Wtorek, 19 Stycznia 2021 | Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Do zebrania ponad 3 tys. podpisów

Od lewej: Artur Eichenlaub, Kamil Kaczmarek i Jakub Adamczyk.

Od lewej: Artur Eichenlaub, Kamil Kaczmarek i Jakub Adamczyk.

To najpilniejsze zadanie, jakie stoi przed komitetem, który będzie inicjował referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej. Ten właśnie się zawiązał i złożył odpowiedni wniosek w ratuszu.

 

- Naszym celem jest zebranie odpowiedniej liczby podpisów, która prawdopodobnie będzie oscylowała wokół 3135, tak aby doszło do zorganizowania na jesień referendum decydującego o przyszłości Straży Miejskiej w Chojnicach – poinformował jeden z inicjatorów Kamil Kaczmarek. Twórcy specjalnego fanpage'u na Facebooku liczą na zaangażowanie różnych środowisk. Swój akces zgłosiła partia Korwin. - Jako partia popieramy likwidację straży miejskiej, czego wyraz daliśmy już wcześniej chociażby w osobie Krzysztofa Haliżaka – podkreśla Jakub Adamczyk. - Wydaje się, że nie stać nas na wydawanie w tym roku ponad 2 mln zł na 30 osób w straży – mówi Kaczmarek z Projektu Chojnicka Samorządność i wylicza, że na mieszkańca to 60 zł. A Artur Eichenlaub z Platformy Obywatelskiej przywołuje przykłady innych miast, które zlikwidowały straż i finansowo wsparły policję. - To jest korzystniejsze, by część zaoszczędzonych pieniędzy przeznaczyć na wzmocnione patrole policji – uważa członek Platformy.

Reklama | Czytaj dalej »

Choć burmistrz deklaruje, że przeciwnikom straży ułatwi zadanie i sam zgłosi pomysł referendum, to ci nie czekają na sesję w drugiej połowie sierpnia i zabierają się za promocję swojego pomysłu i zbiórkę podpisów poparcia. Głównym narzędziem będzie konto na portalu społecznościowym, które zyskało poparcie 2,5 tysiąca internautów. Podpisy jednak wirtualne być nie mogą, więc komitet przewiduje organizację spotkań otwartych i debat. Jest pomysł by zaprosić panią burmistrza Czerska, która może podzielić się doświadczeniami z likwidacji formacji. Przeciwnicy straży referendum chcą połączyć z terminem wyborów parlemantarnych, dzięki czemu to ma szansę być wiążącym. Proponowane pytania są dwa - o likwidację straży i podatek lokalny na jej funkcjonowanie.

Artur Eichenlaub podkreśla, że inicjatorzy referendum nie uciekają od kwestii technicznych. Np. co z monitoringiem, który obsługują municypalni? - Przy jego obsłudze można zatrudnić osoby niepełnosprawne – podsuwa Eichenlaub. - A sam monitoring można zlokalizować na Chojniczance, gdzie takie centrum monitoringu ma funkcjonować na potrzeby stadionu – dodaje Kaczmarek.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

172 komentarzy

~lexus do wpisu z 17.24
Brak mi słów na twój wpis. Z treści wynika, że jesteś wrednym i napastliwym człowiekiem. Do tego uwielbiającym anonimowo pomawiać innych ludzi, co wyraźnie podkreślasz w treści. Do tego kłamiesz, ale u was to najwyraźniej norma - to są wasze "etyczne i moralne zasady". Widzicie źdźbło w oku drugiego człowieka nie dostrzegając u siebie belki. Nie jestem policjantem ani strażnikiem. Nie mam tam rodziny ani znajomych. Teraz rozumiem, że w sytuacji, gdy napisze się to, co jest wam nie na rękę przeczyta się, że
Twój głos popierający lub co jest bardziej prawdopodobne niepopierający rozwiązania straży jest bez znaczenia.
I proszę co wyszło moi drodzy forumowicze. Ci, którzy atakują burmistrza i urzędników zarzucając im brak poszanowania ich obywatelskiego prawa do wolności i zadawania pytań - zabraniają tym, którzy piszą komentarze na korzyść straży miejskiej lub piszą ogólnie - wyrażania zdania, bo nie ma ono znaczenia!!! Czym się różnicie od tych, których tak zajadle krytykujecie? Nie oczekuję od ciebie żadnej odpowiedzi. Dzisiaj mam dużą imprezę i pokażę mój wpis i twój znajomym i krewnym. Niech zobaczą kim są ludzie z tego komitetu.
28 Czerwca 2015, godzina 18:06
Oceniono 59 razy 13
~do wpisu z 17.31
jak to mówią uderz w stół, a nożyce się odezwą. Są pewne szczegóły, które zdradzają piszącego jako voice, czy robin albo jakiś tam jeszcze ktoś. Ja to widzę i inni pewnie też. Śmieszne to i dziecinne. Żeby nie było to nie popieram nikogo, więc darujcie sobie z tym atakiem minusowania Chyba, że tu można pisać tylko na jedną melodię, czyli waszą.
28 Czerwca 2015, godzina 17:48
Oceniono 64 razy 12
~oburzenie
I widzisz lexus dostałeś odpowiedź od agresora z komitetu likwidacji SM. Ty nie obrażasz nikogo a ciebie posądzono o wszystko. Nie masz prawa do swojrgo zdania. Pamiętaj o tym zanim coś napiszesz. Ci ludzie są chorzy z nienawiści i ciągle snują podejrzenia. Oni wiedzą że jesteś strażnikiem lub policjantem. Oczerniają innych ludzi, wiecznie im źle, widzą wszędzie mobbing, wyzywają ludzi od degeneratów i skorumpowanych. Ten wpis powinien trafić do prokuratury. Ale to pewnie nic nie da, bo te tchórze obraźaja ludzi pisząc pewnie przez Tora żeby czuć się bezkarnym jak ten nieśmiały. I takich chcecie popierać? Zastanówcie się.
28 Czerwca 2015, godzina 17:44
Oceniono 65 razy 11
~voice, robin, jurek...właściwe zakreslić
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
28 Czerwca 2015, godzina 17:31
Oceniono 56 razy -42
~lexus - dostałeś minusa bo nie wyciągasz logicznych wniosków

Lexsus, z twojej wypowiedzi widać, że jesteś policjantem lub strażnikiem i w cyniczny i powierzchowny sposób autorytatywnie postulujesz wnioski o innych. Nie potrafisz zagłębić się w proste problemy społeczne ani zrozumieć dlaczego rutynowo wielu ludzi w Chojnicach i w Polsce łamie przepisy drogowe. Twój głos popierający lub co jest bardziej prawdopodobne niepopierający rozwiązania straży jest bez znaczenia.

Co do łamania przepisów drogowych to jest wiele przyczyn - tak społecznych, kulturowych, prawnych, jak i technicznych! Poza cynicznymi i głupimi oświadczeniami i nie potrafiłeś wskazać żadnej rzeczywistej przyczyny niskiej kultury kierowców i braku poszanowania przepisów - tacy myśliciele jak ty widzą tylko jedno rozwiązanie problemu poprzez zaostrzanie kar i karanie coraz większej ilości użytkowników dróg.

Jeżeli w chojnickiej policji i straży miejskiej jest więcej takich myślicieli jak ty to nie nie ma się co dziwić, że społeczeństwo ma tak niskie poszanowanie dla policji drogowej i służby miejskiej. Także i w tych służbach potrzebni są inteligentni ludzie, których w praktyce tak często brakuje na naszych chojnickich ulicach w mundurach policji jak i straży. Na dodatek, szefowie tak w policji jak i w ratuszu są etycznymi i moralnymi degeneratami, którzy obniżają wartość jednostek jakie nadzorują. Jaki pan taki kram! Od lat komendant-mobber korupcyjnie chroni znajomych i wpływowych mieszkańców regionu od wszelkiej odpowiedzialności karnej, tak jak to czyni także i skorumpowany burmistrz. Rutynowe traktowanie członków skorumpowanych klik jako osoby ponad prawem jest demoralizujące i obniża poczucie sprawiedliwości i zniechęca do szanowanie policji i straży, która karze za przewinienia jedynie ludzi bez korupcyjnych koneksji z komendantem lub burmistrzem.

Uczciwość, etykę, i praworządność działań policji i straży widać nie tylko po tym kogo ukarają mandatami, lecz także i po tym kogo nie ukarają za łamanie prawa i kogo ochraniają nielegalnym korupcyjnym immunitetem. Korupcyjne ochranianie członków korupcyjnej kliki przez policje i straż w Chojnicach jest nagminne i rutynowe - tak w sprawie prowadzenia po pijanemu, za przekraczanie prędkości, niedozwolony parking, i za inne mniejsze przewinienia. Zdarzało się także, że chojnicka policja i jak i straż brały udział w zacieraniu i niszczeniu dowodów winy we wypadkach drogowych (i innych) spowodowanych przez korupcyjnych kacyków.


28 Czerwca 2015, godzina 17:24
Oceniono 72 razy 0
~to są jaja!
Kaczmarek, co jest z tobą nie tak? Raz jesteś voice, potem jurkiem a teraz robinem? Ty masz poważny problem i worek nienawiści do wszystkich, którzy myślą inaczej niż ty.
28 Czerwca 2015, godzina 16:31
Oceniono 70 razy 12
~lexus
I odpowiedź przyszła wręcz błyskawicznie poprzez ilość minusów. Za co? Ano za nic. Nie było krytyki żadnej ze stron. Tylko pytania i analiza. Kto więc minusował? W mojej ocenie właśnie ci, którzy są na bakier z przepisami. Dziękuję. Już wiem kim są przeciwnicy straży miejskiej. Nigdy takich osób nie poprę w żadnej inicjatywie.
28 Czerwca 2015, godzina 16:20
Oceniono 51 razy 27
~robin
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
28 Czerwca 2015, godzina 15:35
Oceniono 66 razy -12
~lexus
Narzekacie na SM, ale policja nie będzie się patyczkowała z kierowcami. Nowe przepisy są coraz bardziej uciążliwe dla kierowców, a i karanie jest ostrzejsze, odczuwalne jak utrata prawa jazdy na 3 miesiące. Jednak czy zaostrzanie przepisów ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego? Obserwując statystyki można stwierdzić jednoznacznie, że nie. W czym więc tkwi problem? Nie potrafimy jeździć? Nie chcemy się dostosować do przepisów? Lubimy być piratami? Uważamy, że jesteśmy nieśmiertelni? Policja jest za ostra? Drogi krzywe? System działa przeciwko nam? Pytam, bo staram się zrozumieć dlaczego mimo zaostrzania kar, jest coraz więcej wypadków i jeżdżących pod wpływem alkoholu. I oni mają największe pretensje.

A może Polakowi po prostu przeszkadza wszystko to, co ma wpływ na bezpieczeństwo, ład i porządek? Nie lubimy u siebie czystości, jazdy zgodnej ze znakami czy poczucia bezpieczeństwa? Dlaczego jednak gdy tylko przekraczamy granice kraju, to porządek ustalany przez inne kraje już nam tak nie przeszkadza? Nie kochamy swojego kraju? O co chodzi? Może mi to ktoś logicznie wytłumaczyć?

Z jednej strony zaostrzanie przepisów, z drugiej ignorancja niektórych kierowców do obowiązujących norm. Gdy zaczniemy wszyscy przestrzegać prawo drogowe, to mandataów będzie mniej i budżet na tym straci. Więc może niektórzy kierowcy łamią nagminnie przepisy mając na uwadze dbałość o wpływy do budżetu?

http://moto.onet.pl/aktualnosci/urzednicy-walcza-z-kierowcami-nie-dajac-im-nic-w-zamian/nflr05
http://moto.onet.pl/policjant-mamy-nakladac-mandaty-nie-pouczac/t79pb
http://zlubaczowa.pl/index.php/news/wydarzenia/676-policjanci-z-powiatu-wypisuja-coraz-wiecej-mandatow-zobacz-statystki
28 Czerwca 2015, godzina 15:16
Oceniono 73 razy 11
~Do ciekawe?
Jakie pytania? Np. o odwołanie burmistrza? To się przeliczycie. Burmistrz otrzymał 8700 głosów i nie sądzę, aby ta liczba w ciągu pół roku nagle się zmieniła. Sporo osób jest nadal zadowolona z jego rządów i tego nie przeskoczycie.
28 Czerwca 2015, godzina 13:58
Oceniono 71 razy 11
~prosty ludek
Nie rozumiem. Przecież Kamil Kaczmarek to człowiek PCHS który obśmiewaliście i kpiliście z nich na wszystkich górach. Teraz jest on wielkim liderem. Czego? Trzeba było na niego i jego kumpli dążących do koryta głosować i by zlikwidowali straż i pewnie burmistrza.
28 Czerwca 2015, godzina 12:56
Oceniono 54 razy 40
~do poniżej
Bo niewłaściwe osoby się za to zabrały. Toć to zwykli pieniacze jak ten cały PCHS i Korwinowcy. Chcą zaistnieć a nic sobą nie reprezentują. Ale ich nie mamy prawa krytykować. A ty strażników rzucasz do jednego wora a każdy z nich jest inny. Dlatego są ludzie którzy was właśnie nie lubią.
28 Czerwca 2015, godzina 12:45
Oceniono 80 razy 10
~Marudy
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
28 Czerwca 2015, godzina 12:29
Oceniono 74 razy -20
~Panowie strażnicy!
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
28 Czerwca 2015, godzina 11:49
Oceniono 81 razy -13
~do poniżej
Pajace! Zlikwidujcie wszystko! Starostwo, miasto i gminę! Po co nam tę urzędy i urzędnicy.
28 Czerwca 2015, godzina 11:33
Oceniono 82 razy 8

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 0.00 0.00 DKKDKK 0.00 0.00
EUREUR 0.00 0.00 RUBRUB 0.00 0.00
CHFCHF 0.00 0.00 NOKNOK 0.00 0.00
GBPGBP 0.00 0.00 SEKSEK 0.00 0.00
Aktualizacja: 2021-01-19 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 0.00 0.00 DKKDKK 0.00 0.00
EUREUR 0.00 0.00 RUBRUB 0.00 0.00
CHFCHF 0.00 0.00 NOKNOK 0.00 0.00
GBPGBP 0.00 0.00 SEKSEK 0.00 0.00
Aktualizacja: 2021-01-19 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy zamierzasz się zaszczepić przeciwko koronawirusowi?
Ceny paliw2021-01-15

E95 E98 ON LPG
BP 4.93 zł 5.29 zł 4.79 zł 2.27 zł
Circle K 4.76 zł - 4.69 zł 2.22 zł
Lotos Optima 4.76 zł - 4.69 zł 2.24 zł
MZK 4.78 zł 4.83 zł 4.64 zł 2.24 zł
Orlen 4.93 zł 5.23 zł 4.79 zł 2.27 zł
PKS 4.82 zł - 4.68 zł 2.25 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij