Piątek, 31 Marca 2023 | Imieniny: Balbiny, Kamila, Kornelii chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz, fot. (aw)

Klamka już zapadła...

Członkowie komitetu, który zbierał podpisy pod poparciem dla referendum, Kamil Kaczmarek (od lewej) i Artur Eichenlaub.

Członkowie komitetu, który zbierał podpisy pod poparciem dla referendum, Kamil Kaczmarek (od lewej) i Artur Eichenlaub.

Referendum nie będzie – tak uważają inicjatorzy referendum ws. likwidacji straży miejskiej. Do takiego wniosku doszli w trakcie dzisiejszych obrad doraźnej komisji, którym się przyglądali. Zresztą już na wcześniejszym z udziałem dziennikarzy pojawiły się zastrzeżenia co do 17 całych kart. Gdyby tych nie odrzucono, ilość podpisów byłaby wystarczająca do ogłoszenia referendum.

 

- Nie chciałbym na razie nic mówić. Ostatnie posiedzenie zaplanowaliśmy na poniedziałek rano – do takiej lakonicznej odpowiedzi ograniczył się dziś przewodniczący komisji referendalnej Edward Gabryś. Kamil Kaczmarek i Artur Eichenlaub, którzy byli dziś w ratuszu, są jednak przekonani, że ich wniosek przepadnie właśnie z powodu odrzucenia 17 całych kart z poparciem dla referendum. Podkreślają, że na pierwszych posiedzeniach żadnych zastrzeżeń formalnych co do kart nie było. Teraz przeszkadzają zakreślenia i dopiski poczynione przez podpisujących na tzw. marginesie, gdzie opowiadali się czy są za czy przeciw likwidacji straży. Choć sam podpis miał stanowić poparcie dla przeprowadzenia referendum ws. straży. - Mimo, że takie są zalecenia, żeby najpierw przystąpić do kwestii formalnych, a później liczyć głosy, to robi się to na końcu, kiedy okazało się, że tych głosów poprawnych jest więcej niż wymaganych przez prawo – podnosi Kaczmarek. Spośród 300 kart adnotacje są tylko na 17. - Jeśli jest 13 podpisów i 14. osoba zakreśliła w kółeczku odpowiedź, to te wcześniejsze podpisy komisja też kwestionuje – dodaje Eichenlaub.

Reklama | Czytaj dalej »

Inicjatorzy referendum nie zamierzają składać broni, ale podpisów powtórnie też nie będą zbierać. - Będziemy się odwoływać do Wojewódzkiego Sądu Adminstracyjnego – zapowiada Kamil Kaczmarek. - Komisja nie wskazała nam ani jednego przepisu, który byśmy złamali. Pojawiły się tak absurdalne zdania, że jeżeli jest adnotacja na karcie i nie wiadomo, kiedy ona się pojawiła, to nie można przyjąć inaczej niż, że te anotacje już były, zanim złożono na liście pierwszy podpis.

A dziś rano przed obradami doraźnej komisji, która prześwietlała każdy podpis (najpierw wszystkie dane weryfikowali urzędnicy), poczynili pewną obserwację. - Przed obradami komisji wszyscy jej członkowie, za wyjątkiem jednego, wychodzili z gabinetu burmistrza – relacjonuje Kaczmarek, znany adwersarz burmistrza. - W moim przekonaniu mieliśmy jakby prekomisję, na której zapadła decyzja. Być może się mylę, ale członkowie przyszli ze swoimi gotowymi opiniami na komisję i żadne rzeczowe argumenty nie miały tutaj większego znaczenia...

Aktualizacja (g. 18) - o wynikach głosowania na komisji piszą prowadzący profil "Straż Miejska - Likwidacja" na portalu społecznościowym:

"3227 prawidłowych podpisów (przy wymaganych 3164) zebraliśmy zdaniem komisji. Ale po unieważnieniu całych 17 kart ze 166 podpisami komisja przyjęła wniosek mówiący iż jako wnioskodawcy nie zebraliśmy wymaganej prawem liczby. Za taką decyzją głosowali radni Edward Gabryś, Antoni Szlanga, Renata Dąbrowska i Marek Bona. Za uznaniem spornych kart był jedynie pan Mariusz Brunka".

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

57 komentarzy

~KROPKA NAD I....
LISTA POPARCIA OSÓB ZAWIERA ...
LISTA POPARCIA OSÓB ZAWIERA STRONY, STRONY ZAWIERAJĄ WYKAZ, WYKAZ ZAWIERA SPIS OSÓB LISTY POPARCIA, WYKREŚLENIU, ZAKWESTIONOWANIU PODLEGAJĄ OSOBY, KTÓRE W WYKAZIE DOKONAŁY BŁĘDNYCH WPISÓW, SAME OSOBIŚCIE DOKONYWAŁY ZAKREŚLEŃ BŁĘDNYCH WPISÓW I TO TE OSOBY ODPOWIEDZIALNE ZA BŁĘDNE WPISY, MOŻE JEST TAK ŻE DOKONYWAŁY ICH W JAKIMŚ CELU, LUB Z NP. ROZTARGNIENIA ITP., PYTANIE JEST JEDNO CZY W WYKAZIE STRON LISTY POPARCI JEST WYSTARCZAJĄCA ILOŚĆ OSÓB POPIERAJĄCA LISTĘ...
13 Września 2015, godzina 08:58
Oceniono 15 razy 11
~O porządek w mieście lepiej zadba policja...
Na utrzymanie straży miejskiej miasto wydaje zbyt wiele, a strażnicy zajmują się głównie karaniem kierowców. O porządek w mieście lepiej zadba policja. -Straż miejska ma ograniczone kompetencje i często przez to nie jest w stanie podjąć interwencji, więc utrzymanie takiej instytucji, to tylko marnotrawienie publicznych pieniędzy.
13 Września 2015, godzina 07:56
Oceniono 19 razy 9
~Pod wnioskiem o referendum podpisało się wiele osób, WOLĘ TYCH OSÓB NALEŻY USZANOWAĆ I ZORGANIZOWAĆ
KANDYDAT NA BURMISTRZA NASTĘPNEJ KADENCJI...
Pod wnioskiem o referendum podpisało się wiele osób. Na pewno gdyby odbyło się w dniu wyborów frekwencja przekroczyłaby 30% To wzmocniłoby społeczeństwo obywatelskie. Sukces referendum to sukces demokracji. ANDRZEJ.
12 Września 2015, godzina 20:07
Oceniono 24 razy 10
~Znam lenia
No to teraz trzeba zrobić porządek z radą i ją niezwłocznie odwołać!
12 Września 2015, godzina 18:49
Oceniono 12 razy 0
~wojownicy15"
Quo vadis Polonio ? Zadaje sobie pytanie : dokąd zmierza mój kraj ? Niestety , dochodze do bardzo smutnych wniosków , coraz bliżej nam do krawędzi urwiska , kolejny krok , to już przepaść . Od ćwierć wieku , przyglądam się realiom polskim . Niestety nie widze , jakiejkolwiek poprawy , stanu Nasze Rzeczypospolitej . Tysiące wielkich Polaków przewraca się w grobach , widząc z góry , to co się dzieje , obecnie w Naszym kraju . Nasi przodkowie , walczyli o ten kraj , przelewali krew , odbudowywali go z gruzów , przelewając pot ! Teraz na naszych oczach , rzad zniszczył , dorobek pokoleń , sprzedał i rozkradł co można było ,co się dało . Rząd wypłaca odszkodowania żydom , pomaga ukraińcom , a zapomniał o swoich PRACODAWCACH ! Zapomniał o Nas ! Obywatelko , obywatelu tego zniszczonego , zgnojonego i upodlonego kraju ! Wstań i wyjdz na ulice ! Wyjdz i zaprotestuj przeciwko tej bandzie złodziejii i oszustów ! Dziś mamy ostatnią szanse , aby pokazać rządowi Naszą siłe i przeciwstawić się upokarzaniu Polski i Polaków ! Wypędzili z Polski trzy miliony swoich obywateli , aby zrobić miejsce dla IMIGRANTÓW ? Zabierają dzieci ,polskim rodzinom z powodu biedy , jednocześnie finansując domy dziecka i rodziny zastępcze , ogromnymi kwotami ! A wiecie co jest najsmieszniejsze ? najpierw zabiorą biednej rodzinie pieniądze , podatkami , zabiorą jej dzieci , a następnie z podatków tych ubogich , utrzymują tych bogatych ! Zgnoić , upodlić , doprowadzić do nędzy , a POtem pomagać nam , za nasze pieniądze ! Dziś czeka na nas , kolejna pułapka rządu ! Tusk z Merkel chcą nam wcisnąć na siłe imigrantów . Kopacz , wmawia nam , że mamy obowiązki historyczne . To nie żadne obowiązki historyczne , tylko zapłata , za ciepłe posady w Brukseli ! My mamy zapłacić , za to że Tusk i jego banda zarabiają krocie w pe ! Pytam się Was : czy zgadzacie się na to ? Czy zgadzacie sie na to , aby z Waszych POdatków utrzymywać tabuny pasożytów ? Tak PASOŻYTÓW , bo inaczej nie można nazwać tych imigrantów ! Pracuje na calym swiecie , widziałem na własne oczy , jak zachowują się imigranci z Afryki ! Anglia, Islandia, Norwegia,Szwecja,Niemcy , Canada .... widziałem w tych krajach , jak zachowują się imigranci ! Jeszcze raz pytam : stać Nas na przyjęcie tych pasożytów ? Drugie pytanie : wsród tych pasożytów , czają się : Terroryści , mordercy i gwałciciele ! Jesteście pewni tego , ze chcecie takich sąsiadów ? Kto wam zagwarantuje , ze wasze siostry, córki , żony nie będą gwałcone w imie Allaha ? Kto zagwarantuje nam , że nasze głowy nie będą wisieć na płotach spalonych kościołów ? Dziś jest ostatni dzwonek , aby zawrócić Naszą ojczyzne znad krawędzi przepaści ! Dziś mamy jeszcze szanse uratować Nasz kraj i naszą przyszłość ! Jutro , już bedzie za póżno ....
12 Września 2015, godzina 16:28
Oceniono 12 razy -4
~2015.10.25.
... - informuje Państwowa Komisja Wyborcza. Zgodnie z art. 427 § 4 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21, poz. 112, z późn. zm.) wykaz podpisów wyborców udzielających poparcia liście ....Umieszczenie na wykazie podpisów innych informacji poza wskazanymi wyżej, nie powodu-je nieważności podpisów złożonych na takim wykazie,....źródło: ...http://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/jak-opisywac-listy-poparcia-kandydatow,63441.html, 2015.09.12.
12 Września 2015, godzina 15:44
Oceniono 31 razy 19
~zobaczcie to.....pozamiatane
https://www.youtube.com/watch?v=hD1XetofJD8

https://www.youtube.com/watch?v=mHkigUOakVo

12 Września 2015, godzina 14:24
Oceniono 7 razy -1
~Kosciol katolicki to synagoga szatana
Pan Jezus polecił nam oddawać cześć Bogu wyłącznie w duchu i prawdzie, nie zaś poprzez przedmioty wykonane ludzką ręką (Jan 4:23-24). Czasem usprawiedliwia się to mówiąc, że święte przedmioty tylko symbolizują Boga, ale poganie, którzy je czcili też tak wierzyli, a jednak Bóg nazywał ich praktyki bałwochwalstwem (Iz.44:9-20)

Ja wierze w Boga ale nie wierze w kościół katolicki i ich monopolu na "prawdę" jak mam poznać stwórcę jak co tydzień odklepuje ten sam scenariusz, czy o to chodzi by stawiać budowle, pomniki, kłaść się plackiem przed rożnej maści ornamentami? liczy się serce i dobro które czynisz.......w myśl zasady traktuj bliźniego swego jak siebie samego, dziwi mnie ze katolicy tego nie pojmują, tłumaczą sumienie rzucaniem na tace i obecnością co niedziele odklepując ciągle ten średniowieczny rytuał będąc często na co dzień skurw..ami jak kaszub dla którego niedawno pracowałem codziennie podkreślając jego przywiązanie do parafii i swojego księdza.

Zainteresowanym polecam wpisać w google-Czy tradycyjny Kościół Katolicki uprawia Magię?

i moment w którym BÓG pokazał co o tym myśli

https://www.youtube.com/watch?v=wetlIduIJco
12 Września 2015, godzina 14:11
Oceniono 7 razy 3
~Farseniusz to kłamliwa kanalia
Łoże w żywe oczy i kradnie w biały dzień PASOŻYT.
11 Września 2015, godzina 20:46
Oceniono 28 razy 0
~do olaboga
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
10 Września 2015, godzina 23:08
Oceniono 37 razy -15
~Panowie do sadu skargę składać.
Panowie do sadu skargę składać.
10 Września 2015, godzina 22:31
Oceniono 38 razy 6
~olaboga
Fajnie to wymyślili. Zbierają chopaki podpisy, dwoją się i troją, a tu podchodzi taka np.świadoma koleżanka lub kolega zainteresowanych, podpisuje listę, po czym stawia gdzieś tam kropeczkę, kreskę, krzyżyk lub przecinek , a po kilku dniach niejaki Gabryś, Szlanga, Dąbrowska i Bona ( ktoś ich zna ?) mówią-karta i tym samym kilkanaście głosów są nieważne. Kolejne wątpliwośći- czy gdy listy przed oczy wymienionych trafiły, to tych "kropeczek" nie było, czy ich nie widzieli? Czy aby wymienieni uznali karty za g...warte powinna być na nich kropeczka, kreska, krzyzyk, napis, czy co najmniej rysunek kwiatka ? Komuna za nami, a gesty pozostały.
10 Września 2015, godzina 22:13
Oceniono 43 razy 9
~do ponizej
Stan za czymś bo inaczej.....padniesz przed wszystkim.
10 Września 2015, godzina 21:44
Oceniono 17 razy -5
~do wpisu z 20.55
Mówisz i masz minusik ode mnie! Tak na marginesie mam znacznie więcej niż ci, których obrażasz i nawet oszczędzam A co najzabawniejsze nie czerpię korzyści z niczego oprócz własnych rąk i głowy. Pozdrówki!
10 Września 2015, godzina 21:27
Oceniono 22 razy 4
~do poniżej
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
10 Września 2015, godzina 21:22
Oceniono 26 razy -10

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 428.00 439.00 DKKDKK 56.00 62.90
EUREUR 465.00 472.00 RUBRUB 5.00 5.50
CHFCHF 462.00 477.00 NOKNOK 39.90 41.60
GBPGBP 527.00 537.00 SEKSEK 40.40 42.10
Aktualizacja: 2023-03-31 13:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 429.85 435.03 DKKDKK 56.10 62.80
EUREUR 467.40 472.29 RUBRUB 5.00 5.50
CHFCHF 466.11 471.98 NOKNOK 40.30 41.12
GBPGBP 529.24 534.61 SEKSEK 40.96 41.78
Aktualizacja: 2023-03-31 13:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy uważasz, że w Chojnicach jest wystarczająco dużo toalet publicznych?
Ceny paliw2023-03-31

E95 E98 ON LPG
BP 6.87 zł 7.52 zł 6.87 zł 3.12 zł
Circle K 6.79 zł - 6.81 zł 3.09 zł
Lotos Optima 6.79 zł - 6.81 zł 3.11 zł
MZK 6.67 zł 6.89 zł 6.74 zł 3.09 zł
Orlen 6.84 zł 7.34 zł 6.84 zł 3.15 zł
PKS 6.7 zł - 6.79 zł 3.09 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij