Piątek, 24 Maja 2024 | Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst i fot. je

Roboczo o strategii miasta

Obraduje zespół komunalny Rady Strategii.

Obraduje zespół komunalny Rady Strategii.

Trwają prace nad strategią rozwoju Chojnic do 2020 roku. W piątek (15.02) członkowie rady wzięli udział spotkaniach warsztatowych zespołów roboczych. Prowadzili je równolegle prof. Marek Dutkowski oraz Przemysław Wojnarowski.

Od 10.00 do 11.30 pracowały zespoły budżetowy oraz komunalny. Pierwszy z nich w sali obrad rady miejskiej, drugi w salce, w której z reguły odbywają się posiedzenia komisji rady. Od południa w tych samych miejscach obradowały zespoły edukacyjny oraz bezpieczeństwa. Dyskusję w zespole komunalnym poprowadził Przemysław Wojnarowski. Najwięcej czasu członkowie rady strategii, którzy wybrali ten zespół, poświęcili na omówienie tematu poprawy dostępności transportowej. Za jeden z najistotniejszych projektów inwestycyjnych, który miałby wpłynąć na istotny postęp w tej materii, uznano doprowadzenie do wybudowania zachodniej obwodnicy. Jak przekazała podczas obrad Joanna Gappa z wydziału programów rozwojowych, urząd miejski przekazał do wojewódzkiego kontraktu regionalnego wniosek w sprawie jej budowy. Niewykluczone, że stanie się jednym z priorytetów inwestycyjnych naszego województwa w latach 2014 – 2020. Podnoszono także bardziej szczegółowe problemy komunikacyjne, jak brak lewoskrętu z ul. Gdańskiej w Wysoką czy potrzebę budowy dróg osiedlowych, tam gdzie wkrótce straci ważność dokumentacja projektowa. Jacek Studziński przypomniał, że ważnym zagadnieniem komunikacyjnym do rozwiązania będzie zwiększony ruch pojazdów dowożących odpady do ZZO w Nowym Dworze. Obecna na posiedzeniu prezes tej firmy Lucyna Perlicka nie omieszkała wspomnieć o odpowiednim uwzględnieniu w nowej strategii problemu gospodarki odpadami, co może pomóc w staraniach o kolejne środki unijne. Mariusz Brunka jako bardzo ważne zagadnienie uznał opracowanie systemu zachęt i preferencji dla młodych ludzi, by chcieli się osiedlać w Chojnicach.

Reklama | Czytaj dalej »

- Najprawdopodobniej wkrótce odbędzie się jeszcze jedna seria spotkań warsztatowych. Wnioski z nich zostaną przedstawione na kolejnym posiedzeniu rady strategii, które wstępnie planuję zwołać w drugiej połowie marca – przekazał nam Antoni Szlanga, przewodniczący Rady.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

12 komentarzy

~poiuytr
@ Niesmialy Parafianin:

Sluchaj Dziadzius - a kolor sików już dzisiaj sprawdzałes ?????
Nie ? No to szybciutko słoiczek, swiatełko i poinformuj nas wszystkich
19 Lutego 2013, godzina 16:53
Oceniono 10 razy -8
~nieśmiały parafianin
Co parę dni można zobaczyć na portalu Chojnice24.pl informacje o blokadzie komentarzy, jak na przykład ostatnio w artykułach:
*Po 68 latach od męczeńskiej śmierci; Chojnice24, Na prośbę Sióstr Franciszkanek komentarze do tego artykułu zostały zablokowane.
*Drzwi Otwarte w Gimnazjum nr 1; Chojnice24, Na prośbę dyrektorki Gimnazjum nr. 1 komentarze do tego artykułu zostały zablokowane.
* proboszcz Wiesław M. pewnie po pijanemu zapomniał zadzwonić by zablokować artykuł o jego pijackich osiągnięciach (co redakcja pewnie by z chęcią uczyniła dla wielebnego proboszcza) i pewnie tylko dlatego Chojnice24 opublikowały informacje o jego grudniowej wycieczce na Mazowsze.

Po zarządzie i dziennikarzach portalu Chojnice24 można było naiwnie się spodziewać, że w swojej działalności będą publikować uczciwie cala prawdę, będą promować tolerancje dla różnorodności poglądów, i będą zachęcać do intelektualnych i konstruktywnych dyskusji na temat wydarzeń i problemów w chojnickim środowisku i regionie. Jakże się pomyliłem w swojej naiwności ponieważ Chojnice24 zamiast praktykować wolność prasy i bronić niecenzurowanych i prawdziwych wypowiedzi sama zajmuje się autocenzurą -- na życzenie wpływowych osób w chojnickim środowisku Chojnice24 często publikuje częściowe wiadomości, zatajając niektóre najbardziej kompromitujące wiadomości, I aktywnie blokuje i zapobiega niepochlebnym komentarzom czytelników o znanych i wpływowych osobach chojnickiego świata.

Tak wiec na życzenie sióstr franciszkanek celebrujących karygodne morderstwo jednej z sióstr przez Rosjan, wszelkie komentarze o ich dobrowolnej kolaboracji w czasie okupacji niemieckiej z hitlerowcami, w tym z gestapo mordującym chojnickich nauczycieli (i ich rodziny), zbrodniczą organizacją waffen-ss stacjonującą w Zamartem, i z nazistowskimi mordercami, którzy torturowali, gwałcili i mordowali polki i polaków w Dolinie Śmierci. Od lat niemieccy ziomkowie i niemiecki
związek wypędzonych podnosi kwestie (tak jak i siostry franciszkanki) okrucieństwa, gwałtów, rabunków i morderstw jakich dopuścili się rosjanie (z niewiadomych dla ziomków powodów) na biednych Niemcach i kolaborantach. Niemieccy ziomkowie i związek wypędzonych miło wspomina lata okupacji gdy żyło im się dobrze w domach wymordowanych polaków mając do wszelkiej roboty przymusowych polskich robotników na każde skinienie palca, i nadejście Rosjan zepsuło im ten raj jaki urządzili sobie w Chojnicach.

Jednym z zadań dziennikarzy jest by ujawniać nieprawidłowości i patologie społeczne. W przypadku patologicznej sytuacji związanej z mobbingiem nauczycieli w chojnickim Gimnazjum nr. 1 Chojnice24 wybrało milczenie, tuszowanie i autocenzurę. Na życzenie socjopatycznej dyrektorki Małgosi H. Chojnice24 tuszuje niektóre fakty i informacje o mobbingu a także cenzuruje komentarze chojniczan wyrażających swoje osobiste wrażenia na temat patologicznego postępowania dyrektorki, ZNP, nieudacznika inspektora pracy, i urzędu miasta włącznie z ignorantem burmistrzem. Otaczając mobbing tajemnicą i cenzurą, Chojnice24 stymuluje dalsze szkodliwe dla chojniczan działania dyrektorki, i innych związanych z tym problemem osób.

Także wiele informacji na temat działalności ratusza, rady miejskiej, i burmistrza jest cenzurowanych przez Chojnice24 jak na przykład komentarze i informacje o społecznych funduszach, budżecie, grantach, i finansowaniu różnych projektów, a także o patologicznej (włącznie z łamaniem prawa) służalczości burmistrza i jego dzielnej ratuszowej ferajny dla wpływowych osób w Chojnicach. Burmistrz od lat zataja detale rozdysponowania społecznych funduszy w Chojnicach a dziennikarze Chojnice24 nawet nie podejmują tego tematu! Tuszowane i cenzurowane są także informacje o wysiłkach burmistrza i jego ekipy skierowane przeciwko wszelkiej opozycji i krytyce.

Pomimo prawa prasowego, które promuje niezależne i wolne od cenzury publikowanie informacji i wyrażanie społecznych opinii, także wbrew gwarantowanej przez konstytucje wolności słowa, zarząd i dziennikarze publikatora Chonjnice24, aktywnie promują cenzurę informacji, dostarczając wybiorczo tylko wiadomości i komentarze zaaprobowane przez wpływowe osoby chojnickiego środowiska. Tym samym marnują okazje by być przykładem uczciwego i otwartego dziennikarstwa i by polepszyć status lokalnej prasy w Chojnicach i w Polsce. No cóż, wygodne życie i bezkonfliktowe układy z możnymi chojnickiego świata są dla dziennikarzy Chojnice24 ważniejsze niż dziennikarski profesjonalizm i dziennikarska etyka, których w Chojnice24 pozostało tak niewiele! W aktualnej formie publikacje Chojnice24 można jedynie określić jako biuletyny informacyjne chojnickiego ratusza i kościoła katolickiego. Wątpię, że dziennikarze i zarząd Chojnice24 spełniają oczekiwania chojnickiej społeczności!

O rzeczywistą wolność prasy trzeba dbać i walczyć codziennie bo konformizm i służalczość dla wpływowych osób prowadzi do zniewolenia i cenzury tak jak w przypadku Chojnice24.pl
18 Lutego 2013, godzina 19:20
Oceniono 18 razy 8
~fax
sorry... oni na prawdę wyglądają jak pacjenci z geriatrii
18 Lutego 2013, godzina 12:50
Oceniono 10 razy 6
~ech
Dlaczego te spotkania robione są pod urzędników? W godzinach ich pracy. Społecznicy muszą brać urlopy albo tracić - jako jedyni - swój wolny czas. Rada powinna obradować w dni wolne od pracy lub popołudniami!!!
18 Lutego 2013, godzina 12:35
Oceniono 7 razy 5
~zdegustowany
Uwaga! Parcie na stołek w mieście Chojnice zarezerwowane jest dla ekipy obecnie rządzącej! Wymiana tej ekipy w całości lub części nie wchodzi w grę! Wszelkie próby zmiany powyższego są źle widziane, źle odbierane i powodują koszmary senne. To właśnie te koszmary senne odpowiadają za wygląd grupy osób uwidocznionych na powyższych zdjęciach! Tak więc wszelka opozycjo (istniejąca lub jeszcze niezawiązana) uderz się w piersi i wycofaj póki jeszcze czas, inaczej grupa trzymająca władzę będzie wyglądać jeszcze gorzej!
18 Lutego 2013, godzina 12:10
Oceniono 9 razy -1
~gość
na zdjęciach widać grupę znudzonych, otępiałych ludzi, którzy usiłują stworzyć wrażenie...
ŻE MYŚLĄ (z wielkim bólem)!!!
18 Lutego 2013, godzina 07:14
Oceniono 15 razy 7
~zolo
Coś mi się wydaje, że zarówno Jacuś jak również i Mariuszek mają parcie na stołek. Fe Panowie.
18 Lutego 2013, godzina 06:07
Oceniono 14 razy 4
~POpo
Strategia będzie funkcją tepych spojrzeń uczestników.
17 Lutego 2013, godzina 23:08
Oceniono 8 razy 4
~geografia
Jażąbku problem w tym, że osoby pracujące nad strategią nie znają geografii miasta. Oni domagają się lewoskrętu z Placu Niepodległości w ul. Wysoką. Większość osób nie wie gdzie zaczyna się ul. Gdańska, gdzie kończy ul. Sukienników, a gdzie jest Plac Niepodległości.
16 Lutego 2013, godzina 12:24
Oceniono 5 razy 3
Przeczytajcie dokładnie artykuł.
16 Lutego 2013, godzina 12:06
Oceniono 2 razy 2
~Mieszkaniec Chojnic
zgadzam się z powyższym wpisem... albo błąd w artykule jest, albo członkowie Rady Strategii naprawdę nie kumają że nie ma lewoskrętu z ulicy Gdańskiej w Wysoką, jak już to jest prawo skręt.
16 Lutego 2013, godzina 11:17
Oceniono 4 razy 0
~ja
nie wiedziałem ,że z gdańskiej można w lewo skręcić w wysoką??????
16 Lutego 2013, godzina 11:06
Oceniono 4 razy 0

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 391.00 401.00 DKKDKK 50.10 53.70
EUREUR 423.00 431.00 RUBRUB 4.15 4.42
CHFCHF 427.00 435.00 NOKNOK 30.10 33.70
GBPGBP 496.00 504.00 SEKSEK 35.80 36.90
Aktualizacja: 2024-05-23 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 392.84 397.39 DKKDKK 50.20 53.60
EUREUR 424.91 429.04 RUBRUB 4.15 4.42
CHFCHF 428.20 433.60 NOKNOK 30.20 33.60
GBPGBP 497.80 503.30 SEKSEK 35.90 36.80
Aktualizacja: 2024-05-23 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy wypożyczasz książki z Miejskiej Biblioteki Publicznej?
Ceny paliw2024-05-22

E95 E98 ON LPG
BP 6.84 zł 7.54 zł 6.89 zł 2.68 zł
Circle K 6.79 zł - 6.84 zł 2.65 zł
Mol Chojnice 6.84 zł - 6.89 zł 2.68 zł
MZK 6.75 zł 7.39 zł 6.79 zł 2.65 zł
Orlen 6.84 zł 7.59 zł 6.89 zł 2.68 zł
PKS 6.78 zł - 6.84 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij