Sobota, 18 Maja 2024 | Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz, fotomontaż ms

Komendant Rudnik do dymisji. Stery przejmie zastępca

Arkadiusz Megger (z prawej) będzie teraz odpowiedzialny za zmiany w straży miejskiej, a Tadeusz Rudnik zostanie... urzędnikiem.

Arkadiusz Megger (z prawej) będzie teraz odpowiedzialny za zmiany w straży miejskiej, a Tadeusz Rudnik zostanie... urzędnikiem.

Pokłosiem referendum, w którym chojniczanie dali czerwoną kartkę straży miejskiej, są zapowiadane przez burmistrza zmiany w formacji. Zaczyna od góry, czyli głowy komendanta. Municypalni mają rok na zmianę, a za rok szykuje się kolejne referendum. Tym razem z inicjatywy ratusza, a jego wynik ma być wiążący nawet przy nieprzekroczeniu wymaganego progu, co nie udało się w grudniu. Dobra wiadomość dla kierowców, mandaty mają być ostatecznością, a opłata za blokadę na kole ma spaść.

 

 

Reklama | Czytaj dalej »

24-procentowej frekwencji przy urnach i 95 % głosów za likwidacją formacji nie można było ot tak zbagatelizować. Dlatego burmistrz po głębokiej analizie w gronie najbliższych współpracowników doszedł do wniosku, że najbliższy rok zdecyduje o istnieniu straży miejskiej. - Chciałbym poprosić chojniczan, by przez najbliższy rok obserwowali pracę straży miejskiej i składali do urzędu propozycje, oczekiwania - Arseniusz Finster robi ukłon w stronę mieszkańców miasta. Tym razem sam zapowiada referendum w styczniu 2017 roku. A chojniczan do municypalnych bardziej przekonać mają pouczenia zamiast mandatów. Na najbliższej sesji z budżetu ma zniknąć założone na ten rok 200 tys. zł przychodów z karania obywateli.

- Wpisuję zero. My nie chcemy nikomu wystawiać mandatu, ale szanujcie państwo prawo miejscowe. Będziemy pouczać. Sprawdzimy czy jest możliwe takie funkcjonowanie – zapowiada burmistrz.

Zero z mandatów...

A tzw. opłata administracyjna za zdjęcie blokady z koła źle zaparkowanego auta z 50 zł może stopnieć do 10 lub 15 zł. Pytanie czy to ociepli wizerunek strażników miejskich, których być może chojniczanie będą widzieć częściej pieszo, bo z czterech strażniczych aut mogą zostać tylko dwa. Za to odpowiedzialność chce wziąć na siebie Arkadiusz Megger. Dotychczasowy zastępca komendanta straży miejskiej Tadeusza Rudnika awansował. A kierującemu ponad 24 lata formacją burmistrz złożył propozycję nie do odrzucenia, czyli dymisję... Tempo jest szybkie, bo już we wtorek w ratuszu pożegnanie pierwszego szefa chojnickich municypalnych, którego znajomość przepisów w starciu z łowcą fotoradarów Emilem Rauem wypadła blado...

- Poprosiłem komendanta Tadeusza Rudnika, aby złożył dymisję. Jest komendantem 24 i pół roku. Jest jednym z najdłużej funkcjonujących komendatów straży miejskiej w Polsce. Jest potrzeba zmiany komendanta, ponieważ chciałbym realizować zupełnie nową formułę straży miejskiej. Rudnik nie jest już w stanie zmienić SM – decyzję tłumaczy przełożony. Na zdymisjonowanego komendanta czeka wakat w ratuszu w wydziale komunalnym.

Rudnik do dymisji...

 

Tylko czy stary-nowy komendant jest w stanie zapewnić jakościową zmianę? - Nie chodzi o ciągłość. Arkadiusz Megger będzie miał pustą białą kartkę, którą będzie zapisywał – podkreśla włodarz Chojnic. Ten za tydzień podczas konferencji prasowej ma wygłosić swoje expose.   - Jestem otwarty na wszystko co zaproponuje, a co będzie dobre - deklaruje Finster.

 

Mało tego, zapowiadane przyszłoroczne referendum będzie mogło zawierać także inne pytania o przyszłości i rozwoju miasta, o co już przy okazji ostatniego plebiscytu wnioskowała opozycja, ale wówczas radni nie przystali na ich propozycje. – Myślę, że koledzy, którzy byli autorami referendum, powinni być bardzo zadowoleni, bo to jest bardzo uczciwe rozwiązanie z mojej strony – uważa burmistrz Finster, który deklaruje, że uzna wynik głosowania niezależnie od frekwencji. Taka jak ostatnio wystarczyłaby, ale jak będzie poniżej 10 %, to może się zastanawiać. - Nie chowam głowy w piasek i nie boję się tego referendum – podkreśla.

A na koniec jeszcze jedna dobra wiadomość dla kierowców, zwłaszcza w zimowych warunkach, które ostatnio doskwierają nie tylko ludziom, ale i samochodom. Arseniusz Finster zachęca, żeby w razie, gdy auto nie odpali, a nie mamy nikogo obok, kto nas poratuje, zadzwonić do strażników (986), którzy z chęcią przyjadą z kablami...

Inicjatorzy likwidacji straż miejskiej na mieście rozwiesili takie plakaty. Jak się okazało, jednemu z tych panów blokada została założona i to przez samego burmistrza...

Przedreferendalna sonda o samej kampanii i straży miejskiej

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

78 komentarzy

~Do 14 Stycznia 2016, godzina 23:59
Odwal sie od mojej dziewczyny !!!
Czy my sie mamy spotkac ?
20 Stycznia 2016, godzina 17:58
Oceniono 1 raz 1
~do Asi
Jeżeli takie rzeczy są dla ciebie boskie, to musisz być wyjątkowo tępą dzidą.
14 Stycznia 2016, godzina 23:59
Oceniono 6 razy -6
~Nasz "włodzio" zachowuje się jak przegrany prezydent
kiedy widział, że traci poparcie wyborców to nawet referendum szybko ogłosił, ale i tak mu nie pomogło, tylko bardziej go pogrążyło. Tak samo będzie z referendum ogłoszonym za rok dot. likwidacji straży miejskiej, jeszcze więcej będzie przeciw takim rządom. Trzeba się pogodzić, że kiedyś będzie koniec panowania.
14 Stycznia 2016, godzina 22:51
Oceniono 8 razy 4
~Asia
Obejrzałam ten filmik w tekście, na którym Emil Rau robi ze zdymisjonowanego (na szczęście!) komendanta taaaaaakiego malutkiego fiucika. Boskie!
14 Stycznia 2016, godzina 18:55
Oceniono 20 razy 4
~mieszkanka Chojnic
Bardzo merytoryczny wniosek panie Marcinie. Popieram!Skąd starsze osoby, które nie mają samochodów, mają brać piasek, żeby posypać chodniki przed posesjami?
14 Stycznia 2016, godzina 18:47
Oceniono 20 razy 8
~Marcin Dobaj
Jeszcze nie tak dawno Urząd Miejski w Chojnicach już jesienią wystawiał w mieście skrzynie z piaskiem, aby zimą mieszkańcy mieli czym posypywać chodniki.

Jak burmistrzem został doktor Finster moskiewski, to skrzyń z piaskiem już nie ma. Może tego nauczył się w Moskwie.

Ostatnie po wczorajszą dobę opady śniegu mrozy i sliskie chodniki pokazały, że jednak skrzynie z piaskiem są nieustannie potrzebne.

Może zajmie się tym Tadeusz Rudnik, któremu byrmistrz znalazł zatrudnienie w ratuszu. Na dobry początek niech rozwiezie po mieście skrzynie z piaskiem.

Jeżdzić chyba nie zapomniał, bo zanim został komendantemjeżdził wózkiem w Zrembie.
A jak weżmie łopatę i rozsypie piasek,to też nie zgrzeszy.
14 Stycznia 2016, godzina 09:04
Oceniono 24 razy 12
~Marcin Dobaj
Komendant municypalnych w Chojnicach Tadeusz Rudnik do dymisji. Co tu jest grane i dosłownie wyczytane tu macie u mnie odpowiedz.
Odp.Tadeusz Rudnik jest zobowiązany w zamian za prace i wynagrodzenie w Urzędzie Miasta Chojnice trzymać język za zębami. To jest czysty" Pakiet" od doktora moskiewskiego Finstera.
13 Stycznia 2016, godzina 13:13
Oceniono 28 razy 8
~do komentarza z 19.46
Ty bądź lepiej wsparciem dla swojego ojczulka nieroba i mamuśki fałszującej podpisy do sądu
12 Stycznia 2016, godzina 22:13
Oceniono 42 razy -4
~a ty sie
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
12 Stycznia 2016, godzina 21:21
Oceniono 33 razy -29
~do viki
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
12 Stycznia 2016, godzina 19:48
Oceniono 38 razy -10
~Pani Marzenno,
Mam dobrą radę, zamiast siania fermentu na forach niech lepiej będzie pani wsparciem dla męża, który pewnie potrzebuje pocieszenia w oczekiwaniu na proces.
12 Stycznia 2016, godzina 19:46
Oceniono 47 razy 1
~observer
No prosze jak strażnik miejski Maciej H. i jego tata Wojciech H. czynnie wykorzystują monitoringi straży i gimnazjum 1 żeby podczas pracy klikać na służbowych komputerach i minusować wypowiedzi. Aż czerwono sie robi na forach po ich "interwencjach".
12 Stycznia 2016, godzina 14:30
Oceniono 49 razy 11
~Marcin Dobaj
To sobie zobaczcie na moją odpowiedz którą jest prawda 11 Stycznia 2016, godzina 15:11 i co ona oznacza ,to zapewnianie stanowisk pracy w UM dla swoich znajomych kosztem biednych podatników i bezrobotnych chojniczan.
A zarazem zamiast zmniejszać biurokracje to ją powiększamy w jakim celu aby" trzymać język za zębami"???
Moim zdaniem jak Urząd Miasta w mieście Chojnice chce tworzyć miejsca pracy dla chojniczan to powinien pomóc wszystkim chojniczanom stworzyć firmy w mieście Chojnice jako Spółki z udziałem miasta czyli ,udziałem mieszkańców bo miastem są przecież mieszkańcy " mieszczanie " a nie kto inny oraz dla mieszkańców to są urzędnicy a nie odwrotnie.
12 Stycznia 2016, godzina 13:40
Oceniono 48 razy 4
~równe prawa - konkurs
czytam komentarze i również jestem ZA KONKURSEM mimo wszystko , aby było sprawiedliwie w świetle prawa , nie mam nic przeciwko panu Meggerowi - b sympatyczny lecz powinna być "świeża krew" , ktoś z poza ,nowy , A pan Rudnik również bez konkursu dostał pracę !? Czy ja również miałabym szansę na pracę w Ratuszu bez konkursu przy biurku jakimkolwiek ? Panie Burmistrzu ??? Mogę startować na to stanowisko co pan Rudnik ? Bo to nie w porządku , niech pan Rudnik w końcu poczuje się jak każdy obyw tego miasta , na równych prawach ,równy start dla wszystkich ,
12 Stycznia 2016, godzina 09:56
Oceniono 49 razy 7
~do poniżej
Masz rację wygląda jak Mikołaj. Dać mu tylko czerwoną czapkę i w tej roli by się zapewne sprawdził. Raz w roku by się pokazał na 6 grudnia i wszyscy byliby zadowoleni.
11 Stycznia 2016, godzina 18:40
Oceniono 72 razy -4

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 393.00 403.00 DKKDKK 50.20 53.90
EUREUR 423.00 430.00 RUBRUB 4.16 4.43
CHFCHF 428.00 438.00 NOKNOK 31.20 33.90
GBPGBP 493.00 502.00 SEKSEK 35.60 36.70
Aktualizacja: 2024-05-18 11:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 393.00 398.00 DKKDKK 50.30 53.80
EUREUR 424.50 429.00 RUBRUB 4.16 4.43
CHFCHF 429.00 435.50 NOKNOK 31.30 33.80
GBPGBP 495.00 501.00 SEKSEK 35.70 36.60
Aktualizacja: 2024-05-18 11:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Weźmiesz udział w chojnickiej Nocy Muzeów?Ceny paliw2024-05-17

E95 E98 ON LPG
BP 6.87 zł 7.57 zł 6.92 zł 2.68 zł
Circle K 6.82 zł - 6.87 zł 2.65 zł
Mol Chojnice 6.87 zł - 6.89 zł 2.68 zł
MZK 6.75 zł 7.39 zł 6.79 zł 2.65 zł
Orlen 6.84 zł 7.59 zł 6.89 zł 2.68 zł
PKS 6.78 zł - 6.84 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij