Środa, 29 Maja 2024 | Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

Korty dla piłkarzy? Aktualizacja

Część miejskich rajców uważa, że zaniedbane i nieużywane obiekty przy ul. Żwirki i Wigury przydadzą się Chojniczance na treningi.

 

 

 

Temat wypłynął przy okazji rekontroli, którą radni z komisji rewizyjnej rady miejskiej przeprowadzali w ratuszowym referacie kultury i sportu. W ubiegłym roku roku przyglądali się kosztom, jakie pochłonęły w 2015 stadiony i oriliki. Wydali zalecenia, a niedawno sprawdzali, czy urzędnicy ich posłuchali. Niestety żadne zalecenia nie zostały do tej pory zrealizowane. Przed rokiem uznali, że trzeba ograniczyć mecze na stadionie Chojniczanki przy sztucznym oświetleniu, bo rachunki wynoszą ok. 500 zł za jeden mecz, a płaci je urząd miejski, nie zaś klub. Nadal jednak całość kosztów ponosi samorząd. Wszystkie koszty miały zostać poddane analizie, a klub z Mickiewicza, który zarabia na reklamach i biletach, także miał partycypować w utrzymaniu zmodernizowanego niedawno przez miasto obiektu sportowego. Radni podkreślali, że to wymaga ze strony burmistrza renegocjacji umów. Do tego do tej pory nie doszło. - Zdaniem komisji zalecenie podziału kosztów między klub i budżet jest jak najbardziej uzasadnione, szczególnie wobec perspektywy awansu do ekstraklasy piłkarskiej - podkreślał wiceprzewodniczący komisji rewizyjnej Antoni Szlanga.

Reklama | Czytaj dalej »


W ubiegłym roku radni po postulatach zarządu Chojniczanki proponowali jako dodatkowe miejsce na treningi trawiaste boisko w Lasku Miejskim lub przy stadionie Kolejarz. Teraz okazało się, że te jednak się nie nadają. - Wobec tego komisja popiera inicjatywę komisji kultury i sportu o rozważenie możliwości usytuowania boisk treningowych w pobliżu kompleksu sportowego Modrak. Komisja zwróciła też uwagę na fakt zaniedbania i nieużytkowania zespołu kortów oraz bulodromu przy ul. Żwirki i Wigury. Teren ten posiada zaplecze szatniowe i sanitarne, w związku z czym mógłby być wykorzystywany także jako treningowe boisko piłkarskie - sprawozdanie z rekontroli zdawał dziś radny Szlanga.

- W związku z postulatem wyrażonym...

Po swojej rekontroli dwa punkty radni z komisji rewizyjnej uznali za zrealizowane. Na razie tylko teoretycznie, bo to zamierzenia ujęte w budżecie miasta, a wiadomo, że ten jest ciągle zmieniany. Chodzi o ciąg dalszy modernizacji obiektu drugiego piłkarskiego klubu w mieście, czyli ChKS Kolejarz. Remontu bieżni dopominają się także lekkoatleci trenujący na stadionie w centrum miasta. - Przeznaczona kwota pozwoli jednak tylko na załatanie dziur. Należy zatem rozważyć przeznaczenie kwoty wyższej umożliwiającej odnowienie całej bieżni - zalecają radni, którzy na każdą zmianę w planie finansowym muszą wyrazić zgodę podczas głosowania na sesji.

Protokół z rekontroli referatu kultury i sportu

Aktualizacja (17.01)

Na zmianę przeznaczenia obiektów sportowych przy ul. Żwirki i Wigury nie ma zgody mieszkańców tamtejszego osiedla. - We wrześniu na zebraniu mieszkańcy zdecydowali, że środki z naszego tegorocznego budżetu zostaną przeznaczone na remont ogrodzenia kortów. Od wiosny startujemy z ich działalnością. Opiekuje się nimi Chojnickie Towarzystwo Tenisowe - informuje przewodniczący osiedla nr 7 Sebastian Matthes.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

15 komentarzy

~więcej 500 plus
dajcie menelom 1000plus więcej będą chlelli
18 Stycznia 2017, godzina 09:24
Oceniono 5 razy 1
~nareszcie
Od wiosny startujemy z ich działalnością. Opiekuje się nimi Chojnickie Towarzystwo Tenisowe - informuje przewodniczący osiedla nr 7 Sebastian Matthes.
Chojhnice zasługują na swój obiekt tenisowy.Brawo dla towarzystwa tenisowego które chce coś zrobić dla dzieci ,młodzieży i dla rekreacji fizycznej.Miejmy nadzieję że nie bedzie to typowy obiekt komercyjny jak te w okolicy tylko bedzie służył mieszkańcom i ich dzieciom.
18 Stycznia 2017, godzina 08:44
Oceniono 19 razy 17
~Moim zdaniem ...
Wszyscy, którzy chcą Chojniczanki w ekstraklasie muszą się liczyć z tym, że koszty utrzymania infrastruktury wzrosną. Pytanie, czyim kosztem? Sprawę trzeba otwarcie postawić, a nie milczeć. Jeśli trzeba będzie dać więcej jednym, to z drugiej strony trzeba będzie zabrać pozostałym. Nie ma co płakać, tylko twardo podjąć decyzję, czego nie będziemy już wspierać. Ta "kołdra" juz teraz jest za krótka, aby wspomagać inne dyscypliny sportu. Na coś trzeba się zdecydować !!!
17 Stycznia 2017, godzina 15:45
Oceniono 20 razy 14
~zainteresowany
Wyrzućmy lekkoatletów ze stadionu!!!!Zróbmy boisko treningowe z kortów tenisowych.Zlikwidujmy kilka innych sekcji sportowych szkolących dzieci i młodzież z Chojnic. Mniejsza konkurencja dla Panów kopaczy będzie. Po co inne dyscypliny sportu w Chojnicach?Po co zajęcia dla dzieci i młodzieży z innych dyscyplin sportu.Niech wszyscy kopią w piłkę bo tak najprościej.Utrzymujmy grupę najemników za duże pieniądze.I w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku zasiądżmy wszyscy na trybunach na meczu Ektraklasy i podziwiajmy wspaniałą nową trybunę kosztem bieżni i podgrzewaną murawę..A nasza chojnicka młodzież niech ucieka do innych miast realizowac swoje marzenia i pasje sportowe.Brawo za wspaniałą wizję rozwoju sportu masowego w Chojnicach.Kończcie Waści wstydu oszczędzcie(Sobie przede wszystkim)
17 Stycznia 2017, godzina 14:33
Oceniono 35 razy 21
~Ojej!!
Mam duży trawiasty ogród i po przeczytaniu artykułu juz zaczęłam się bać, czy mi go czasem nie zaadaptują na boisko treningowe dla Chojniczanki. Mało to pola ugorem leży? Podobno im warunki do trenowania gorsze, tym efekt lepszy....I jeszcze jedna kwestia, skoro miasto takie hojne, że dotuje klub bez udziału w profitach za reklamy i bilety, to znaczy, że powinno też stać go na utrzymanie niewielkiego kortu. Zanim zabierzecie korty warto zasięgnąć opinii mieszkańców, bo to w końcu wspólne mienie.
17 Stycznia 2017, godzina 14:07
Oceniono 27 razy 21
~tenisista
Widać p. Szlanga jest bardzo dobrze poinformowany!!!!!!!!.To że korty nie były użytkowane to wcale nie znaczy że nie będą!!!!!!ale najlepiej oddać wszystko piłkarzom bo to potencjalne głosy przy wyborach samorządowych. Gratulacje p. Szlanga za pomysły wszechstronnego rozwoju sportu w Chojnicach.Sport to nie tylko piłka nożna ale także inne dyscypliny czego pan zdaje się nie zauważać!!!!!!
17 Stycznia 2017, godzina 11:11
Oceniono 38 razy 30
~Pomysł na sztuczne lodowisko
Już wiemy dlaczego osiedle nr 1 nie może doczekać się lodowiska. Muszą zadeklarować, że będą na nim jeździć w przerwie zimowej zawodowcy Chojniczanki i pieniądze się znajdą! Kpina!
17 Stycznia 2017, godzina 10:24
Oceniono 16 razy 4
~miejski ciura
Radni podkreślali, że to wymaga ze strony burmistrza renegocjacji umów. Do tego do tej pory nie doszło


Nie rozumiem. Przecież burmistrz zawsze podkreślał w rozmowach, że klub ma się zająć graniem (i wygrywaniem), a on (jako burmistrz) zajmie się stadionem. Po co renegocjować umowy, skoro są dobrze spisane? Z takim burmistrzem miasto udźwignie "Chojniczankę" nie tylko w extra klasie, ale i w lidze mistrzów. Tworzymy historię miasta pod miłościwym panowaniem pana Arseniusza. Miasto jest znane w Polsce, a mieszkańcy poza kilkoma narzekaczami są zadowoleni.

Klub dba o swoich dobroczyńców. Potrafi ich docenić:

http://www.chojnice.com/wiadomosci/teksty/Mrozik-w-Kielcach-spotkanie-w-klubie-przygotowania-do-sezonu/17823

Spotkanie z osobami wspierającymi klub

Podziękowanie za dotychczasowe wsparcie, przedstawienie sytuacji w klubie oraz nakreślenie planów na przyszłość – w takim celu zarząd MKS Chojniczanka zorganizował spotkanie ze sponsorami klubu. Wśród przybyłych gości m.in. był burmistrz miasta Arseniusz Finster, starosta Stanisław Skaja.


Muszę przyznać, że jestem zaskoczony tym, że panowie Finster i Skaja są jakby nie patrzeć strategicznymi sponsorami. Dziwne, że nie ma ich nazwisk na koszulkach zawodników. To powinno się zmienić, skoro samodzielnie sponsorują MKS.
17 Stycznia 2017, godzina 09:21
Oceniono 22 razy 0
~Proste rozwiązanie
Zwiększyć obciążenia podatkowe dla mieszkańców Chojnic, poprzez wprowadzenie nowej opłaty na utrzymanie Chojniczanki i budżet Chojnic wytrzyma! Nie ma prostszego rozwiązania.
17 Stycznia 2017, godzina 08:52
Oceniono 18 razy 6
~Monika
Nie rozumiem, dlaczego wszystko kręci się wokól piłki noznej.Dzieci , zresztą nie tylko, chciałyby grac w tenisa, ale warunków ku temu nie ma żadnych.Skoro korty sa, to chyba lepiej je wykorzystac do celów, do których zostały stworzone, a nie kolejny obiekt oddać piłkarzom. Juz i tak orliki przy szkołach zajmują piłkarze chojniczanki, dzieci nie mają swobodnego dostępu do nich.Uważam, że inne dyscypliny sportu w Chojnicach traktowane są po macoszemu.
17 Stycznia 2017, godzina 07:48
Oceniono 29 razy 19
~Ja
500 złotych za mecz przy sztucznym oświetleniu? Słuszna linie ma nasza władza.
16 Stycznia 2017, godzina 22:55
Oceniono 7 razy -1
~mondragon
całe chojnice zaorac. najlepiej.
16 Stycznia 2017, godzina 22:43
Oceniono 17 razy -5
~pytuś
Panie Szlanga to nie miasto płaci to my płacimy! Jestem kibicem ponoć mamy gospodarkę rynkową? Nasz klub to ponoć zawodowcy to niech zarabiają sami na siebie a nie kosztem innych dyscyplin sportowych nie kosztem naszych podatków. Renegocjacje z klubem a co to jest? Rozwiązać umowy i zobaczymy gospodarkę rynkową albo moc naszych radnych.
16 Stycznia 2017, godzina 22:22
Oceniono 24 razy 8
~chojniczanka do likwidacji

W miejscu stadionu chojniczanki powinien powstać zbiornik retencyjny bo jest to miejsce gdzie naturalnie spływają wody opadowe. A chojniczankę przenieść na stadion kolejarza - tam jest wystarczająco dużo miejsca dla piłkarzy.

16 Stycznia 2017, godzina 21:11
Oceniono 27 razy 5
~ZBYCHU
Zrobić nową bieżnie na Modraku..A na Chojniczance zlikwidować całkowicie..A a miejsce bieżni postawić nową trybune,bliżej murawy-tam gdzie jest zegar i spikierka..
Ps. Co to za bieżnia na Chojniczance na 6 miejsc startowych..Powinno być 8..
16 Stycznia 2017, godzina 20:25
Oceniono 26 razy -6

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 389.00 399.00 DKKDKK 50.20 53.90
EUREUR 423.00 431.00 RUBRUB 4.15 4.42
CHFCHF 424.00 430.00 NOKNOK 30.20 33.60
GBPGBP 495.00 505.00 SEKSEK 36.00 37.10
Aktualizacja: 2024-05-28 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 390.86 395.02 DKKDKK 50.30 53.80
EUREUR 423.95 428.12 RUBRUB 4.15 4.42
CHFCHF 424.00 430.00 NOKNOK 30.30 33.50
GBPGBP 496.77 502.31 SEKSEK 36.20 37.10
Aktualizacja: 2024-05-28 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy wypożyczasz książki z Miejskiej Biblioteki Publicznej?
Ceny paliw2024-05-28

E95 E98 ON LPG
BP 6.84 zł 7.54 zł 6.89 zł 2.68 zł
Circle K 6.79 zł - 6.84 zł 2.65 zł
Mol Chojnice 6.79 zł - 6.84 zł 2.67 zł
MZK 6.73 zł 7.29 zł 6.75 zł 2.64 zł
Orlen 6.79 zł 7.57 zł 6.84 zł 2.67 zł
PKS 6.78 zł - 6.79 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij