli, że Paluch się dzieli :-)
www.youtube.com/watch?v=SLFOunyoMFs


https://www.youtube.com/watch?v=SLFOunyoMFs
31 Marca 2016, godzina 11:46
Oceniono 11 razy 1
~zero
Panie Burmistrzu, a jak Pan wytłumaczy, że Pana Protegowany w imieniu kierowanej przez siebie spółki kupił dla Centrum Park samochód Opel Vivaro za ok. 77 tys. złotych i sprzedał go z przebiegiem wyższym o ok. 35 tysięcy kilometrów prywatnemu przedsiębiorcy rok później za około 86 tys złotych? Czym Pan wyjaśni, taki wzrost wartości mienia w rękach Mariusza Palucha?

Panie Burmistrzu, jak Pan wyjaśni to, że Mariusz Paluch nie wykazał 10 tysięcy złotych zgromadzonych środków w oświadczeniu majątkowym za 2014 r.?

Panie Burmistrzu, a jak Pan wyjaśni swoje podróże samochodem Opel Vivaro z Pana Kolegą Mariuszem i innymi znajomymi w celach prywatnych?

Panie Burmistrzu, a co Pan powie o kilkunastu milionach złotych, które Centrum Park otrzymał już z Urzędu, bo bez tych pieniędzy nie istniałby już dawno ten basen?

Panie Burmistrzu, jak Pan ocenia zdolności menadżerskie Mariusza Palucha, który zbierał kiedyś odciski palców swoich pracowników? A co Pan powie o konieczności noszenia kąpielówek do kolan? Czy uważa Pan to za dobry pomysł?

W końcu Panie Burmistrzu, czy wyjaśni Pan w końcu sprawę odchodów, które pływały w basenie, skoro chce Pan wcisnąć nos w każde miejsce, to może i warto w to? To ważna sprawa dla powodzenia marketingowego chojnickiego basenu.

Panie Burmistrzu, a jak Pan wyjaśni to, że lokal w Lasku Miejskim będący w strukturze Centrum Parku Chojnice prowadzony był przez brata Mariusza Palucha i proszę wyjaśnić, dlaczego brat Mariusza Palucha już tam nie pracuje? Co się stało?

Panie Burmistrzu...lista pytań jest długa. Wszystkie pytania Pan otrzyma. Już wkrótce.
30 Marca 2016, godzina 14:18
Oceniono 23 razy 7
~Ja
KURIOZUM! Temat kontroli: Kontrolę sprawdzającą w zakresie realizacji wniosków pokontrolnych podjętych w wyniku „kontroli burmistrza w zakresie efektów ekonomicznych wynikających z inwestycji zrealizowanych w 2014r. w spółce Centrum Park” oraz wykorzystania środków budżetowych w 2015r.
kONTROLOWANY CHCE SAM SIEBIE KONTROLOWAĆ?

30 Marca 2016, godzina 13:39
Oceniono 21 razy 11
~zero
Trzeba mieć rozdwojenie jaźni, żeby twierdzić, iż kontrola którą przeprowadzimy wobec siebie samych, będzie kontrolą obiektywną. Centrum Park to taka spółka, którą należy gruntownie zbadać. Paluch natomiast swoją posadę powinien stracić już dawno temu. Utrzymuje się na niej tylko dzięki jednoosobowemu zgromadzeniu wspólników.
30 Marca 2016, godzina 12:10
Oceniono 23 razy 13
wystarczy zmienić prezesa .......i po klopocie
30 Marca 2016, godzina 11:50
Oceniono 19 razy 7
~Sad sadder ale sprawiedliwosc...
Ja to moge nawet sam siebie skontrolowac! Arek.
29 Marca 2016, godzina 21:21
Oceniono 25 razy 9

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 389.00 398.00 DKKDKK 50.20 53.20
EUREUR 424.00 430.00 RUBRUB 4.34 4.56
CHFCHF 433.00 440.00 NOKNOK 29.60 32.70
GBPGBP 502.00 512.00 SEKSEK 35.80 36.90
Aktualizacja: 2024-07-16 11:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 390.91 396.94 DKKDKK 50.30 53.10
EUREUR 424.82 428.83 RUBRUB 4.34 4.56
CHFCHF 434.00 439.00 NOKNOK 29.70 32.60
GBPGBP 504.09 509.38 SEKSEK 35.90 36.80
Aktualizacja: 2024-07-16 11:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Dokąd wybierasz się na wakacje?Ceny paliw2024-07-15

E95 E98 ON LPG
BP 6.67 zł 7.37 zł 6.76 zł 2.69 zł
Circle K 6.59 zł - 6.68 zł 2.69 zł
Mol Chojnice 6.64 zł - 6.69 zł 2.69 zł
MZK 6.5 zł 6.99 zł 6.6 zł 2.63 zł
Orlen 6.61 zł 7.34 zł 6.71 zł 2.79 zł
PKS 6.52 zł - 6.62 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij