Wtorek, 16 Lipca 2024 | Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz, fot. je

'Gdy zagrają, zamilkną oszczercy'

Na początku tego roku ks. dziekan Jacek Dawidowski został uhonorowany tytułem Mecenasa Sztuki.

Na początku tego roku ks. dziekan Jacek Dawidowski został uhonorowany tytułem Mecenasa Sztuki.

Budowa barokowych organów w kościele gimnazjalnym jest już na ukończeniu. - Mam nadzieję, że gdy zagrają, zamilkną być może niektórzy oszczercy – mówił ks. proboszcz Jacek Dawidowski w ubiegłą niedzielę. Głos zabrał po każdej z mszy świętych, by odnieść się do - jak określił - oszczerstw i insynuacji, które pojawiły w związku z przekazaniem 250 tys. zł na rzecz parafii przez miasto.

 

Początkowo ćwierć miliona złotych zapisano w materiałach sesyjnych jako dotację na zakup organów dla parafii. Jednak krótko przed sesją, po fali krytyki, zapis zmieniono. Kwota pozostała ta sama. Zadanie inne – "restauracja obiektów dziedzictwa kulturowego w Chojnicach dla Parafii Rzymsko-katolickiej pw. Św. J. Chrzciciela" . - Nie jest prawdą, iż miasto przyznało 250 tys. zł na organy. Nie przyznało, bo nie mogło. Nie ma takiej podstawy prawnej. To są nowe organy. W 75 % zakup finansował Urząd Marszałkowski, a pozostałe 25 % nasza parafia, a więc my wszyscy. To są nasze ofiary. Brakuje jeszcze 150 tys. zł – tłumaczył w kościele ks. proboszcz Jacek Dawidowski i zapraszał do wsparcia finansowego. Budowa nowych organów pochłonęła 890 tys. zł, z czego dofinansowanie z UE wyniosło 640 tys. zł, a wkład własny niespełna 250 tys. zł.

Reklama | Czytaj dalej »

Parafianom duchowny wyjaśniał, że nie miał obowiązku stosowania procedury o zamówieniach publicznych, a mimo to przeprowadził przetarg na podstawie kodeksu cywilnego. Stanęły do niego dwa podmioty. Wygrało konsorcjum Organomistrzostwo Zdzisław Mollin i Żwir Max. - Było tańsze o 60 tys. zł. Spółkę Żwir Max powołano przez parafię przed kilkoma laty jako osobny podmiot do jej wspierania – mówił. Mimo deklarowanej przejrzystości, zakładka z przetargami zniknęła jednak ze strony parafii.

Ksiądz proboszcz w niedzielnym wystąpieniu przypomniał prace renowacyjne, którymi objęto zarówno bazylikę, jak i kościół gimnazjalny. - Najlepiej chyba nic nie robić. Niech obiekty niszczeją, się rozwalą i mieć święty spokój. Tak chcieliby niektórzy, takie często odnoszę wrażenie – mówił dziekan Jacek Dawidowski. Jego zdaniem radni z PiS-u są przeciwko dalszym remontom obiektów dziedzictwa kulturowego. Przypomnijmy, że na sesji klub PiS wstrzymał się od głosu przy uchwale o zmianach w miejskim budżecie. Przekazanie dotacji dla parafii nie było osobno głosowane. Duchowny podziękował za to wspierającym parafialne inwestycje wiernym i radnym. - Prośmy Boga, abyśmy byli wolni od nienawiści – zakończył swoje przemówienie proboszcz.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

305 komentarzy

~cdn.
Miła wiadomość- FiM w ostatnim numerze poinformowały o sprawie kościelnych organów; również o powiadomieniu prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Termin i sam występ proboszcza nie są więc przypadkowe . Klęczony z miejscowych "organów" mają więc niemały problem, by kolesi nie skrzywdzić.
19 Listopada 2013, godzina 23:18Oceniono 45 razy -25

~ARIKA
NA MNIE NIECH NIE SKLADA NIKT DONOSZENIA BO TRACI TYLKO CZAS ! JESTEM TU OD 2011 I JUZ BYLI TACY CO NA MNIE SKLADALI I KONCZYLO SIE TO ! NIE ZNALEZIONO SPRAWCY
19 Listopada 2013, godzina 23:23Oceniono 43 razy -27

~Marzenna Osowicka
Jestem w szoku. Autentycznym szoku. Dlatego, że sprawa organów w kościele gimnazjalnym w Chojnicach to kolejny Matrix, taki sam, jak nasza sprawa karna - Alicji Kreft i moja - oskarżenie o pomówienie o mobbing. Należę do parafii Bazyliki pw. Jana Chrzciciela w naszym mieście. W moim mieście, w którym mieszkam, pracuję, udzielam się społecznie. Czy naprawdę muszę dokonywać aż tak drastycznych wyborów pomiędzy dylematami moralnymi spowodowanymi decyzjami naszych decydentów? Czyż muszę wypowiadać się w kwestiach, które naruszają normy społeczne, zasady dekalogu, zasady praworządności? Nie chcę, ale muszę, jak mawiał ktoś wcześniej - będący na świeczniku. Okazuje się, że muszę, gdyż każdy głos, który może przeciwstawić się postępującej destrukcji, jednocześnie może okazać się głosem konstruktywnym. Zatem mówię NIE - polityce finansowej i decyzjom, które podejmuje aktualnie Burmistrz i które powodują ogromny niepokój co do przyszłości naszego miasta i jego obywateli.
20 Listopada 2013, godzina 00:06Oceniono 74 razy -10

~Hej kolęda
Święta tuż tuż, a za nimi idzie kolęda czyli wizyta duszpasterska w domu. Jako osoba wierząca i "śmiały parafianin" parafii pw. Jana Chrzciciela mam adwentowe postanowienie nie dać ani grosza na kolędzie dla księży z tej parafii. Dostaną tylko ministranci. Za to ksiądz Dawidowski jeśli przyjdzie do mojego domu otrzyma obrazek święty.
20 Listopada 2013, godzina 01:04Oceniono 53 razy -15

~Sylwester Pitroch
Prosilismy kiedys miasto o dofinansowanie , konkretnie mieszkań na przeciw sklepu Suma ! nic nie dostalismy ! kompletnie nic a tynk sie sypie na łeb !
20 Listopada 2013, godzina 01:41Oceniono 46 razy -24

~Hapka
zgadza sie sylwek , to jest jakas paranoja
20 Listopada 2013, godzina 01:42Oceniono 41 razy -27

~GCH
Ciekawe czy ten Jałop odprowadzi podatek od darowizny.
Przecież kościół to nie instytucja ani biurowiec miasta.
Urząd Skarbowy powinien nałożyć jeszcze kare za ukrycie tego faktu.
20 Listopada 2013, godzina 06:25Oceniono 44 razy -26

~Sknerus McKwacz
O rany, ale nas tu niektórzy panowie ładnie nazywają: jesteśmy hołotą, rynsztokiem i oszczercami. Czy coś pominięto? Kto jeszcze zabłyśnie jakąś złotą myślą o nas wyborcach i w większości tych, co utrzymują Kościół?

Przy różnych okazach pojawiali się: durnie, klaun, średnio inteligentny szympans.
20 Listopada 2013, godzina 07:16Oceniono 42 razy -26

~mika
Nic nowego, a wszystko pozostaje między panem, wójtem a plebanem.
20 Listopada 2013, godzina 09:09Oceniono 36 razy -28

~Zdziwiony
Zawsze uważałem partię PiS za prokościelną, a tutaj proboszcz mówi, że radni z PiS-u są przeciwko dalszym remontom. Panie radny Bluma jestem w szoku i wstyd mi za Pana ;(((
20 Listopada 2013, godzina 09:09Oceniono 46 razy -34

~xyz
Kościół jest tak bogaty ( nie wiem czy bazylika ale pewnie też) posiadają wielohektarowe nieruchomości więc korzustanie z własnych zasobów było by wskazane!!!! I nie mówię aby przy renowacjach potrzebnych!!! wesprzeć ale dla miasta napewno są wazniejsze sprawy!! Za te pieniadze można było wybudowac chociazby domek z mieszkaniami komunalnymi albo inny szczytny cel z myślą o biednych obywatelach tak tak !!! bo tacy sa.Może pomoc matkom z dziećmi którzy sa ofiarami przemocy w rodzinie. A kościól , tak po moich przemysleniach, musi sobie dopiero zasłużyc(tzn. prowadzić prawdziwa posługę dla wiernych przez kryształowych ksi ęży) na pomoc!!!!!! W dzisiejszych czasach dla włodarza, przy braku kasy, taka pomoc dla kościoła zamiast obywateli jest niestosowna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
20 Listopada 2013, godzina 09:12Oceniono 46 razy -20

~Szok
W tym oświadczeniu zdziwiło mnie, że radni PiS byli na sesji przeciwko proboszczowi. Zawsze uważałem partie PiS za prokościelną, a tutaj radny Bluma taki numer wywinął. Szok !!!
20 Listopada 2013, godzina 09:24Oceniono 44 razy -34

~Niedowierzanie
Bedziesz i Zdziwiony i w Szoku jak cała Polska będzie mówic o tym "interesie" parafialnym.
20 Listopada 2013, godzina 10:15Oceniono 50 razy -28

~ Niediabeł
Przejeżdżając Nową Cerkiew do Lotynia zauważyłem księdza Dawidowskiego na budowie pięknego domu. Gdy zatrzymałem samochód uciekł do lasu jak by diabła zobaczył.Może by tak zapytać jego kumpla równego jemu krętacza i ignoranta księdza Kazimierczaka komu go buduje. Ksiądz Madziąg już nic nie powie, niestety.
20 Listopada 2013, godzina 11:09Oceniono 61 razy -19

~do powyżej
Mógłbyś coś bliżej napisać? Konkretnie gdzie to jest?
20 Listopada 2013, godzina 12:23Oceniono 50 razy -26
05 Grudnia 2013, godzina 13:50
Oceniono 65 razy 9
~minusowanie nie ukryje prawdy o tym tłustym puzonie:)
Parafianom duchowny wyjaśniał, że nie miał obowiązku stosowania procedury o zamówieniach publicznych, a mimo to przeprowadził przetarg na podstawie kodeksu cywilnego.

Nie lubię, kiedy mi ktoś ciemnotę wciska. Skoro parafia dostała dotację z pieniędzy unijnych, to miała wręcz obowiązek ogłoszenia przetargu na wykonanie robót. Obowiązek!
19 Listopada 2013, godzina 20:45 Oceniono 53 razy -21

~asd
"Współczesne Barokowe Organy" dobre sobie
19 Listopada 2013, godzina 21:07 Oceniono 46 razy -26

~Arika
Tu sie zgodze z Mariuszem Janikiem , powiem tak : kosciol nie powinien byc sponsorowany przez nikogo ! ksieza sie obijają , totalna rozpusta , szambo , do tego ksieza daja zly przyklad , zamiast pokazac co naprawde znaczy religia , odtrancaja innych z kosciola . DZIS KSIADZ TO : PIJAK , ZLODZIEJ , PYCHA , NIECZYSTOSC , NIEUMIERKOWANIE W JEDZENIU I PICIU , GNIEW , LENISTWO ! TO WSZYSTKO POSIADAJA KSIEZA I NAWOLUJA DO DATKOW BO BAZYLIJKI I SAMOCHODY I DZIWKI IM SIE MARZA !
19 Listopada 2013, godzina 22:39 Oceniono 49 razy -25

~ARIKA
tu racja powinien gonic tych czarnych nierobów FINSTER , bo matko boska przeciez to jest chamstwo jakich malo , przyklad samobojcy-mordercy MACIAGA TO juz nie jest religia tylko MAFIA KSIEZY !
19 Listopada 2013, godzina 22:42 Oceniono 47 razy -25

~ARIKA
TU FAKT ZGADZAM SIE Z JANIKIEM , ZE WIEDZAC ZE CHLEJE NIC NIE ZROBIL , OGOLEM ZA DUZO U NAS KOSCIOLOW JEST W CHOJNICACH JAK SUPERMARKETOW , CHOCIAZ MARKIETY PRZYDATNE BO PRZYNAJMNIEJ CENY ZAWSZE TROCHE NIZSZE ! NO ALE KOSCIOLOW HEHE TO ZA DUZO , A DZIEKI TAKIM POPAPRANCOM LUDZIE NIE CHODZA TAM BO MAJA DOSC TYCH CZARNYCH OSZOLOMOW CO KLAMIA I NIE PRZESTRZEGAJA ZASAD , KTORE ICH OBOWIAZUJA , STARE RURY TO MOZECIE OSZUKIWAC ALE NAS MLODYCH JUZ NIEBARDZO SKORUMPOWANE SWNIE CZARNE
19 Listopada 2013, godzina 22:48 Oceniono 45 razy -27

~ARIKA
DO TEGO PIEKLA TO WSZYSTKIE CZARNE MALPY POJDA W GARNITURKACH ! TEN DAWIDOWSKI O KTORYM PISZECIE TO WIDAC PEWNIE RACZKI PRZED LUDZMI SKLADA A PO MSZY KASE LICZY I KOMBINUJE JAK TU ZACHACHMĘCIĆ Z INNYCH ZRODEL , NO ALE KOSCIOL TO JUZ NIE RELIGIA TO OCZERNIANIE STARYCH BAB I WYZYSK , DO TEGO TO JUZ TYLKO INSTYTUCJA , KTORA CZERPIE DOCHODY SKAD TYLKO SIE DA !
19 Listopada 2013, godzina 22:50 Oceniono 49 razy -25

~ARIKA
JANIK ! KORUPCJA JEST W CALEJ POLSCE TO KRAJ NAPRAWDE CHORY ! EMERYT NIE MA NA KAWALEK CHLEBA , U MNIE W SKANDYNAWII ( DLATEGO NIGDY MNIE NIE MOZECIE ZLAPAC ) NIE MA TAKIEGO CZEGOS JAK KORUPCJA TUTAJ ZA KORUPCJE BY GOSCIA ZNISZCZYLI ! TU MENTALNIE LUDZIE NIE ZNAJA TAKIEGO CZEGOS JAK KORUPCJA ! MASZ WYKSZTALCENIE PRACUJESZ ! SOCJAL OK , TAKZE NIESTETY NASZ KRAJ TO PADLINA I KROPKA ! ZOBACZ JAK SIE ZYJE W FINLANDII ! WIELU POLAKOW NIE WIE , ALE TAM NIE MA TAKICH CYRKOW JAK W POLSCE
19 Listopada 2013, godzina 22:58 Oceniono 47 razy -27

~pięknie
O rany, ale nas tu niektórzy panowie ładnie nazywają: jesteśmy hołotą, rynsztokiem i oszczercami. Czy coś pominięto? Kto jeszcze zabłyśnie jakąś złotą myślą o nas wyborcach i w większości tych, co utrzymują Kościół? Do czego to doszło! Ci którzy sobie dobrze żyją dzięki nam nas obrażają! No chyba nikt już nie jest taki głupi (a może jest?) i za rok zagłosuje inaczej niż przez ostatnie lata.
19 Listopada 2013, godzina 23:05
05 Grudnia 2013, godzina 13:47
Oceniono 69 razy 11
~Warto napisać skargę do pana burmistrza
za pośrednictwem jej męża pana Janusza Ziarno będącego jej przełożonym z ramienia organu prowadzącego jakim jest ratusz. Zarzutów jest oooo i jeszcze ciut-ciut. Łącznie z naddyrektorem księdzem Jarkiem Kazimierczakiem na podwórku katolika czynili samowole budowlaną to budując to burząc pomniki stawiane za życia człowiekowi którego opinia.................... to znowu poddyrektorka wyrywa dzieciom serduszka, zapowiada że przepędzi Mikołaja, głosi "swoje" opinie o Jurku Owsiaku, każe dzieciom minusować nieprzychylne komentarze ............................a ponadto jest najbardziej arogancka ze znanych mi nauczycieli.
05 Grudnia 2013, godzina 11:53
Oceniono 73 razy 9
~Pani poddyrektorko Marianno Ziarno
czy nie urąga twojej godności i przyzwoitości oby pokornie ulegać facetowi który mieni się jak wróbel orłem twoim naddyrektorem ??????????????????????????????????Czy ty pani poddyrektorko zachowałaś ponadto odrobinę rozumu aby wreszcie postępować samodzielnie, godnie i przyzwoicie???????Ktoś tobie kiedyś wyliczy ile ty krzywdy narobiłaś naszym dzieciom i ich nawiedzonym rodzicom.
05 Grudnia 2013, godzina 11:39
Oceniono 74 razy 10
~gość
ponoć kazała minusować na portalu wszystkie prawdziwe, aczkolwiek krytyczne wypowiedzi o moherowych świrach z dawidowskim-złodziejem publicznym na czele..
05 Grudnia 2013, godzina 08:58
Oceniono 74 razy 12
~do powyżej
ta wypaczona hiena już dawno powinna być zutylizowana..już gnije od głowy
05 Grudnia 2013, godzina 08:27
Oceniono 69 razy 7
~W Zespole Szkół Katolickich
Dyrektorka wygoniła Mikołaja. Czyżby jak zazwyczaj za namową słynnego poganiacza i szamana z Nowej Cerkwi.Znowu dł się znać bełkot o szkodliwości Jurka Owsiaka.
05 Grudnia 2013, godzina 06:28
Oceniono 60 razy 0
~to jak
nie z tej ziemi, tej ziemi
03 Grudnia 2013, godzina 13:51
Oceniono 58 razy -4
~Wg tych wyliczen
organy kosztują nas wszystkich równych obywateli UE bez względu na to czy ich chcemy czy nie słownie jedenmilionstoszśćdzieśiąttysięcyzłotych i 00/100groszy.
03 Grudnia 2013, godzina 09:40
Oceniono 68 razy 2
~250 tys od burmistrza to nie wszystko
dochodzą koszty obsługi długu...........................
ile to nas kosztuje warto poczytać aby przekonać się o "mądrośc"i naszego burmistrza

http://chojnice24.pl/artykul/17116/ratusz-rozstrzygnal-przetarg-na-kredyt/
02 Grudnia 2013, godzina 19:35
Oceniono 70 razy 2
~A nie mówiłem że będzie
będzie się działo
02 Grudnia 2013, godzina 16:52
Oceniono 65 razy -1
~Nena
Wiadomo ze kaszubi to wredny narod.
02 Grudnia 2013, godzina 13:44
Oceniono 71 razy -7
~nieśmiały parafianin
Bardzo ciekawe są obliczenia matematyczne wielebnego plebana Jacka:

Brakuje jeszcze 150 tys. zł – tłumaczył w kościele ks. proboszcz Jacek Dawidowski i zapraszał do wsparcia finansowego. Budowa nowych organów pochłonęła 890 tys. zł, z czego dofinansowanie z UE wyniosło 640 tys. zł, a wkład własny niespełna 250 tys. zł.
Jeżeli z funduszy UE dotacja na organy wyniosła 640 tys. złotych a "wkład własny" z budżetu miasta wynosił 250 tys. złotych to suma tych liczb wynosi 890 tys. złotych.

640 tys. zł + 250 tys. zł = 890 tys. zł

Czyli jest dokładnie tyle ile wynosi koszt budowy i montaż organów według kosztorysu przedstawionego w przetargu przez wygrywające konsorcjum! Więc na co brakuje te 150 tys. złotych? Na co potrzeba Jackowi Dawidowskiemu te dodatkowe 150 tys. złotych, o których wspominał?

Na co potrzeba Jackowi te dodatkowe 150 tys. zł?

Czyżby Jacek "zaoszczędził" z funduszy na nowe organy 150 tys. złotych i przeznaczył je na budowę swojego nowego domu na wsi? Na to wygląda! Czy wielebny pleban buduje swoją "romantyczną pustelnie" za fundusze z UE i z "wkładu własnego" jaki otrzymał od burmistrza?

Wygląda na to, że nasz kochliwy pleban Jacek Dawidowski za pieniądze zabrane z funduszy na nowe organy buduje sobie ciepłe gniazdko na emeryturę. Przepuszczam, że formalnie dom jest własnością kochanki plebana, lub jej córki.

Wielebny pleban po przejściu na zasłużoną emeryturę, przeprowadzi się do nowego domu na stale do swojej kochanki, by oddychać zdrowym wiejskim powietrzem - będzie to jego "romantyczna pustelnia uciech i ziemskich przyjemności". Wypadałoby aby Jacek grzecznie podziękował swoim parafianom za szczodre datki na tace i w kopertach, które posłużyły mu do budowy domu. Szczególnie Jacek powinien podziękować chojnickim emerytom, którzy ze swoich małych emerytur dają mu datki na budowę nowego domu na wsi, na utrzymanie kochanki, i na wyjazdy na wakacje, na które Jacek jeździ razem ze swoją kochanką parę razy do roku.

Ciekawe, czy rachunki za materiały budowlane i za pracowników są płacone formalnie z kont kościelnych by uniknąć płacenia podatków, czy też z prywatnego konta plebana, lub jego kochanki?

Jedno jest pewne, że pieniądze, (EDIT) z miejskiej kasy trafiły do prywatnych rąk Jacka Dawidowskiego -- formalnie na nowe prywatne organy -- lecz Jacek cześć tych pieniędzy użył by pobudować sobie piękny dom w Nowej Cerkwi -- ostatni z pięciu budynków po lewej stronie, pod lasem, w połowie drogi z Nowej Cerkwi do Lotynia.

Mam nadzieje, że pleban Jacek razem z kochanką będą mogli nacieszyć się długim i szczęśliwym życiem w ich nowym pięknym domu. Aby świeże wiejskie powietrze służyło ich zdrowiu przez długie lata.

Sądzę, że z grzeczności, pleban Jacek Dawidowski powinien zaprosić burmistrza Finstera by mógł osobiście zobaczyć jak dzięki swojej przebiegłości i "oszczędnościom" z pieniędzy, które burmistrz przekazał mu na zakup nowych prywatnych organów, potrafił pobudować także ładny domek na uboczu. Na pewno sprawi tym dużą przyjemność szanownemu panu burmistrzowi.

Ciekawe, kto będzie odprawiał zaklęcia, gusła, wszelkie czary, i świecenia, by ani Urząd Skarbowy, ani inne moce piekielne nie miały przystępu do nowego domu plebana Jacka?

Szczęść boże w nowym domu na wsi szanowny plebanie!

nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
02 Grudnia 2013, godzina 04:03
Oceniono 87 razy 13
~ARIKA
ALE POPIER....ONE TE CHOJNICKE UKŁADY - ŻEBY MIASTO FUNDOWAŁO PROBOSZCZOWI ORGANY TO JUŻ SYF KIŁA I MOGIŁA. HEEH CZEKAM CO TAM SAWICKI ZADZIAŁA BO TE NASZE PROKURATORY TO WIADOMO JAKI BEDZIE EFEKT. ZAMIECIONE! KURDE KASZANA I BAGNO RAZEM WZIETE
01 Grudnia 2013, godzina 23:55
Oceniono 70 razy 2
~nie skomentuje
bo to jak potwierdzić fakt
01 Grudnia 2013, godzina 21:50
Oceniono 62 razy -2

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 389.00 398.00 DKKDKK 50.20 53.20
EUREUR 424.00 430.00 RUBRUB 4.34 4.56
CHFCHF 433.00 440.00 NOKNOK 29.60 32.70
GBPGBP 502.00 512.00 SEKSEK 35.80 36.90
Aktualizacja: 2024-07-16 11:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 390.91 396.94 DKKDKK 50.30 53.10
EUREUR 424.82 428.83 RUBRUB 4.34 4.56
CHFCHF 434.00 439.00 NOKNOK 29.70 32.60
GBPGBP 504.09 509.38 SEKSEK 35.90 36.80
Aktualizacja: 2024-07-16 11:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Dokąd wybierasz się na wakacje?Ceny paliw2024-07-15

E95 E98 ON LPG
BP 6.67 zł 7.37 zł 6.76 zł 2.69 zł
Circle K 6.59 zł - 6.68 zł 2.69 zł
Mol Chojnice 6.64 zł - 6.69 zł 2.69 zł
MZK 6.5 zł 6.99 zł 6.6 zł 2.63 zł
Orlen 6.61 zł 7.34 zł 6.71 zł 2.79 zł
PKS 6.52 zł - 6.62 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij