Niedziela, 14 Kwietnia 2024 | Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

'Dziś zlikwidujemy billboardy, a jutro straż miejską'

Kaczmarek zwraca uwagę, że kiedy komitet wieszał swoje banery, to dwa miesiące po wyborach parlamentarnych wisiał jeszcze baner Leszka Redzimskiego, a Stanisława Lamczyka nawet dłużej.

Kaczmarek zwraca uwagę, że kiedy komitet wieszał swoje banery, to dwa miesiące po wyborach parlamentarnych wisiał jeszcze baner Leszka Redzimskiego, a Stanisława Lamczyka nawet dłużej.

To reakcja komitetu referendalnego na ultimatum postawione przez burmistrza, który wypominał, że materiały reklamujące referendum wiszą po czasie, więc sam je zdejmie, a kosztami obciąży referendarzy. Perswazja poskutkowała, bo po ubiegłotygodniowym upomnieniu ostatni z billboardów zniknął. Ale po reakcji Arseniusza Finstera widać, że opozycja jest dla niego solą w oku. Tymczasem po telefonie od burmistrza, ta nie dość, że nie jest przygaszona, to jeszcze nabiera impetu i... dalej zapowiada likwidację formacji.

 

 

- Dzień dobry. Chciałem zapytać kiedy panowie usuną baner reklamujący likwidację straży miejskiej przy skrzyżowaniu Leśna – Bytowska? - tak burmistrz miał zacząć rozmowę ze swoim adwersarzem Kamilem Kaczmarkiem. Arseniusz Finster przypomniał, że miesięczny termin, kiedy te materiały powinny zniknąć z miejskiej przestrzeni, już się skończył. A że uważa, że obowiązek pilnowania tego spada na niego, to zadzwonił do członka komitetu referendalnego z "uprzejmym pytaniem".

Reklama | Czytaj dalej »

Kiedy panowie usuną baner?

- Daję czas do poniedziałku, jeżeli nie usuniecie, to w poniedziałek wydam postanowienie i zarządzeniem zastępczym usunę ten billboard, ale wtedy kosztami oczywiście obciążam komitet referendalny - takie ultimatum postawił burmistrz Finster pod koniec ubiegłego tygodnia.

Czy takie procedury były praktykowane podczas innych wyborów? - pytamy. - Nie. Zawsze zwyciężała perswazja.

Wczoraj baner już nie wisiał w przywołanym przez burmistrza miejscu, a Kaczmarek skomentował burmistrzowskie ultimatum.

- Nigdy wcześniej nie ścigano nikogo za zaklejane obwieszczenia, nigdy nie namawiano do rezygnacji z głosowania, nie dawano ultimatum na zdejmowanie billboardów. Burmistrz sam przyznał, że stosuje prawo wybiórczo, więc szkoda, że nie zachowuje się jak dobry gospodarz, sprawiedliwy burmistrz, ale jak mściwy polityk poszukujący rozpaczliwie sposobów na zaatakowanie oponentów. Dziś zlikwidujemy billboardy, a jutro zlikwidujemy straż miejską. Nie mają najmniejszego znaczenia obecne, czy przyszłe gierki ratusza.

Obydwie strony uważnie patrzą sobie na ręce, wytykając błędy i potknięcia. - PChS spóźnił się ze sprawozdaniem wyborczym - wypomniał Arseniusz Finster w czasie konferencji. A choć podpisy ws. organizacji referendum były zbierane latem ubiegłego roku, to jeszcze teraz prostuje komitet, że nie powinien mówić o zebraniu aż 4 tysięcy podpisów. - 3227 było dobrych podpisów, czyli tylko 63 więcej niż wymagane przez prawo. Niech nie mówią, że ponad 4 tys. zebrali - denerwuje się burmistrz.

Mówienie o 4 tys. jest mijaniem się z prawdą...

Policja zamknęła też sprawę rzekomego zaklejania obwieszczeń o referendum przez komitet referendalny, którą zgłosił burmistrz Chojnic. Przeprowadzone czynności sprawdzające nie dostarczyły podstaw do skierowania wniosku o ukaranie do sądu.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

16 komentarzy

~Marcin Dobaj
Chojnice bez strażników? "Bez Straży Miejskiej można żyć!!!!!! Domagamy się jej likwidacji!"
- Straż Miejska w Chojnicach jest zbędna, a efekty jej pracy zbyt drogie.

Zadanie Straż Miejską zlikwidować i dla Powiatowej Komendy Policji zapewnić więcej stanowisk pracy. Zamiast straży miejskiej to w Powiatowej Komendzie Policji stworzyć policje miejską, policje osiedlową oraz stanowisko policjanta osiedlowego z czego słyną wywodzą się szkoły policyjne i kierunki ochroniarskie w celu : - ochrony spokoju i porządku w miejscach publicznych - czuwanie nad porządkiem i kontroli ruchu drogowego - w zakresie określonym w przepisach o ruchu drogowym - współdziałaniu z właściwymi podmiotami w zakresie ratowania życia i zdrowia, pomocy w usuwaniu awarii technicznych i skutków klęsk żywiołowych oraz innych zagrożeń - zabezpieczenie miejsca przestępstwa, katastrofy lub innego podobnego zdarzenia - ochrona obiektów komunalnych i urządzeń użyteczności publicznej, - ochrona porządku podczas zgromadzeń i imprez publicznych, - doprowadzanie osób nietrzeźwych do izby wytrzeźwień lub miejsca zamieszkania - informowanie społeczności o stanie i rodzajach zagrożeń.

A kto, to widział żeby strażnicy miejscy z miasta Chojnice zapominali klucze z parkometrów o czym to świadczy.
To nadal takich municypalnych w mieście chcecie drodzy mieszkańcy- kierowcy?

Likwidacja tak jak wcześniej wspomniałem na zebraniu osiedlowym wprost doktorowi (tytułem wyrobionym w Moskwie) Finsterowi 26 marca 2014 roku.

Na powyższym opisanym czynie ich przyłapałem więc niech sobie uważają.


Jestem nadal przekonany o braku skuteczności funkcjonowania Straży Miejskiej w Chojnicach.
I doprowadzić do likwidacji municypalnych w mieście Chojnice.
A otworzyć inne zakłady pracy kosztem likwidacji municypalnych.
11 Lutego 2016, godzina 14:37
Oceniono 5 razy 3
~Marcin Dobaj
Gościu z 09 Lutego 2016, godzina 12:55 chcesz wiedzieć o czym piszę ,to sobie posłuchaj.
W filozofii chrześcijańskiej prawda jest fundamentem wolności człowieka i czystego sumienia
(1.1) treść zgodna z rzeczywistością,
(1.2) mat. log. jedna z dwóch wartości logicznych, obok fałszu.
A więc piszę prawdę – według klasycznej definicji właściwość sądówą polegającą na zgodności z faktycznym stanem rzeczy, których dotyczą danych spraw. W potocznym rozumieniu jest to stwierdzane w formie zdania oznajmiającego, wyrażone o określonym fakcie, tak jak ma czy miało to miejsce w rzeczywistości.

11 Lutego 2016, godzina 12:23
Oceniono 9 razy 5
~zorientowany
Strach ściska Finstera za gardło bo czuje że to juz nie są przelewki. Opozycja wzieła sprawy w swoje ręce i chociaż póki co jej działania nie zawsze są skuteczne, to na dalszą metę doprowadzi do odspawania burmistrza od stołka. Na początek pozbawi mandatu Janowskiego i Łęgowskiego a potem posypią sie kolejne afery związane z naruszaniem prawa przez urzędasów...
11 Lutego 2016, godzina 06:45
Oceniono 15 razy 5
~Zdaniem WSA, ci przedstawili wymaganą ilość podpisów popierających wniosek o referendum...
...Sędziowie w przeciwieństwie do miejskich radnych i urzędników nie znaleźli podstaw prawnych do odrzucenia kart z podpisami zawierającymi dodatkowe adnotacje w postaci zakreśleń na pytania referendalne. „Uznanie ww. głosów za nieważne jest niezgodne z obowiązującym prawem” - stwierdzono w uzasadnieniu wyroku. Sąd nie podzielił też zarzutów o niewłaściwym sposobie poinformowania społeczeństwa o zbiórce podpisów pod poparciem dla referendum, uznając, że skuteczniejszym kanałem informacji od urzędowych tablic są prasa, internet, w tym media społecznościowe....Rada Miejska Chojnic uchwałą z dnia 14 września odrzuciła wniosek o referendum ws. likwidacji straży miejskiej i samoopodatkowania na ten cel, ale sąd uznał ją za nieważną po zaskarżeniu przez inicjatorów. Zdaniem WSA, ci przedstawili wymaganą ilość podpisów popierających wniosek o referendum...
09 Lutego 2016, godzina 20:40
Oceniono 42 razy 4
~j,j
burmistrz sie kiedys zakiwa na amen, a swoja droga dosolic redzimskiemu za to ze wisiał na banerze miesiac za dłujgo jak rowni wszysct to wszyscy.
09 Lutego 2016, godzina 16:20
Oceniono 52 razy -2
~OK
Oby Finio był tak konsekwentny wobec Paluch
No ale jak ? kolega koledze niemożliwe.
Klika rządzi.
09 Lutego 2016, godzina 16:14
Oceniono 52 razy -4
~do poniżej
O czym ty człowieku piszesz. Gdybyś był w USA lub w Zurychu i trafił na strażników, to byś to zapamiętał do końca życia
09 Lutego 2016, godzina 12:55
Oceniono 56 razy 10
~Marcin Dobaj
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
09 Lutego 2016, godzina 12:34
Oceniono 62 razy -18
~puma
I co z tego, że wisiały inne banery? Jak ktoś zrobi kupę w miejscu publicznym to inni też mają tak robić?
09 Lutego 2016, godzina 12:31
Oceniono 53 razy 15
~Oburzony!
Nieważne kto i dlaczego tego nie robi, ale jak mija termin to billboardy powinny być zdjęte! Dbamy o czystość w mieście, czy nie?
09 Lutego 2016, godzina 12:27
Oceniono 53 razy 23
~jotdwatrzy
A baner pana Redzimskiego nie przeszkadza Finsterowi? Dlaczego nie zdejmuje go "zastępczo" i nie obciąża komitetu wyborczego PO? Żałosny się robi ten "nasz" burmistrz
.
09 Lutego 2016, godzina 12:18
Oceniono 57 razy -9
~Empatyczny psychopata
Ma mieszkańca za brata
a gardzi nim szczerze:
"Posłuchaj mnie chamie!
- powiem ci szczerze,
jakie masz mieć zdanie,
o mnie - doktorze ......... .
09 Lutego 2016, godzina 12:01
Oceniono 46 razy -8
~mlody
do poniżej.
po deklaracji Finstera iż "wykona" wynik referendum bez względu na frekwencję to można śmiało powiedzieć, że w styczniu 2017 SM Chojnice przestanie istnieć.
09 Lutego 2016, godzina 11:39
Oceniono 50 razy -4
~Powiem ci tak "mądralo":
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
09 Lutego 2016, godzina 11:24
Oceniono 56 razy -10
~Olaf Palme
Małostkowy ten Finokio... Żallll...
09 Lutego 2016, godzina 10:25
Oceniono 52 razy -6

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 398.00 406.00 DKKDKK 50.60 53.50
EUREUR 426.00 434.00 RUBRUB 4.13 4.40
CHFCHF 437.00 447.00 NOKNOK 31.60 33.50
GBPGBP 496.00 506.00 SEKSEK 36.00 37.40
Aktualizacja: 2024-04-14 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 400.90 405.13 DKKDKK 50.70 53.40
EUREUR 427.55 432.00 RUBRUB 4.13 4.40
CHFCHF 437.59 444.93 NOKNOK 31.70 33.40
GBPGBP 498.40 504.85 SEKSEK 36.10 37.30
Aktualizacja: 2024-04-14 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

W którym miejscu powinno powstać miasteczko rowerowe w Chojnicach?

Ceny paliw2024-04-12

E95 E98 ON LPG
BP 6.82 zł 7.52 zł 6.99 zł 2.72 zł
Circle K 6.73 zł - 6.89 zł 2.72 zł
Mol Chojnice 6.63 zł - 6.89 zł 2.81 zł
MZK 6.69 zł 7.24 zł 6.79 zł 2.75 zł
Orlen 6.79 zł 7.54 zł 6.89 zł 2.75 zł
PKS 6.74 zł - 6.82 zł 2.75 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij