Sobota, 25 Maja 2024 | Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz, (aw)

Referendum za pasem

Burmistrz przed referendum zapowiada duże zmiany w funkcjonowaniu formacji.

Burmistrz przed referendum zapowiada duże zmiany w funkcjonowaniu formacji.

W niedzielę chojniczanie decydować będą o przyszłości straży miejskiej w Chojnicach. To pierwsze referendum lokalne w naszym mieście. Dziś w Chojnicach jest Emil Rau, który przejechał na zaproszenie inicjatorów likwidacji tej formacji. Kampania nudna nie jest, czego dowodem mogą być choćby sprawy o wykroczenie prowadzone przez policję czy sądowa ugoda między inicjatorami referendum a burmistrzem.

 

Łowca fotoradarów oceni zmiany w oznakowaniu miasta, które zaszły w ostatnim czasie, a są pokłosiem jego poprzedniej wizyty. Emil Rau będzie gościem specjalnym na spotkaniu w Centrum Edukacyjno – Wdrożeniowym, czyli dawnych młynach przy ul. Piłsudskiego. - W naszej opinii to autorytet, który zna się na  pracy straży miejskiej. Zapraszamy serdecznie. Każdy mieszkaniec Chojnic będzie mógł zabrać głos – zachęca Kamil Kaczmarek z komitetu referendalnego. W ostatnim czasie bardzo aktywnego, co kończy się nawet zgłoszeniami do oraganów ścigania. Policja po sygnale od burmistrza sprawdza, czy inicjatorzy referendum nie złamali prawa zaklejając obwieszczenia wyborcze swoimi plakatami.

Reklama | Czytaj dalej »

- Byłbym głupcem, gdybym niszczył zawiadomienia o referendum, o które przez ostatnie pół roku zaciekle walczyliśmy poświęcając duże środki czasowe i pieniężne – komentuje Kamil Kaczmarek, który także złożył zawiadomienie dotyczące innych instytucji, które miały zaklejać powyższe informacje. Ma nadzieję, że wszyscy będą równi wobec prawa.

K. Kaczmarek: - Byłbym głupcem, gdybym niszczył...

- Policja prowadzi czynności wyjaśniające o wykroczenie w obu przypadkach – informuje sierż. Justyna Przytarska, oficer prasowy chojnickiej policji.

Z kolei szef Miejskiej Komisji Referendalnej Jacek Studziński wzywał burmistrza Chojnic, by ten nie prowadził kampanii referendalnej w urzędzie.

A. Finster: Nie prowadziłem sensu stricto kampanii...

- Były spotkania, ale miały inny cel. Nie prowadziłem sensu stricto kampanii – odpiera Arseniusz Finster, jednocześnie informując, że spotkania dotyczące funkcjonowania straży zostały przeniesione do Wszechnicy. - To wskazuje, że jest coś na rzeczy. Jest to ruch właściwy. Szkoda, że tak późny – komentuje Kaczmarek, który z burmistrzem ostatnio ma okazję spotykać się na debatach. Finster ciągle mówi o reorganizacji formacji, a tym którzy są za pozostawieniem straży radzi, żeby zostali w niedzielę w domach. Obiecuje zmiany w postawie municypalnych. Obrazuje to odwróconym trójkątem. Przede wszystkim strażnicy mają edukować, a dopiero na końcu karać. Włodarz podnosi postulat stworzenia izby wytrzeźwień, rozszerzenia strefy monitoringu czy rzecznika straży miejskiej.

20 grudnia decyzja należy co chojniczan. Posłuchaj co mają do powiedzenia nt. referendum i straży miejskiej

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

55 komentarzy

~Jan
Likwidujemy! Chojnic nie stac na tak drogi w utrzymaniu balast.
17 Grudnia 2015, godzina 23:27
Oceniono 27 razy -1
~smakosz
A gdzie się podział ten trzeci największy wróg strażników? Gdzieś go koledzy schowali bo na mieście krąży plota że coś śmierdzącego się mu do dupy przyplątało i ma jakieś kłopoty. Prawda to?
17 Grudnia 2015, godzina 22:07
Oceniono 19 razy 7
~real
Gorzej z tymi, z których głupota wyjść nie zamierza.
17 Grudnia 2015, godzina 22:07
Oceniono 11 razy 1
~do real
Dramatem naszej epoki jest to, że głupota zabrała się do myślenia ... To idealnie pasuje do ciebie.
17 Grudnia 2015, godzina 21:54
Oceniono 11 razy 1
~do poniżej
twoja głupota nie zna granic
17 Grudnia 2015, godzina 21:53
Oceniono 9 razy 3
~idziemy na referendum
Plują jadem, obrażają , a na konkretne pytania nie potrafia odpowiedzieć. Wszędzie widzą Kaczmarka, podejrzewam przyczyny medyczne.
17 Grudnia 2015, godzina 21:47
Oceniono 17 razy -1
~do real
Zazdrościsz im tak, jak tego śmiesznego fotela komendantowi? Pchasz się do koryta po trupach i wszystkie chwyty dozwolone no nie? Ufam w mądrość mieszkańców tego miasta i liczę, że dadzą ci czerwoną kartkę. Wtedy będzie najlepiej jak stąd wyjedziesz tam skąd przyjechałeś.
17 Grudnia 2015, godzina 20:51
Oceniono 19 razy 3
~real
" m.m." czym jest ten wspomniany przez Ciebie " koszt alternatywny " ? Czy wpływ na te koszty alternatywne mają też wypady kolesi ze starostą i przewodniczącym rady naszego miasta w czubie, na imprezy takie jak w Dolinie Charlotty za publiczne 47 tysięcy złotych ?
17 Grudnia 2015, godzina 18:35
Oceniono 17 razy 1
~Marcin Dobaj
Nie będzie debaty o municypalnych, doktor Finster wymyślił inny plan na promowanie tej formacji, z komendantami ma zamiar dyżurować dnia 17 grudnia 2015 roku od godziny 17.00 do 19.00.

Burmistrz miasta Chojnice doktor (tytuł wyrobiony w Moskwie) Finster zachęca do: przesyłania pytań, zadzwonienia, przysłania emaila lub przyjścia osobiście i zadania pytania.

Ale nie zdaje sobie doktor moskiewski Finster z tego sprawy ,że jest to bardzo mocno naciągane???????????

Skoro doktorowi Finsterowi tak bardzo zależy na SM , w mieście Chojnice bo tworzył plan dyżurowania wieczorami , w ratuszu z komendantami , dnia 15 grudnia 2015 roku o godzinie 17.00-19.00

To czy tak samo doktorowi (tytułowi wyrobionemu w Moskwie) Finsterowi zależy bardzo na seniorach bo czy brał udział, w Chojnickim Centrum Kultury z seniorami w szkoleniu „Bezpieczny Senior na Drodze” dnia 26 listopada 2015 roku w godzinach 11.00-14.00???????????

Chojnice bez strażników? "Bez Straży Miejskiej można żyć!!!!!! Domagamy się jej likwidacji!"
- Straż Miejska w Chojnicach jest zbędna, a efekty jej pracy zbyt drogie.

Referendum jest obok wyborów najwyższą formą demokracji, doktor (tytuł wyrobiony w Moskwie) Finster jest demokratą dlatego moim zdaniem , w żaden sposób nie powinien blokować nawet tej formy . Tak jak to wyżej planuje od dłuższego czasu widać to wyraźnie.

Ja Marcin Dobaj idę dokończyć 20 grudnia 2015 roku działania likwidacji municypalnych w mieście Chojnice, których rozpocząłem dokładnie dnia 26.03.2014 roku w spotkaniu sprawozdawczym osiedla nr 3- jako mieszkaniec zabierając głos domagając się tego właśnie zadania od doktora Finstera bo jest to ważna dla mnie obywatela sprawa.

Niech się doktor (tytuł wyrobiony w Moskwie) Finster się też obywatelom jako gospodarz miasta Chojnice tłumaczy czemu ja akurat tego domagam.

17 Grudnia 2015, godzina 16:06
Oceniono 22 razy -4
~real , który nie zna Kamila, Artura i wielu innych zacnych ludzi
Koszt refrendum, to 10-12 dni pracy straży miejskiej w Chojnicach . Zdziwionko ? Wierzyć się nie chce...może ktoś sprawdzi czy się nie pomyliłem ?
17 Grudnia 2015, godzina 14:35
Oceniono 20 razy -6
~A jednak. ..
Szybko odpowiedział
17 Grudnia 2015, godzina 14:28
Oceniono 15 razy 7
~real
Dla odmiany kilka faktów. Chojnicka straż miejska jest jedną z najdrożyszych w kraju. O bezpieczeństwo ustawowo dba POLICJA. Za kilka miesięcy etaty policji wzrosną po likwidacji ITD (Inspekcja Transportu Drogowego). Specjalistycznej formacji, w której koszty etatu wynoszą ok. 6800 zlotych, a chojnickiej straży od kupek- ok.6200 złotych miesięcznie . Etaty ITD spowodują, że ponownie wzrośnie liczba policjantów. Wzrasta liczba etatów w policji, chwalą się, że maleje przestępczość, w czym więc jest problem, że tak biadolą ? Może w zarządzaniu , może w organizacji, a może i w jednym i drugim ??
17 Grudnia 2015, godzina 14:16
Oceniono 17 razy -1
~Do poniżej
Spokojnie, za chwilę Pan Kamil pod jakimś tam nickiem odpowie Ci na zadane pytania. Te same odpowiedzi pisał w kółko więc tylko zrobi kopiuj wklej
17 Grudnia 2015, godzina 14:04
Oceniono 16 razy 4
~m.m.
Jestem za pozostawieniem Straży Miejskiej tylko wg potrzebna jest reorganizacja
Na referendum nie idę
Szkoda, że pieniądze o które tak krzyczą tu ... są marnowane na coś co z góry jest na pozycji przegranej, może odpowiecie jaki jest koszt? opłata lokali, komisji wyborczej itp?
Referendum ogólnopolskie 2015 r. dot. lasów, podatków itp Czy ci co teraz agitują byli na nich?
Raczej nie frekwencja w Chojnicach była na poziomie 7%? Ja byłam wtedy w tych 7% a wy?
Mam tez wątpliwości co do podziału obowiązków, które w tej chwili ma straż miesjka, tj. pilnowanie monitoringu , tego by dać np mandat za to jak piesek załatwi swoje potrzeby w praku 1000-lecia a Pan po nim nie posprząta (wielokrotnie byłam świadkiem gdy taki osobnik dostawał mandat od Str.M.), kto będzie obsługiwał parkometru, kogo wezwać do nielegalnego wywozu śmieci i innych "błahych" rzeczy? Policja? a może firma zewnętrzna? Wg mnie koszta mogłyby się równać, ale koszt alternatywny jest o wiele większy, ile osób straci stanowisko pracy?
17 Grudnia 2015, godzina 13:41
Oceniono 21 razy 5
~mieszkaniec Chojnic
Burmistrz mówi że ma pieniądze na straż miejską. Dziwne że nie ma pieniędzy na oczyszczalnię ścieków. Te 2 miliony to spokojnie mogłyby być wykorzystane na oczyszczalnię no ale lepiej podwyższyć opłaty za ścieki mieszkańcy się zrzucą.
17 Grudnia 2015, godzina 09:53
Oceniono 30 razy -2

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 390.00 400.00 DKKDKK 50.10 53.70
EUREUR 422.00 430.00 RUBRUB 4.15 4.42
CHFCHF 425.00 433.00 NOKNOK 30.00 33.60
GBPGBP 495.00 505.00 SEKSEK 35.80 36.90
Aktualizacja: 2024-05-24 18:50
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 390.87 395.83 DKKDKK 50.20 53.60
EUREUR 424.10 428.47 RUBRUB 4.15 4.42
CHFCHF 426.17 432.00 NOKNOK 30.10 33.50
GBPGBP 496.55 502.10 SEKSEK 35.90 36.80
Aktualizacja: 2024-05-24 18:50
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy wypożyczasz książki z Miejskiej Biblioteki Publicznej?
Ceny paliw2024-05-24

E95 E98 ON LPG
BP 6.84 zł 7.54 zł 6.89 zł 2.68 zł
Circle K 6.79 zł - 6.84 zł 2.65 zł
Mol Chojnice 6.79 zł - 6.84 zł 2.68 zł
MZK 6.75 zł 7.39 zł 6.79 zł 2.65 zł
Orlen 6.81 zł 7.54 zł 6.88 zł 2.67 zł
PKS 6.78 zł - 6.79 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij