O szpitalnych poradniach na sesji
- Komisja zdrowia jest zaniepokojona brakiem kontraktu dla kilku poradni specjalistycznych. Jakie działania podjął szpital? Ilu mieszkańców było pacjentami tych poradni? - podczas sesji rady powiatu, który nadzoruje działalność szpitala, starostę pytał radny Wojciech Rolbiecki. Tak się złożyło, że na obradach obecny był dyrektor lecznicy Leszek Bonna, który udzielił odpowiedzi.
- Szereg różnych rozstrzygnięć konkursowych, dziwnych i często niezrozumiałcyh, dotknęło nasz szpital - swoją odpowiedź zaczął dyrektor Leszek Bonna. Zauważył ponadto, że szpital jest tylko organizatorem ochrony zdrowia, a dysponentem środków jest Narodowy Fundusz Zdrowia.
Reklama | Czytaj dalej »
W poradnia endokrynologicznej w 2012 roku udzielono 2660 porad. W konkursie stanęły trzy podmioty, w tym szpital, który nie otrzymał kontraktu. - Zostały wybrane dwa podmioty - Salus doktora Grabowskiego i poradnia przy Towarowej. Tam usługi endokrynologiczne dla mieszkańców powiatu są realizowane - opisywał dyrektor. Skąd taka ocena ofert? - Doktor Zasieczny, który pracował w poradni endokrynologicznej i dojeżdżał z Bydgoszczy, zadeklarował, że może w szpitalu chojnickim przyjmować 12 godzin tygodniowo. Inne podmioty wskazały więcej godzin i za dostępność uzyskały one lepszą ocenę w oczach NFZ-u - wyjaśniał Bonna.
Poradnia nefrologiczna udzieliła w zeszłym roku 1281 porad. - Zgłosiliśmy panią doktor Struś i doktora Kaszubowskiego, który jest w trakcie specjalizacji z nefrologii i w przyszłym roku na wiosnę przystępuje do egzaminu. Inne podmioty, chociażby w Kościerzynie czy Starogardzie, zgłosiły tylko specjalistów z nefrologii, w związku z czym NFZ uznał, ze tamte podmioty dysponują lepiej wyspecjalizowaną kadrą niż szpital chojnicki i przyznał im opiekę nad pacjentami z chorobami nerek - tłumaczył dyrektor szpitala. Ogłoszono jednak dodatkowy konkurs, na który ofertę złożył chojnicki szpital. Jeżeli zostanie wyłoniony, to od 1 października swoją działalność wznowi poradnia nefrologiczna.
838 porad udzielili specjaliści w poradni kardiologii dziecięcej. 304 w poradni neonatologicznej. Jak tłumaczył Leszek Bonna, szpital nie był w stanie zapewnić specjalistów przez minimum 12 godzin w tygodniu w obu poradniach. - Nasze oferty zostały odrzucone. Pani dyrektor NFZ mogła wyrazić zgodę na odstąpienie na terenie powiatu od niespełnienia wszystkich kryteriów i mogła te poradnie kupić. Postąpiła inaczej. W efekcie tych i innych przyczyn została odwołana - poinformował.
Od 1 lipca nie funkcjonuje poradnia rehabilitacyjna. W 2012 roku udzielono w niej 1755 porad. - Pan doktor, który przyjeżdżał z Bydgoszczy, wystąpił w ofercie poradni z Brus. Także to takie nie do końca lojalne zachowanie pana doktora - ocenił dyrektor lecznicy. - Te porady są zapewnione w Brusach, Krojantach i na Kościerskiej - dodał.
W szpitalu zabraknie logopedy, ale pacjentami zajmie się specjalista w poradni Gemini.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (33)
- Komentarze Facebook (...)
33 komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!