Sobota, 03 Grudnia 2022 | Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska

'Ta ściana musi runąć'

PiS apeluje do burmistrza, aby odwołał z funkcji prezesa Centrum Parku Mariusza Palucha. - Pan prezes pokazuje swoim działaniem w ostatnich miesiącach, że stracił panowanie nad spółką i wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością. Jego obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim tym, którzy korzystają z basenu chojnickiego - mówi Bartosz Bluma.


- Milczenie prezesa mówi znacznie więcej. Pokazuje, że przedkłada swój interes prywatny nad interes publiczny, nad bezpieczeństwo mieszkańców - mówi ostro Bartosz Bluma i przypomina, że decyzje prezesa wielokrotnie już spotykały się z krytyką opinii publicznej. - Sam z tej okazji korzystałem, będąc jeszcze radnym.


Burmistrz nieraz ratował skórę prezesowi, ale teraz powinno skończyć się pobłażanie dla Mariusza Palucha. - Czas już podjąć jedyną racjonalną decyzję. Doszliśmy do ściany i ta ściana niestety już musi runąć. Ja sobie zdaję sprawę, że to nie jest decyzja łatwa. Natomiast  rada nadzorcza i pan burmistrz muszą podejmować trudne decyzje - podnosi Bluma.

Reklama | Czytaj dalej »

Po ostatnich wydarzeniach niestety już chyba czas najwyższy podjąć jedyną racjonalną decyzję

Apel do burmistrza

- Ta sytuacja, która zaistniała, jest po prostu niedopuszczalna. Uważamy, że decyzja powinna być tylko jedna - dodaje poseł Aleksander Mrówczyński.

Zdaniem członka PiS po członku zarządu powiatu, jakim jest Paluch, powinniśmy spodziewać się czegoś więcej. Dzisiaj jego postawa nie gwarantuje bezpieczeństwa użytkownikom basenu.

Na dzisiaj postawa pana Mariusza Palucha, będącego jednocześnie członkiem zarządu powiatuPrezes Centrum Parku stracił zaufanie klientów, co pokazuje spadek frekwencji. - Sam stoję co tydzień przed dylematem, czy posyłać dzieci na basen. To jest pytanie, które stawiają sobie wszyscy, bo się zastanawiają czy ważniejsza jest rekreacja czy bezpieczeństwo. Zaniepokojone matki pukają do drzwi biura PiS. W wielu zakładach pracy basen i pałeczka ropy błękitnej są tematem przewodnim.

Członkowie PiS liczą nie tylko na mądrość Arseniusza Finstera, ale i działania prokuratury, która wszczęła postępowanie po zawiadomieniu Jacka Studzińskiego. - Dziwi mnie, że sama z urzędu nie zajęła się tą sprawą, tylko trzeba było czekać na zgłoszenie jednego z obywateli naszego miasta - komentuje Bluma.

Choć w kwestii odwołania prezesa PiS i PChS ma takie samo zdanie, członków partii rządzącej raczej nie zobaczymy na piątkowej pikiecie. - Nie rozważaliśmy jeszcze tej opcji. Jestem daleki od wyjść na ulice - mówi poseł. A Andrzej Dolny pół żartem, pół serio mówi: - Zestaw fachowców w urzędzie jest ograniczony, dlatego boimy się, że Mariusza Palucha zastąpi Roman Guzelaka z Promocji Regionu Chojnickiego i odwrotnie, czyli to może być taka jedna z dobrych zmian w urzędzie.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

61 komentarzy

~Tralaliński

Prezes Paluszek i pracownicy parku wodnego biorący udział w antypikecie zaczynają przechwalać się i ujawniać szczegóły jak doszło do ich demonstracji.

Podobno pomysł zorganizowania kontrdemonstracji mającej na celu przekrzyczenie pikiety Radka Sawickiego wypłynął od samego burmistrza. To burmistrz osobiście nakazał wydać pozwolenie na pikietę pracowników parku wodnego popierających ignorowanie przepisów sanitarno-epidemiologicznych na chojnickiej pływalni. Burmistrz zasugerował prezesowi parku wodnego wydrukowanie plakatów i haseł na koszt parku wodnego, a także - co stanowi już tajemnice poliszynela - burmistrz Arek polecił Mariuszowi by w zamian za butelczynę wódki nająć kilku pijaków by w czasie protestu obrzucili Radka Sawickiego i jego grupę demonstrantów wulgarnymi wyzwiskami i obelgami. Według wskazówek burmistrza pijacy otrzymali wódkę przed włączeniem się w protest pracowników parku wodnego i dodatkowo po przeprowadzeniu wulgarnych ataków przeciwko Radkowi i jego grupie. Pijani uczestnicy kontrdemonstracji mieli także za zadanie obrzucić demonstrantów jajkami a także dokonać wandalizmu i dewastacji budynku parku wodnego. Celem tej prowokacji zainicjowanej przez burmistrza było to aby sprowokować Radka i jego grupę do podobnych wulgaryzmów i także do fizycznych przepychanek. To według planów burmistrza miało stanowić podstawę do rozwiązania przez wysłanego tam urzędnika protestu zorganizowanego przez Radka Sawickiego pod pretekstem wzniecania bójek i wandalizmu mienia społecznego. W oparciu o prowokacje zorganizowana z wykorzystaniem pracowników parku wodnego i zdegenerowanych pijaków burmistrz chciał publicznie oskarżyć Radka Sawickiego i jego grupę demonstrantów o antyspołeczne, chuligańskie, i antydemokratyczne zachowania. Plany burmistrza nie spełniły się bo ani Radek ani nikt z jego grupy nie dał się sprowokować co potwierdzają nagrania wideo obecnych w czasie protestu dziennikarzy.
Spisek burmistrza spalił na panewce i nie udał się.

Nieudany spisek burmistrza podkreślił jedynie fakt, że degeneraci, pijacy, intryganci, płatni kłamcy, i oszuści wspierają publicznie zdegenerowanego prezesa Paluszka i że nie jest dla nich - pracowników parku wodnego - żadnym problemem narażanie społeczeństwa Chojnic na utratę zdrowia z powodu wielokrotnego zanieczyszczenia i skażenia biologicznego wody w basenach parku wodnego. Reagują gniewem i obelgami gdy ktokolwiek śmie krytykować skażenie biologiczne basenów parku wodnego i fakt, że pracownicy parku wodnego z premedytacją ignorują obowiązujące ich rządowe przepisy sanitarno-epidemiologiczne.

Burmistrz jest gotów popełnić każdą podłość, intrygę, i bezprawie byle ratować przed upadkiem swego pachołka - wskazuje to, że Mariusz musi posiadać w ręku atuty i wiedze, które mogą spowodować upadek burmistrza i przykre konsekwencje prawne dla burmistrza za lata nieuczciwości jakich się on dopuścił.

Widać z obecnej sytuacji, że Mariusz i grono zatrudnionych po znajomości pracowników są dla Arka warci by marnotrawić każdego roku ponad 1,5 mln złotych społecznych pieniędzy by uniknąć upadłości finansowej bezmyślnie zarządzanego parku wodnego. Arek dla utrzymania Mariusza na stołku prezesa jest także gotów znosić upokorzenia, niewygodne pytania, i zarzuty o korupcyjne poplecznictwo, i tolerowanie marnotrawstwa i nieudacznictwa spowodowane licznymi skandalami wywołanymi przez Mariusza z powodu jego chamstwa, braku wiedzy, i kompletnego braku umiejętności zarządzania podległą mu instytucją.

Widać z tego, że korzyści jakie Arek ma z faktu utrzymywania na siłę partacza i nieudacznika na stołku prezesa są warte więcej niż możliwości inwestycyjne marnotrawionego co roku 1,5 mln zł. (na coroczne ratowanie parku wodnego od upadłości finansowej) i coroczne publiczne upokorzenia burmistrza związane z jawnym tuszowaniem i publicznym tolerowaniem licznych partactw i skandali wywołanych przez Mariusza.
04 Grudnia 2016, godzina 18:00
Oceniono 7 razy -5
~Runie ta ściana, runie
maksymalnie za rok, kiedy PIS-owi skończą się pieniążki rozdawane lekką rączką na prawo i lewo, a jak już runie to nie wygrzebiecie się spod gruzów przez długie lata. Już raz rządziliście przez dwa lata, ale do rządzenia się nie nadawaliście, tylko do psucia i dlatego przez kolejne osiem lat leżeliście pod ścianą i lizaliście rany panie pośle. Taka jest prawda p. pośle, bolesna dla was ale prawdziwa!
28 Listopada 2016, godzina 20:45
Oceniono 51 razy 47
~Jarek , człuch.48
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
25 Listopada 2016, godzina 18:08
Oceniono 34 razy -32
~anty pisuar
ty co sie podszywasz pod mój pisuar
25 Listopada 2016, godzina 14:47
Oceniono 35 razy 25
~anty pisuar
Moze tak protest wreczymy : żyletke do golenia , szampon do wlosow , grabie i szpadel do posprzatania kolo domu , wodeczke jakas , do tego postawimy obok pare aut do poskakania , wreczymy tez w czasie procesu taczke moze Pan sie pokaze jak demonstowal jazde z taczką bez majtek pokazujac tego wielkoluda i inne ciekawe atrakcje .
25 Listopada 2016, godzina 14:32
Oceniono 67 razy 19
~anty pisuar
Moze tak protest wreczymy : żyletke do golenia , szampon do wlosow , grabie i szpadel do posprzatania kolo domu , wodeczke jakas , do tego postawimy obok pare aut do poskakania , wreczymy tez w czasie procesu taczke moze Pan sie pokaze jak demonstowal jazde z taczką bez majtek pokazujac tego wielkoluda i inne ciekawe atrakcje .
25 Listopada 2016, godzina 14:31
Oceniono 68 razy 22
~Burmistrz nie odwołał Palucha
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
25 Listopada 2016, godzina 14:23
Oceniono 87 razy -21
~Gość
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
25 Listopada 2016, godzina 14:10
Oceniono 86 razy -22
~anty pisuar
weż mnie ze sobą i nie rób pod siebie na basen zanieś he he
25 Listopada 2016, godzina 14:03
Oceniono 70 razy 12
~Upojenie
Ale mam upojenie alkoholowe chyba zaraz pojde na ulice zadyme zrobic moze poskacze po autach
potem zrobie pod siebie
25 Listopada 2016, godzina 13:56
Oceniono 70 razy 12
~Upojenie
Ale mam upojenie alkoholowe chyba zaraz pojde na ulice zadyme zrobic moze poskacze po autach
25 Listopada 2016, godzina 13:56
Oceniono 67 razy 13
~Ewelina sz
Ten portal pisze tylko złe rzeczy o burmistrzu i paluchu oraz wladzy chojnickiej
nigdy sie nie pojawiaja artykuly co dobre zostalo zrobione
Tylko burmistrz to zle , paluch tamto zle i tak wkolko
i tylko chore wpisy parafianina copy=PASTE
Ten caly stawicki czy jak mu tam to powinien sie ogolic bo wyglada jak menel i te wlosy tluste
25 Listopada 2016, godzina 13:52
Oceniono 84 razy 22
~Ewelina sz
Ten portal pisze tylko złe rzeczy o burmistrzu i paluchu oraz wladzy chojnickiej
nigdy sie nie pojawiaja artykuly co dobre zostalo zrobione
Tylko burmistrz to zle , paluch tamto zle i tak wkolko
i tylko chore wpisy parafianina copy=PASTE
Ten caly stawicki czy jak mu tam to powinien sie ogolic bo wyglada jak menel i te wlosy tluste
25 Listopada 2016, godzina 13:52
Oceniono 83 razy 21
~anty pisuar
brawoooo. ARSENI ,,, spójrzcie ludzie ile spółek chojnickich pozmieniało zarządców i nie tylko chojnickich wszędzie pisuary teraz siedzą i coooo,, tylko gówno próbują w basen który jest dla nas jakąś rozrywką zaladować ,, ci wielcy którzy na władzę polują a sami nic nic nie zrobili chcą nam zabrać to co dobre w PIS du i wylądował,,, tak mśle brawo nie dajmy sie brawo finio tak dalej
25 Listopada 2016, godzina 13:45
Oceniono 77 razy 25
~Uważajcie PIS-wcy
jak ta ściana będzie lecieć, cegły mogą wam spaść na główki, załóżcie żółte kaski i krótkie majtki.
25 Listopada 2016, godzina 13:25
Oceniono 75 razy 31

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 443.00 455.00 DKKDKK 61.10 62.30
EUREUR 463.00 473.00 RUBRUB 5.90 6.70
CHFCHF 467.00 482.00 NOKNOK 44.10 45.80
GBPGBP 537.00 550.00 SEKSEK 41.90 43.60
Aktualizacja: 2022-12-03 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 446.00 452.00 DKKDKK 61.20 62.20
EUREUR 465.00 471.00 RUBRUB 5.90 6.70
CHFCHF 471.00 478.00 NOKNOK 44.60 45.50
GBPGBP 541.00 547.00 SEKSEK 42.40 43.40
Aktualizacja: 2022-12-03 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Skręt z ulicy Tucholskiej w lewo w ulicę Gdańską z pierwszeństwem to dobry pomysł?


Ceny paliw2022-12-02

E95 E98 ON LPG
BP 6.55 zł 7.39 zł 7.88 zł 2.94 zł
Circle K 6.5 zł - 7.83 zł 2.91 zł
Lotos Optima 6.52 zł - 7.85 zł 2.93 zł
MZK 6.49 zł 7.19 zł 7.79 zł 2.91 zł
Orlen 6.54 zł 7.17 zł 7.87 zł 2.94 zł
PKS 6.5 zł - 7.8 zł 2.92 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij