Referendum za pasem
W niedzielę chojniczanie decydować będą o przyszłości straży miejskiej w Chojnicach. To pierwsze referendum lokalne w naszym mieście. Dziś w Chojnicach jest Emil Rau, który przejechał na zaproszenie inicjatorów likwidacji tej formacji. Kampania nudna nie jest, czego dowodem mogą być choćby sprawy o wykroczenie prowadzone przez policję czy sądowa ugoda między inicjatorami referendum a burmistrzem.
Łowca fotoradarów oceni zmiany w oznakowaniu miasta, które zaszły w ostatnim czasie, a są pokłosiem jego poprzedniej wizyty. Emil Rau będzie gościem specjalnym na spotkaniu w Centrum Edukacyjno – Wdrożeniowym, czyli dawnych młynach przy ul. Piłsudskiego. - W naszej opinii to autorytet, który zna się na pracy straży miejskiej. Zapraszamy serdecznie. Każdy mieszkaniec Chojnic będzie mógł zabrać głos – zachęca Kamil Kaczmarek z komitetu referendalnego. W ostatnim czasie bardzo aktywnego, co kończy się nawet zgłoszeniami do oraganów ścigania. Policja po sygnale od burmistrza sprawdza, czy inicjatorzy referendum nie złamali prawa zaklejając obwieszczenia wyborcze swoimi plakatami.
Reklama | Czytaj dalej »
- Byłbym głupcem, gdybym niszczył zawiadomienia o referendum, o które przez ostatnie pół roku zaciekle walczyliśmy poświęcając duże środki czasowe i pieniężne – komentuje Kamil Kaczmarek, który także złożył zawiadomienie dotyczące innych instytucji, które miały zaklejać powyższe informacje. Ma nadzieję, że wszyscy będą równi wobec prawa.
K. Kaczmarek: - Byłbym głupcem, gdybym niszczył...
- Policja prowadzi czynności wyjaśniające o wykroczenie w obu przypadkach – informuje sierż. Justyna Przytarska, oficer prasowy chojnickiej policji.
Z kolei szef Miejskiej Komisji Referendalnej Jacek Studziński wzywał burmistrza Chojnic, by ten nie prowadził kampanii referendalnej w urzędzie.
A. Finster: Nie prowadziłem sensu stricto kampanii...
- Były spotkania, ale miały inny cel. Nie prowadziłem sensu stricto kampanii – odpiera Arseniusz Finster, jednocześnie informując, że spotkania dotyczące funkcjonowania straży zostały przeniesione do Wszechnicy. - To wskazuje, że jest coś na rzeczy. Jest to ruch właściwy. Szkoda, że tak późny – komentuje Kaczmarek, który z burmistrzem ostatnio ma okazję spotykać się na debatach. Finster ciągle mówi o reorganizacji formacji, a tym którzy są za pozostawieniem straży radzi, żeby zostali w niedzielę w domach. Obiecuje zmiany w postawie municypalnych. Obrazuje to odwróconym trójkątem. Przede wszystkim strażnicy mają edukować, a dopiero na końcu karać. Włodarz podnosi postulat stworzenia izby wytrzeźwień, rozszerzenia strefy monitoringu czy rzecznika straży miejskiej.
20 grudnia decyzja należy co chojniczan. Posłuchaj co mają do powiedzenia nt. referendum i straży miejskiej
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (55)
- Komentarze Facebook (...)
55 komentarzy
Tak będzie łatwiej ...
https://www.facebook.com/manipulatorchojnicki/photos/a.698290673546525.1073741826.698289076880018/995597590482497/?type=3&theater
Warto kliknąć w link ;-)
NAWET KIEDY MÓWIĄ MI CZARNO W DUPIE ODDAM GŁOS W URNIE W REFERENDUM 20 GRUDNIA W NIEDZIELĘ PAŃSKIEGO 2015 ROKU W CHOJNICACH
Sąsiedzi, krewni, znajomi, pracownicy podległych jednostek burmistrzowi idą na referendum, oddadzą głos w urnie w Referendum, znajomy zdeklarował się, że moją rodzinę podwiezie do lokalu Referendalnego, oddamy, oddam głos w Referendum....
TO MIESZKAŃCY CHOJNIC 20 GRUDNIA NIEDZIELE 2015 ROKU W REFERENDUM UKAŻĄ JAKIMI SĄ CHOJNICZANINAMI od 7.00 do 21.00 lokale czynne...temu panu z zielonych wzgórz już dziękujemy, to mieszkańcy Chojnic w urnie wyrażą swą wolę
...Coraz więcej gmin w Polsce decyduje się na likwidację straży miejskich. Służba ta przestała istnieć już w czternastu miastach. Niebawem do tego grona mogą dołączyć także Chojnice, gdzie 20 grudnia podczas referendum mieszkańcy zadecydują o przyszłości chojnickich strażników.
O likwidacji Straży Miejskiej w większości przypadków decyduje konieczność szukania oszczędności. W pozostałych to efekt referendów organizowanych przez mieszkańców niezadowolonych z pracy strażników. Tak właśnie jest w Chojnicach gdzie niebawem o losach tej formacji zadecydują obywatele. Straż miejska w Chojnicach zatrudnia trzydziestu strażników. Na ich działalność, co roku przeznacza się ponad dwa miliony złotych. Zdaniem mieszkańców to o wiele za dużo jak na mizerne efekty ich pracy. Likwidacji straży domaga się także część miejskich radnych, zdaniem których, obowiązki strażników lepiej wykonywałaby policja..., źródło: http://www.gdansk.tvp.pl/23162262/referendum-w-sprawie-strazy-miejskiej, 2015.12.15.
20 Grudnia Niedzielę 2015 roku idę na Referendum i zachęcam wszystkich by poszli i zagłosowali. Najbardziej w tym przekonaniu utwierdził mnie Arseniusz F., który zachęca do tego żeby nie iść. Każdy mieszkaniec, obywatel niech wyrazić swoje zdanie w urnie w sprawie rozwiązania w Chojnicach Straży Miejskiej.Moim zdaniem obecnie rządzący, gospodarujący burmistrzynio powinien zachęcać do udziału w referendum.Jeżeli Straż Miejska jest dobra jak twierdzi obecny burmistrzynio rządzący Chojniczaninami, to nie powinien bać się o wynik referendum. Mieszkańcy miasta sami potrafią ocenić jej przydatność w mieście i wyrażą to przy urnie wyborczej. Władza ma słuchać ludzi, bo ludzie dali jej mandat do sprawowania władzy. Ludzie nie mają służyć władzy jak ma być w tym wypadku, tylko władza ludziom, więc przekonywanie jeżeli jesteś przeciw rozwiązaniu straży miejskiej zostań w domu jest tego dobitnym przykładem. Więc idę i wyrażę swoją wolę w urnie oddając głos jak wyglądać ma ta władza, dla kogo ma pracować, za czyje pieniądze.
Zagłosuję w Niedzielę w Referendum
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!