Środa, 24 Lipca 2024 | Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

Chojnicki szpital nie stanął do konkursu. Wygrał jarcewski

Od grudnia świadczenia z zakresu rehabilitacji kardiologicznej i neurologicznej świadczy lecznica prowadzona przez Barbarę Bonnę, małżonkę dyrektora chojnickiego szpitala. Ten do konkursu ogłoszonego przez NFZ w ogóle nie stanął. Bo, jak tłumaczy Leszek Bonna, nie spełnia kryteriów.

 

O powody, dla jakich Szpital Specjalistyczny w Chojnicach nie wziął udziału w konkursie na rehabilitację kardiologiczną i neurologiczną pytała Mirosława Dalecka podczas ostatniego posiedzenia rady powiatu.

- Czy w szpitalu, mając oddziały kardiologiczny i neurologiczny nie można było dostosować, stworzyć takich warunków, aby również można było rehabilitację przeprowadzać? Dzięki temu, w ocenie radnej, usługi byłyby kompleksowe. - Jakie były kryteria i wymogi, że tzw. szpital w Jarcewie otrzymał kontrakt na prowadzenie rehabilitacji, a Szpital Specjalistyczny w Chojnicach w ogóle nie stanął do konkursu? Czy chojnicki szpital ma gorsze warunki od jarcewskiego?

Reklama | Czytaj dalej »

- Czy w szpitalu mając oddziały kardiologiczny...


W chojnickim szpitalu funkcjonuje 17 oddziałów, w jarcewskim jedynie trzy - rehabilitacji neurologicznej, kardiologicznej i Zakład Opiekuńczo-Lecznicy. Pierwszą lecznicę prowadzi Leszek Bonna. Drugą spółka Bonamed, której prezesem jest jego żona.

Dyrektor szpitala specjalistycznego swoją odpowiedź zaczął od zrecenzowania pytania i pobudek, które kierowały radną. Daleckiej zarzucił brak wiedzy i lenistwo. Zamiast stawiać publicznie pytanie, miała sama poszukać informacji o konkursie. - Ten konkurs nie jest skierowany dla chojnickiego szpitala - przekonywał Bonna, podkreślając, że istniejące oddziały nie mają nic wspólnego z rehabilitacją. Szef lecznicy tłumaczył, że musiałby wybudować kolejne oddziały i zatrudnić ludzi. Zarządzany przez siebie szpital porównał do fabryki.

- Z uwagi na niewiedzę i lenistwo...

- Powiem obrazowo. Gdyby pani była dyrektorem fabryki samochodów i Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił przetarg na zakup tysiąca rowerów, to pani jako dyrektor fabryki samochodów w takim przetargu nie mogłaby wziąć udziału, bo nie miałaby pani zasobów. Chyba, że by pani taką fabrykę wybudowała.

- Powiem obrazowo...


A propos budowy, w połowie 2014 roku w szpitalu z pompą oddano do użytku Chojnickie Centrum Kardiologii. Szpital na jego budowę zaciągnął 2,7 mln zł niskooprocentowanego kredytu. Inwestycje finansowo wsparły też samorządy z terenu powiatu chojnickiego. Aktualnie przy Leśnej trwa też rozbudowa SOR-u.

Leszek Bonna nie pokusił się o porównanie standardów szpitali prowadzonych przez niego i jego małżonkę. - Co do oceny standardu szpitala w Jarcewie, to myślę, że to akurat leży poza kompetencjami pani radnej - pouczył Dalecką. Ta nie omieszkała skomentować zachowania szefa powiatowego szpitala. - Poproszę o więcej szacunku dla radnych, a nie wyśmiewania i obrażania ich, jak pan odpowiada na pytania.

- Myślę, że nikogo nie obraziłem - zaprzeczył Bonna.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

63 komentarzy

~tom jest przykre
pożar w hospicjum i nic się nie dzieje
28 Września 2020, godzina 20:27
Oceniono 12 razy -2
~Kiedy ?
Kiedy służby zabiorą się za państwo Bonna ?
Już czas na to aby udowodnić winy i zaniedbania lub uniewinnić.
Czas leci a zamiatanie pod dywany trwa!
27 Września 2020, godzina 15:22
Oceniono 20 razy -2
~konin zakole 6,29
To co wyprawia pani dyrektor szpitala w Jarcewie woła o pomstę sprawa jest prosta robi biznes krzywdząc innych stawia warunki przetrzymuje paczkę dla pacjenta twierdząc że musi być jeden dzień w kwarantannie gdy paczka powinna być dostarczona pani B,informuje że teraz musi ją ozonuje i niestety jutro sobota potem niedz. robi mi po górkę paczka ma dojść do pacjęta w poniedz.wczoraj wysłałam drugą paczkę ale niestety szpital nie odebrał od listonosza w dniu dzisiejszym
25 Września 2020, godzina 19:27
Oceniono 26 razy 0
~Droga redakcjo chojnice24
Proszę sprawdzić w Jarcewie jak wyglądają tam warunki i czy przed przystąpieniem do konkursu ZOL jarcewski miał oddziały rehabilitacji kardiologicznej i neurologicznej. Ludzie nie w są naiwni i doskonale wiedzą o co chodzi. Nikt już nie wierzy zarozumiałemu dyrektorowi, który nie ma ani kultury wypowiedzi, ani merytorycznych odpowiedzi na zadawane pytania.
10 Stycznia 2018, godzina 17:07
Oceniono 34 razy 4
~Bonna powinien przejść szkolenie jak odpowiadać radnym na pytania
bo jego kultura wypowiedzi szczególnie na sesjach powiatu jest na niskim poziomie
09 Stycznia 2018, godzina 17:48
Oceniono 33 razy 5
~ Do baronów z PO
Widać, że potraficie dbać i pomnażać prywatne biznesy, przy udziale publicznych instytucji, czas na rozliczenie, nie tylko w stolicy ale we wszystkich samorządach władza z partii PO nie ma umiaru. Czas sprowadzić CBA i tyle w temacie.
09 Stycznia 2018, godzina 07:27
Oceniono 45 razy 11
~do 11.54
oprócz przedstawiciela wojewody, pozostali do sługusy zachłannego dyrektorka dyktatorka
08 Stycznia 2018, godzina 18:24
Oceniono 45 razy 7
~do zdegustowany
Co ty za głupie pytania zadajesz? Z księżyca sie urwałeś? Oczywistą oczywistością jest żeTYLKO PRYWATA SIE LICZY! Nie rozumiesz że pani Kaczmarek wystartowała w wyborach do powiatu, żeby coś ugrać dla swojego hospicjum? Jak widziała że pani B. razem ze swoim mężem potrafi doić kase na ZOL ze wszystkich stron a nawet i z MOF-u to też postanowiła być grzeczna bo pokorne ciele dwie matki ssie. Przez 3 lata jako radna powiatu chojnickiego nic nie zrobiła dla szpitala w Chojnicach ani dla pacjentów. Teraz jeszcze wyszło że dorabiała się na mieniu powiatowym i wojewoda wygasi jej mandat. RĘKA RĘKĘ MYJE to jest hasło każdego radnego w powiecie. Dlatego wszyscy siedzą cicho. Nie odzywają się i nie dbają o sprawy lokalne. Chyba że o drogi. Oprócz Daleckiej, która ma odwagę…
08 Stycznia 2018, godzina 11:57
Oceniono 46 razy 10
~Droga Redakcjo ch24
Pociągnijcie ten temat i zapytajcie każdego członka Rady Społecznej Szpitala o zdanie. Warto ich zapytać czyich interesów bronią?
08 Stycznia 2018, godzina 11:54
Oceniono 52 razy 14
~zdegustowany
Czegoś nie rozumiem. Dlaczego to pani Dalecka pyta o sprawy chojnickiego szpitala a przewodnicząca Komisji Zdrowia pani Kaczmarek milczy od miesięcy i w sumie od 3 lat od kiedy została radną powiatową. Jakby nabrała wody w usta? Jakby jej te sprawy kompletnie nie obchodziły? Czy 200 tysięcy jakie pani Kaczmarek dostanie od powiatu dla swojego hospicjum tak skutecznie odebrało jej dbałość o dobro publiczne? Tylko prywata się liczy???????????
08 Stycznia 2018, godzina 11:49
Oceniono 45 razy 3
~do Rehabilitanta
Ty masz 100% racji! Bo tak zwany "szpital" w Jarcewie to z jednej sali lekcyjnej w starej szkole zrobił sale gimnastyczną dla rehabilitanta, w drugiej gabinety dla psychologa, dietetyka i terapeuty i od razu mógł sie ubiegać o pieniądze z NFZ. I je dostać. A taki Szpital Specjalistyczny w Chojnicch to musiałby pobudować nowy oddział albo dwa (zdaniem Bonny), żeby ubiegać się o kasę na rehabilitację pacjentów kardiologicznych i neurologicznych.
Internauci, czy czujecie jak Bonna uważa mieszkańców powiatu za bezdennych idiotów? I calą Rade Powiatu z przewodniczącym i starostą i wickiem i całym Zarządem? Którzy mu przyklaskują? Czy nie widzicie jak ten dyrektorek próbuje dymać wszystkich naokoło i rozbudowywać prywatny zol swojej żony kosztem szpitala specjalistycznego w Chojnicach? Kosztem pacjentów?
08 Stycznia 2018, godzina 11:44
Oceniono 50 razy 18
~Rada społeczna szpitala
Marek Szczepański – Przewodniczący
Marcin Wałdoch – Przedstawiciel Wojewody
Jolanta Fierek
Mariola Rodzeń
Barbara Rydygier
Robert Piesik
Józef Skiba
Bożena Stępień
Zbigniew Mania
08 Stycznia 2018, godzina 11:35
Oceniono 29 razy -1
~mieszkaniec powiatu
Jak to się dzieje. Z tego co mi się wydaję każdy samorząd gminy powiatu chojnickiego ma swojego przedstawiciela w radzie społecznej szpitala. Co to są za ludzie i czyich interesów pilnują?
08 Stycznia 2018, godzina 11:33
Oceniono 39 razy 11
~mieszkanka Chojnic
Myślę, że się mylisz, Marco Polo. Chojnicka ośmiornica będzie grała w zaparte. Do końca. Oni się nie boją. To są ludzie wyzuci z wszelkich norm moralnych. Mają tak wiele do stracenia w swoich finansowych przekrętach, że nie cofną się przed niczym. Ale tak jest w całej Polsce. Ci, co byli od lat przy korycie, dobrowolnie nie oddadzą go nikomu! Ale może rzeczywiście ludzie zaczynają się budzić. Przykład pani Daleckiej jest bardzo znamienny i optymistyczny. Oby starczyło Jej odwagi.
08 Stycznia 2018, godzina 11:31
Oceniono 45 razy 17
~Rehabilitant
Ten konkurs nie jest skierowany dla chojnickiego szpitala - przekonywał Bonna, podkreślając, że istniejące oddziały nie mają nic wspólnego z rehabilitacją. Szef lecznicy tłumaczył, że musiałby wybudować kolejne oddziały i zatrudnić ludzi.

A żonka w Jarcewie ani nie musiała budować kolejnych oddziałów, ani zatrudniać ludzi.Bo w jej zozie pracuje cały cztab lekarzy rhabilitantów. Dziwne to, a nawet kuriozalne.
08 Stycznia 2018, godzina 11:26
Oceniono 43 razy 17

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 392.00 400.00 DKKDKK 51.00 54.00
EUREUR 425.00 431.00 RUBRUB 4.39 4.59
CHFCHF 440.00 447.00 NOKNOK 30.30 33.30
GBPGBP 504.00 513.00 SEKSEK 33.50 35.50
Aktualizacja: 2024-07-24 11:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 393.79 398.53 DKKDKK 51.10 53.90
EUREUR 426.64 430.67 RUBRUB 4.39 4.59
CHFCHF 441.00 446.00 NOKNOK 30.40 33.20
GBPGBP 506.56 511.78 SEKSEK 33.60 35.40
Aktualizacja: 2024-07-24 11:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Dokąd wybierasz się na wakacje?Ceny paliw2024-07-19

E95 E98 ON LPG
BP 6.61 zł 7.31 zł 6.71 zł 2.79 zł
Circle K 6.56 zł - 6.66 zł 2.76 zł
Mol Chojnice 6.59 zł - 6.69 zł 2.79 zł
MZK 6.5 zł 6.99 zł 6.6 zł 2.63 zł
Orlen 6.61 zł 7.34 zł 6.71 zł 2.79 zł
PKS 6.52 zł - 6.62 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij