Piątek, 12 Lipca 2024 | Imieniny: Brunona, Jana, Wery chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska, fot. (az)

Pierwsza skarga na lodowisko. Aktualizacja

Obiekt nie zaczął jeszcze funkcjonować, a już jest na niego pierwsza skarga. Chodzi o uporczywy hałas jaki emituje jeden z agregatów.


Montaż miejskiego lodowiska rozpoczął się w minionym tygodniu. Na początku bieżącego , dokładnie we wtorek ruszył proces mrożenia wielkiej ślizgawki. Po dwóch godzinach od uruchomienia agregatu do chojnickiej komendy wpłynęła skarga dotycząca uciążliwego hałasu. - Przekazaliśmy ją do straży miejskiej - informuje st. sierż. Justyna Przytarska rzecznik prasowy chojnickiej  komendy.

- Odebraliśmy telefonicznie zgłoszenie - potwierdza Arkadiusz Megger komendant municypalnych.  Strażnicy zobowiązali się sprawdzić, jak przedstawia się sytuacja i porozmawiać z osobami odpowiedzialnymi za hałas, czyli stawiającymi lodowisko. - Nasz funkcjonariusz stwierdził nausznie, że agregat hałasuje.Żeby stwierdzić przekroczenie jakichś norm hałasu, trzeba mieć urządzenie. My takowego nie posiadamy - mówi komendant. Od stawiających lodowisko strażnicy usłyszeli, że "agregat prądotwórczy zostanie wyłączony w momencie, kiedy płyta zostanie zmrożona". - Potem płyta zostanie zasilania już prądem z sieci - przekazuje Megger.
Serwowanie mieszkańcom centrum "atrakcji" w postaci hałasu  bardzo nie spodobało się chojniczaninowi, który w sprawie wykonał telefon nie tylko na policję, ale i do naszej redakcji. - Czy tego chłodzenia nie można było inaczej rozwiązać jak tymi agregatami? Latem mamy hałasy związane  z ogródkami piwnymi, a teraz jeszcze to lodowisko. Tych panów z czerwonego pałacu trzeba raz na zawsze wywalić na śmietnik historii - mówił wzburzony mężczyzna.
Uroczyste otwarcie lodowiska odbędzie się w sobotę (14.12) o godz. 10. Ślizgawka o wymiarach 30 x 10, na płycie Starego Rynku pozostanie do 10 marca. Funkcjonować będzie 7 dni w tygodniu, wstępnie od godz. 8-21.  dorośli za wstęp w tygodniu zapłacą 7 zł, w weekend 8. Dzieci analogicznie 3 i 4 zł.

Miejskie lodowisko zostało sfinansowane ze środków Śródmieścia.

Reklama | Czytaj dalej »

 

Aktualizacja 14.12.2018 r. godz. 11:40

Burmistrz Arseniusz Finster przeprasza mieszkańców Starego Rynku i przyległych ulic za hałas powstały w wyniku pracy agregatu. Urządzenie zostanie wyłączone zaraz po przygotowaniu tafli. - Jeśli wykonamy lód do końca to stanie się dzisiaj. Uciążliwość tego agregatu zniknie, ponieważ zasilanie będzie tylko i wyłącznie elektryczne. Włodarz tłumaczy, że lokalizację wielkiej ślizgawki wybrał wspólnie z szefem Śródmieścia Mariuszem Brunką. - Zależało nam, żeby ożywić rynek i centrum. Za utrudnienia przepraszam. Mam nadzieję, że nie były aż tak uciążliwe.

Z tego miejsca chciałbym bardzo serdecznie przeprosić mieszkańców Starego Rynku i przyległych ulicZauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

34 komentarzy

~Zimorodek
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
05 Stycznia 2019, godzina 16:59
Oceniono 17 razy -15
~gość
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
15 Grudnia 2018, godzina 05:03
Oceniono 59 razy -15
~O czym ty piszesz Marco Polo? Chyba pomyliłeś tematy?
Coś ci się pomieszało chyba?
Piszesz jakieś bzdury nie na temat!

Prace lub czyny społeczne wykonywane za darmo nie są dyskutowane pod tym tematem!
Komentarze dotyczą lodowiska na Starym Rynku finansowanego z funduszy osiedlowych samorządu mieszkańców śródmieścia! Czy nie zrozumiałeś tego z treści artykułu i z komentarzy? Czy potrzebujesz jakiegoś prostszego wyjaśnienia?

Chyba pomyliły się tobie artykuły z tym twoim ostatnim komentarzem?

14 Grudnia 2018, godzina 20:56
Oceniono 52 razy 50
~Marco Polo
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
14 Grudnia 2018, godzina 20:38
Oceniono 46 razy -40
~chojnice24 to źródło faktów???????
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
14 Grudnia 2018, godzina 18:58
Oceniono 46 razy -40
~prawda i fakty - jeszcze raz


To samorząd mieszkańców śródmieścia zdecydował o lokalizacji lodowiska na Stary Rynku. Decyzje samorządu miał wykonać przewodniczący samorządu mieszkańców Mariusz Brunka, który zakomunikował decyzje samorządu mieszkańców burmistrzowi. Fakty na temat lokalizacji lodowiska:

- Samorząd mieszkańców osiedla nr 1 "śródmieście" w ramach budżetu osiedlowego zdecydowali się na zakup lodowiska z lokalizacją na Starym Rynku. Burmistrz od początku oponował i wbrew decyzji samorządu mieszkańców chciał przenieść lodowisko ze Starego Rynku do parku:
http://chojnice24.pl/artykul/22386/mieszkancy-na-przyslowiowym-lodzie/

- Samorząd "śródmieścia" jednoznacznie chce by lodowisko powstało na Starym Rynku a nie w innej lokacji proponowanej przez burmistrza. Burmistrz wbrew woli samorządu śródmieścia usiłuje przenieść lodowisko ze Starego Rynku na plac Emsdetten:
http://chojnice24.pl/artykul/24601/srodmiescie-dalej-obstaje-przy-lodowisku/

- W końcu burmistrz akceptuje decyzje samorządu śródmieścia i zgadza się na konstrukcje lodowiska na starym Rynku:
http://chojnice24.pl/artykul/28219/w-polowie-grudnia-na-lyzwy/


To nie burmistrz lub Brunka zdecydowali o lokalizacji lodowiska. Decyzje podjął samorząd śródmieścia. Brunka jedynie zakomunikował decyzje samorządu mieszkańców burmistrzowi, a burmistrz po wielokrotnych próbach podważenia decyzji samorządu mieszkańców w końcu przestał oponować decyzje samorządu mieszkańców o lokalizacji lodowiska tylko i wyłącznie na Starym Rynku!14 Grudnia 2018, godzina 18:43
Oceniono 59 razy 25
~Człuchowianin
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
14 Grudnia 2018, godzina 17:45
Oceniono 57 razy -35
~i co pierdd...cie, że było głosowanie????
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
14 Grudnia 2018, godzina 17:40
Oceniono 49 razy -35
~kto miał piramidę w ogrodzie????
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
14 Grudnia 2018, godzina 17:38
Oceniono 47 razy -35
~"normalny" chojniczanin, który widzi jedynie czubek własnego nosa

Po wartości intelektualnej komentarza napisanego przez "normalnego" chojniczanina mieszkającego w "w najdroższych apartamentach w Chojnicach z burkoczącym czymś przy oknie" widać, że jest to typowy chojnicki kruchciany intelektualista, który widzi jedynie czubek własnego nosa:
~Mieszkaniec Śródmieścia
Zebranie SMO nr 1 ... a może jak już tak dokładnie informujesz o zebraniu mieszkańców to udostepnij liczbę osób na tym zebraniu. Bo chyba nie powiesz mi, że grupka 20-30 osób decyduje za całe SMO nr 1 czyli jakieś 4-5 tys mieszkańców? Do takiej decyzji powinna być udostępniona ankieta. Tak żeby była możliwość podjęcia decyzji przez większość mieszkańców SMO nr 1 .. a nie grupki "zapaleńców samorządowych". Większość "normalnych" ludzi ma co robić z czasem wolnym od pracy.
13 Grudnia 2018, godzina 22:04


Ten czempion myślenia po katolicku obudził się z letargu dopiero, gdy jakiś problem pojawił mu się pod oknami jego "apartamentu"! Ten kruchciany intelektualista nigdy nie brał udziału w życiu społecznym mieszkańców śródmieścia a tych, którzy interesują się sprawami społecznymi i biorą aktywny udział w pracach samorządu mieszkańców śródmieścia określa jako "zapaleńców samorządowych"! Niestety faktem jest, ze tylko niewielka grupa ludzi ma poczucie obowiązku i poczucie społecznej odpowiedzialności by brać udział w pracach samorządu mieszkańców. Tak samo jest i z innymi formami obowiązku społecznego w naszym mieście i w naszym kraju - ledwo 50% uprawnionych mieszkańców wzięło udział w ostatnich chojnickich wyborach samorządowych, a w ostatnich wyborach krajowych było jeszcze gorzej bo ledwo 40% uprawnionych wzięło udział!

Ten obecnie narzekający "normalny" chojniczanin jest typowym przykładem polskiego katolika, który świadomie ignoruje sprawy społeczne i jedynie zaczyna narzekać gdy ma jakiś problem spowodowany jedynie jego własną ignorancja i lenistwem! Ten "normalny" chojnicki katolik śmie jeszcze narzekać na decyzje podjęte przez mających poczucie społecznego obowiązku mieszkańców śródmieścia, którzy biorą aktywny udział w pracach lokalnego samorządu mieszkańców i śmie określać ich jako "zapaleńców samorządowych" chociaż sam osobiście ignoruje i lekceważy sprawy społeczne w swojej własnej dzielnicy gdzie mieszka! Praca w samorządzie mieszkańców jest dobrowolna! Nikt nikogo nie zmusza do pracy w samorządzie mieszkańców jakkolwiek i udział w pracach samorządu jest wyrazem społecznej dojrzałości i troski o społeczne dobro.

"Normalny" ignorujący sprawy społeczne chojniczanin proponuje by lokalny samorząd mieszkańców wysyłał do takich "normalnych" ignorujących sprawy społeczne mieszkańców ankiety z prośbą o wyrażenie zgody na decyzje podjęte na spotkaniach samorządu mieszkańców! Jest to wspaniały pomysł, który ten "normalny" mieszkaniec śródmieścia może wprowadzić w życie gdy sam osobiście włączy się w prace samorządu i zaoferuje swoją osobistą pomoc w przygotowaniu i roznoszeniu tych ankiet.

A na obecna chwile nieobecni nie mają głosu w sprawach społecznych bo sami z niego dobrowolnie rezygnują i nie biorą udziału w pracach swojego lokalnego samorządu mieszkańców! Swoją nieobecnością "normalni" wyrażają pasywnie zgodę na decyzje podjęte przez innych interesujących się sprawami społecznymi "zapaleńców samorządowych"!

Życzę "normalnemu" chojnickiemu katolikowi mieszkającemu w "najdroższym chojnickim apartamencie" błogiego życia w ignorancji i lenistwie. Udział w życiu społecznym miasta i samorządu jest wyrazem dojrzałości i poczucia społecznej odpowiedzialności i dlatego nikt nie jest zmuszany do udziału w pracach na rzecz społeczeństwa w którym żyje. Jakkolwiek pasywne korzystanie z efektów pracy społecznej innych ludzi ma to do siebie, że można korzystać jedynie z tego co oferują inni zaangażowani społecznie ludzie. A gdy coś nie pasuje to "normalnemu" leniowi i ignorantowi pozostaje jedynie prymitywne i śmieszne biadolenie i narzekanie! Natomiast "zapaleńcy samorządowi" aktywnie decydują co im pasuje i co jest lepsze dla lokalnego społeczeństwa i każdy chętny mieszkaniec Chojnic biorąc udział w życiu społecznym swojej dzielnicy i miasta może sam stać się "zapaleńcem samorządowym", który aktywnie wybiera lepsze opcje dla siebie i dla innych mieszkańców zamiast być jedynie leniwym i pasywnym konsumentem decyzji podjętych przez "zapaleńców samorządowych"!

14 Grudnia 2018, godzina 16:29
Oceniono 57 razy 21
~Marco Polo
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
14 Grudnia 2018, godzina 14:42
Oceniono 47 razy -25
~Zimorodek
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
14 Grudnia 2018, godzina 13:55
Oceniono 49 razy -25
~Marco Polo
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
13 Grudnia 2018, godzina 22:21
Oceniono 50 razy -30
~Mieszkaniec Śródmieścia
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
13 Grudnia 2018, godzina 22:04
Oceniono 48 razy -30
~nieobecność do wyraz zgody na decyzje innych ludzi

Poprzez brak udziału w zebraniach samorządu śródmieścia biadolący narzekacz nie podjął działań by lodowisko umieścić w innym miejscu i dlatego pasywnie zgodził się na decyzje obecnych na zebraniach mieszkańców śródmieścia podjętą w imieniu mieszkańców śródmieścia na umieszczenie lodowiska i agregatu na Starym Rynku aż do 10 marca 2019 roku!

Gratuluje biadolącemu pasywnego poparcia decyzji samorządu śródmieścia o umieszczeniu sztucznego lodowiska, agregatów, i hałaśliwego tłumu bawiących się dzieci na Starym Rynku aż do 10 marca 2019 roku!


13 Grudnia 2018, godzina 20:58
Oceniono 59 razy 31

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 390.00 400.00 DKKDKK 49.80 52.10
EUREUR 423.00 428.00 RUBRUB 4.36 4.58
CHFCHF 433.00 443.00 NOKNOK 29.00 31.90
GBPGBP 501.00 510.00 SEKSEK 36.10 37.20
Aktualizacja: 2024-07-12 16:15
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 391.09 395.95 DKKDKK 49.90 52.00
EUREUR 424.33 428.00 RUBRUB 4.36 4.58
CHFCHF 434.00 439.00 NOKNOK 29.10 31.80
GBPGBP 504.21 509.50 SEKSEK 36.20 37.10
Aktualizacja: 2024-07-12 16:15
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Dokąd wybierasz się na wakacje?Ceny paliw2024-07-12

E95 E98 ON LPG
BP 6.67 zł 7.37 zł 6.76 zł 2.69 zł
Circle K 6.59 zł - 6.68 zł 2.69 zł
Mol Chojnice 6.64 zł - 6.69 zł 2.69 zł
MZK 6.54 zł 6.99 zł 6.64 zł 2.63 zł
Orlen 6.64 zł 7.37 zł 6.73 zł 2.69 zł
PKS 6.52 zł - 6.62 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij