Piątek, 12 Kwietnia 2024 | Imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
List do redakcji, oprac. mz

Poza kolejką? Aktualizacja

Publikujemy list do redakcji, w którym nasz czytelnik opisuje sytuację z 6 marca w chojnickim szpitalu. Twierdzi, że przedstawiciel samorządu powiatu chojnickiego dostał się do lekarza specjalisty bez kolejki.

"Dnia 6.03.2013 r. miałem umówioną kontrolę lekarza specjalisty, który w chojnickim szpitalu przyjmuje w środy pomiędzy 15-19. Poszedłem zarejestrować się o godzinie 14 i otrzymałem numerek powyżej 35 oraz wyznaczony czas wizyty ok. 19. Kolejka była bardzo długa już o godzinie 14 (wynikało to z faktu, że Pan doktor tydzień wcześniej nie przyjmował, gdyż był na urlopie - każdemu się należy). Pan doktor w tym dniu pracował już od godziny 14 - robił jako pierwsze zabiegi. W kolejce mężczyźni podawali, jakie mają numerki (dodam, że brakowało miejsc siedzących, a osoby tam zebrane były w znacznej większości osobami starszymi). W pewnej chwili wyszedł Pan pielęgniarz, który pracuje z doktorem i poinformował, że najpierw wchodzą osoby po zabiegach i te, które mają mieć wykonany zabieg - zbiegowisko przed drzwiami zrobiło się jeszcze większe - w tym samym czasie z oddziału szpitalnego przyszła pielęgniarka z pacjentem, którzy weszli bez kolejki, po pięciu minutach przyszła kolejna pielęgniarka z pacjentem na wózku inwalidzkim, którzy weszli przed kolejką i wszystko gra, ale po chwili zjawił się Pan Marek Szczepański - etatowy członek zarządu powiatu. Zobaczył kolejkę, spojrzał na swoją kartkę, którą otrzymał w recepcji - jeszcze raz się rozejrzał, po czym wyciągnął swojego iPhone'a 5 i na dotykowym ekraniku wystukał jakąś wiadomość... Jako, że przybył około pół godziny po mnie, to raczej nie mógł mieć numerka wcześniejszego, a nawet jeśli, to nie miał ani 1, 2, 3 czy 10 lub 16, bo Ci ludzie stali w kolejce i wcześniej swój numer podali do publicznej wiadomości, żeby nikt się im nie wepchnął w kolejkę. Po 10 minutach od wykonania czynności na telefonie przez M. Szczepańskiego, wyszła Pani pielęgniarka, która przybyła z pacjentem z oddziału i głośno zapytała: "Czy jest tutaj Pan Marek Szczepański?". Ciekaw jestem skąd ta Pani wiedziała, że na korytarzu jest Pan Szczepański i dlaczego go wywołała przed kolejką? Czy ktoś zadzwonił do gabinetu z taką informacją, czy może stanowisko pozwoliło się dostać bez kolejki? Pan Szczepański bez słowa przepchnął się przez tłum ludzi zgromadzonych przed wejściem i wszedł do gabinetu jako pierwszy, około godziny 15.00.

Reklama | Czytaj dalej »

Dla ścisłości ja dostałem się do Pana doktora około godziny 19, po mnie było jeszcze kilkanaście osób, w tym zapewne numer Pana Szczepańskiego, który nie musiał swojego cennego czasu "marnować" na stanie w kolejce z innymi "gorszymi" ludźmi. Ja nie oceniam, tylko pytam: jak działa chojnicki szpital? Czy obsługa i specjaliści są dostępni na sms-a? Bo jeśli tak, to ja też poproszę numer, pod który Pan Szczepański wysłał wiadomość - też wyślę i może wejdę prędzej następnym razem? Czy jest to raczej przywilej władzy powiatowej, która to jest organem nadrzędnym nad Szpitalem Specjalistycznym? Czy może wychodzą tutaj układy i koleżeńskie kontakty. Dla przypomnienia Pan Szczepański jest Przewodniczącym Rady Społecznej Szpitala, więc zamiast wpychać się w kolejkę, powinien raczej pomyśleć co zrobić, żeby takich kolejek nie było, ale widocznie temu Panu nie zależy na dobru ogółu, tylko na jego własnym "interesie". Moim zdaniem takie działanie jest karygodne. Osoba piastująca takie stanowiska - powinna dać przykład, a nie czerpać korzyści i przywileje z tych funkcji. Chyba pensja etatowego członka zarządu i otrzymana trzynasta pensja są wymierne do wykonywanego zajęcia?
Jeśli ten Pan nie chciał stać z szarymi ludźmi, to mógł pojechać na wizytę prywatną do Człuchowa, gdzie by zapłacił i był przyjęty, tylko tam nie ma znajomości i musiałby czekać w kolejce".

Nasz reporter usiłował zweryfikować fakty u źródła. Niestety Marek Szczepański odmówił odpowiedzi na pytania, zasłaniając się sferą prywatną. Nadesłany do redakcji list wraz z pytaniami i prośbą o komentarz przesłaliśmy do dyrekcji Szpitala Specjalistycznego. Odpowiedź zamieścimy na portalu.

Aktualizacja z dn. 13.03.13

Publikujemy odpowiedź otrzymaną od dyrektora szpitala Leszka Bonny. Komentarza dotyczącego sytuacji opisanej w liście do redakcji nie otrzymaliśmy: "Dyrekcja szpitala nie odpowiada na anonimy i ich nie komentuje".

Ch24: Czy istotnie jest tak wielki problem z dostaniem się do specjalisty?

Ad. 1. Płatnikiem za porady specjalistyczne jest NFZ. To on wykupuje u świadczeniodawców określoną ich liczbę. W przypadku finansowania przez płatnika za małej liczby porad tworzy
się kolejka osób oczekujących na poradę.

Jak wygląda proces rejestracji i czy możliwe jest wejście poza kolejką - jeśli tak, to w jakich przypadkach?

Ad. 2. Rejestrować można się osobiście, przez osoby trzecie lub telefonicznie. Pacjenta informujemy o dniu i przybliżonej godzinie przyjęcia. Prosimy go o przybycie do szpitala około 20 minut przez zaplanowaną wizytą i pobranie biletu z numerem. Na bilecie podajemy przybliżoną godzinę przyjęcia, gdyż nie da się dokładnie przewidzieć długości każdej porady, a ponadto poza kolejką załatwiane są przypadki pilne. Gdy wszystkie miejsca do specjalisty są zajęte tworzymy kolejkę oczekujących na poradę. Po wpisaniu pacjenta na listę oczekujących do poradni rejestratorzy medyczni informują pacjenta o przybliżonej dacie przyjęcia w danej poradni.

Czy są sygnały od pacjentów o zbyt długich kolejkach lub zamieszaniu w kolejności przyjmowania?

Ad. 3. W ostatnim czasie nie.

 


Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

106 komentarzy

~plebs
I dlatego jeżeli mówimy o hipokrytach, to są nimi ci co usadowili się dzięki naszym głosom na wygodnych stołkach. Nieroby żerujące jeszcze na tym, że mają możliwość wpychania się przed plebsem. Obrzydliwe i nieetyczne.
09 Marca 2013, godzina 10:48
Oceniono 20 razy 18
~pacjentka
Problem polega na tym, że nie tylko pan Szczepański tak robi. Takie zachowanie jest nagminnie praktykowane w tutejszym szpitalu. Na wizytę u neurologa dziecięcego czeka się minimum pół roku. Po tym czasie zgłosiłam się z dzieckiem na wizytę. Tam zazwyczaj nie ma kolejek, bo ludzie przychodzą na tę godzinę, na którą są zarejestrowani (przynajmniej ja z kolejkami się nie spotkałam). Tuż przed tym jak miałam wejść do gabinetu pojawił się pielęgniarz z prośbą, że on tylko na chwilę wejdzie, żeby o coś zapytać. Pozwoliłam, bo czemu nie. Wyszedł, ja chciałam z dzieckiem wejść, ale zostałam zatrzymana w progu. Miałam zaczekać. Okazało się, że pielęgniarz oddalił się tylko na chwilkę, żeby zaraz wrócić ze swoją siostrzenicą! Pani neurolog przeprowadziła badanie. Innym razem czekałam na usg. Ogon był dosyć długi. Przyszedł pan w garniturku, nie znany mi zupełnie. Rozejrzał się po korytarzu, ani dzień dobry ani pocałuj mnie w d..e i poszedł, by po chwili wrócić z panią, równie elegancko ubraną, która powstrzymała od wejścia kolejnego oczekującego pacjenta i wprowadziła pana w garniturku na badanie. Pani przyszła z gabinetów dyrekcji szpitala. To jest skandal!
09 Marca 2013, godzina 10:43
Oceniono 30 razy 28
~do znawca
Problem polega na tym, że twój faworyt niewiele pracuje a jego stanowisko utworzono tylko po to żeby koleś miał dobrze płatną pracę za ponad 10 tyś. zł. Nie pisz więc bzdur, co? Znam kogoś, kto pracuje w starostwie i się trochę nasłuchałem o tym panu. Tam nikt nie mówi o nim dobrze. Ciekawe, co? Oj sporo można by napisać co on tam wyprawia i jak sobie super żyje za nasze pieniądze. A ty następnym razem sprawdź zanim zaczniesz pisać rzeczy, którymi się ośmieszasz. Hipokrytą sam jesteś.
09 Marca 2013, godzina 10:18
Oceniono 27 razy 25
~TUJ CHUSK
Jeżeli ktos czytał Folwark Zwierzęcy Orwella, to wie, że zachowanie p. Szczepańskiego wpisuje się w zakres działania Władzy Swiń.
Natomiast nawet Orwell, nie przewidział w swoej powieści roli Pana Doktora.
09 Marca 2013, godzina 10:02
Oceniono 22 razy 18
~MICHAŁ
No to gratuluje wyborcom, że wybrali takiego pajaca! Ja już nie byłem od wielu lat na wyborach bo są źli i gorsi. A mniejsze zło wg mnie to wogóle nie iść głosować na tych hipokrytów i obłudników! WSZYSCY POLITYCY POWINNI BRAĆ ODPOWIEDZIALNOŚĆ SŁOWNĄ I PRAWNĄ ZA TE BZDURY CO W KAMPANI WYBORCZEJ NAOBIECYWALI !!!!
09 Marca 2013, godzina 10:01
Oceniono 28 razy 16
~TUJ CHUSK
Wybraliście ? No to macie ten chlew i nie dyskutować.
Władza nie ma czasu.
09 Marca 2013, godzina 09:58
Oceniono 24 razy -4
~swój
To sa właśnie ci ludzie co słoma wystajei im z butów. Przez takie zachowanie przynajmniej go lepiej poznajemy.No wiadomo z tej gorszej strony. Dla mnie jest gburem i chamem. Szkoda ,że mnie tam nie było...
09 Marca 2013, godzina 09:49
Oceniono 23 razy 21
~Krzys
@gość - Niestety, przykład idzie z góry. Właśnie zerknąłem sobie z ciekawości na stronę PUPu i bezrobocie u nas (zaniżone zresztą) jest na poziomie 21,4%. Liczę, że te cyferki pomogą mieszkańcom w przyszłym roku podjąć prawidłowe decyzje podczas wybierania władz na następną kadencję.
09 Marca 2013, godzina 09:28
Oceniono 25 razy 19
~Krzys
Ja jeszcze tylko z mojej strony chciałem wygłosić mały apel. Jeśli ktoś miałby dla mnie pracę, do której nie musiałbym chodzić a czas zaoszczędzony w ten sposób mógłbym przeznaczać na własne przyjemności i załatwianie swoich prywatnych spraw to bardzo bym prosił o kontakt. Mam tylko kilka warunków:

- musi być dobrze płatna (nie będę "pracował" za "najniższą krajową + premia"
- telefon służbowy (koniecznie!)
- komputer służbowy (bo jestem trochę uzależniony od "fejsbuka"
- mile widziany samochód.

Wydaje mi się, że świetnie nadałbym się na etatowego członka zarządu jakiejś dużej firmy albo jednostki samorządu terytorialnego.
09 Marca 2013, godzina 09:11
Oceniono 28 razy 22
~gość
Arogancja władzy nie zna granic. Zwykłych ludzi potrzebują tylko do wyborów, a potem ich "olewają".
09 Marca 2013, godzina 09:07
Oceniono 34 razy 32
~do znawca
No proszę skąd ja to znam, pracuję z taką osobą, która dzięki znajomością pracuje jak chce, prawie nigdy nie jest w pracy do godziny 15, gdyż wychodzi po 14 i wszystkim śmieje się w nos bo żona jest jego przełożoną. Taką postawę pracowników trzeba potępiać a nie bronić, może też masz tak dobrze w pracy, że bronisz nierobów i kombinatorów?
09 Marca 2013, godzina 08:44
Oceniono 28 razy 26
~Krzys
@znawca Bardzo ciekawy tok myślenia. Skoro tak się martwisz o "nasze" pieniądze to dlaczego nie bulwersuje Cię fakt, że Pan Członek załatwia swoje, jak sam powiedział, prywatne sprawy w godzinach pracy?
09 Marca 2013, godzina 07:01
Oceniono 31 razy 29
~znawca
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
09 Marca 2013, godzina 06:39
Oceniono 43 razy -29
~Daria
No,pan Szczepanski,moj dawny sasiad,czlowiek jak kazdy.Ale ciesze sie ,naprawde jak czytam takie artykuly na necie nt.opieki zdrowia ze mieszkam za granica i nawet patrzac tylko na opieke medyczna tu a tam to ja nie chce wracac,naprawde!
08 Marca 2013, godzina 23:59
Oceniono 18 razy 16
~feliksa
No to mamy kolejny przykład arogancji władzy. Pamietajmy o tym w kolejnych wyborach i nie dajmy się więcej nabierać na piękne lecz puste gadki wyborcze.
08 Marca 2013, godzina 23:08
Oceniono 21 razy 19

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 398.00 406.00 DKKDKK 50.50 53.50
EUREUR 426.00 434.00 RUBRUB 4.13 4.40
CHFCHF 437.00 447.00 NOKNOK 31.40 33.50
GBPGBP 496.00 506.00 SEKSEK 36.00 37.40
Aktualizacja: 2024-04-12 18:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 400.85 404.93 DKKDKK 50.60 53.40
EUREUR 427.66 432.47 RUBRUB 4.13 4.40
CHFCHF 438.52 444.92 NOKNOK 31.50 33.40
GBPGBP 498.32 503.77 SEKSEK 36.10 37.30
Aktualizacja: 2024-04-12 18:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

W którym miejscu powinno powstać miasteczko rowerowe w Chojnicach?

Ceny paliw2024-04-12

E95 E98 ON LPG
BP 6.82 zł 7.52 zł 6.99 zł 2.72 zł
Circle K 6.73 zł - 6.89 zł 2.72 zł
Moll Chojnice 6.63 zł - 6.89 zł 2.81 zł
MZK 6.69 zł 7.24 zł 6.79 zł 2.75 zł
Orlen 6.79 zł 7.54 zł 6.89 zł 2.75 zł
PKS 6.74 zł - 6.82 zł 2.75 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij