Niedziela, 21 Kwietnia 2024 | Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
List do redakcji, oprac. mz

Poza kolejką? Aktualizacja

Publikujemy list do redakcji, w którym nasz czytelnik opisuje sytuację z 6 marca w chojnickim szpitalu. Twierdzi, że przedstawiciel samorządu powiatu chojnickiego dostał się do lekarza specjalisty bez kolejki.

"Dnia 6.03.2013 r. miałem umówioną kontrolę lekarza specjalisty, który w chojnickim szpitalu przyjmuje w środy pomiędzy 15-19. Poszedłem zarejestrować się o godzinie 14 i otrzymałem numerek powyżej 35 oraz wyznaczony czas wizyty ok. 19. Kolejka była bardzo długa już o godzinie 14 (wynikało to z faktu, że Pan doktor tydzień wcześniej nie przyjmował, gdyż był na urlopie - każdemu się należy). Pan doktor w tym dniu pracował już od godziny 14 - robił jako pierwsze zabiegi. W kolejce mężczyźni podawali, jakie mają numerki (dodam, że brakowało miejsc siedzących, a osoby tam zebrane były w znacznej większości osobami starszymi). W pewnej chwili wyszedł Pan pielęgniarz, który pracuje z doktorem i poinformował, że najpierw wchodzą osoby po zabiegach i te, które mają mieć wykonany zabieg - zbiegowisko przed drzwiami zrobiło się jeszcze większe - w tym samym czasie z oddziału szpitalnego przyszła pielęgniarka z pacjentem, którzy weszli bez kolejki, po pięciu minutach przyszła kolejna pielęgniarka z pacjentem na wózku inwalidzkim, którzy weszli przed kolejką i wszystko gra, ale po chwili zjawił się Pan Marek Szczepański - etatowy członek zarządu powiatu. Zobaczył kolejkę, spojrzał na swoją kartkę, którą otrzymał w recepcji - jeszcze raz się rozejrzał, po czym wyciągnął swojego iPhone'a 5 i na dotykowym ekraniku wystukał jakąś wiadomość... Jako, że przybył około pół godziny po mnie, to raczej nie mógł mieć numerka wcześniejszego, a nawet jeśli, to nie miał ani 1, 2, 3 czy 10 lub 16, bo Ci ludzie stali w kolejce i wcześniej swój numer podali do publicznej wiadomości, żeby nikt się im nie wepchnął w kolejkę. Po 10 minutach od wykonania czynności na telefonie przez M. Szczepańskiego, wyszła Pani pielęgniarka, która przybyła z pacjentem z oddziału i głośno zapytała: "Czy jest tutaj Pan Marek Szczepański?". Ciekaw jestem skąd ta Pani wiedziała, że na korytarzu jest Pan Szczepański i dlaczego go wywołała przed kolejką? Czy ktoś zadzwonił do gabinetu z taką informacją, czy może stanowisko pozwoliło się dostać bez kolejki? Pan Szczepański bez słowa przepchnął się przez tłum ludzi zgromadzonych przed wejściem i wszedł do gabinetu jako pierwszy, około godziny 15.00.

Reklama | Czytaj dalej »

Dla ścisłości ja dostałem się do Pana doktora około godziny 19, po mnie było jeszcze kilkanaście osób, w tym zapewne numer Pana Szczepańskiego, który nie musiał swojego cennego czasu "marnować" na stanie w kolejce z innymi "gorszymi" ludźmi. Ja nie oceniam, tylko pytam: jak działa chojnicki szpital? Czy obsługa i specjaliści są dostępni na sms-a? Bo jeśli tak, to ja też poproszę numer, pod który Pan Szczepański wysłał wiadomość - też wyślę i może wejdę prędzej następnym razem? Czy jest to raczej przywilej władzy powiatowej, która to jest organem nadrzędnym nad Szpitalem Specjalistycznym? Czy może wychodzą tutaj układy i koleżeńskie kontakty. Dla przypomnienia Pan Szczepański jest Przewodniczącym Rady Społecznej Szpitala, więc zamiast wpychać się w kolejkę, powinien raczej pomyśleć co zrobić, żeby takich kolejek nie było, ale widocznie temu Panu nie zależy na dobru ogółu, tylko na jego własnym "interesie". Moim zdaniem takie działanie jest karygodne. Osoba piastująca takie stanowiska - powinna dać przykład, a nie czerpać korzyści i przywileje z tych funkcji. Chyba pensja etatowego członka zarządu i otrzymana trzynasta pensja są wymierne do wykonywanego zajęcia?
Jeśli ten Pan nie chciał stać z szarymi ludźmi, to mógł pojechać na wizytę prywatną do Człuchowa, gdzie by zapłacił i był przyjęty, tylko tam nie ma znajomości i musiałby czekać w kolejce".

Nasz reporter usiłował zweryfikować fakty u źródła. Niestety Marek Szczepański odmówił odpowiedzi na pytania, zasłaniając się sferą prywatną. Nadesłany do redakcji list wraz z pytaniami i prośbą o komentarz przesłaliśmy do dyrekcji Szpitala Specjalistycznego. Odpowiedź zamieścimy na portalu.

Aktualizacja z dn. 13.03.13

Publikujemy odpowiedź otrzymaną od dyrektora szpitala Leszka Bonny. Komentarza dotyczącego sytuacji opisanej w liście do redakcji nie otrzymaliśmy: "Dyrekcja szpitala nie odpowiada na anonimy i ich nie komentuje".

Ch24: Czy istotnie jest tak wielki problem z dostaniem się do specjalisty?

Ad. 1. Płatnikiem za porady specjalistyczne jest NFZ. To on wykupuje u świadczeniodawców określoną ich liczbę. W przypadku finansowania przez płatnika za małej liczby porad tworzy
się kolejka osób oczekujących na poradę.

Jak wygląda proces rejestracji i czy możliwe jest wejście poza kolejką - jeśli tak, to w jakich przypadkach?

Ad. 2. Rejestrować można się osobiście, przez osoby trzecie lub telefonicznie. Pacjenta informujemy o dniu i przybliżonej godzinie przyjęcia. Prosimy go o przybycie do szpitala około 20 minut przez zaplanowaną wizytą i pobranie biletu z numerem. Na bilecie podajemy przybliżoną godzinę przyjęcia, gdyż nie da się dokładnie przewidzieć długości każdej porady, a ponadto poza kolejką załatwiane są przypadki pilne. Gdy wszystkie miejsca do specjalisty są zajęte tworzymy kolejkę oczekujących na poradę. Po wpisaniu pacjenta na listę oczekujących do poradni rejestratorzy medyczni informują pacjenta o przybliżonej dacie przyjęcia w danej poradni.

Czy są sygnały od pacjentów o zbyt długich kolejkach lub zamieszaniu w kolejności przyjmowania?

Ad. 3. W ostatnim czasie nie.

 


Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

106 komentarzy

~oferan
niedobrze sie robi jak sie patrzy na ten grajdołek, dobrze ze juz od kilku lat nie musze w tym uczestniczyc, do tego tylko pasuje Pan Finster i Szczepanski z dyplomami , nie dalej niz 50 dni temu wystepowali na forum , czy organ zalozycielski moze widzi jaka jest rozbieznosc miedzy ocena Pana Bony a tym co mówia ludzie? Chyba to sie jakos nazywa ...
13 Marca 2013, godzina 19:40
Oceniono 15 razy 9
~pawulon
Sitwa z PO oderwana od rzeczywistości a naiwniacy im wierzą jeszcze.
13 Marca 2013, godzina 19:20
Oceniono 12 razy 8
~Pacjęntka
Informuję Pana Dyrektora Bonę że czekałam na rezonas magnetyczny od 20 lipca 2012r,a badanie miałąm dopiero 7 listopada 2012r.Jeśli nie wierzy mi Pan,to mogę Panu przekazać wszystkie dane. Wiem że nie interesują Pana ludzie chorzy,wiadomo to jest praca Pana,a nie służba dla ludzi chorych. Wiem jedno moja rodzina nie będzie głosowała na Pana-nawet nie interesuje Pana nasz region i połączenia kolejowe aby dojechać do miast wojewódzkich Bydgoszcz i Gdańsk. Dla mnie jest kpina że nie można po godzinie 15 ,odebrać badań podstawowych,nie ma problemów aby takie badania odebrać we wszystkich laboratoriach w Tucholi.Rozumiem że trzeba brać urlop,aby odebrać wyniki-KPINA z pacjętów szpitala w Chojnicach.
13 Marca 2013, godzina 18:36
Oceniono 16 razy 16
~chojnice
o czym dyskutujecie ,
przeciez Pan Bona napisal ze nie ma kolejek ! On nadzoruje szpital i wie najlepiej,
wiec nie ma ,

mysle ze Pan etatowy szczepanski pojawil sie tylko dlatego ze ma Szczepanskiego wojta, oan Bona bo ... , wiec nadal aktualne ...patrzcie na kogo glosujecie, dziwne to ze 20 lat ktos moze sprawowac wladze w samorzadzie, moze dynastie wprowadzic ?

13 Marca 2013, godzina 18:09
Oceniono 13 razy 11
~pacjentka
Chojniczanko nie to, że nie ma kolejek do specjalistów, tylko ludzie się na te kolejki nie skarżą dyrekcji szpitala. To jest zasadnicza różnica. Sama ze swoim dzieckiem na wizytę u neurologa w chojnickim szpitalu czekałam pół roku. Na szczęście dużo szybciej była możliwość zasięgnięcia porady specjalisty w Gdańsku w przychodni na ul. Polanki. Jest dużo ciekawych przypadków w tutejszej służbie zdrowia. Np. rejestracja na usg piersi odbywa się tylko raz w miesiącu i mniej więcej tyle samo trzeba czekać na samo badanie. Dostanie skierowania na takie usg to też nie lada wyczyn. A podobno mamy profilaktykę raka piersi. Śmiechu warte.
13 Marca 2013, godzina 17:22
Oceniono 12 razy 12
~chojniczanka
.... mh-nie ma kolejek do specjalisty? ja z 5 miesiecznym dzieckiekm do neurologa dzieciecego chcialam sie zarejstrowac we wrzesniu 2012. powiedziano mi, ze wpisza mnie na liste oczekujaca-dzis mamy polowe marca2013. do dnia dzsiejszego nie otrzymlama zadnego telefonu kiedy bedzie mozliwa wizyta u neurologa dziecicego-KPINA(GDYBYM NIE POJECHALA DO PORADNI W STAROGARDZIE GDANSKIM -(czas oczekiwania 1 miesiac)TO DZIECKO nie doczekało by sie porady specjalisty i zostało by kaleka na całe zycie!!!
13 Marca 2013, godzina 16:51
Oceniono 18 razy 18
~MICHAŁ
Szczepański i Bonna są siebie warci, przyjaciele na dobre i złe, tyle, że nam (zwykłym szaraczkom) jest to złe a dla nich zawsze dobre. Dobre sobie. Śmieszne są te pajacyki, zarówno jeśli chodzi o władze w Chojnicach jak i w Państwie. ŻAL, nic innego, że jestem Polakiem i mieszkam w takim burdelu.
13 Marca 2013, godzina 15:35
Oceniono 17 razy 15
~wyborca
Ktos tu napisał ze ludzie go wybrali na stołek, otóż nie! Ludzie na nim sie poznali i juz go do powiatu nie wybrali ale to nie przeszkodziło zeby utworzyc dla niego superpłatne stanowisko-stad tez nazwa-etatowy członek.
13 Marca 2013, godzina 08:31
Oceniono 19 razy 19
~do odi
Tylko nie myl czasem wójta Szczepańskiego z etatowym członkiem też Szczepańskim Ten ostatni siedzi na stołku troszke krócej od wójta ale pewnie nie miałby nic przeciwko temu, aby utrzymać posadkę przez 20 lat lub dłużej
12 Marca 2013, godzina 22:41
Oceniono 14 razy 10
~jj
w najblizszych wyborach glosujcie na przyzwoitych i nie bedzie problemow, ciekawy jestem wyjasnie pana bony, pewnie pilna podroz sluzbowa... co obstawiacie ? moze nawal obowiazkow
12 Marca 2013, godzina 22:16
Oceniono 14 razy 10
~ee
dobrze ze wlodarze nie jezdza autobusami - na pewno nie ustepowaliby miejsca staruszkom, pewnie byloby ze dzentelmeni sa ale miejsc nie ma , oj jak dobrze ze oni sa tak daleko i nie trzeba ich ogladac do wyborow
12 Marca 2013, godzina 21:29
Oceniono 18 razy 12
~nieśmiały parafianin
Podstawowym problemem w tej sprawie jest brak organizacji i szacunku dla klientów przychodni i dla czasu jakim dysponują osoby zmuszone do bezsensownego czekania godzinami i dniami na wizytę u lekarza specjalisty. Przy odrobinie dobrej woli i lepszej organizacji osoby potrzebujące pomocy specjalisty powinny wiedzieć z wyprzedzeniem kiedy mogą przyjść na wizytę by zminimalizować czas oczekiwania w poczekalni. Przy rejestracji wizyt przez telefon lub przez internet sekretarka lub pielęgniarka może mniej więcej określić czas wizyty i zminimalizować czas oczekiwania w poczekalni.

Pan Szczepański ze względu na swoja pozycje zmusił lekarza i jego zespól do wiekszego szacunku dla swojej osoby, jakkolwiek lekceważąc i poniżając w tym procesie innych ludzi potulnie czekających w poczekalni na swoją kolejkę.

Większy szacunek dla godności klientów potrzebujących porady specjalisty pomógłby w tej przykrej sprawie. Telefoniczna rejestracja i określenie czasu wizyty mogłaby rozwiązać ten prosty problem, zminimalizować cierpienie chorych ludzi podczas niepotrzebnego oczekiwania na wizytę, i pozwoliłoby na bezkonfliktowe przyjmowanie osób wymagających natychmiastowej pomocy.
12 Marca 2013, godzina 20:39
Oceniono 23 razy 17
~odi
dobrze ze to tylko w poradni sie dzialo,

ciekawe co byloby gdyby szczepanski dostal zawalu a akurat nie byloby wolnego lozka na intensywnej terapii, az strach sobie wyobrazac ...

ach kiedy te wybory, mam nadzieje ze w chojnicach nie zostanie kamien na kamieniu, juz wystarczy
12 Marca 2013, godzina 19:19
Oceniono 17 razy 13
~Panisko
za PO zlozysz sie na szczepanskiego pod pozorem smieci, wmowia ci szaraczku ze smieci nagle zdrozaly 2x i juz jest kaska zeby obdarowac najblizszych

oby zylo sie lepiej
12 Marca 2013, godzina 19:17
Oceniono 14 razy 10
~odi
to jest wlasnie skutek glosowania przez 20 lat na szczepanskiego i finstera ktorzy swoich najblizszych wyznawcow wspolnych teorii mianowali dyrektorami szpitala i innych spolek komunalnych a ci z kolei idac dalej ....

uwazajcie na kogo glosujecie, chojnice to juz naprawde misato konca rankingu , wstyd
12 Marca 2013, godzina 19:15
Oceniono 16 razy 10

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 401.00 408.00 DKKDKK 51.30 54.70
EUREUR 429.00 436.00 RUBRUB 4.20 4.45
CHFCHF 440.00 450.00 NOKNOK 31.60 34.20
GBPGBP 496.00 506.00 SEKSEK 36.20 37.20
Aktualizacja: 2024-04-21 10:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 402.59 407.01 DKKDKK 51.40 54.60
EUREUR 430.06 434.50 RUBRUB 4.20 4.45
CHFCHF 441.78 448.54 NOKNOK 31.70 34.10
GBPGBP 497.22 503.29 SEKSEK 36.30 37.10
Aktualizacja: 2024-04-21 10:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Co sądzisz o wycince drzew pod inwestycję na ul. Ceynowy w Chojnicach?
Ceny paliw2024-04-19

E95 E98 ON LPG
BP 6.9 zł 7.6 zł 7 zł 2.69 zł
Circle K 6.83 zł - 6.92 zł 2.69 zł
Mol Chojnice 6.83 zł - 6.92 zł 2.69 zł
MZK 6.71 zł 7.29 zł 6.82 zł 2.72 zł
Orlen 6.82 zł 7.57 zł 6.93 zł 2.69 zł
PKS 6.74 zł - 6.86 zł 2.72 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij