Niedziela, 21 Kwietnia 2024 | Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Ostatni dzień targowiska na pl. Piastowskim

Ostatnie zakupy zrobiła m.in. Maria Stępkowska. Uważa, że ceny są tu niższe od pobliskiego rynku na Angowickiej.

Ostatnie zakupy zrobiła m.in. Maria Stępkowska. Uważa, że ceny są tu niższe od pobliskiego rynku na Angowickiej.

Od poniedziałku firma budująca tam parking na zlecenie miasta wchodzi na tę część pl. Piastowskiego. We wrześniu radni mają podjąć uchwałę, w której wykreślą to miejskie targowisko z listy. Ostatniego dnia funkcjonowania na miejscu panował spory ruch. Spotkani klienci zgodnie mówili, że szkoda i żegnali się z zaprzyjaźnionymi sprzedawcami. Część dopiero dziś dowiedziała się, że to już ich ostatnie zakupy. Wielu podpisało się wcześniej pod petycją do magistratu, ale na nic się to zdało. - Do mnie to też jeszcze nie dociera - przyznaje handlujący tam Marek Kniter.

 

- Jak zwykle pojechałem po świeży towar. A około godz. 10 były już braki, bo np. klienci kupowali ziemniaki na zapas. Dziś to pewnie do 20 będziemy stać. Jutro mimo tego, że jest święto, będziemy zwijać stragan – mówi Marek Kniter, właściciel największego stoiska, które na placu przy gazowni ma już od 15 lat. - Pamiętam dokładnie mój pierwszy dzień. To było 2 sierpnia 2000 roku. Mam pamięć do dat – śmieje się przedsiębiorca, bo z wykształcenia jest właśnie historykiem. Nie ukrywa, że do branży trafił przypadkiem i choć na początku był mały ruch, to potem interes się rozkręcił. W najlepszych momentach w zieleniaku pracowało 6 osób. Dziś cztery razem z nim. Wszyscy na umowę o pracę.

Reklama | Czytaj dalej »

Halina Kalinowska, która pracuje w warzywniaku od 10 lat, obsługiwała dziś klientów ze łzami w oczach. - Znamy się dobrze ze stałymi klientami, no i ekipę mamy fajną. Dogadywaliśmy się ze wszystkimi handlującymi na placu. Super się tu pracowało – przyznaje i nawet warunki pracy w małej budce i z zadaszeniem w postaci namiotu nie były jej straszne. - Pracować trzeba wszędzie – dodaje. Pani Halina z zawodu jest sprzedawcą. Czy ma jaką ofertę pracy, jakiś pomysł? - Na razie nic – odpowiada w międzyczasie, kiedy obsługuje klientkę.

- Szkoda mi, zwłaszcza personelu. Panie są bardzo miłe. Mam tu blisko i jest duży wybór – zachwala klientka pani Danka. - Szkoda, że tak się stało, że znikają. Nie wiem, gdzie teraz będę chodzić po  swieże warzywa i owoce. Jakoś trzeba będzie sobie radzić.

 

 

Państwo Bernadeta i Leszek Kłosowie byli stałymi klientami ryneczku, bo mieszkają w sąsiedztwie.

- Tu mamy dogodne dojście, blisko domu.  Wszyscy tu kupowali z góry, z osiedla Kolejarz i pobliskich ulic oraz pół miasta, ale widać nikogo to nie interesuje... – zauważa pan Leszek. - Targowisko na Młodzieżowej jest daleko, a Angowicka tylko trzy razy w tygodniu i to do południa – dodaje. - A dla kogo te parkingi będą? - pyta. W pobliżu ma powstać pasaż handlowy, gdzie w planie są różne sklepiki, m.in. z pieczywem czy mięsny. Czy będą tu chodzić? - Niespecjalnie, przecież takich sklepów jest pełno – uważają Kłosowie.

- Będzie brakować tego zieleniaka, bo wcale nie ma ich za wiele w mieście. To niedobre posunięcie – uważa Ryszard Gałczyński z Charzyków. - Niedługo tylko w markecie będziemy kupować, a jak są zieleniaki, to markety też muszą patrzeć na taką konkurencję – dodaje stały klient bazarku. - Władza powinna swoich wspierać. A u nas ciągle jest brak myślenia o dobru wspólnym, a takim są w tym wypadku miejsca pracy – swoje poglądy wykłada podczas dyskusji z Markiem Kniterem. - Gdy ktoś zostawia u mnie złotówkę, to ja ją dalej wydaję tu na miejscu. Ten pieniądz zostaje w obiegu, a nie trafia do obcego kapitału – podkreśla przedsiębiorca, który zawiesza działalność i póki co jedyny plan, o którym mówi głośno, to urlop.

Pan Marek nie jest tu jedynym handlującym, ale jak wszyscy powtarzali zgodnie, nikt tutaj sobie w paradę nie wchodził. A na pożegnanie były nawet pamiątkowe zdjęcia. Kazimierz Kiedrowicz dwa razy w tygodniu przyjeżdża do Chojnic z Obkasu w gminie Kamień Krajeński. Płody rolne z własnego gospodarstwa sprzedaje od 2002 roku. Ma także swoją pasiekę. - Już tyle lat tu przyjeżdżam, że mam stałych klientów. Trzeba mieć po prostu dobry towar, żeby przyciągnąć. Nas ocenia klient – podaje receptę. Dziś sprzedawał głównie ziemniaki, ale też ogórki, wspomniany miód czy kwiaty. Na początku lata przywozi też truskawki. Teraz z własnym towarem będzie jeździł na Angowicką. - Nie mogę przecież zrezygnować. Uprzedziłem moich klientów – mówi. - Jacyś pewnie odejdą, ale może nowi przyjdą. Jestem dobrej myśli – dodaje. Decyzję o zlikwidowaniu targowiska na Piastowkim uważa za błędną. - Unia przecież daje pieniądze na rynki, gdzie są lokalne produkty – argumentuje. - A do tego miejsca pracy znikną...

Ziemniaki i miód u pana Kazika kupuje emerytka, pani Helena, która mieszka w sąsiedztwie. - Mam czas, to przejdę się dalej dla relaksu – śmieje się chojniczanka. - Z drugiej strony jestem coraz starsza. Szkoda, że bazar nie został pod ręką. Trzeba było to uzgodnić i zostawić stragany na placu Piastowskim – uważa. A o handlujących panach Marku i Henryku ma bardzo dobre zdanie. - Tacy uczciwi. Jak coś będzie nie tak, to nawet zwrot zaproponują – zachwala. Na obu stoiskach zaopatruje się też pani Grażyna z Chojnic. - Często przyjeżdżam z mężem. Są dobre ceny i towar, no i autem blisko. Gorzej w tym roku przez te budowy – przyznaje. O likwidacji targowiska nie wiedziała. - Jestem zaskoczona. Tu było fajnie, bo po południu po pracy można było podjechać...

Pani Hanna Kierszk z córką Magdaleną na pl. Piastowskim sprzedają plony ze swojego ogrodu i działek od dwóch lat. - Pieniądze tutaj zarobione wystarczają nam na paliwo i jedzenie - mówi kobieta. Za swoje stoisko uiszczają 2,20 zł opłaty targowej dziennie. - Stoimy około siedmiu godzin, mniej więcej od 7.30 do 14.00 - mówi pani Hania. Co zrobią po 14 sierpnia? - Staniemy na Angowickiej. Szkoda tego miejsca, bo zdążyliśmy się zgrać. Ludzie są uprzejmi, Szkoda, że się skończyło - ubolewa.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

83 komentarzy

~Do xXx
Odpowiem za Pana Marka.
OR.0012.4.5.2012
P r o t o k ó ł Nr 5/12
ze wspólnego posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz Komisja ds. Społecznych, odbytego w dniu
27 marca 2012r.w godz. od 900 do 1030.
Obecni na posiedzeniu:
członkowie Komisji Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej:
p.Antoni Szlanga – Przewodniczący, p.Józef Skiba, p.Marek Szmaglinski, p.Edward Gabryś, p.Marian Rogenbuk, p.Gabriela Wegner, p.Renata Dąbrowska, p.Dariusz Szczepański, p.Stanisław Kowalik, p.Grzegorz Wirkus
Komisja składa się z 10 członków, obecnych na posiedzeniu – 10, stwierdzono 100% quorum
i Komisja jest władna do podejmowania prawomocnych opinii i wniosków.
członkowie Komisji ds. Społecznych:
p.Grzegorz Wirkus – Przewodniczący, p.Tomasz Pajdak, p.Gabriela Wegner, p.Joanna Warczak, p.Marek Szmaglinski
Członkowi Komisji nieobecni:
p.Piotr Pawlicki - usprawiedliwiony
Komisja składa się z 6 członków, obecnych na posiedzeniu – 5, nieobecny – 1, stwierdzono quorum i Komisja jest władna do podejmowania prawomocnych opinii i wniosków.
spoza Komisji:
p.Arseniusz Finster - Burmistrz Miasta, p.Jarosław Rekowski-Dyrektor Wydziału Km, .Jacek Domozych-Dyrektor Wydziału BI, p. Jan Burglin – Projektant, p.Marlena Pawlak- Konserwator Zabytków, p.Andrzej Ciemiński- Architekt Miejski, p.Beata Topka-Kosecka- Podinspektor Wydziału BI, p.Kazimierz Drewek- Przewodniczący SMO Nr 10, p.Jacek Studziński- Projekt Chojnicka Samorządność, p.Radosław Osiński- Portal internetowy chojnice.com, p.Monika Szymecka- Portal internetowy chojnice24.pl
Wspólne posiedzenie Komisji otworzył Przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej
i Mieszkaniowej p.Antoni Szlanga, powitał zebranych członków obu Komisji, media i pracowników Urzędu Miejskiego.
Poinformował, iż na dzisiejszym posiedzeniu będziemy się wyłącznie zajmowali sprawą parkingu przy Palcu Piastowskim i usytuowaniem tam punktu handlowego.
Nie będę tutaj mówił o genezie, bo wszyscy na sesji słyszeli, był wniosek taki, żeby Komisje wspólnie zajęły się tym tematem, czyli przystępujemy od razu do tematu.

Radny Marian Rogenbuk – mam pytanie, a jak operacja nie dojdzie do skutku?
Burmistrz Arseniusz Finster – tutaj Przewodniczący Grzegorz Wirkus zauważył ważną rzecz, my musimy robić tam targowisko mieszane, bo my tam mamy Pana, który sobie zrobił obiekt i płaci 1,10 zł za m2 dziennie, czyli płaci 72 zł dziennie, na Młodzieżowej płacą znacznie więcej, ale zostawmy to. Czyli musimy zapewnić targowisko mieszane, przyjeżdżają rolnicy z ziemniakami, przyjeżdża ktoś z truskawkami, przyjeżdża ktoś z malinami i tak dalej, żeby ta oferta targowiska była pełna.
Teraz co się stanie, jeżeli operacja nie wyjdzie? Więc ja proponuję takie rozwiązanie, w tej chwili byśmy dwa tygodnie, albo niezbędny czas mniejszy niż dwa tygodnie poczekali ze składaniem wniosku o pozwolenie na budowę, my ponegocjujemy z Gazownią, oni wiedzą, że mamy prawo pierwokupu, więc to musi dojść do skutku, ale ja to wszystko muszę sobie sprawdzić, Gazownia nie może tego wyżej wycenić, dlaczego? Dlatego, że my kilka miesięcy temu od Gazowni wykupywaliśmy grunt tej działki pod chodnik i była wycena 68 zł za metr, czyli żaden rzeczoznawca nie wyceni wyżej, niż 70 zł, bo nie może tego zrobić. Prawdopodobieństwo dojścia do wykupu tego gruntu przez miasto jest bardzo duże, tylko ja prosiłbym, żebyście Państwo przegłosowali, że upoważniacie Burmistrza do działań w celu zakupu działki od Gazowni o powierzchni 826 m2, ja podejmuję działania, przed sesją melduję co jest zrobione, na sesję wchodzi uchwała o zakupie i sprawa jest prosta, czytelna i nie psujemy projektu, a na pewno mieszkańcy tych Osiedli nie będą na nas obrażeni o to, że 30 metrów przesuniemy to targowisko w lewo.
Radny Marian Rogenbuk – czyli z projektem wstrzymujemy się do sesji.
Burmistrz Arseniusz Finster – nawet nie do sesji, do momentu wynegocjowania z Gazownią, jak Gazownia powie tak, sprzedajemy Państwu, to rozpoczynamy procedurę.
Radny Marian Rogenbuk – wówczas robimy kolejne posiedzenie połączonych Komisji, taki wniosek poddaję pod głosowanie. Zgłaszam konkretny wniosek, że w momencie, jak będzie wiadomo, jak będą uzgodnienia z Gazownią, to ponownie zbierają się dwie Komisje.
Komisja Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej wraz z Komisją ds. Społecznych uzgadniają, iż po konkretnych uzgodnieniach Burmistrza odnośnie zakupu działki Komisje spotykają się ponownie na wspólnym posiedzeniu.
- 13 za (jednogłośnie).
Przewodniczący Antoni Szlanga – proponuje, abyśmy również przegłosowali wniosek, iż Komisje opiniują pozytywnie działania ze strony mieszkańców dotyczące pozostawienia targowiska w tym rejonie miasta oraz upoważniają Burmistrza do podjęcia stosownych działań, aby to targowisko utrzymać. To byłby pierwszy wniosek.
Drugi wniosek, iż upoważniamy Burmistrza do podjęcia działań mających na celu wykup działki od Gazowni z przeznaczeniem na zorganizowanie targowiska.
Komisja Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej wraz z Komisją ds. Społecznych pozytywnie opiniuje działania ze strony mieszkańców dotyczące pozostawienia targowiska na Placu Piastowskim w Chojnicach i upoważnia Burmistrza Miasta do podjęcia stosownych działań, aby to targowisko utrzymać.
- 13 za (jednogłośnie).
Komisja Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej wraz z Komisją ds. Społecznych upoważnia Burmistrza Miasta do podjęcia działań mających na celu wykupu działki od Zakładu Gazowniczego w Chojnicach z przeznaczeniem na zorganizowanie targowiska.
- 13 za (jednogłośnie).
Z uwagi na wyczerpanie porządku wspólne posiedzenie Komisji zakończono.
Protokołowała Przewodniczący Komisji
Aurelia Gałązka Antoni Szlanga
14 Sierpnia 2015, godzina 23:44
Oceniono 53 razy 5
~xXx
~do Marek Kniter
Witam Pana tu na forum (jeśli to Pan rzeczywiście). Byłem w Pana warzywniaku kilka razy. Owoce i warzywa smaczne - nie zaprzeczę. Ale ...
No właśnie i tu się rodzi słowo "ale" jak zazwyczaj w takich sytuacjach. Może jak już zapadła decyzja zamknięcia warzywniaka i całego placu targowego na Pl. Piastowskim to odpowie Pan swoim klientom i wszystkim tym którzy tak zaciekle bronili pozostawienia tam warzywniaka jak i innych sprzedających:
Od jakiego czasu wie Pan o planach zmian na Placu Piastowskim ??
Od jakiego czasu ma Pan wiedze, że trzeba będzie zmienić lokalizację warzywniaka ??

... bo coś mi się wydaje, że takowe plany i rozmowy były z Panem prowadzone znacznie prędzej ...
to nie jest plan zmian (w tym miejscu) wyssany z palca ot tak

Nie było planów a co za tym idzie i rozmów już kilka lat temu ?? Tak szczerze mógłby Pan to teraz ludziom napisać
14 Sierpnia 2015, godzina 23:36
Oceniono 53 razy 5
~wyborca
Burmistrzowi Finsterowi i jego drużynie "serdecznie" dziękujemy. Za Niemca lepiej się żyło chojniczanom.
14 Sierpnia 2015, godzina 22:48
Oceniono 65 razy 5
~Marek Kniter
Jeszcze raz dziiękuję wszystkim klientom Targowiska Plac Piastowski za 15-lat współpracy!!!!! Najmocniej przepraszam iż w wyniku działań Burmistrza oraz radnych miejskich nastąpiła likwidacja Targowiska. Dziękuję również panu krytykantowi za niemiłe komentarze,zdaję sobie sprawę iż musi Pan to robić ( pensja z ratusza). Aczkolwiek w myśl słów Margaret Thatcher "tylko ten co nic nie zrobił nie ma wrogów" również panu dziękuję docenia pan mnie nie wie nawet jak bardzo.Dziękujemy również Burmistrzowi oraz Radnym Miejskim za działania zgodne z wolą mieszkańców!! I tylko przestroga historyczna - władza która przestaje słuchać jest w końcowej fazie egzystencji!!! POzdrawim wszystkich tych za i przeciw Marek Kniter
14 Sierpnia 2015, godzina 22:24
Oceniono 71 razy 11
~ja
Gdyby byl taki jak piszesz to przeszedlby na druga strone i dałby im dalej prace prawda? Poza tym wiem ile dziewczyny zarabiały....wiec wyluzuj...dorobil sie na ich ciezkiej pracy i zaplacil im swoja duma...czyli kopna w ...
14 Sierpnia 2015, godzina 21:40
Oceniono 59 razy 1
~Okazjonalny klient
Ja myślę, że Pan Marek Kniter zdawał sobie sprawę z tego, że emerytury na tym placu nie doczeka. Kogo stać na to, żeby na takim dużym placu, w takim miejscu Chojnic funkcjonował tylko jeden stragan? Latem było ich czasami trochę więcej ale przez resztę roku właściwie tylko jeden. Na małym skrawku tego terenu wybudowano stację paliwową a reszta (poza małym parkingiem) służyła głównie Panu Kniterowi. Ta decyzja miasta była tylko kwestią czasu. Wydaje mi się, że tak zrobili by włodarze każdego miasta i nie widzę tu wielkiej winy chojnickich radnych i Burmistrza Finstera.
Każde pozbawienie człowieka pracy i dochodów jest na pewno przykre, ale w Chojnicach likwidowano nie takich pracodawców jak Pan Kniter. Wspomnę tu tylko o Zakładach Rybnych, Zakładach Mięsnych, Stoczni, Firmie Rakotex, POM Nieżychowice czy Centrali Nasiennej, zwolnieniach w Mostostalu i Zrembie. Było ich dużo więcej. Wtedy bez pracy zostało dobrych kilkaset (a pewnie dużo więcej) pracowników i nikt się tym nie martwił. Myślę, że Pan Marek w najbliższej przyszłości znajdzie lokalizację na swój biznes i będzie go dalej prowadził. Urlop dobrze robi na takie problemy. Sugerowanie, tak jak to zrobił w rozmowie z reporterem jeden z klientów, że stragan ten był konkurencją dla marketów to duża przesada. Jakoś nie wierzę, żeby jakikolwiek market w Chojnicach dostosowywał swoje ceny do cen na straganie Pana Knitera. Zresztą większość wypowiedzi jest tendencyjna, wypowiedziana bez chwili zastanowienia i refleksji.
Dodam jeszcze tylko, że zgadzam się z jednym z komentujących, że Targowisko Miejskie przy ul. Angowickiej mogło by być czynne przez cały tydzień i wtedy dla Pana Knitera też by się tam miejsce znalazło.
Życzę powodzenia Panu Markowi Kniterowi.
14 Sierpnia 2015, godzina 20:29
Oceniono 58 razy 32
~```
do ..."~ja
"?A kiedy pomyslal o tych paniach co NA niego pracowały???" mówisz iż osoby na niego pracowały ?! a nie mówisz iż On stworzył stanowisko pracy i dał możliwość zarobienia????????? Zazdrość ???????????? To tak łatwo . zrób sobie sam stanowisko pracy!!!!!!!!! Też możesz ,
Gdzies można było przeczytać coś takiego, Nieładnie jak ktoś pracuje więcej godzin i więcej się stresuje i więcej ryzykuje i przez to więcej zarabia i zostanie za to ukarany,. Nie godzi sie .!
14 Sierpnia 2015, godzina 20:22
Oceniono 62 razy 8
~Panie Marku mam nadzieję że mimo wszystko zostanie Pan w kraju = nadchodzą pozytywne zmiany = nowy
Panie Marku jest Pan pracowitym , wykształconym lecz skromnym , szlachetnym i życzliwym człowiekiem mam nadzieję iż to dobro wróci do Pana wielokrotnie. Smutne to co "miasto" zrobiło ,targowisko było tam bardzo potrzebne - trzeba było tylko unowocześnić , równiez handluję i wiem jak ciężko cokolwiek w Ratuszu załatwić , i nie tylko ja , ew obiecanki bez pokrycia - wiele osób narzeka , nie idzie sie na rękę ludziom . To prawda trzeba uważnie głosować i wyciągać wnioski. My już na pewno nie oddamy głosu na nikogo z obozu Pana Burmistrza , jest tam aż 14 osób !!!!! to jest władza absolutna ....TE OSOBY NIE DOSTANĄ NASZEGO GŁOSU W PRZYSZŁOŚCI , ŻADNEGO WYJĄTKU , na te 14 osób nie powinniśmy głosować już nigdy . Nie pamiętam wszystkich 14 nazwisk ;ecz może ktoś tu podpowie i wypisze .Zapamiętamy, Odsłuchaliśmy nagranie Pana Erdmana ze spotkania , wszyscy radni tam obecni ..........ech szkoda zdrowia ............radni bezradni ..........jednogłośnie ........... Pozdrawiamy Panie Marku i niech Pan teraz przede wszystkim odpocznie
14 Sierpnia 2015, godzina 20:10
Oceniono 77 razy 5
~ja
Uczciwy???A kiedy pomyslal o tych paniach co NA niego pracowały??? A pomyslal o tych 1500 osobach co podpisaly?? NIE!!! A wiesz dlaczego???? Powiem jak p Marek..."Nie bo nie" Liczy sie tylko on sam
14 Sierpnia 2015, godzina 19:29
Oceniono 59 razy 1
~15.08.1920
CIEKAWE CZY CI, KTÓRZY 95 LAT TEMU OBRONILI NASZ KRAJ I CAŁA EUROPĘ PRZED TERROREM BOLSZEWIZMU, WALCZYLI O POLSKĘ, W KTÓREJ LOKALNEGO PRZEDSIĘBIORCĘ BĘDZIE SIE JEBAC Z KAŻDEJ STRONY NA RZECZ INTERESU MARKETÓW O ZAGRANICZNYM KAPITALE. CIEKAWE.
14 Sierpnia 2015, godzina 19:13
Oceniono 59 razy -5
~Rydz
Od dawna już czegoś takiego nie czytałam. Co za ukierunkowany tekst, dosłownie Ksiądz Rydzyk ze swoją gazetą "Nasz Dziennik" mógłby się sporo nauczyć. Autor z tezą zadaje pytanie i sam sobie na nie odpowiada... Himalaje stronności dziennikarstwa
14 Sierpnia 2015, godzina 18:40
Oceniono 64 razy 2
~Ty Ja z 14 Sierpnia 2015, godzina 15:05:
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
14 Sierpnia 2015, godzina 18:07
Oceniono 50 razy -12
~jełopie skrajny - :-)
najlepsze pseudo na internecie - HIT
14 Sierpnia 2015, godzina 17:40
Oceniono 27 razy -1
~piotr718
Zastanawia mnie jedna rzecz czy Biedronce ,Lidłowi i Galerii miasto również budowało parkingi Cóż to za szczególny inwestor ,ze budue się mu parking Może podobny do tego który budował galerię na miejscu Zakładów Mięsnych, z którym miasto podpisało umowy za które zapłaciliśmy my mieszkańcy
14 Sierpnia 2015, godzina 17:35
Oceniono 98 razy 26
~gość
Bardzo lubiłam robić tam zakupy. Personel przemiły, a Pan Marek uprzejmy, zawsze szczerze informował skąd towar, czy świeży itp. Po południu często obniżał cenę, by na następny dzień zamówić nowy. Szkoda, że tak z nimi postąpiono i nie liczono się z głosami mieszkańców. I proszę nie pisać bzdur, że olał kogokolwiek. Prywatny właściciel działki po miesiącu zmieni warunki najmu i wtedy pan Marek do kogo miałby się zwrócić? Pan burmistrz, radni powiedzą to nie nasza sprawa. Właściciel ma swoje prawa. No cóż przybyli nam nowi bezrobotni...
14 Sierpnia 2015, godzina 17:29
Oceniono 78 razy 6

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 401.00 408.00 DKKDKK 51.30 54.70
EUREUR 429.00 436.00 RUBRUB 4.20 4.45
CHFCHF 440.00 450.00 NOKNOK 31.60 34.20
GBPGBP 496.00 506.00 SEKSEK 36.20 37.20
Aktualizacja: 2024-04-21 10:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 402.59 407.01 DKKDKK 51.40 54.60
EUREUR 430.06 434.50 RUBRUB 4.20 4.45
CHFCHF 441.78 448.54 NOKNOK 31.70 34.10
GBPGBP 497.22 503.29 SEKSEK 36.30 37.10
Aktualizacja: 2024-04-21 10:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Co sądzisz o wycince drzew pod inwestycję na ul. Ceynowy w Chojnicach?
Ceny paliw2024-04-19

E95 E98 ON LPG
BP 6.9 zł 7.6 zł 7 zł 2.69 zł
Circle K 6.83 zł - 6.92 zł 2.69 zł
Mol Chojnice 6.83 zł - 6.92 zł 2.69 zł
MZK 6.71 zł 7.29 zł 6.82 zł 2.72 zł
Orlen 6.82 zł 7.57 zł 6.93 zł 2.69 zł
PKS 6.74 zł - 6.86 zł 2.72 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij