Niedziela, 16 Czerwca 2024 | Imieniny: Aliny, Anety, Benona chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska

Centrum Park udostępnił w końcu umowę podpisaną z Mariuszem Paluchem

Prezes Żaneta Janowicz z początkiem września wykonała wyrok WSA z kwietnia br.,  udostępniając umowę, jaką miejska spółka zawarła z jej byłym prezesem, radnej Mirosławie Daleckiej. Zgodnie z jednym z jej zapisów, Mariusz Paluch, zapraszając mieszkańców powiatu chojnickiego na basen mógł liczyć na 50 proc. bonifikatę.

 

Mariusz Paluch idąc po mandat w Radzie Powiatu Chojnickiego swoim wyborcom obiecywał darmowe wejście na basen. W grudniu 2020 r. na łamach lokalnego miesięcznika zamieścił ogłoszenie, które miało być spełnieniem tej obietnicy. Osoby, które wybrałyby się na basen z kuponem świątecznym mogły liczyć na drugą godzinę pobytu za 1 zł. Promocja obowiązywała do 30 kwietnia br. i pokryła się z czasem, kiedy pływalnia była niedostępna dla klientów indywidualnych ze względu na obostrzenia pandemiczne, a potem całkiem zamknięta w związku z termomodernizacją obiektu.

Wicestaroście, organizację promocji w okresie, w którym nie sposób z niej skorzystać wytknęła radna Mirosława Dalecka. Ona też wystąpiła do Centrum Parku o udostępnienie umowy, jaką miejska spółka zawarła z byłym prezesem pływalni. Żaneta Janowicz, obecnie szefująca Centrum Park odmówiła, zasłaniając się tajemnicą handlową, co doprowadziło do tego, że sprawa znalazła swój finał w sądzie. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku przyznał rację skarżącej, stwierdzając, że bezczynność Centrum Parku miała miejsce z rażącym naruszeniem prawa. Miejską spółkę zobowiązał do udostępnienia umowy i ukarał grzywną.

Wczoraj (6.09) Mirosława Dalecka opublikowała otrzymany dokument. W umowie czytamy, że Mariusz Paluch, zwany w umowie "partnerem" zobowiązał się zapłacić Centrum Park "równowartość niewykorzystanych, a niezapłaconych przez osoby korzystające godzinę z basenu zgodnie z zasadami określonymi na kuponie". Co oznaczało, że klient za 2 godziny pobytu na basenie z własnej kieszeni miał zapłacić 13 zł, a Mariusz Paluch dopłacić 5,50 zł, bo wobec byłego szefa pływalni zastosowano 50 proc. rabat.

Wraz z kopią umowy radna powiatowa otrzymała także pismo, w którym Żaneta Janowicz informuje, że wspomniany dokument przekazuje po wyrażeniu na to zgody przez Mariusza Palucha.

 

Reklama | Czytaj dalej »

- Z zadowoleniem przyjęłam fakt, że po czterech miesiącach pani prezes Żaneta Janowicz wykonała wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku i udostępniła mi umowę zawartą z Mariuszem Paluchem. Jak się okazuje żadna zgoda Mariusza Palucha nie była potrzebna. Ten wyrok to dowód na to, że Spółka miejska musi udostępnić umowy zawarte z partnerami i nie może zasłaniać się tajemnicą handlową - komentuje sprawę Mirosława Dalecka.

- W czasie zawarcia umowy obie strony doskonale wiedziały, że ustalając termin promocji do 30 kwietnia 2021 roku, czyli na okres 4 miesięcy, basen będzie nieczynny ze względów na pandemię oraz ze względu na termomodernizację Parku Wodnego zaplanowaną do końca kwietnia, czyli do zakończenia promocji na basenie.  Równie dobrze pani prezes mogła zastosować wobec Mariusza Palucha stuprocentowa bonifikatę, bo osoby zainteresowane promocją i tak nie mogły z niej skorzystać. Moim zdaniem było to świadome działanie, aby po raz drugi zadrwić z mieszkańców powiatu chojnickiego, którym to Mariusz Paluch obiecał, po wygranych wyborach do rady Powiatu Chojnickiego, darmowy wstęp na basen - dodaje radna powiatowa.

 

- Z kuponu świątecznego nie skorzystała żadna osoba - potwierdza przypuszczenia radnej Żaneta Janowicz. Na nasze pytanie dot. zasad i kryteriów partnerstwa i tego czy inne osoby, podmioty mogłyby liczyć na podobną bonifikatę jak Mariusz Paluch, do chwili obecnej odpowiedzi nie otrzymaliśmy.

Licząc na szybko, gdyby basen jednak był otwarty, a każdy z 6 tysięcy kuponów wykorzystany wicestarosta za świąteczną  promocję musiałby zapłacić 33 tys. zł.
Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

16 komentarzy

~gosc
dalecka ma racje, ze to sprostowanie to nic innego jak krzyk rozpacz, wypociny i tłumaczenie siebie, panie paluch a winny sie tlumaczy i ma pan z czego 3 lata po wyborach a mieszkancy powiatu nie maja darmowego wstepu na basen, ciagle obrazanie daleckiej, ze nic nie robi to dopiero sa pana manipulacje medialne, najwiecej robi i nie jest przyjamniej radna bezradna
16 Września 2021, godzina 16:43
Oceniono 162 razy 36
~do poniżej
Taki człowiek, który poniża kobietę publicznie, obraża, wyzywa i do tego próbuje wyręczać trzepaczkę aby ją zdyskredytować i ośmieszyć, to mężczyzna z dyshonorem, czyli pozbawiony honoru. Wstydem jest, dla innych mężczyzn, że się temu przyglądają i dają społeczne przyzwolenie. Panowie gdzie wasz honor? Nasi dziadkowie mogliby was wiele nauczyć.
13 Września 2021, godzina 16:38
Oceniono 190 razy 36
~Brawo dla Daleckiej
Widać, że wygrana Daleckiej w Sądzie doprowadziła Palucha do szewskiej pasji i napisał sprostowanie chyba dla siebie, a nie dla Daleckiej. Bo manipuluje medialnie jak mało kto z darmowym wstępem na basen wychodzą. Mieszkańcy czekają na darmowy wstęp na basen zgodnie z ulotka wyborczą bo za to Paluchowi oddali głos przy urnach, a nie jza akieś zenujace promocje w pandemii za 1 zł przy jak się okazuje pierwszej godzinie 17 zł. Lub jeszcze lepiej żałosne tłumaczenie że zagłosowało na Palucha 1070 i w razie co może im zafundować darmowy basen. A skąd będzie wiedział, kto na niego głosował? Skoro głosowanie jest tajne. Panie Paluch czy Pan wie co to jest HONOR? Pani Daleckiej ogromny szacunek się należy, a to co Pan robi jest niegodne mężczyzny. Wstyd, za trzepaczka i inne poniżające gierki wobec kobiety, które pan stosuje.
12 Września 2021, godzina 22:39
Oceniono 194 razy 36
~No proszę, proszę!
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
11 Września 2021, godzina 10:43
Oceniono 260 razy -36
~obietnica wyborcza
1. Ulotka wyborcza Pana Mariusza Palucha
Bezpłatny wstęp do Parku Wodnego w Chojnicach dla wszystkich mieszkańców Powiatu          Chojnickiego  
2. Kupon świąteczny
Realizując obietnicę Mariusz Paluch zaprasza na basen za 1 zł. przy pierwszej płatnej 12 (a według cennika I.2021 17 zł)
3. Wicestarosta wzywa radną do sprostowania - chojnice.com
cyt. Paluch zauważył, że w wyborach zagłosowało na niego 1070 osób i jakby co, to byłby w stanie pokryć wejście na basen przynajmniej dla swoich wyborców, którzy mu zaufali i oddali na niego głos. 
Kogo to sprostowanie dotyczy żeby nazwał się KŁAMCĄ I MANIPULANTEM SPOŁECZNYM?
10 Września 2021, godzina 22:06
Oceniono 206 razy 36
~A to dobre
biedny ten paluch, może Dalecka mu kazała wymyśleć akurat w czasie pandemii promocję na basen, jak tłumaczy na łamach weekend fm byłego szefa prezeska. Teraz widać dopiero kłamstwa i manipulacje medialne.
Wicestarosta zawarł umowę z Centrum Parkiem, gdy radna zaczęła dociekać, kiedy zrealizuje on swoją wyborczą obietnicę i ufunduje darmowy wstęp na basen dla każdego chętnego mieszkańca powiatu. .

10 Września 2021, godzina 21:56
Oceniono 204 razy 36
~do 13.10
Jotdwatrzy sam jesteś kłamcą, umowa została zawarta 30 listopada 2020 roku, a nie w 2019 roku
10 Września 2021, godzina 21:37
Oceniono 206 razy 36
~456
Kłamiesz i manipulujesz jotdwatrzy. Nienawiść cię zaślepia foliarzu, a twoje zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni.

Fakty są następujące:

Od 7 listopada zostały wprowadzone nowe zasady bezpieczeństwa:

https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/nowe-zasady-bezpieczenstwa-od-soboty-7-listopada-lista-ograniczen

Jak zaznaczył szef rządu, wszystkie nowe restrykcje zaczną obowiązywać od soboty, 7 listopada, a w przypadku szkół od poniedziałku 9 listopada i potrwają przynajmniej do 29 listopada.


polecam akapit:

Edukacja, kultura, sport

- Klasy 1-3 w szkołach podstawowych - nauka zdalna od 9 listopada do 29 listopada
- Przedłużenie nauki zdalnej w klasach 4-8 szkół podstawowych i ponadpodstawowych do 29 listopada
- Szkoły wyższe i ponadpodstawowe w trybie zdalnym
- Wydarzenia sportowe bez udziału publiczności
- Zawieszona działalność basenów, aquaparków, siłowni


Paluch jako wicestarosta powinien być na bieżąco.

Janowicz we wrześniu 2020 roku mówiła o tym, ze zamierza jeszcze w tym roku zamknąć czasowo basen, a resztę prac przesunąć w czasie tj. na wiosnę 2021 roku.

http://chojnice24.pl/artykul/32586/centrum-park-otrzymal-1-7-mln-zl-pozyczki-na-termomodernizacje/0/

Jeszcze w tym roku Żaneta Janowicz chciałby wymienić stolarkę okienną wykorzystując zmniejszoną frekwencję na pływalni. - Będę musiała na miesiąc zamknąć obiekt. To wszystko zależne jest od przebiegu procedury przetargowej. Resztę prac planuje wykonać wiosną przyszłego roku.


WSZYSTKIE dane były podane jak na tacy. Jestem przekonany, że żaden szanujący się biznesmen, chcący inwestować swoje pieniądze w tym okresie, posiadając taką wiedzę by 10x przemyślał swoje stanowisko. Aha, wiedza była ogólnodostępna.
09 Września 2021, godzina 20:31
Oceniono 216 razy 36
~do jot - trzy
Z tego co wiem panie "detektywie - jotdwatrzy" to 30 listopada 2020r. /jak umowa została podpisana/ była pandemia. Szacunek dla Pani Mirki należy takim "detektywom" patrzeć na ręce. No cóż liderzy mają swoje prawa a że Pani Prezes CPW dała się w to wrobić to już jej problem.
09 Września 2021, godzina 20:04
Oceniono 216 razy 36
~Do jotdwatrzy
Umowa została zawarta 30 listopada 2020 roku. Wszyscy wówczas wiedzieli, że trwa pandemia.
09 Września 2021, godzina 18:21
Oceniono 216 razy 36
~jotdwatrzy
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
09 Września 2021, godzina 13:10
Oceniono 292 razy -32
~Trzepak
Paluch nie miał nic do gadania w tym temacie. Janowicz została zobligowana do ujawnienia umowy, prawomocnym wyrokiem sądu. Kreowanie narracji, że do ujawnienia dokumentacji, jest potrzeba zgoda osoby trzeciej, jest niepoważne, żenujące i śmieszne. Swoim postępowaniem prezeska naraziła spółkę na straty finansowe (które niestety nie są dotkliwe) i co ważniejsze wizerunkowe. Czy to pasuje radzie nadzorczej? Kolejny szum wokół spółki?
08 Września 2021, godzina 14:03
Oceniono 234 razy 36
~mieszkaniec
poproszę o nr do Pana Hołowni zapytam się czy jest zadowolony z swojego lidera w Chojnicach.
08 Września 2021, godzina 12:18
Oceniono 230 razy 36
~fax
Pani Daleckiej należy się szacunek i uznanie za prawość i odwagę obywatelską. Szkoda, że w Chojnicach mieszkańcy godzą się na szorujące po dnie standardy moralne ludzi zajmujących wysokie stanowiska w placówkach oświatowych i strukturach samorządowych.
08 Września 2021, godzina 11:35
Oceniono 236 razy 36
~Aaaa
Umowa świeżo wydrukowana
08 Września 2021, godzina 08:02
Oceniono 222 razy 36

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 405.00 415.00 DKKDKK 50.60 53.90
EUREUR 432.00 441.00 RUBRUB 4.00 4.64
CHFCHF 455.00 465.00 NOKNOK 30.30 34.20
GBPGBP 513.00 521.00 SEKSEK 37.80 38.90
Aktualizacja: 2024-06-16 18:21
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 407.00 412.00 DKKDKK 50.70 53.80
EUREUR 435.00 439.00 RUBRUB 4.20 4.64
CHFCHF 456.00 461.00 NOKNOK 30.40 34.10
GBPGBP 514.00 520.00 SEKSEK 37.90 38.80
Aktualizacja: 2024-06-16 18:21
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy podoba Ci się koncepcja instalacji na rondzie im. WOŚP w Chojnicach?
Ceny paliw2024-06-14

E95 E98 ON LPG
BP 6.67 zł 7.37 zł 6.77 zł 2.59 zł
Circle K 6.59 zł - 6.69 zł 2.56 zł
Mol Chojnice 6.64 zł - 6.69 zł 2.59 zł
MZK 6.55 zł 6.99 zł 6.61 zł 2.55 zł
Orlen 6.62 zł 7.37 zł 6.74 zł 2.58 zł
PKS 6.56 zł - 6.65 zł 2.56 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij