Środa, 24 Lipca 2024 | Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

Bez gadania do wojewody

O lewej Andrzej Gąsiorowski, szef komisji budżetu, i burmistrz Arseniusz Finster.

O lewej Andrzej Gąsiorowski, szef komisji budżetu, i burmistrz Arseniusz Finster.

Obywatel na obrady miejskich komisji przyjść może i posłuchać nad czym debatują radni, ale już odzywać niekoniecznie. Jak coś mu się nie podoba, zawsze może poskarżyć się wyżej. O swojej skardze na uchwałę dotyczącą strefy płatnego parkowania chciał dziś rozmawiać Kamil Kaczmarek. Szef komisji był mniej skory do rozmowy...

 

Przed kilkoma dniami burmistrz zapowiedzial, że od kwietnia za zaparkowanie auta w płatnej strefie będzie można zapłacić telefonem. - Jesteśmy prawie gotowi na wprowadzenie strefy mobilnego płacenia - Arseniusz Finster poinformował dziś radnych na komisji budżetu. 
Dodał, że szacowany koszt zmiany formy płatności to powyżej 10 tys. zł miesięcznie. Jeszcze nie wiadomo, kto miałby je ponieść - czy korzystający z tej usługi czy miasto. - Wolałbym, żeby płacący telefonem nie ponosili dodatkowej opłaty - mówi burmistrz Chojnic.

Dziś przedstawiał wyniki audytu, m.in. w sprawie propozycji złożonych przez opozycję. Ta już przed lutową sesją wnosiła o zmiany zapisów regulaminu strefy płatnego parkowania. Dlatego radny Mariusz Brunka dziwił się czemu wcześniej urząd nie zlecił takich badań. Jedną z propozycji była mobilna płatność i opozycja chciała by już wpisać taką ewentualność do uchwały. Tymczasem tą trzeba niedługo zmienić, bo uwzględnia tylko zapłatę w parkometrach.
- W trakcie sesji dyskusja trwała. Można było przyjąć wtedy te argumenty. Taki jakiś dziwny upór był, że nie, bo nie. A dzisiaj się okazuje, że jednak można pewne rzeczy wprowadzić. (...) Gdyby nie zacietrzewienie, to można by już zrobić to w ubiegłym miesiącu - skwitował radny Projektu Chojnicka Samorządność.

Reklama | Czytaj dalej »

W trakcie sesji trwała dyskusja...


Brunka uważa, że wszystko zależy od osoby wnioskodawcy, co odpierał burmistrz Finster. - Nie chodzi o to, kto to formalnie zgłosił. Można to wpisać, dopiero, gdy mamy operatora.

Ponadto na razie odrzuca pomysł na bezpłatne pierwsze pół godziny. Jak mówi, inne miasta tego nie stosują, a do tego trzeba by wymienić wszystkie parkometry.

Nie chodzi o to, kto to formalnie zgłosił...

- Proszę nie mówić o zacietrzewieniu - prostował opozycję. W toku dyskusji wyszło także, że bezpłatne pół godziny być może da się wprowadzić przy okazji wymiany parkometrów, która za jakiś czas i tak będzie czekać miasto.

Proszę nie mówić o zacietrzewieniu...

Gorąca dyskusja, która wywiązała się między mieszkańcem Chojnic Kamilem Kaczmarkiem spod znaku opozycji a przewodniczącym komisji budżetu Andrzejem Gąsiorowskim, ominęła burmistrza. Pierwszy chciał z radnymi podjąć temat skargi dotyczącej nowego regulaminu strefy parkowania. Zdaniem Kaczmarka są w niej dyskryminacyjne zapisy, a konsultacji nie przeprowadzonono w sposób właściwy i zgodny z zapisami w prawie.

Szef komisji budżetu nie chciał jednak rozmawiać, a obywatelowi kazał się zwrócić do przewodniczącego o głos na sesji. Problem taki, że ten już tego próbował, ale bezskutecznie... - Chyba pan żartuje - odparł członek PChS i jeden z inicjatorów referendum ws. likwidacji straży miejskiej. Andrzej Gąsiorowski wtedy doradził, że jeśli rzeczywiście znalazł naruszenie prawa, to może zwrócić się ze stosownym pismem do wojewody. - Wtedy ta uchwała nie zostanie opublikowana, a rada wezwana do zmiany uchwały ze względu na to, że są nieprzestrzegane przepisy.


Jeśli służby wojewody sprawdzą...

Kaczmarek zwrócił uwagę szefowi komisji, że postępuje wbrew temu, co zalecał burmistrz, czyli swobodnej rozmowie na obradach komisji przed sesją. - Wolałbym to przedstawić na komisjach czy szanownym państwu radnym, żeby była możliwość skorygowania błędów. Jeśli pan uważa, że powinniśmy podważać autorytet całego miasta, a już z pewnością rady poprzez podważanie uchwał RM przez wojewodę lub WSA, to ja to konsekwentnie mogę robić - odpowiedział na radę samorządowca, byłego burmistrza miasta. A jego wypowiedź odebrał jako jasną wskazówkę, by nie przychodzić na komisje. - Zadziwiające jest to, że kiedy przychodzę na sesje rady miasta, informacja jest taka, że powinienem był zabrać głos wcześniej...

- Jest projekt uchwały, jest temat. Może się pan zwrócić do przewodniczącego rady, żeby panu udzielił głosu - zakończył Gąsiorowski. Kaczmarek od razu zapytał Mirosława Janowskiego, co ma zrobić, a ten polecił mu napisać do siebie...

Uchwała o strefie płatnego parkowania

Skarga, którą uznano za bezprzedmiotową

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

16 komentarzy

~megakompromitacja szefa komisjibudżetowej
Jestem pewien, że to strach przed merytorycznością młodego człowieka każe radnemu Gąsiorowskiemu zakazać prawa wypowiadania się panu Kaczmarkowi. Przecież na poprzedniej komisji Kaczmarek wykazał totalną ignorancję szefa komisji budżetowej, który nie potrafił wyaśnić różnicy między wolnymi środkami, deficytem i nadwyżką budżetową. To była megakompromitacja pana Gąsiorowskiego, który przewodniczy komisji budżetowej!
21 Marca 2016, godzina 00:41
Oceniono 5 razy 1
~Do skrzywdzonego
Tyle zarabia, a wygląda jakby nie miał na żyletki. Wygląda jak dziad, a nie szafarz.
16 Marca 2016, godzina 13:02
Oceniono 7 razy 3
~chojniczanin
Czy radny Gąsiorowski ze strachu przed merytoryczną dyskusją ODBIERA mieszkańcom prawo głosu?
16 Marca 2016, godzina 11:27
Oceniono 8 razy 4
~konieczne są kursy empatii dla radnych burmistrza ...

W przypadku gdy brakuje radnym burmistrza Arka elokwencji, kultury osobistej, i zwykłej merytoryczności to dla odwrócenia uwagi wyborców Arek powinien przeszkolić ich pod względem empatii. A i mieszkańcy Chojnic zabawią się ponownie gdy zobaczą Arka nauczającego empatii, której Arek sam nie posiada nawet za 1 grosz!


nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice i wieloletni osobisty znajomy burmistrza Arka
niesmialy.parafianin@mail.ru
http://chojnice.livejournal.com
15 Marca 2016, godzina 22:13
Oceniono 24 razy 8
~Skrzywdzony
Szafarz zarabia ponad 100 tysięcy rocznie, miesięcznie kasuje 1000 złotych diety radnego, a ubrany jak jakiś łapciuch. Ludziom odmawia udzielenia pomocy, a minę ma jakby został z krzyża zdjęty. To On wyrządza ludziom krzywdę, a nie ludzie Jemu.
15 Marca 2016, godzina 21:22
Oceniono 24 razy 8
~Ta skarga jest powalająca...
Oni nie mają pojęcia, co robią! Chcieli mieć regulamin, żeby doić kierowców, ale jak uczniaki nie wiedzą, jak go napisać...
15 Marca 2016, godzina 21:13
Oceniono 15 razy 1
~O tak!
PRAWDA! Znam go od czasu, kiedy pojawił się w mieście - Waldi robi wszystko, żeby się podlizać. Aż smutno patrzeć....
15 Marca 2016, godzina 20:07
Oceniono 23 razy 3
~polytyk
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
15 Marca 2016, godzina 19:13
Oceniono 24 razy -10
~3xNIE dla pis - 3xNIE dla pchs
Temu obywatelowi K.K marzy się fotel burmistrza a blogerowi-detektywowi M.W. fotel wiceburmistrza , wtedy w Chojnicach będzie jak w raju, na każdym skrzyżowaniu konfesjonał i pomnik L.Kaczyńskiego a na rynku wielki pomnik małego-wielkiego wodza Jarka , tak jak obecny rząd pisu, wprowadzą szczegółowa inwigilację mieszkańców Chojnic
15 Marca 2016, godzina 18:40
Oceniono 43 razy -9
~ograniczeni intelektualnie ignoranci preferują agresje zamiast merytorycznej dyskusji ....


Mój wieloletni znajomy Arek Finster jest niewidomy, niesłyszący, i niepotrafiący zrozumieć prostych informacji - zawsze gdy te nowe informacje nie pasują mu w jego kombinacjach i manipulacjach! Oczywiście, eunuchy i pachołki Arka z rady miasta wiernie naśladują przykład dany im przez ich pana! Tak wiec, gdy Arek nie chce udostępnić pierwszej godziny parkingu w centrum miasta za darmo to udaje, że nie widzi przykładów z innych miast, gdzie pierwsza godzina parkingu jest za darmo.

Oto przykłady miast, gdzie ratusz i współpracujące firmy udostępniają pierwszą godzinę parkingu za darmo:
- Poznań - http://poznancitycenter.pl/darmowa-godzina-parkowania-w-centrum-poznania/
- Wrocław - http://www.renoma-wroclaw.pl/Parking
- w Brzesku (Na parkingu na przeciwko Urzędu Miasta i parkingu na ul. Powstańców Warszawy pierwsza godzina bezpłatna pod warunkiem posiadania biletu parkingowego lub karty parkingowej pozostawionej za przednią szybą.) - http://sportbrzeski.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=176
- Środa Śląska - http://sroda.express-miejski.pl/wiadomosc/23206,postoj-na-parkingu-bezplatny-przez-godzine-przed-wjazdem-stana-bramki
- Piekary Śląskie - http://radioem.pl/doc/2993841.Wroca-darmowe-parkingi

Przy niedużym wysiłku - gdy się chce - można z łatwością znaleźć informacje o miastach gdzie pierwsza godzina parkingu jest za darmo. Dodatkowo darmowe parkowanie w weekendy i święta obowiązuje m.in. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Łodzi i w wielu innych mniejszych miastach.

Gdyby Arek (i jego pachołki) uczciwie potrafił dyskutować i argumentować w czasie dyskusji społecznych, szczególnie na temat problemów podjętych przez opozycje to nie byłby sobą - Arkiem Finsterem, który w reakcji na postulaty opozycji woli personalne ataki, kryminalizowanie i zaszczuwanie oponentów, i marginalizowanie i zastraszanie ich z pomocą skorumpowanych kolesiów z chojnickiej policji, prokuratury, i sądu!

No cóż, gdy w dyskusji i działaniach brakuje Arkowi (i jego pachołkom) intelektualnych i poznawczych zdolności to jako opcja pozostaje mu jedynie personalny atak na oponenta - a do agresji jest zdolna każda osoba o ograniczonym intelekcie i o marginalnej wiedzy!


nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice i długoletni osobisty znajomy burmistrza Arka
niesmialy.parafianin@mail.ru
http://chojnice.livejournal.com
15 Marca 2016, godzina 18:36
Oceniono 36 razy 14
~oby
oby tylko Wajlonis nie wyzwał obywateli że mu śmierdzą i mają sie umyć.
15 Marca 2016, godzina 18:19
Oceniono 27 razy 5
~jaki ten marcinek biedny
Marcinek jaki ty biedny jesteś, weź sobie na uspokojenie cukiereczka i popij mleczko z miodem.
15 Marca 2016, godzina 18:17
Oceniono 34 razy -6
~zero
15 Marca 2016, godzina 18:05
Oceniono 26 razy -2
~Po co tu mieszkac?
A po co mieszkancom Chojnic kino? Jeszcze by chcieli filmy ogladac!
15 Marca 2016, godzina 18:02
Oceniono 20 razy 2
do 15 Marca 2016, godzina 17:48

jaki qrwa mieszkaniec Chojnic ????????? mieszkaniec Wrocławia a nie Chojnic, niech na swoje wraca i tam ludziom zatruwa atmosferę , no chyba, że go tam też mają dosyć . On i jeszcze taki jeden , nudzi im się i latają jakby mieli ......... u innych szukają dziury w całym a sami nic dla Chojnic nie zrobili poza zatruwaniem atmosfery .
15 Marca 2016, godzina 17:58
Oceniono 41 razy -5

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 392.00 400.00 DKKDKK 51.00 54.00
EUREUR 425.00 431.00 RUBRUB 4.39 4.59
CHFCHF 439.00 446.00 NOKNOK 30.30 33.30
GBPGBP 504.00 512.00 SEKSEK 33.50 35.50
Aktualizacja: 2024-07-24 09:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 394.19 399.14 DKKDKK 51.10 53.90
EUREUR 426.86 430.92 RUBRUB 4.39 4.59
CHFCHF 440.00 445.00 NOKNOK 30.40 33.20
GBPGBP 506.93 512.24 SEKSEK 33.60 35.40
Aktualizacja: 2024-07-24 09:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Dokąd wybierasz się na wakacje?Ceny paliw2024-07-19

E95 E98 ON LPG
BP 6.61 zł 7.31 zł 6.71 zł 2.79 zł
Circle K 6.56 zł - 6.66 zł 2.76 zł
Mol Chojnice 6.59 zł - 6.69 zł 2.79 zł
MZK 6.5 zł 6.99 zł 6.6 zł 2.63 zł
Orlen 6.61 zł 7.34 zł 6.71 zł 2.79 zł
PKS 6.52 zł - 6.62 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij