A może mieszkańcy zdecydują czy dać kasę Chojniczance
Opozycja daje pod rozwagę wariant referendum, tym bardziej że wydatki z publicznych pieniędzy na piłkę nożną rosną i to w milionach. A na początku mówiło się raczej o setkach tysięcy...
Już podczas ostatnich posiedzeń w ratuszu radni z niezadowoleniem przyjmowali informacje o szacunkowych kosztach dostosowania stadionu do wymogów licencyjnych. - Wydatki w związku z sukcesami, szansą wejścia do ekstraklasy będą i już się mnożą. Zasadne jest pytanie o wgląd miasta w finanse klubu dotowanego olbrzymimi pieniędzmi przez urząd - podkreślała niedawno radna Marzenna Osowicka. Przypomniała, że swego czasu mówiło się o powołaniu spółki akcyjnej w miejsce stowarzyszenia, które w założeniu jest niezależne od miasta.
Reklama | Czytaj dalej »
- Wydatki w związku z sukcesami...
Jej kolega z Projektu Chojnicka Samorządność decyzję skłonny byłby oddać zarówno kibicom, jak i tym, których piłka w ogóle nie pasjonuje. - Każdy sukces, także Chojniczanki, jest okupiony jakimś cierpieniem. W przypadku miasta to polega na tym, że rosną nam wyzwania i koszty. I to w miliony. Należy się zastanowić czy na tym etapie decyzji nie powinni podjąć mieszkańcy w formie referendum, czy rzeczywiście chcą by miasto tak daleko partycypowało w tych kosztach - zaproponował Mariusz Brunka.
- Każdy sukces, także Chojniczanki...
Jak się okazuje, odbyło się już spotkanie ws. utworzenia spółki akcyjnej, w której udział miałby posiadać również samorząd. Jak relacjonował burmistrz, powstają nawet potrzebne dokumenty. - Jeżeli chodzi o finanse, które my przekazujemy, to mamy pełen wgląd w sposób ich wydatkowania. Jestem przekonany, że gdybyśmy jako sponsor poprosili o wgląd w całość funduszy, to też byśmy mogli w nie zajrzeć. Ja mniej więcej wiem, jakie to fundusze - Arseniusz Finster zapewniał radnych.
- Odbyło się już spotkanie ws. utworzenia spółki akcyjnej...
Włodarz nie wykluczył też zadania pytania chojniczanom o przyszłość klubu. Po raz kolejny podawał kwoty, tj. ok. 2 mln zł na podgrzewaną murawę czy 400 tys. zł na trawę z rolki. Powtórnie stwierdził, iż podgrzewaną murawę trzeba mieć nie tylko w ekstraklasie, do której aspirujemy, ale i pierwszej lidze. To stoi to w sprzeczności ze stanowiskiem PZPN. - Zgodnie z przepisami podręcznika licencyjnego PZPN kluby 1-ligowe nie mają obowiązku posiadania podgrzewanej murawy - taką odpowiedź redakcja Chojnice24 otrzymała z biura prasowego PZPN.
Zresztą to nie pierwszy raz, kiedy podawane informacje okazywały się mieć niewiele wspólnego z rzeczywistością. Ciekawej retrospekcji w tym zakresie dokonał opozycyjny Projekt Chojnicka Samorządność, posiłkując się przy tym oficjalnymi wypowiedziami burmistrza.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (24)
- Komentarze Facebook (...)
24 komentarzy
chojniczanka też powinna grać na najwyższym poziomie rozgrywkowej
chojniczanka też powinna grać na najwyższym poziomie rozgrywkowej
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!