Czwartek, 23 Maja 2024 | Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst i fot. je

Skarga jest bezzasadna

E.Gabryś na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej czyta skargę na burmistrza A.Finstera.

E.Gabryś na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej czyta skargę na burmistrza A.Finstera.

Jedną z dodatkowych uchwał, które znalazły się w porządku obrad poniedziałkowej sesji rady miejskiej, była ta dotycząca rozpatrzenia skargi Wspólnej Ziemi i Arcan Historii na burmistrza Chojnic Arseniusza Finstera.

Jak już pisaliśmy, Komisja Rewizyjna uznała na posiedzeniu z 16.12, że skarga jest przedwczesna i bezzasadna. W uzasadnieniu do projektu uchwały, która zawierała identyczne stanowisko, zapisano m.in., że „Dokonując analizy zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego, a w szczegól­ności wyjaśnień samych skarżących, komisja stanęła na stanowisku, iż zarzutami podnoszo­nymi w skardze winien zająć się Sąd Rejonowy właściwy do rozpoznawania spraw o wykro­czenia.”

Reklama | Czytaj dalej »

O jego wyrok Arseniusz Finster jest spokojny. Nie spodziewa się innego podejścia do zgromadzonego materiału dowodowego, niż chojnickiej policji. Musiał jednak wczoraj wysłuchać krytycznej uwagi Bartosza Blumy.Mam prośbę do pana, by pozwolić mieszkańcom zabierać głos samodzielnie. Nie musi pan robić tego samego jednocześnie. Ma pan prawo przedstawić swoje poglądy w innym miejscu. Ma pan konferencje prasowe, media. Proszę, by nie robić dwóch konkurencyjnych dla siebie zgromadzeń, które mogłyby rodzić jakieś kontrowersje.

Burmistrz w odpowiedzi radnemu powtórzył argumenty, które przedstawił członkom Komisji Rewizyjnej. Przy okazji ocenił tegoroczne działania obydwu stowarzyszeń. – Przeżyliśmy dwa protesty tych organizatorów. Ten drugi na rynku był cywilizowany. Ale pierwszy, na którym pan też był, to trudno nazwać protestem. Chodziło o zakrzyczenie i uniemożliwienie występu profesora Tadeusza Strugały. (…) Dziwi mnie taka konsekwencja, że trzeba pójść z burmistrzem do sądu, żeby udowodnić jemu swoje poglądy. Skomentował też odmowę wojewody pomorskiego uchylenia uchwały intencyjnej. - Moim zdaniem prezesi tych stowarzyszeń – ekologicznej Wspólnej Ziemi i społeczno – historycznych Arcan Historii – powinni zastanowić się, czy powinni firmować takie działania. Uważam, że osoby fizyczne tak, te stowarzyszenia w tym przypadku nie.

Stanowisko Komisji Rewizyjnej poparło 16 radnych, trzech wstrzymało się od głosu.

Relacja z posiedzenia Komisji Rewizyjnej, która zajęła się skargą WZ i SAH.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

68 komentarzy

I co p. burmistrzu ? Rok temu pisał Pan o tym że opublikuje swoje rozprawy i inne ... "W nowym roku spełnię Pana oczekiwanie, co do moich publikacji, mogę też dać Panu poczytać moją rozprawę doktorską – nie ma problemu." Widać problemy były. Albo to jedno z kłamstw i pustych obietnic. To jak ? Będą te rozprawy, czy ich nie będzie ?
28 Grudnia 2012, godzina 16:33
Oceniono 2 razy 2
~odi
Pan ma chociaż motyw – chce Pan być burmistrzem, a p. Sawicki „ma we krwi” protesty

co to sa za argumenty Panie Finster ?
Już dawno powinien Pan ustąpić gdyż ma pan poparcie tylko emerytow i rencistow, ludzie aktywni zawodowo, ci ktorzy jeszcze musza wegetowac w chojnicach, nie maja zadnych szans w Pana miescie, doprowadzil pan miasto do pocztowki a nie miejsca gdzie mozna pracowac i zyc !!!

Nie ma Pan moim zdaniem zadnego pomyslu na chojnice oprocz pracy konserwatora zabytkow,
28 Grudnia 2012, godzina 12:11
Oceniono 9 razy 9
~burmistrz wszystkich Polaków
14 lutego - składa wieniec na pomniku "wyzwolicieli" ze Wschodu;
czerwiec - bierze pokorny udział w procesji Bożego Ciała (plus sponsorowanie za publiczną kasę wydawnictwa przemowy biskupa Szlagi);
during the year: tu da gratis ring bokserski dla kumpli, tam wesprze ubogiego artystę z Krakowa, do mostu dorzuci w Sworach, Palucha miłosiernie wybroni...
22 Grudnia 2011, godzina 12:43
Oceniono 2 razy 0
Władza psuje się od głowy. Cztery kadencje to dość długo aby gangrena dotknęła nóg.
Choć dostrzegam wyniki pracy naszego burmistrza, to brak kadencyjności stwarza niebezpieczny mechanizm przywłaszczania sobie przestrzeni politycznej. To prowadzi do frustracji i bezsilności wśród oponentów. Nieformalne powiązania pomiędzy różnymi organami władzy (policja, prokuratura, sądy, gmina, miasto, biegli, powiat) prowadzi do łamania prawa jednostki, która w konflikcie z "uprzywilejowanymi" członkami naszej społeczności, nie ma szans dochodzenia sprawiedliwości. I choć nie podpisuję się pod argumentacją przedstawianą przez oponentów burmistrza, to uważam, że nadchodzi czas zmian na fotelu burmistrza. Oby tylko zmiana ta była zmianą na lepsze. Czego sobie i Wam życzę.
22 Grudnia 2011, godzina 12:31
Oceniono 2 razy 2
Ten uznany przez władzę związkowiec był postrzegany przez swych współpracowników w Mostostalu jako rzecznik prezesa. Czy tu odgrywa podobną rolę > rzecznik burmistrza? Czasy bojowników minęły, został doceniony przez prezydenta, szkoda że stracił zaufanie ludzi. Przedstawienie go jako wzór wszelkich cnót jest już nietrafione. Pudło. Poza tym, pan się panie burmistrzu domawia. Też uważam, że zaklina pan rzeczywistość. Był pan na rynku w dzień protestu i udowadniał pan swoje racje. Nieważny był moment wypowiedzi (przed czy po wypowiedzi Sawickiego, czy Wałdocha) był pan i tyle. Pierwszą rację jaką pan udowodnił było to, że przyniesie pan swoje nagłośnienie. Punkt dla pana. Tylko co panu przyszło z tych swoich racji? Jak widać udowodnił je pan tylko sobie i gronu swoich popleczników. Rozgrzeszył się pan w swoich oczach i podjął decyzje, na 100% niewygodne społecznie. Tyle tylko, że części społeczeństwa się te decyzje nie podobają. Uważają je, za kolejny skok na ich kasę. Wg pana każde wytłumaczenie jest dobre vide>> podnieśmy podatki w mieście bo Mostostal nie płaci swojego. Jest wytłumaczenie? Jest! Sprywatyzujmy przedszkole. Będzie wyższy standard, co z tego, że drożej. Jest pan zręcznym, medialnym politykiem, który do wytyczonego celu dąży po trupach. Pana racja jest "najmojsza" i udowodnia ją pan przy każdej okazji, ale tylko tam gdzie panu to pasuje (np. nie na forum ,ale tylko i wyłącznie pod artykułem ; na rynku, ale lepiej, bo głośniej). To moje zdanie, ale wydaje mi się że nie tylko ja tak pana widzę. Chciałbym tak jak pan życzyć wesołych świąt, ale wchodząc do klatki schodowej obok życzeń administratora bloku zobaczyłem powieszoną kartkę z informacją o uchwale rady miejskiej o podwyżce cen wody i ścieków. Kto będzie miał wesołe święta, ten będzie miał.
22 Grudnia 2011, godzina 10:46
Oceniono 1 raz 1
~dr Kłamstewko
Coś nieszczere te potrójnie artykułowane życzenia wesołych świąt dla Wałdocha, to ten sam burmistrz co zabijał się by krzyż nieśc na drodze krzyżowej?
21 Grudnia 2011, godzina 21:01
~burmistrz błędy robi
Panie burmistrzu. Nie należy pisać "(...) Pan wójt Szczepański", wystarczy "pan"...
21 Grudnia 2011, godzina 20:26
~zero
Po co te nerwy? Może Pan bibliografię wkleić nawet w komentarz, proszę tylko podać miejsce w którym mogę się zapoznać z Pana pracami(w jakiej bibliotece?). Odpowiem krótko, po lekturze jednego artykuł (wspólnie z p. Plilackim w "ZCh" i tego, wspomnianego wcześniej artykułu, w książce pod redakcją dr hab. Jacka Knopka, mam apetyt na więcej, ale nic więcej nie znajduję.

Wszystko co piszę bezpośrednio do Pana, jest odpowiedzią na Pana zarzuty lub insynuacje. Stąd może rzeczywiście, są to bzdury Potwierdzam też, że traci Pan czas na jałowe dysputy ze mną, nie tylko swój niestety...
21 Grudnia 2011, godzina 16:38
~burmistrz
Panie Wałdoch!
Odpowiem krótko – mam doktorat i nie muszę być naukowcem. Pochłania mnie praca i już dawno odłożyłem na półkę marzenie o habilitacji. Z jakim wynikiem skończyłem studia, jakie realizowałem studia podyplomowe, jak obroniłem doktorat – to proste tematy i są źródła informacji na ten temat. Znam wiele osób, które mają tytuł naukowy doktora i nie są naukowcami. Na przykład – Pan prezydent Gdyni też ma tytuł i nie jest naukowcem, dalej Pan wójt Gminy Chojnice. Pewnie, że gdybym nie piastował tak zaszczytnej funkcji to może oddałby się nauce, ale wybrałem drogę samorządową. Tytuł czy stopień, otóż dla tych, którzy nas czytają, to obojętne. W nowym roku spełnię Pana oczekiwanie, co do moich publikacji, mogę też dać Panu poczytać moją rozprawę doktorską – nie ma problemu. Już kiedyś, jak mnie atakowano ( kilka lat temu) robiłem dla mediów wystawę moich publikacji i dysertacji. Zgłaszałem też publiczną gotowość rozmowy o moim doktoracie w języku rosyjskim. Dalej pisze Pan same bzdury i rację mają Ci ludzie, którzy mówią i piszą, żebym nie tracił czasu na jałowe dysputy z Panem. Tak więc – Wesołych Świąt.

Arseniusz Finster burmistrz Chojnic
21 Grudnia 2011, godzina 14:57
~TEŻ WIDZ
No Wałdoch sporo brakuje ci do naszego Burmistrza.A do Bonda jeszcze zero siedem.
21 Grudnia 2011, godzina 14:28
Oceniono 1 raz -1
~zero
W "Słowie Młodych" będzie artykuł, oparty na analizie jakościowej i ilościowej pod tytułem Stopień zdemokratyzowania Chojnic.Oczywiście nie w najbliższym, bo takie założenie tematyczne wymaga sporo pracy. Z chęcią jednak temat podejmę i zaprezentuję w ramach obiektywnych, naukowych, kryteriów metodologicznych . Ot, jaki może być pożytek z tak na pozór jałowej dyskusji
21 Grudnia 2011, godzina 14:23
~zero
Tak Burmistrzu, dla mnie Rosja to ciągle totalitaryzm, zdaje się że dla tych, którzy tam cierpią za próbę rozszerzania sfery wolności słowa też. Dla Pana być może to pierwsza demokracja świata. Niestety, ale myli się Pan. Śpieszę poinformować, że według rankingu określającego stopień zdemokratyzowania państw na świecie, Federacja Rosyjska uplasowała się na 134. miejscu obok takich konkurentów jak Zimbabwe, Syria, Czad, Wenezuela. Co więcej, Rosję wyprzedzają Chiny (122 miejsce), Irak (125) czy Tunezja (121). Przemawia to jakoś do Pana? Ten sam ranking umiejscawia Polskę na 23 miejscu. Warto zaznaczyć, że państw na świecie jest 189, kierując się istotną kwestią jaką jest suwerenny rząd. Ranking co prawda obejmuje zaledwie 150 państw, bo kryterium doboru stała się też liczba mieszkańców ponad 1 mln.
Co do czerwonych gwiazd, to właśnie dzięki Panu zwracam na nie uwagę. Bo to Pan kłania się Bohaterom ZSRR. Jest Pan burmistrzem w Polsce, i powinien Pan (przynajmniej jako burmistrz, niekoniecznie prywatnie) czcić polskich bohaterów do których niestety Pan nie ma zamiłowania.

To, że nie jest Pan naukowcem, to wiedziałem. Teraz sam Pan przyznaje. Tylko nie wiem jak pogodzić tę sprzeczność, kiedy mówi Pan "mam tytuł naukowy" (choć dr to nie tytuł naukowy, a stopień naukowy, ale Pan nie musi tego wiedzieć), a później przyznaje Pan, że nie jest Pan naukowcem. To kim Pan jest?Skąd doktorat u kogoś, kto nie postrzega siiebie jako naukowca?
Świetną kwestię poruszył ~konkretny, proszę podać bibliogragię swoich publikacji, przeczytam, postaram się zrozumieć. Może też posiadę wiedzę, która wskaze mi odpowiedź na nurtujące mnie pytanie - w ramach polityki ekonomicznej, gdzie można umiejscowić paradygmat teoretyczny Pana prac?

Co do wielkości uniwersytetów to ciężko mi się odnieść do kryterium ilościowego jakie Pan przywołuje. Fakt jest taki, że "pański" uniwersytet to ok. 38 tysięcy studentów, szacowna UG to "zaledwie" 33 tysięcy studentów. Ale wie Pan, może rzeczywiście o jakości kształcenia świadczy wielkość. Mnie pobyt na London School of Economics and Politics przekonał jednak do małych uczelni...Rozumiem jednak, że dla Pana kryteria ilościowe są decydujące, a to szkoda, bo uważałem, ze ma Pan otwarty umysł i będzie Pan zwolennikiem również ujęć jakościowych, które to dogłębniej tłumaczą mechanizmy jakie rządzą ekonomią...No, ale Pan jak Pana przyjaciele "Bohaterzy ZSRR", tradycyjnie stawia na ilość. Zdaje mi się, że chodziłem do większego przedszkola, aniżeli Pan !!!Acha, no i jestem od Pana wyższy, czy to ma jakieś znaczenie dla naszych relacji lub dla przyszłości miasta?
21 Grudnia 2011, godzina 14:01
~xxx
popieram przedmówcę, w końcu społeczeństwo by się dowiedziało ile wart jest ten doktorat i może nabrałby trochę powagi
21 Grudnia 2011, godzina 13:58
~konkretny
A Panie Burmistrzu, gdzie można znaleźć namiary na owe publikacje? Niestety w indeksach polskich nie figurują Pana dane. Mam na myśli indeksy cytowań, oraz publikacji punktowanych... dziwne to, jest Pan tylko w bazie nauki polskiej, a tam odnotowany tytuł doktora. Skoro już więc o tym rozmawiamy, to daję Panu okazję do ucięcia jednego z tych wątków w dyskusji, bardzo proszę o wykaz publikacji recenzowanych, bo tylko takie można uznać za naukowe. Na stronach UM nie ma takich informacji w Pana biogramie, ponieważ nie wynika z zapisów bibliograficznych, czy odnotowane tam artykuły mają wartość naukową (mam na myśli recenzje) Z pewnością nie będzie z tym problemu, a rozwiąże Pan problem Wałdocha i innych, którzy się Pana czepiają.
21 Grudnia 2011, godzina 12:15
~chojnicki
FINSTER WRACAJ DO MOSKWY WYNAJMNIJ POKOJ NA LUZNIKACH I NAPISZ JESZCZE 100 PUBLIKACJI NAWET W JEZYKU STAROCERKIEWNYM , TU SIE PAN NIE NADAJESZ TU KRAJ WOLNYCH LUDZI .
BOZE CHRON NAS OD TAKICH APARATCZYKOW JAK TY.
21 Grudnia 2011, godzina 11:27

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 392.00 402.00 DKKDKK 50.10 53.70
EUREUR 425.00 431.00 RUBRUB 4.15 4.42
CHFCHF 426.00 436.00 NOKNOK 30.10 33.70
GBPGBP 497.00 505.00 SEKSEK 35.80 36.90
Aktualizacja: 2024-05-23 11:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 392.91 397.15 DKKDKK 50.20 53.60
EUREUR 426.33 430.40 RUBRUB 4.15 4.42
CHFCHF 428.85 434.06 NOKNOK 30.20 33.60
GBPGBP 498.19 503.49 SEKSEK 35.90 36.80
Aktualizacja: 2024-05-23 11:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy wypożyczasz książki z Miejskiej Biblioteki Publicznej?
Ceny paliw2024-05-22

E95 E98 ON LPG
BP 6.84 zł 7.54 zł 6.89 zł 2.68 zł
Circle K 6.79 zł - 6.84 zł 2.65 zł
Mol Chojnice 6.84 zł - 6.89 zł 2.68 zł
MZK 6.75 zł 7.39 zł 6.79 zł 2.65 zł
Orlen 6.84 zł 7.59 zł 6.89 zł 2.68 zł
PKS 6.78 zł - 6.84 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij