Środa, 29 Maja 2024 | Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst (aw), fot. arch.

Radni chcą przyspieszenia kontroli w Centrum Parku

Doniesienia medialne o samowoli budowlanej na basenie czy konieczności wymiany jego najnowszych atrakcji zbulwersowały radnych z komisji rewizyjnej.  Planowaną na październik kontrolę w miejskiej spółce chcieliby odbyć już w przyszłym miesiącu.- Zaplanowaliśmy w październiku kontrolę w Parku Wodnym. Ja chciałbym, aby kontrolę przyspieszyć - mówił Antoni Szlanga. Radnego zaniepokoiły nie tylko najnowsze informacje o budowie zewnętrznej sauny i jacuzzi z pominięciem urzędowych procedur, ale i stan placu zabaw mieszczącego się przy Centrum Parku.

Reklama | Czytaj dalej »

- Był jednym z najładniejszych i najbardziej uczęszczanych placów zabaw dla dzieci w Chojnicach. Po sprzedaży dwóch działek, której spółka dokonała w roku ubiegłym okazuje się, że plac zabaw jest niczyj - relacjonował kolegom radny. Zdaniem Szlangi stan urządzeń na placu zabaw zagraża bezpieczeństwu jego użytkowników, a tych z każdym dniem przybywa. Dlatego też rajcy chcą skontrolować miejską spółkę jak najszybciej. - Zanim ruszy sezon - zapowiedział Edward Gabryś. - Sprawy są bulwersujące - dodał radny.

Wniosek o przesunięcie kontroli w Centrum Parku z miesiąca października na maj rada miejska będzie miała okazję przegłosować już za tydzień.

O braku zgłoszenia zmiany sposobu użytkowania z biura na lokal mieszkalny donosił portal Chojnice24.pl, z kolei o poprawkach i wymianie nowych urządzeń na zewnątrz basenu ze względu na przepisy sanitarne Radio Weekend.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

20 komentarzy

~Czy Arek i Paluszek mają się czym chwalić w bankrutującym parku wodnym?
W ostatnim wystąpieniu nieudaczny prezes Paluszek podkreślał, że najważniejszą rzeczą w działalności parku w 2015 roku był fakt zwiększenia o 20 tysięcy ilości klientów korzystających z Parku Wodnego. Dochody parku wodnego z tego tytułu wzrosły o 130 tysięcy złotych. Prawdziwość tych danych jest bardzo wątpliwe ponieważ te liczby wygenerował Paluszek w kooperacji z burmistrzem Arkiem - a te dwa gagatki są w Chojnicach znane z malwersacji, oszustw, i kłamstw. Lecz nawet jeżeli założyć, że te liczby są prawdziwe to czy jest to powód do zadowolenia i gratulacji?

Paluszek (a z nim jego złodziejski mentor burmistrz Arek) chwali się, że dzięki zwiększeniu ilości klientów dochody parku wodnego wzrosły o 130 tysięcy złotych. Chciałbym przypomnieć, że w styczniu 2015 roku by ratować park wodny od upadłości finansowej burmistrz Arek przekazał Paluszkowi 1,3 miliona złotych dotacji z budżetu miasta. A w roku 2014 Paluszek sprzedał majątek parku wodnego za około 700 tysięcy złotych. Tak wiec dzięki dotacji 1,3 miliona złotych prezes Paluszek potrafił pochwalić się (jeżeli to prawda) zwiększeniem dochodu aż 130 tysięcy złotych - czyli zarobił około 10 % kwoty jaką otrzymał w postaci dotacji z budżetu miasta. Czy to jest powód do dumy i pochwał?

Wydaj mi się, że spółka miejska jaka jest park wodny tak jak i inne spółki miejskie powinna działać tak by na siebie zarobić! Całkowite koszty działalności parku wodnego powinny być pokryte w całości z dochodów tej działalności. Lecz ani prezes Paluszek ani burmistrz Arek nie widzą tego prostego faktu ekonomicznego przez wszystkie 13 lat działalności parku wodnego! Zresztą, ani Paluszek ani Arek nie mają wystarczającej wiedzy ani umiejętności by właściwie zarządzać parkiem wodnym by doprowadzić go do rentowności! Jest to jeszcze jeden przykład, że korupcyjnie kupiony (z użyciem splagiatowanej pracy doktorskiej) dyplom doktora ekonomi burmistrza Arka Finstera nie jest substytutem wiedzy potrzebnej do racjonalnego zarządzania parkiem wodnym - tak by wyprowadzić go z permanentnego stanu upadłości finansowej - i by doprowadzić go do rentowności! Także, i przechwalanie się ograniczonego intelektualnie prezesa Paluszka, że jakiś nauczyciel chwalił go za postępy w nauce marketingu, nie pomagają mu w osiągnięciu rentowności chojnickiego parku wodnego.

Zresztą, w moim osobistym przekonaniu, burmistrz Arek w korupcyjnym porozumieniu z prezesem Paluszkiem używają nieudolne zarządzanie parkiem wodnym by ukrywać i tuszować złodziejstwo jakiego się tam dopuszczają. Marionetkowa rada nadzorcza służy jedynie burmistrzowi do kamuflowania złodziejstwa i korupcji jakie mają miejsce w parku wodnym. Chociażby w 2014 roku, burmistrz na rachunek bankrutującego parku wodnego za społeczne pieniądze kupił sobie wakacyjny mikrobus za ponad 90 tysięcy złotych. A gdy wyszło to na jaw, to dla tuszowania sprawy, szybko nakazał sprzedanie tego mikrobusa. A i prezes Paluszek kradnie jak tylko może - burmistrz daje mu corocznie około 65 tysięcy złotych na koszty reprezentacyjne - pieniądze, które Paluszek może wydawać według swojego widzi-mi-się na restauracje, prywatne wyjazdy, na nowe ubrania, i na inne osobiste potrzeby. Dodatkowo, co widać z wydatków parku wodnego, Paluszek z budżetu parku wodnego wydaje na prenumeratę swoich ulubionych czasopism prawie 30 tysięcy złotych rocznie. Także z budżetu parku wodnego na telefony komórkowe dla swojej całej rodziny i wybranych znajomych prezes wydaje prawie tyle samo pieniędzy ile wydaje się na telefony komórkowe w chojnickim ratuszu. Do tego dochodzi trwonienie pieniędzy na niepotrzebne dla parku wodnego zakupy produktów i usług u znajomych by z budżetu parku wodnego zwiększyć ich dochody i kupić ich poparcie dla burmistrza i prezesa.

Tak to w parku wodnym burmistrz i jego protegowany prezes kradną i marnotrawią społeczne pieniądze! Marionetkowa rada nadzorcza i marionetkowi radni miejscy z KWW Arka Finstera "Korupcyjny Program 2018" tuszują złodziejstwo i korupcyjne przewały w zamian za parę złotych korupcyjnego wynagrodzenia.

Więcej niecenzurowanych informacji jest na portalu:

chojnice.livejournal.com

nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
http://chojnice.livejournal.com
26 Listopada 2015, godzina 18:43
Oceniono 3 razy 1
~wiesniak
jaka piękna chrześcijańska postawa...

niektórych znających się na wszystkim przedstawicieli społeczeństwa,
tylko jakiego?
i kogo reprezentującego ?
17 Kwietnia 2015, godzina 07:37
Oceniono 8 razy -2
~obserwator
Na przedostatniej komisji komunalnej nie było jednego radnego a o dziwo na liście widnieją wszystkie podpisy czego oczekujecie od prezesa Palucha jak uczy się od radnych na każdym kroku oszukują mieszkańców . Przewodniczący pozwala na coś takiego !!!!!???? Dziękuję panu z telewizji tv dzięki jego relacjom widzimy co i jak
16 Kwietnia 2015, godzina 19:03
Oceniono 7 razy 3
~Marcin Dobaj
Chojnice w ciągu ostatnich 25 lat zostały wysprzedane , rozmielone na drobny pieprz.

Zostały także podzielony na Chojnice ludzi bogatych i ludzi biednych .

A dokładnie podzieleni jesteśmy na ludzi urzędujących jak zrzędy robiąc wszystko na nie korzyść mieszkańcom biednym aby jak najwięcej z biednych ściągać a bogatym jeszcze dawać.

Zamiast bogaci udostępniać możliwości w celach otwierania przedsiębiorstw przez osoby biedne aby mogły pracować i zarabiać to pozbawiają ich tego .

Z tego właśnie powodu śmiem twierdzić , że nas już nie ma .

Chojnice pozbawione własnego przemysłu , produkcji , energetyki , bankowości , zostały pozbawione wolności gospodarczej , a to dzisiaj jest prawdziwa wolność miast - niezależność gospodarcza .
16 Kwietnia 2015, godzina 14:22
Oceniono 14 razy 0
~gosc
którzy radni , czy ci z ugrupowania Burmistrza?
śmiech i kpina.Zablokują każde głosowanie.
Ta garstka która jest w opozycji może sobie tylko pogadac.
16 Kwietnia 2015, godzina 14:17
Oceniono 8 razy 0
~Marcin Dobaj
Jedność narodowa i obywatelska jest potrzebna do zachowania obronności i poparcia obywateli bliźnich jak i państwa oraz suwerenności.

Naród z poparciem obywateli w mieście jako mieszkańców miast a w szczególności nie urzędników a zwykłych obywateli jest podstawą istnienia chojniczan w mieście Chojnice, których losy zależą od ich siły jednoczenia , popierania.

Chrześcijański Związek Jedności Narodowej, ChZJN, Chjena, blok wyborczy stronnictw prawicowych utworzony przed wyborami parlamentarnymi w 1922. W skład bloku wchodziły: Związek Ludowo-Narodowy (Narodowa Demokracja), Polskie Stronnictwo Chrześcijańskiej Demokracji, Narodowo-Chrześcijańskie Stronnictwo Ludowe oraz Chrześcijańsko-Narodowe Stronnictwo Rolnicze.

W wyborach parlamentarnych w 1922 uzyskał największą ze wszystkich ugrupowań liczbę miejsc, w Sejmie 163 na 444 i w Senacie 48 na 111. Wspólnie z Polskim Stronnictwem Ludowym Piast utworzył prawicowo-centrowe rządy w 1923 i 1926, znane jako rządy Chjeno-Piasta.


Chrześcijańska Demokracja, Chadecja, prawicowa katolicka organizacja polityczna, powstała w Polsce na początku XX w., rozwijała się na terenie wszystkich zaborów.

W dwudziestoleciu międzywojennym przyjęła nazwę Polskiego Stronnictwa Chrześcijańskiej Demokracji, związana mocno z Narodową Demokracją, weszła z nią wspólnie do bloku wyborczego Chjena. Przywódcami i działaczami Chrześcijańskiej Demokracji byli, m.in. ksiądz S. Adamski, J. Chaciński, W. Korfanty.
16 Kwietnia 2015, godzina 13:03
Oceniono 15 razy -1
~Marcin Dobaj
Przepraszam ładnie publikować cudze teksty jako nie swoje, ale jako teksty jedności oraz uznania Pana.

Oraz poparcia i z Panem po tej samej stronie stania czyli STRONIE JEDNOŚCI a nie braku JEDNOŚCI z czym jest po dzisiejszy dzień na niekorzyść siebie na wzajem miejsce.

To że ukazałem pana wpis to oznacza że szanuje bliźnich jak siebie samego a jest to jedno z dziesięciu przykazań Bożych które jako Chrześcijan oraz człowiek lat jedności powinienem przestrzegać.
16 Kwietnia 2015, godzina 12:32
Oceniono 13 razy 1
@Marcin Dobaj
Sorry, ale Mariusz Paluch praktycznie nie dba o plac zabaw. Poprzez swoją obojętność, doprowadził do takiego stanu , że elementy małej architektury wyglądają jak wyglądają . Ten plac był warty 200 tyś złotych i jego zdaniem była to kosztowna ,ale potrzebna inwestycja a co z nią się dzieje.

nieładnie, oj nieładnie publikować cudze teksty jak swoje. To mój post, który umieściłem na portalu Chojnice.com
http://www.chojnice.com/wiadomosci/teksty/Plac-niebezpiecznych-zabaw/14088
tylko, że tekst nie opublikował się cały i jest przez to niekompletny. Spróbuję go tutaj poprawić.

Sorry, ale Mariusz Paluch praktycznie nie dbał o ten plac zabaw. Poprzez swoją obojętność, doprowadził do takiego stanu , że elementy małej architektury wyglądają jak wyglądają . Ten plac był warty 200 tyś złotych i jego zdaniem była to kosztowna ,ale potrzebna inwestycja.
Zdaniem burmistrza i prezesa Parku Wodnego to bardzo kosztowna, ale dobra inwestycja.

http://www.miastochojnice.pl/?a=16&id=470
Niestety od czasu uroczystego otwarcia elementów małej architektury i zabawek nie skaziła farba , ani nie dotknął pędzel. Widać to na poniższym zdjęciu:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/898ce77c714693c5.html
a tak wyglądał plac w 2012 roku
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6780ea3a9158b13e.html

Gdy temat sprzedaży działki wypłynął w końcówce 2013 roku
http://chojnice24.pl/artykul/15149/dzialka-przy-basenie-na-sprzedaz/
nikt nie myślał, żeby poza naprawdę bieżącymi i naglącymi naprawami inwestować w ten plac. Zabawki nie konserwowane gniły sobie, zużywały się i można było stwierdzić, że do niczego nie nadają:
Dyrektor Rekowski wyjaśniał, iż w tej sprawie uzyskał informację od prezesa Mariusza Palucha. Miał on stwierdzić, że te zabawki są już na tyle zużyte, że nie warto ich eksploatować. Ale skoro tak, to powinny być zdemontowane.

źródło: http://www.chojnice.com/wiadomosci/teksty/Plac-niebezpiecznych-zabaw/14088
200 tyś zł. sobie po prostu zgniło. Dzisiaj UM promuje akcję głosowania na place NIVEA. My mamy wywalczyć sobie plac zabaw, który potem co? Ma zgnić, bo urzędnicy się nim nie zainteresują, albo dadzą go zarządcy, który nie będzie potrafił o niego zadbać?
Na koniec. Czy w 100% wiadomo, że inwestor wybuduje przedszkole? Nawet ekskluzywne. Kiedy powstawała La Bamba, też wszyscy myśleli, że będzie to kafejka internetowa
15 Kwietnia 2015, godzina 17:10
Oceniono 19 razy -1
~Marcin Dobaj
Urzędnicza urzędników samowola postępowanie tylko według własnej woli, ignorowanie poglądów od mieszkańców jako obywateli .
Urzędnicza urzędników samowola czyn będący wynikiem nie godnej zachowania postawy w kierunku uszanowania mieszkańca.
15 Kwietnia 2015, godzina 17:02
Oceniono 14 razy 6
~!!!
Nie mam na to słów
15 Kwietnia 2015, godzina 15:09
Oceniono 5 razy -3
~Marcin Dobaj
Wyborcy wybrali jak wybrali ale ostrzeżenia przed Arseniuszem Finsterem od mojej osoby mieli ale, mnie nie posłuchali kim naprawdę jest.

Bo prawdy przyznać mi nie zamierzali .
15 Kwietnia 2015, godzina 14:37
Oceniono 16 razy 6
~Marcin Dobaj
Sorry, ale Mariusz Paluch praktycznie nie dba o plac zabaw. Poprzez swoją obojętność, doprowadził do takiego stanu , że elementy małej architektury wyglądają jak wyglądają . Ten plac był warty 200 tyś złotych i jego zdaniem była to kosztowna ,ale potrzebna inwestycja a co z nią się dzieje.

Więc co przynosi wydatki jak i straty dla miasta to powinno być przez przetarg sprzedane na przykładzie Parku wodnego. A to co przynosi zyski, dochody to zachowane oraz na nowo do miasta wprowadzane np. miejsca pracy, mieszkania , lokale użytkowe . A tu spójrzmy dotychczasowa władza wszystko robi na odwrót.
15 Kwietnia 2015, godzina 14:29
Oceniono 16 razy 8
~zero
Kontrola radnych nic nie da. Jest to zagranie pod publiczkę. Należy zlecić wykonanie profesjonalnego audytu zewnętrznego i przedstawić jego wyniki opinii publicznej. Choć w mojej opinii tym basen powinno dawno zająć się CBA, i sprawdzić, czy on czasami nie przecieka...
15 Kwietnia 2015, godzina 12:07
Oceniono 11 razy 1
~Nieśmiale przypominam...
40 000 zł na opłaty bankowe!!! - zapomniał Nieśmiały dodać...
15 Kwietnia 2015, godzina 09:50
Oceniono 14 razy 0
~chojnice
Dosyć. Wszcząć kontrolę, kontrole to już naprawdę urąga .
14 Kwietnia 2015, godzina 21:51
Oceniono 12 razy 0

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 389.00 399.00 DKKDKK 50.20 53.90
EUREUR 423.00 431.00 RUBRUB 4.15 4.42
CHFCHF 424.00 430.00 NOKNOK 30.20 33.60
GBPGBP 495.00 505.00 SEKSEK 36.00 37.10
Aktualizacja: 2024-05-28 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 390.86 395.02 DKKDKK 50.30 53.80
EUREUR 423.95 428.12 RUBRUB 4.15 4.42
CHFCHF 424.00 430.00 NOKNOK 30.30 33.50
GBPGBP 496.77 502.31 SEKSEK 36.20 37.10
Aktualizacja: 2024-05-28 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy wypożyczasz książki z Miejskiej Biblioteki Publicznej?
Ceny paliw2024-05-28

E95 E98 ON LPG
BP 6.84 zł 7.54 zł 6.89 zł 2.68 zł
Circle K 6.79 zł - 6.84 zł 2.65 zł
Mol Chojnice 6.79 zł - 6.84 zł 2.67 zł
MZK 6.73 zł 7.29 zł 6.75 zł 2.64 zł
Orlen 6.79 zł 7.57 zł 6.84 zł 2.67 zł
PKS 6.78 zł - 6.79 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij