Kreft i Osowicka niewinne
Sąd Okręgowy w Słupsku uniewinnił Alicję Kreft i Marzennę Osowicką w sprawie pomówienia o mobbing. Tym samym zmienił wyrok Sądu Rejonowego w Chojnicach, który sprawę umorzył ze względu na niską szkodliwość czynu. Proces karny swoim pracownicom wytoczyła cztery lata temu dyrektor Gimnazjum nr 1 Małgorzata Henszke.
- Wyrok, który wczoraj zapadł, uniewinnił obie oskarżone od popełnienia zarzucanych im czynów. Orzeczenie jest prawomocne. Oskarżycielce prywatnej przysługuje od niego jedynie kasacja do Sądu Najwyższego - informuje rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Słupsku Danuta Jastrzębska. Tym samym troje sędziów słupskiej Temidy pozytywnie rozpatrzyło apelacją złożoną przez Osowicką i Kreft. Przypomnijmy, sprawę ze względu na niską szkodliwość czynu w listopadzie 2014 r. po dwudziestu rozprawach umorzył sędzia Roman Sporysz.
Reklama | Czytaj dalej »
- Uniewinnienie nas z zarzutu pomówienia nie jest równoznaczne ze stwierdzeniem, że mobbing ze strony dyrekcji miał miejsce. Tę tezę będziemy starały się udowodnić w Sądzie Pracy. Dokonując retrospekcji minionych czterech lat (informację o wytoczeniu mi procesu usłyszałam 7 kwietnia 2011 r.) stwierdzam, że były to lata totalnie stracone w kontekście mojej drogi zawodowej. Zamiast skupić się na pracy, która jest moją pasją, uczestniczyłam w tasiemcowym procesie - komentuje wyrok Marzenna Osowicka. - Alicja poniosła największe konsekwencje - utrata pracy oraz utrata zdrowia. Czy cokolwiek i ktokolwiek jest w stanie jej to zrekompensować? - dodaje nauczycielka. Była wicedyrektor Gimnazjum nr 1 po zakończonym procesie ma mieszane uczucia. - Cieszę się, ale szkoda, że dopiero po czterech latach. Jestem w jakiś sposób rozżalona, że to w Chojnicach nie zapadł taki wyrok. Trzeba było pójść aż do Słupska - mówi Alicja Kreft, jednocześnie dziwiąc się, że wyrok Sądu Rejonowego w Chojnicach satysfakcjonował stronę skarżącą. - Bo po co było to wszystko? Te koszty, te cztery lata stracone? - pyta Kreft.
Skarżąca Małgorzata Henszke wynik apelacji komentuje krótko. - To jest przyzwolenie na pomówienie, zniesławienie, obmawianie, obrażanie ludzi - mówi dyrektor. Decyzję o ewentualnej kasacji w Sądzie Najwyższym zawiesza do momentu zapoznania się z uzasadnieniem wyroku.
Czy zwaśnione nauczycielki gotowe są podać sobie ręce i zacząć nowy etap w relacjach? - Byłam zawsze gotowa do rozmów - zaznacza Osowicka. - Niejednokrotnie próbowałam nawiązać rozmowę. Nie przekreślam człowieka. Podam rękę z zastrzeżeniem, że nie wyrażam zgody na obrażanie, zniesławianie i pomawianie mnie, mojej rodziny i pracowników szkoły - odpowiada Małgorzata Henszke, nawiązując do licznych wpisów, jakie ukazywały się m.in. na naszym portalu.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (301)
- Komentarze Facebook (...)
301 komentarzy
Pamiętaj! Kasacja nie wstrzymuje wykonania kary.
KASACJĘ wyroku może wnieść tylko strona, by jednak strona mogła wnieść kasację, muszą być spełnione następujące warunki:
zapadł wyrok sądu drugiej instancji (czyli wyrok, jaki wydaje sąd po rozpatrzeniu apelacji) i jest to wyrok kończący postępowanie w sprawie (czyli np. kasacja nie może być wniesiona, jeśli sąd drugiej instancji uchylił wyrok sądu pierwszej instancji i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania);
strona złożyła wcześniej apelację lub nie złożyła wcześniej apelacji (złożyła ją inna strona), ale sąd drugiej instancji orzekł na jej niekorzyść.
Każda ze stron może wnieść kasację od wyroku sądu drugiej instancji, jeśli w wydaniu wyroku zachodzą uchybienia określone w art. 439 kpk (np. sprawę rozpoznano podczas nieobecności oskarżonego, którego obecność była obowiązkowa).
Pamiętaj! Strona nie może wnieść kasacji od postanowienia oraz wyroku sądu pierwszej instancji.
Kasacja, jeśli nie pochodzi od prokuratora, Ministra Sprawiedliwości albo Rzecznika Praw Obywatelskich, musi być sporządzona i podpisana przez adwokata. Jeżeli nie stać nas na adwokata, można wystąpić o ustanowienie adwokata z urzędu, aby sporządził on kasację.
Szanowna Pani Dyrektor, nie życzę powodzenia w domaganiu się kasacji bo przypuszczam, że Sąd Najwyższy nie będzie zajmował się Pani urojeniami albo tym co jedna pani powiedziała drugiej pani. Panie Kreft i Osowicka zostały uniewinnione prawomocnym wyrokiem, więc proszę powstrzymać się od pomawiania sędziów II instancji, że wydali niesłuszny wyrok. Oni mieli do dyspozycji całą dokumentację zgromadzoną przez sędziego Sporysza, który chciał oskarżone uwalić za wszelką cenę, a mimo to ostateczny wyrok brzmi: NIEWINNE. Życzę, aby w końcu zastanowiła się Pani nad sobą i zmieniła sposób traktowania podległych pracowników. Nie jest Pani osobą właściwą na tym stanowisku, więc może warto odejść z honorem, zamiast czekać na kolejny wyrok w sądzie pracy, który Panią pogrąży?
w Chojnicach. Jej buta i narcyzm zgubią ją szybciej niż to sobie wyobraża.
Opieka starosty nie będzie trwała wiecznie.
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!