Wtorek, 18 Czerwca 2024 | Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
List do redakcji, oprac. mz

Poza kolejką? Aktualizacja

Publikujemy list do redakcji, w którym nasz czytelnik opisuje sytuację z 6 marca w chojnickim szpitalu. Twierdzi, że przedstawiciel samorządu powiatu chojnickiego dostał się do lekarza specjalisty bez kolejki.

"Dnia 6.03.2013 r. miałem umówioną kontrolę lekarza specjalisty, który w chojnickim szpitalu przyjmuje w środy pomiędzy 15-19. Poszedłem zarejestrować się o godzinie 14 i otrzymałem numerek powyżej 35 oraz wyznaczony czas wizyty ok. 19. Kolejka była bardzo długa już o godzinie 14 (wynikało to z faktu, że Pan doktor tydzień wcześniej nie przyjmował, gdyż był na urlopie - każdemu się należy). Pan doktor w tym dniu pracował już od godziny 14 - robił jako pierwsze zabiegi. W kolejce mężczyźni podawali, jakie mają numerki (dodam, że brakowało miejsc siedzących, a osoby tam zebrane były w znacznej większości osobami starszymi). W pewnej chwili wyszedł Pan pielęgniarz, który pracuje z doktorem i poinformował, że najpierw wchodzą osoby po zabiegach i te, które mają mieć wykonany zabieg - zbiegowisko przed drzwiami zrobiło się jeszcze większe - w tym samym czasie z oddziału szpitalnego przyszła pielęgniarka z pacjentem, którzy weszli bez kolejki, po pięciu minutach przyszła kolejna pielęgniarka z pacjentem na wózku inwalidzkim, którzy weszli przed kolejką i wszystko gra, ale po chwili zjawił się Pan Marek Szczepański - etatowy członek zarządu powiatu. Zobaczył kolejkę, spojrzał na swoją kartkę, którą otrzymał w recepcji - jeszcze raz się rozejrzał, po czym wyciągnął swojego iPhone'a 5 i na dotykowym ekraniku wystukał jakąś wiadomość... Jako, że przybył około pół godziny po mnie, to raczej nie mógł mieć numerka wcześniejszego, a nawet jeśli, to nie miał ani 1, 2, 3 czy 10 lub 16, bo Ci ludzie stali w kolejce i wcześniej swój numer podali do publicznej wiadomości, żeby nikt się im nie wepchnął w kolejkę. Po 10 minutach od wykonania czynności na telefonie przez M. Szczepańskiego, wyszła Pani pielęgniarka, która przybyła z pacjentem z oddziału i głośno zapytała: "Czy jest tutaj Pan Marek Szczepański?". Ciekaw jestem skąd ta Pani wiedziała, że na korytarzu jest Pan Szczepański i dlaczego go wywołała przed kolejką? Czy ktoś zadzwonił do gabinetu z taką informacją, czy może stanowisko pozwoliło się dostać bez kolejki? Pan Szczepański bez słowa przepchnął się przez tłum ludzi zgromadzonych przed wejściem i wszedł do gabinetu jako pierwszy, około godziny 15.00.

Reklama | Czytaj dalej »

Dla ścisłości ja dostałem się do Pana doktora około godziny 19, po mnie było jeszcze kilkanaście osób, w tym zapewne numer Pana Szczepańskiego, który nie musiał swojego cennego czasu "marnować" na stanie w kolejce z innymi "gorszymi" ludźmi. Ja nie oceniam, tylko pytam: jak działa chojnicki szpital? Czy obsługa i specjaliści są dostępni na sms-a? Bo jeśli tak, to ja też poproszę numer, pod który Pan Szczepański wysłał wiadomość - też wyślę i może wejdę prędzej następnym razem? Czy jest to raczej przywilej władzy powiatowej, która to jest organem nadrzędnym nad Szpitalem Specjalistycznym? Czy może wychodzą tutaj układy i koleżeńskie kontakty. Dla przypomnienia Pan Szczepański jest Przewodniczącym Rady Społecznej Szpitala, więc zamiast wpychać się w kolejkę, powinien raczej pomyśleć co zrobić, żeby takich kolejek nie było, ale widocznie temu Panu nie zależy na dobru ogółu, tylko na jego własnym "interesie". Moim zdaniem takie działanie jest karygodne. Osoba piastująca takie stanowiska - powinna dać przykład, a nie czerpać korzyści i przywileje z tych funkcji. Chyba pensja etatowego członka zarządu i otrzymana trzynasta pensja są wymierne do wykonywanego zajęcia?
Jeśli ten Pan nie chciał stać z szarymi ludźmi, to mógł pojechać na wizytę prywatną do Człuchowa, gdzie by zapłacił i był przyjęty, tylko tam nie ma znajomości i musiałby czekać w kolejce".

Nasz reporter usiłował zweryfikować fakty u źródła. Niestety Marek Szczepański odmówił odpowiedzi na pytania, zasłaniając się sferą prywatną. Nadesłany do redakcji list wraz z pytaniami i prośbą o komentarz przesłaliśmy do dyrekcji Szpitala Specjalistycznego. Odpowiedź zamieścimy na portalu.

Aktualizacja z dn. 13.03.13

Publikujemy odpowiedź otrzymaną od dyrektora szpitala Leszka Bonny. Komentarza dotyczącego sytuacji opisanej w liście do redakcji nie otrzymaliśmy: "Dyrekcja szpitala nie odpowiada na anonimy i ich nie komentuje".

Ch24: Czy istotnie jest tak wielki problem z dostaniem się do specjalisty?

Ad. 1. Płatnikiem za porady specjalistyczne jest NFZ. To on wykupuje u świadczeniodawców określoną ich liczbę. W przypadku finansowania przez płatnika za małej liczby porad tworzy
się kolejka osób oczekujących na poradę.

Jak wygląda proces rejestracji i czy możliwe jest wejście poza kolejką - jeśli tak, to w jakich przypadkach?

Ad. 2. Rejestrować można się osobiście, przez osoby trzecie lub telefonicznie. Pacjenta informujemy o dniu i przybliżonej godzinie przyjęcia. Prosimy go o przybycie do szpitala około 20 minut przez zaplanowaną wizytą i pobranie biletu z numerem. Na bilecie podajemy przybliżoną godzinę przyjęcia, gdyż nie da się dokładnie przewidzieć długości każdej porady, a ponadto poza kolejką załatwiane są przypadki pilne. Gdy wszystkie miejsca do specjalisty są zajęte tworzymy kolejkę oczekujących na poradę. Po wpisaniu pacjenta na listę oczekujących do poradni rejestratorzy medyczni informują pacjenta o przybliżonej dacie przyjęcia w danej poradni.

Czy są sygnały od pacjentów o zbyt długich kolejkach lub zamieszaniu w kolejności przyjmowania?

Ad. 3. W ostatnim czasie nie.

 


Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

106 komentarzy

~do Chojniczanin
No cóż, mało jest w Chojnicach miejsc, gdzie można zarobić ponad 10 tyś. zł za palenie głupa
10 Marca 2013, godzina 09:57
Oceniono 34 razy 32
~Chojniczanin
Do obserwatora.
Kto wie czy nie ale coś wspólnego mają.Może pan Szczepański pochwali się dlaczego zakończył prace w KaNaMa.Pewnie za mało płacili??No cóż najlepiej tak powiedzieć i oczerniać ludzi.Panie Szczepański nie wszyscy Chojniczanie to "konie z klepkami na oczach".
10 Marca 2013, godzina 09:50
Oceniono 10 razy 8
~Obserwator
kumple?

http://www.youtube.com/watch?v=vRoPifasycY
10 Marca 2013, godzina 08:45
Oceniono 4 razy 4
~Krzys
ehhh oczami wyobraźni już widzę Pana Członka z ulotką i siebie w niewybrednych słowach opisującego Panu Członkowi co dokładnie powinien z tą ulotką zrobić Rozmarzyłem się
10 Marca 2013, godzina 00:59
Oceniono 17 razy 15
~ułan
a ja poczekam kiedy Pan Szczepański znów bedzie biegał po krojanckich polach i roznosił jakieś ulotki ! Co On tam wtedy reklamował ? pizzę? hamburgery? hot doogi ?
10 Marca 2013, godzina 00:50
Oceniono 20 razy 18
~Obserwator
~;-/
Etatowy Pajac - nadęty bufon!!!

zgadzam się wystarczy tego pana poobserwować jako klienta PUBu Przebieralnia. Nadęty, lansujący się no i upojony do tego stopnia że chyba z trudem odnajduje drzwi wyjściowe (13 września 2012) czy takie zachowanie przystoi etatowemu srata tata
09 Marca 2013, godzina 22:35
Oceniono 17 razy 15
~Poinformowany
Nie przepadam za panem ze starostwa, ale to naprawdę tylko zbieżność nazwisk.
09 Marca 2013, godzina 20:49
Oceniono 10 razy 6
~ooo
Jesteś pewny że to tylko zbieżność nazwisk? Zdjęcie Starostwa na stronie głównej firmy Technot jest bardzo sugestywne.
A mi najbardziej podoba się taki opis znajdujący sie na tej stronie:
Od tego momentu Firma „TECHNOT” wykonuje dla Urzędów, Firm, Zarządów Dróg oraz osób prywatnych nawierzchnie drogowe.

Jeśli to tylko zbieżność nazwisk to ok. Jeśli nie, to jest to bardzo nie ok.
09 Marca 2013, godzina 20:42
Oceniono 12 razy 2
~Greg
Ale wiocha to tylko jeden specjalista jest u Was na cały szpital hehe wiocha
09 Marca 2013, godzina 20:01
Oceniono 11 razy -5
~Poinformowany
To tylko zbieżność nazwisk. Są to zupełnie inne osoby.
09 Marca 2013, godzina 17:05
Oceniono 15 razy 11
~jkjk
Zobaczyłam tą wskazaną stronę internetową i jestem zszokowana.
To nadaje się do telewizji. SZOK
09 Marca 2013, godzina 16:59
Oceniono 15 razy 9
~GCH
Włodarze tego miasta i nie tylko, musi się liczyć z tym że obywatele będą skrupulatnie patrzeć im na ręce i na ich poczynania.
A ocenę wystawią przy wyborach.

Ale to już najwyższy czas aby rozbić ten BURDEL
Przy najbliższych wyborach.

A mydlenie oczu że nasze miasto staje się coraz ładniejsze to wielka ściema.
W każdym mieście coś się zmienia nie tylko w Chojnicach.
A twierdzenie jakie to my mamy zorganizowane władze to tylko złudne pojęcie, jeśli ktoś nie opuszcza swojego widocznego komina domu, to może tak mówić.
etatowy CZŁONEK zarządu powiatu cytat ze str. Chojnice24

A czy to nie przypadkiem ten sam pan Marek Szczepański ?
„TECHNOT” Spółka z o.o.
ul. Łużycka 1a
89 – 620 Chojnice
woj. pomorskie
Marek Szczepański – Prezes Zarządu Spółki: tel. kom. 602 453 228
http://www.technot.pl/kontakt
Jeśli tak to jak może zajmować się miastem skoro bardziej dba o swoją firmę.
09 Marca 2013, godzina 16:55
Oceniono 24 razy 12
~;-/
Etatowy Pajac - nadęty bufon!!!
09 Marca 2013, godzina 16:35
Oceniono 26 razy 22
~GCH
Przecież ten Pasożyt żyje z naszych podatków i dzięki oddanym na niego głosów.
Więc PARCH powinien stać w kolejce i jeszcze z serdecznością przepuszczać starsze osoby.

Może list do burmistrza z zapytaniem od Chojnice24.pl
Czy w tym mieście są równi i równiejsi ?
09 Marca 2013, godzina 16:16
Oceniono 26 razy 20
~Krzys
@Anna - Przykład Pana Janika bardzo dobrze obrazuje apodyktyczny charakter Pana Doktora. Osobiście nie znam Pana Janika wiec ciężko mówić o sympatii, ale bardzo go szanuje za to, że podniósł rękawice i udało mu się udowodnić, że nasz burmistrz z zapędami dyktatorskimi nie zawsze da radę postawić na swoim Na początku, muszę się przyznać, dałem się przekonać burmistrzowej propagandzie ale po przeczytaniu książki Pana Janika szybko mi przeszło
09 Marca 2013, godzina 14:52
Oceniono 25 razy 11

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 401.00 411.00 DKKDKK 50.60 54.00
EUREUR 431.00 441.00 RUBRUB 4.40 4.70
CHFCHF 453.00 463.00 NOKNOK 30.30 34.40
GBPGBP 508.00 518.00 SEKSEK 37.70 38.80
Aktualizacja: 2024-06-18 18:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 402.63 406.80 DKKDKK 50.70 53.90
EUREUR 432.96 437.57 RUBRUB 4.40 4.70
CHFCHF 454.00 459.00 NOKNOK 30.40 34.30
GBPGBP 510.10 515.65 SEKSEK 37.80 38.70
Aktualizacja: 2024-06-18 18:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy podoba Ci się koncepcja instalacji na rondzie im. WOŚP w Chojnicach?
Ceny paliw2024-06-17

E95 E98 ON LPG
BP 6.64 zł 7.34 zł 6.74 zł 2.59 zł
Circle K 6.59 zł - 6.69 zł 2.56 zł
Mol Chojnice 6.62 zł - 6.69 zł 2.58 zł
MZK 6.52 zł 6.99 zł 6.61 zł 2.55 zł
Orlen 6.61 zł 7.34 zł 6.71 zł 2.57 zł
PKS 6.56 zł - 6.65 zł 2.56 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij