Piątek, 19 Kwietnia 2024 | Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska

Kornelia Żywicka kandydatką PChS do rady miasta

Na zdjęciu członkowie PChS: od lewej Artur Eichenlaub, Kornelia Żywicka, radni Mariusz Brunka i Marzenna Osowicka.

Architekta prowadząca własną działalnośœć, od dwóch lat przewodnicząca Osiedla nr 4, a przez jakiœś czas i Projektu Chojnicka Samorządnoœść, prywatnie matka trójki dzieci, chce by jej głos był także słyszalny w radzie miasta. -  Czas na zmiany. Przejrzysty urząd, uzasadnione inwestycje i rozsądne ceny. Przetargi powinny być tak przygotowywane, żeby cena szła w parze z jakoœścią, a wszyscy wiemy, że tak nie jest - mówi Kornelia Żywicka.Szefowej "czwórki" nikomu chyba przedstawiać nie trzeba. Kornelia Żywicka to najbardziej wyraźny głos wśród przewodniczących, jeżeli chodzi o realizację budżetów osiedlowo-obywatelskich. - Chcemy powiedzieć, że stawiamy na ludzi samodzielnych. Na ludzi, którzy mają swoje poglądy, jeśœli chodzi o sprawy lokalne. Na ludzi, którzy mimo swoich obowiązków domowych, rodzinnych i zawodowych starają się także udzielać w pracy społecznej dla innych - mówił dzisiaj Mariusz Brunka prezentując kandydaturę koleżanki ze stowarzyszenia.

Kornelia Żywicka jest z wykształcenia architektem. Prowadzi własne biuro projektowe. Ukończyła także ekonomię, podyplomowo rewitalizację architektoniczno-urbanistyczną obszarów miejskich. Jako radna chciałaby wykorzystać nabytą wiedzę i doświadczenie.
- Z korzyścią dla Chojnic, gdzie mieszkam ponad 12 lat. Chciałabym, żeby nasze dzieci miały tutaj perspektywy i wracały, a nie uciekały z Chojnic (...) Znam się na swojej dziedzinie i widzę już, że w niej dużo rzeczy jest nie tak, jak powinno być - zaznacza pani Kornelia.

Czas na zmiany i przejrzysty urząd, uzasadnione inwestycje....Przewodnicząca Hallera-Rzepakowa regularnie pojawia się na sesjach rady miasta, ale może jedynie biernie przysłuchiwać się obradom. - Nie mam prawa głosu. Jako radna będę miała takie prawo, będę mogła dla mieszkańców więcej zdziałać. Do walki o mandat po Marcinie Łęgowskim namawiali Żywicką mieszkańcy, członkowie PChS, ale i sam włodarz Chojnic. Pani architekt zdecydowała się reprezentować stowarzyszenie, w którym z powodzeniem działa od kilku lat. - Stratuję ze strony PChS-u , ale i tak to nie ma większego znaczenia, z jakiego ugrupowania kto startuje, czy w jakiej jest partii. Myślę, że na szczeblu lokalnym to nie ma większego znaczenia. Ważni są ludzie, którzy chcą coœś zrobić, którzy się na czymśœ znają.


Zgodziałam się kandydować po licznych namowach mieszkanców.


- Niektórzy po wyborach szybko zapominają o ludziach, którzy ich wybrali. Nie liczą się z ich potrzebami i problemami. Dbają o interesy, ale niekoniecznie osób, które im zaufały. To jest smutna rzeczywistość - mówiła pani Kornelia. Sama prosi o głos chojniczan, którzy stracili już nadzieję, że w mieście coś można zmienić.
Sierpniowe wybory uzupełniające do rady miasta wygrał kandydat PChS Maciej Kasprzak. W stowarzyszeniu liczą, że i teraz wygra ich człowiek. - My z Marzenną Osowicką nie byliśmy w stanie obsadzić nawet wszystkich komisji, ale teraz mamy wsparcie kolegi i liczymy, że w radzie miejskiej pojawi się architekt w pełnym tego słowa znaczeniu - przyznał Mariusz Brunka, ale i zaznaczył, że przy tak małym składzie opozycja ma udział w upodmiotowieniu rady. A Marzenna Osowicka przy okazji wytknęła, że "w mieście od 20 lat mamy jedynego słusznego architekta". - Jest to zamykanie drogi młodym zdolnym. A nam chodzi o wprowadzanie nowych jakości do  życia naszej lokalnej społeczności.


Odniosę się do jakiejś takiej przejrzystości dotyczącej czy przetargów czy wyboru w konkursach architektów

Reklama | Czytaj dalej »

 

Mariusz Brunka odniósł się również do ponownego wystawienia Marcina Łęgowskiego. - Do ugrupowania pana burmistrza mam poważne zastrzeżenie. Wystawienie w wyborach kandydata, który utracił mandat w związku ze złamaniem postanowień ustawy antykorupcyjnej, którego próbowano w sposób bardzo nieodpowiedzialny bronić przez bardzo długi czas i dopiero po orzeczeniach dwóch instancji sądu administracyjnego ta osoba straciła mandat, jest nieodpowiedzialnoœścią wobec wspólnoty samorządowej. Dlatego, że jest próbą powiedzenia  w ten oto sposób wobec nas wszystkich. Nie interesują nas orzeczenia sadowe, my i tak, jeśli znajdziemy odpowiednie poparcie społeczne, doprowadzimy do tego, że nawet osoba, która łamała przepisy prawa, może dalej pełnić funkcję radnego. Wyborcy tą  osobę oczywiœście wybrać mogą i nie ma do nich pretensji, ale ma pretensje do burmistrza, do ugrupowania, które decyduje się, żeby wyborców stawiać przed takim wyborem. Należało chojniczanom tego oszczędzić - mówił  radny.

Nie mogę nie skomentować pewnej kwestii związnej z jednym kontrkandydatem...

Wybory uzupełniające do rady miasta w okręgu  nr 10 odbędą się 10 grudnia. Poza Kornelią Żywicką i Marcinem Łęgowskim o mandat ubiegają się Marcin Wałdoch (KWW Marcin Wałdoch) i Andrzej Mielke (KW Chrześcijański Ruch Samorządowy). W pierwszej połowie listopada z inicjatywy PChS ma odbyć się debata przedwyborcza z kandydatami.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

56 komentarzy

~mieszkaniec okręgu
Dwóch Marcinów? Uważam, ze trzeba zagłosować na KOBIETĘ! Nareszcie by była nowa jakość w Radzie Miejskiej! KORNELIA ŻYWICKA to NOWA JAKOŚĆ w starej Radzie Miejskiej!
07 Grudnia 2017, godzina 21:53
Oceniono 2 razy 2
~mieszkaniec Młodzieżowej
Pozdrowienia Pani Kornelio! Moja rodzina i ja głosujemy na Panią!.
07 Grudnia 2017, godzina 07:59
Oceniono 7 razy 1
~wyborca
Jestem bardzo ciekawy jakie będą wyniki wyborów uzupełniających do rady miejskiej. Sam stawiam na jedyną kobietę w tej trójce.
07 Grudnia 2017, godzina 05:52
Oceniono 7 razy 1
~mieszkanka Hallera
Ja naprawdę nie rozumię dlaczego taki ktoś jak Marcin Wałdoch chce startować w tym okręgu. Przecież nawet nie jest jego mieszkańcem, nie zajmuje się sprawami tego osiedla bo ma je "gdzieś", chce tylko robić kariere polityczną a tak wogóle to swoim osiedlem też sie nie zajmował. Ma w dooooopie sprawy mieszkańców i tylko mu zależy żeby zaistnieć... Boże broń nas od takich fałłszywych ludzi!
29 Października 2017, godzina 10:49
Oceniono 19 razy 13
~do poniżej o pani Kornelii
"Mowa jest srebrem, a milczenie złotem" - tak mawiali starożytni Rzymianie
29 Października 2017, godzina 09:59
Oceniono 14 razy 4
~niedospany
No no pani Marzenka wymiata
28 Października 2017, godzina 03:21
Oceniono 23 razy -1
~co z tego ze dr. (specjalnie z kropką) bije na głowę wypowiedziami p. Kornelię
i tylko tym, niczym więcej, a to za mało, żeby coś dobrego robić dla mieszkańców tego osiedla. Pani Kornelia już dużo dobrego zrobiła dla naszego osiedla, a wypowiadać i mówić co ślina na język przyniesie to prawie każdy potrafi, może p. Kornelia mało mówi, a dużo robi i to jest jej dewiza. Będę głosowała na p. Kornelię.
27 Października 2017, godzina 11:40
Oceniono 33 razy 7
Ojej, nie sądziłam, że moja odpowiedź jest aż tak bardzo pożądana… Ponadto nie do końca rozumiem sformułowanie: „szczera odpowiedź ludzkim językiem, a nie językiem polityka” w moim kontekście. Cokolwiek zamieszczam na forum, są to moje własne, przemyślane, szczere, aczkolwiek czasami bardzo emocjonalne wypowiedzi. Wypowiedzi mieszkanki tego miasta, którego dobro, zrównoważony rozwój i zaspokajanie potrzeb współmieszkańców leży mi na sercu. Zatem kompletnie niejasny jest dla mnie Pański postulat o „ludzki język”. Jednakże z równie całym szacunkiem odpowiadając na pytanie dotyczące działań Kornelii jako szefowej osiedla, zacytuję wypowiedź innego internauty z równoległego forum:
Kornelia Żywicka kieruje pracami samorządu osiedla od ponad dwóch lat. Zaprojektowała i konsekwentnie pilnowała realizacji budżetów obywatelskich, zorganizowała warsztaty komputerowe dla seniorów, wspiera wydarzenia kulturalne i sportowe na osiedlu, organizuje konkursy plastyczne dla dzieci. Jest architektem, współpracującym z racji prowadzenia biura z miastem i powiatem. Jej wykształcenie pozwala jej wiele powiedzieć na tematy ważne dla naszego miasta - o rewitalizacji i urbanistyce. W tym kierunku dokształcała się na studiach podyplomowych.

Dopowiem jeszcze: cykliczny osiedlowy klub bowlingowy w kręgielni Mistral dla mieszkańców osiedli, spotkanie andrzejkowe współorganizowane ze Spółdzielnią Mieszkaniową, bal Seniora, plenerowe festyny osiedlowe dla dzieci i rodziców z turniejem piłki nożnej, Osiedlowy Fitness Club, fitness dla seniorów…
Czyżby to było niewiele??? Miłego dnia i trafnego wyboru!
PS
I jeszcze dwa małe sprostowania: 1. Kornelia „parkingów nie robiła”, bo to zadanie nie mieści się w ramach budżetów osiedlowych. Budowa parkingów osiedlowych to zadanie miasta oraz Spółdzielni Mieszkaniowej.
2. Jeśli „przyjaciółkami z podwórka” nazywa Pan szacowne seniorki, które przychodzą na zebrania zwoływane przez Kornelię, to zastanawiam się, w jakiej epoce pogodzić różnicę wieku dzielącą szefową samorządu od sympatycznych dojrzałych wiekiem pań, które pojawiają się na tychże zebraniach?
27 Października 2017, godzina 10:40
Oceniono 33 razy 7
~Nazywam się Wałek
Jestem idealnym kandydatem.
Potrafię opluć każdego kontrkandydata, mieszkańca miasta, a nawet obcego!
Nie mieszkam na osiedlu, więc nikogo tu nie znam, wybierzcie mnie, a dopiero mnie poznacie.
Moim głównym celem na osiedlu będzie zlikwidowanie cmentarza radzieckiego i zbudowanie tam muzeum żołnierzy przeklętych.
Każdemu mieszkańcowi oferuję chlanie na koszt budżetu osiedlowego, a dla najwytrwalszych rozróbę pod wybranym hotelem.
Nocleg na ławce w gratisie.

PS Kocham Chojnice
27 Października 2017, godzina 07:35
Oceniono 29 razy 13
~Gdzie Wałek, tam pożoga
Ma ten człowiek problem i to spory. Jest jak beczka trotylu - jakoś się kula, ale nigdy nie wiadomo kiedy wybuchnie. To zabawne jak opluwa swoich niedawnych ziomków z pchałesu!
27 Października 2017, godzina 07:29
Oceniono 25 razy 13
~Oboje mają równe szane
I Wałdoch i Żywicka mają takie same szanse. Wałdoch bije na głowę Żywicką swobodą wypowiedzi, natomiast Żywicka jest ostatnio bardziej medialna. Kampania zweryfikuje, kto wygra. Dzisiaj nie pokusiłbym się o zakład.
27 Października 2017, godzina 07:11
Oceniono 24 razy 10
~,,,
No paczcie! Niby portal taki zły i na Wałdocha piszą paszkwile w komentarzach, ale jednak mój wpis z wczoraj, do którego się "doktor" przyczepił zniknął, choć nie było w nim nic nieprawomyślnego poza faktem, że się Wałdochowi nie spodobał. To w końcu portal dobry czy zły, Panie Marcinie? :-)
27 Października 2017, godzina 00:06
Oceniono 29 razy 11
~zaskoczony
~czlowiek
Mozna wiele zanegowac w prywatnych sprawach Waldocha.
Ale...
Działania spoleczne prowadzil brz pieniedzy publicznych.
1. Dzien flagi - rozdawal flagi
2. Ksiazki - wydal za swoje...

Ktory z radnych obecnych dziala spolecznie w taki sposob?
25 Października 2017, godzina 18:34


Co z tego że nie korzystał z pieniedzy publicznych? Za to brał kase od sponsorów co mu te flagi kupowali. A on je tylko rozdawał. Swojej kasy ani grosza nie wydał.
A to że własne książki wydał za swoje? A niby za czyje miał je wydać????????????????? Za kase od krasnoludków? To chyba normalne że jak ktoś książke napisze to jeszcxze musi mieć kase żeby ją wydać i potem ma zysk ze sprzedaży.
Naprawde nie potrafisz wymyślić nic innego w obronie Wałdocha? NIe ma innych zasług społecznych? Aż taki cienki doktorek jest?
26 Października 2017, godzina 20:30
Oceniono 39 razy 13
~Pani Kornelio jest Pani najlepszą kandydatką ze wszystkich kandydatów na radnego,
jest Pani najbardziej aktywną kandydatką na radną, aby właśnie w tym obwodzie wyborczym wygrać wybory. To co zrobił Łęgowski to wszyscy, ale to wszyscy widzieli nic, jako radny nie zrobił. Mielke też był radnym i raczej nic ciekawego do rady nie wnosił, a pan Waldoch, to typowy pieniacz, zmienny jak tegoroczna pogoda i do tego niekoleżeński, najpierw próbuje się zaprzyjaźnić, a potem każdego, kto mu pomóc opluwa.
26 Października 2017, godzina 19:26
Oceniono 49 razy 3
~wyborca
~do Marzenna Osowicka
Z całym szacunkiem pani Marzeno ,ale co pani przewodnicząca zrobiła na osiedlu po za placami zabaw i parkingami , do tego te spotkania z mieszkańcami gdzieś na obrzeżach miasta w gronie większości swoich przyjaciółek z podwórka , które wszystko przegłosują.
Jeszcze się wahamy na kogo nasza rodzina odda głosy a jest ich troszkę, więc proszę o szczerą odpowiedź ludzkim językiem a nie językiem polityka.
26 Października 2017, godzina 06:05


Było pewne, że od ręki Tobie nie odpowie , bo PCHS już zapomniało jak się rozmawia ze zwykłymi ludźmi
26 Października 2017, godzina 16:23
Oceniono 48 razy -2

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 403.00 410.00 DKKDKK 51.30 54.70
EUREUR 429.00 437.00 RUBRUB 4.20 4.45
CHFCHF 441.00 451.00 NOKNOK 31.90 34.50
GBPGBP 498.00 506.00 SEKSEK 36.20 37.20
Aktualizacja: 2024-04-19 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 403.95 408.50 DKKDKK 51.40 54.60
EUREUR 429.99 434.93 RUBRUB 4.20 4.45
CHFCHF 442.83 449.52 NOKNOK 32.20 34.40
GBPGBP 498.73 504.41 SEKSEK 36.30 37.10
Aktualizacja: 2024-04-19 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Co sądzisz o wycince drzew pod inwestycję na ul. Ceynowy w Chojnicach?
Ceny paliw2024-04-19

E95 E98 ON LPG
BP 6.9 zł 7.6 zł 7 zł 2.69 zł
Circle K 6.83 zł - 6.92 zł 2.69 zł
Mol Chojnice 6.83 zł - 6.92 zł 2.69 zł
MZK 6.71 zł 7.29 zł 6.82 zł 2.72 zł
Orlen 6.82 zł 7.57 zł 6.93 zł 2.69 zł
PKS 6.74 zł - 6.86 zł 2.72 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij