Niedziela, 25 Lutego 2024 | Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz, fot. arch.

2,3 mln zł dla Centrum Parku z miasta?

W tym roku w basenie i przy nim przybyło saun (fot. arch.)

W tym roku w basenie i przy nim przybyło saun (fot. arch.)

Taką kwotę jako „niezbędną interwencję właścicielską” z budżetu miasta w planie na przyszły rok założył prezes miejskiej spółki Mariusz Paluch. Co na to burmistrz?

 

- Kwoty oczekiwane przez Centrum Park w formie dopłat czy wykupu usług zawsze są wyższe od tych, które przekazujemy. Poziom interwencji w spółkę na pewno nie będzie wyższy niż w 2014 roku – odpowiada Arseniusz Finster. - W tym roku łączna kwota dla Centrum Parku z budżetu to 1,4 mln zł – informuje skarbnik Krystyna Perszewska. Miasto płaci za naukę pływania dla uczniów chojnickich szkół, wynajem hali sportowej dla stowarzyszeń i klubów sportowych, pokrywa stratę z lat ubiegłych czy dotuje remonty.

Reklama | Czytaj dalej »

Skoro prezes parku wodnego nie może liczyć na tak znaczące wsparcie z miasta, a mniejsze o prawie milion od oczekiwanego, to z czego zamierza zrezygnować? Czy już teraz ma plan, czy będzie działał na bieżąco? - Nie mam odpowiedzi od burmistrza i rady miasta, w jaki sposób podejdą do swojej własności, czyli do parku wodnego, a poleganie na pani informacji i dywagacje na ten temat nie są rzeczami, nad którymi chciałbym się teraz skupiać. Nie mogę się więc ustosunkować do tego. Odpowiedź rady miejskiej będzie determinowała nasze zachowania dalej. Ale skoro w tym roku spółka otrzymała z miasta 1,4 mln zł, to dlaczego w następnym liczy aż na 2,3 mln zł? - dopytujemy. A prezes odpowiada, że takie kwoty wynikają z prognozy finansowej.

Przez ostatnie lata Mariusz Paluch wyjątkowo mocno podkreślał potrzebę remontów, szczególnie jeśli idzie o wentylację czy szafki w przebieralniach, m.in. uzasadniając radnym na co przeznaczy dotację z miasta. W przyszłym roku w planie remontów ponownie jest wentylacja – szacowany koszt 250 tys. zł, a 256 szafek ma zostać wymienionych na nowe za kwotę 210 tys. zł. Czy w jakiś sposób miasto rozlicza spółkę z remontów? - Zaopiniowałem pozytywnie remont i budowę nowych saun, bo jeżeli mam alternatywę - wymienić szafki czy stworzyć możliwość zwiększającą przychody parku wodnego, to wolę to drugie, a z szafkami poczekać i tu jest moja zgoda na takie działanie. Jakbym wymienił szafki, to nie zwiększy dochodów parku wodnego. A kilka nowych saun, jacuzzi to są atrakcje, które najprawdopodobniej zwiększą przychody – odpowiada burmistrz.

W tym roku na budowę saunarium spółka przeznaczyła 85,3 tys. zł, na remonty 50 tys. zł. Dane otrzymaliśmy od prezesa Centrum Parku po prawie dwutygodniowym oczekiwaniu. Po tygodniu monitowaliśmy w tej sprawie u burmistrza. - Te pytania wymagały głębokiej analizy i zebrania wszystkich danych. To jest ładne kilka godzin pracy i nie chodzi o celową zwłokę – tłumaczył Arseniusz Finster. Na pierwsze z nich – o kwotę dotacji z miasta w 2014 r., odpowiedź od ręki otrzymaliśmy w ratuszu od pani skarbnik. Reszta dotyczyła działań spółki.

Czy pytania były tak skomplikowane, pozostawiamy do oceny czytelników. Poniżej zamieszczamy je wraz z odpowiedziami.

Pytania

Odpowiedzi

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

47 komentarzy

~Anna hężke
Radoslaw Sawicki nie dosc , ze ma falszywą gębe to kłamie jak najęty byle dojsc do swego celu , raz z nim miałam do czynienia jest niepukładany , swoim JA i dumą pokazuje , ze zadne zdanie inne osoby , ktora sprzeciwia mu sie , nie liczy sie . Sawicki nie dosc , ze ma skolonnosci do alkoholizmu to do tego , Waldoch po pijanemu zniszczył mienie na parkingu , Sawicki jako najwiekszy kretyn w Chojnicach i jego wypowiedzi internetowe pokrywaja sie wszystkie w kierunku burmistrza i Palucha , bandytyzm Waldocha , sawickiego i janika nie zna granic na forach , a to , ze zona Sawickiego lata na prawo i lewo tego juz nie widzi , ale wtracajac sie gdzie burmistrz ma zameldowanie to takie rzeczy go interesuja , zajmij sie swoim domem Sawicki Radku bo widac , ze nie dosc , ze zony nie potrafisz na smyczy upilnowac to jeszcze dziecko zaniedbane bo ty zajety opisywaniem glupot w internecie o Paluchu i Finsterze jak i na matke piszesz moja bydlaku ! Razem z ta świnią spasła Janikiem Mariuszem , ktory az gównem śmierdzi jak idzie , a ze jego nałożnica jest 25 lat mlodsza i wszyscy sie smieja tego nie widzi popapraniec jeden !
28 Grudnia 2014, godzina 21:04
Oceniono 27 razy -5
~do poniżej
Puknij się w głowę człowieku, nie jestem ani Wałdochem, ani Sawickim i dostrzegam złego gospodarza, który w zarządzanej placówce ciągle jest na minusie i nie potrafi zająć się porządnym marketingiem, a ludzie jeżdżą na basen do Człuchowa. Więc pytam się Ciebie czy dobrym gospodarzem jest ktoś, kto nie potrafi przyciągać klientów, ani oferować ciekawych promocji?
28 Grudnia 2014, godzina 21:01
Oceniono 26 razy 12
~Do Mariusza Palucha
Panie Mariuszu pisza ci co zazdroszczą , pisza te same osoby ciagle ; MARCIN WALDOCH , SAWICKI RADOSLAW I WASZ przyjaciel Janik Mariusz , nikt inny tu negatywnych opini nie pisze , gdyz rozgoryczenie i debilizm tych ludzi nie zna granic , niech sie Janik zajmie swoja młoda bo mu ucieknie , zastanawiam sie jak taki stary moze z taką młodą ? w sumie ona malo atrakcyjna wrecz bym powiedzial praszczur , kolejna osoba Sawicki , duzo szczeka malo robi , jednym slowem oszolom , kolejny waldoch to czlowiek ktory widzi tylko siebie i nie liczy sie ze zdaniem innym jednym slowem baran , ktorego nikt serio nie traktuje , a zapomnialem o tym Kaczmarek , takze szkoda komentowac , dopoki jestes Pan Panie Paluch zawsze te same osoby zakompleksione beda pisac bzdety , normalny czlowiek ignoruje ich , a tylko stac ich na wypisywanie tutaj na forach
28 Grudnia 2014, godzina 20:50
Oceniono 35 razy -9
~ups:)
jak ja tego krótkonogiego pyzatego głąba nie cierpię.. brrrrrrrrrrr
28 Grudnia 2014, godzina 18:34
Oceniono 21 razy 9
~Podaj się do dymisji Basenowy
Przez ostatnie lata Mariusz Paluch wyjątkowo mocno podkreślał potrzebę remontów! Jednemu radnemu to podpadało,że Paluch Pan Prezes Paluch zawsze coś remontuje i w tym samym czasie zabiera załogę na wczasy zagraniczne.(oczywiście z socjalu) .To go oskarżył do spółki z kolegą biegaczem jak się okazało bezpodstawnie o masturbację i wyeliminował osobę która patrzyła Paluchowi Panu Prezesowi Paluchowi na PALUCHY !
28 Grudnia 2014, godzina 15:31
Oceniono 21 razy 9
~Obserwator
Zły gospodarz będzie wiecznie miał mało i wiecznie będzie ciągnął z kasy podatników, a i tak będzie na minusie. Może powinien zając się tylko prezesowaniem oraz porządnym marketingiem i zrezygnować z dodatkowych funkcji i tak już bardzo dużo zarabia, co niestety nie przekłada się za zyski w zarządzającej przez siebie placówce.
27 Grudnia 2014, godzina 13:53
Oceniono 34 razy 16
~po
Jeżdżę na basen z rodziną do Człuchowa i jesteśmy bardzo zadowoleni i jest taniej jest super polecam
27 Grudnia 2014, godzina 13:31
Oceniono 35 razy 21
@Mariusz Paluch (jeżeli to naprawdę Pan - z niezalogowanymi to zawsze problem)
Halo, jest Pan w internecie. To wirtualny świat, w którym można pozostać anonimowym. O ludziach, którzy Pana obrażają już się Pan wypowiedział. Są nic nie warci (wg Pana) bo anonimowi. Czy tak samo traktuje Pan ludzi, którzy nie obrażają, a piszą kulturalnie? Mimo wszystko ,nie odpowiedział Pan na ich pytania. Jak się wypowiedziałem pod imieniem i nazwiskiem, nazwał mnie Pan roszczeniowym i narzekającym :
O czym z Panem rozmawiać, skoro Jest Pan kolejnym - narzekającym i roszczeniowym ?

http://chojnice24.pl/artykul/18519/bieg-z-zakupami-przy-dzwiekach-opery/15/#comments
To co jest z Panem. IMO nie chce Pan odpowiadać ani się odnieść na konkretnie postawione zarzuty/pytania.
Niech się Pan nie obraża, że ktoś Panu pokazał język tylko odpowie merytorycznie, bo na razie "dyskusja" jest na poziomie przedszkola.
Wojciech Czapiewski
25 Grudnia 2014, godzina 19:42
Oceniono 37 razy 7
~Mariusz Paluch
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
25 Grudnia 2014, godzina 18:45
Oceniono 58 razy -20
~do poniżej
Dajcie już spokój Paluchowi..Bo sa swięta i na żołądku mu stanie..
25 Grudnia 2014, godzina 15:28
Oceniono 47 razy -9
~jotdwatrzy
O, pan Paluch to czyta. Ale dlaczego nie odpowiada na pytania o radio RCH+? Ile pan wtopił naszych pieniędzy w ten plan budowy tuby propagandowej?
25 Grudnia 2014, godzina 15:05
Oceniono 33 razy 9
~gość
wypowiedzi palucha są pyszałkowate i pełne pogardy do dziennikarki..skąd kanalia ma taką pewność, że nigdy nie będzie miał w życiu pod górkę?
25 Grudnia 2014, godzina 13:36
Oceniono 31 razy 7
~gość
finster oznacza być: ponurym, posępnym, ciemnym, mrocznym.. nasz chojnicki joker
postarzał się niezwykle, przeżywa androgeniczną młodość, której nie każdy chojniczanin musi kibicować, paluch (finger) to tylko śmieszny breloczek do potrząsania i podnoszenia
paluchów do góry znak f.
25 Grudnia 2014, godzina 12:09
Oceniono 29 razy 9
~do mp.
mniej niż zero.. kumasz?
25 Grudnia 2014, godzina 08:54
Oceniono 23 razy 9
~Ja
Do tej pory myślałem, że Centrum Park Jest własnością mieszkańców Chojnic. Ale Pan Mariusz Paluch wyprowadził mnie z błędu i już wiem, że CP jest własnością burmistrza.
25 Grudnia 2014, godzina 04:22
Oceniono 24 razy 8

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 396.00 408.00 DKKDKK 52.50 55.70
EUREUR 427.00 437.00 RUBRUB 4.05 4.38
CHFCHF 447.00 460.00 NOKNOK 33.00 34.80
GBPGBP 499.00 512.00 SEKSEK 37.40 38.70
Aktualizacja: 2024-02-25 16:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 398.00 404.00 DKKDKK 52.60 55.60
EUREUR 429.00 433.50 RUBRUB 4.06 4.37
CHFCHF 448.72 455.78 NOKNOK 33.20 34.70
GBPGBP 501.26 508.37 SEKSEK 37.50 38.60
Aktualizacja: 2024-02-25 16:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy uważasz, że wydawanie biuletynu miejskiego przez Urząd Miejski raz do roku jest potrzebne?
Ceny paliw2024-02-24

E95 E98 ON LPG
BP 6.43 zł 7.13 zł 6.77 zł 2.89 zł
Circle K 6.34 zł - 6.68 zł 2.85 zł
Moll Chojnice 6.39 zł - 6.72 zł 2.85 zł
MZK 6.27 zł 6.89 zł 6.61 zł 2.85 zł
Orlen 6.39 zł 7.14 zł 6.72 zł 2.85 zł
PKS 6.34 zł - 6.66 zł 2.85 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij