Wtorek, 23 Lipca 2024 | Imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

Burmistrz w sądzie z Sawickim i Wałdochem. Ugody nie było

Burmistrz ze swoim adwokatem i pozwany Radosław Sawicki.

Burmistrz ze swoim adwokatem i pozwany Radosław Sawicki.

Burmistrz uznał, że obaj blogerzy pomówili go w internecie, zarzucając mu udzielenie pomocy publicznej przedsiębiorcom, którzy w zamian odwdzięczają mu się w czasie kampanii wyborczej. W publikacjach padły takie określenia jak patologia i korupcja. Dziś w sądzie swoich słów zarówno Sawicki, jak i Wałdoch nie odwołali i do ugody nie doszło. Na kolejnych rozprawach będą musieli udowodnić, że pisali prawdę.

 

Na stronie urzędu miejskiego jest lista podmiotów, które otrzymują pomoc publiczną. Jest wśród nich m.in. firma przewodniczącego rady miejskiej Mirosława Janowskiego. Zresztą opozycja domaga się wygaszenia jego mandatu wskazując, że prowadzi działalność na miejskim mieniu, dokładnie ZGM-u, co jest niezgodne z prawem. Próżno było znaleźć informację o wysokości pomocy publicznej i czego konkretnie dotyczyła, czy np. umorzenia podatku czy odroczenia płatności. Po publikacjach Marcina Wałdocha i Radosława Sawickiego burmistrz obwieścił, że była to refundacja kosztów szkolenia uczniów i miasto jedynie jest przekazicielem pieniędzy od państwa. Zapowiedział też pozwy wobec obojga.

Reklama | Czytaj dalej »

Radosław Sawicki na swoim blogu wyraził zdanie na temat powyższych praktyk. „Chojnickie przepływy finansowe wyznaczają szlak patologii i korupcji. Poszczególne prywatne osoby wspierają finansowo kandydata na burmistrza, który - będąc już burmistrzem - wspiera te osoby z publicznej kasy”. Dziś w sądzie nie cofnął swoich słów. - Pan burmistrz oczekiwał publicznego odwołania pomówienia, ale ja nie pomówiłem, więc nie mam czego odwoływać – skomentował krótko.

- Burmistrz nie jest w stanie ze mną rozmawiać...

- Burmistrz nie jest w stanie rozmawiać ze mną w towarzystwie mediatora – po wyjściu z sali rozpraw zakomunikował drugi adwersarz burmistrza Marcin Wałdoch. - Jest w stanie, ale nie chce, może tak – sprostował mecenas burmistrza Wojciech Schmidt. Dziennikarze nie byli obecni na żadnym z posiedzeń pojednawczych, bo te odbywają się z wyłączeniem jawności. Pozwany dalej kontynuował swoją wypowiedź na sądowym korytarzu: - Chciałbym dążyć do mediacji i poprzez mediację osiągnąć konsensus, ale do tego jest potrzebny mediator. Tak samo jak we wszystkich innych konfliktach, które toczą się w cywilizowanym świecie.

- Chciałbym dążyć do mediacji...


Arseniusz Finster i jego adwokat na mediację się nie zgodzili. Zaproponowali ugodę. - Jesteśmy gotowi do ugody z panem Marcinem Wałdochem, jak i panem Radosławem Sawickim.

- Komunikat proszę, ani jednego słowa swojego komentarza – przestrzegał adwokat.

- Cały czas czekam na inicjatywę pana Marcina Wałdocha. Jestem gotów się z nim spotkać w określonym czasie wskazanym przez niego w celu określenia tej ugody. Nie zgodziliśmy się na mediację. Mediacje są niepotrzebne. Albo coś było, albo nie było. Natomiast forma ugody jest tylko między nami – tak brzmiało stanowisko burmistrza przekazane dziennikarzom. I choć jeszcze korciło go by coś powiedzieć, to powstrzymał go adwokat. - Arek przestań. Chodź tu.

Obaj panowie są skonfliktowani, ale Marcin Wałdoch na do widzenia podał rękę burmistrzowi Finsterowi.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

108 komentarzy

~moze nie
ale znow przegral
19 Stycznia 2017, godzina 08:38
Oceniono 4 razy 0
~Do poniżej
Pan M.W. nie uczestniczył w żadnej pikiecie pod Parkiem Wodnym. Natomiast pan R.S. nie został wyśmiany, tylko potraktowany po chamsku przez towarzystwo opłacane z pieniędzy podatników, do tego były tam osoby kompletnie pijane, które nawymyślały R. S. od wszystkich najgorszych. Dzicz dosłownie. Obraz chojnickiej władzy.
27 Grudnia 2016, godzina 09:59
Oceniono 14 razy -2
~ZNOW
Panowie M.W i R.S sie osmieszyli ostatnio na pikiecie przed parkiem wodnym zostal wysmiany .
Widac lubia byc ponizani .
27 Grudnia 2016, godzina 03:56
Oceniono 16 razy 2
~MIREK Z RYTLA WYGRAŁ Z CHOJNICKA KORUPCJA-BUŁAWĄ WAJLONISEM I ZABROCKA
ZNALEZIONE W SIECIPonieważ nicka działa niezgodnie z prawem prasowym usuwając tematy nie naruszajace regulaminu i jest opłacana przez przegranych konfidentów, wspomoge ponownie Pana Mirka i będę przez jakiś czas rozpowszechniał ta wspaniałą wiadomośc poniżej. Brawa Panie Mirku!!!

Z radością pragnę poinformować forumowiczów, że w dniu dzisiejszym (17.11.2015r. )zostałem uniewinniony z zarzucanego mi czynu pomówienia na szkodę pewnej osoby z Rytla. Niezawisły bezstronny Sąd Okręgowy w Słupsku uchylil absurdalny wyrok Sądu Rejonowego w Chojnicach będący zaprzeczeniem zebranego materiału dowodowego i ekspertyz biegłych.
 
Przez 5 lat trwania procesu byłem tu oczerniany i pomawiany przez użytkownika wojciu/Fra..nc/Oko1, który rozpowszechniał na forum i w prywatnych wiadomościach do zalogowanych forumowiczów nieprawdziwe informacje o mnie. W prokuraturze chojnickiej toczy sie na mój wniosek postępowanie, w którym Fra/nc/Oko1/wojciu jest głównym podejrzanym.
 
Mam nadzieję, że od dzisiaj skończą się chorobliwe ataki Fr/anca/wojcia/oko1 na mnie. Każdy wpis jest przeze mnie drukowany i dosyłany do sprawy. W dniu dzisiejszym kiedy przebywałem w korytarzu sądu i na sali rozpraw oko1 podszywał się pode mnie i obrażał mnie, dyskutował niby ze mną. Robi tak od lat-mnie nie ma na tym śmiesznym forum a Fr/anc/oko1 dyskutuje ze mną. Z wklejkami tasiemcami tez nie mam nic wspólnego a Fra.nc/oko1 ciagle bredzi że to ja.
 
Teraz macie dówód że chory Fr.anc/oko1 to mistrz manipulacji, deinformacji i pomawiania forumowiczów i polityków.
 
Pozdrawiam (nie Fr/anca/oko1).
 
Mirosław Majerowski
 
P.S. Temat ten nie narusza żadnych zasad regulaminu i prawa dlatego jak nadgorliwa nicka go usunie, zamieszczę go ponownie. przez 5 lat byłem tu oczerniany a teraz po wyroku uniewinniajacym mam prawo napisać prawdę.
 
Na tym forum istnieje pewna prawidłowość. Za każdym razem kiedy przegrani i ich przyjaciel F/ranc=oko1 przegrywali sprawy bo Sąd Okręgowy uchylał ich brednie, nasilały sie ataki na moja osobe. Chodzi im o to aby mnie sprowokowac-robili to w realu i teraz w internecie. Dziwie sie że osoby uważajace sie za inteligentne i wykształcone posuwaja sie do takich dzialań. osoby które niesłusznie mnie oskarżaja i stalking robia dokładnie to samo ze mną w internecie i w realu. Fr/anc=oko1 pożegnał się pozornie z forumowiczami aby jako gośc opluwać  mnie. Nie wytrzymuje napiecia razem z przegranymi. Obiecał przecież że opublikuje tu wyrok skazujacy a tu zonk. Jego fałszywe zeznania w sadzie nic nie dały-Sąd w słupsku jest madrym sądem, nie da sie zmanipulowac urojeniami.
Ludzie- przegrani dajcie już sobie spokój bo sie ośmieszacie na cały powiat. Tak błahą sprawe jak ją nazywacie na forum przegraliscie dwa razy-dwa razy Sąd Okregowy uchylił absurdalny stronniczy wyrok. dwa razy. Dlaczego błahej sprawy nie dało się udowodnić w ciagu 5 lat? Bo fabrykowanie dowodów, swiadków i ich urojeńcze fałszywe zeznania nie są wiarygodne dla niezawisłego Sądu Okręgowego. Wszystko w temacie.
 
MIREK.M
 
To też. Pszczółko Majo. Zostałem też uniewinniony (31.05.2016r.) w kolejnej sprawie sądowej. Niezawisły bezstronny Sąd Okręgowy w Słupsku uchylił kolejny stronniczy wyrok i uniewinnił mnie z braku dowodów. Wieloletnie oszczerstwa na forum i w realu m.in Oko1-Fran.ca nie pomogły. Dostałem też zwrot kosztów za poprzednią wygraną przeze mnie sprawę. Macie kolejny dowód jakim kłamcą i manipulantem jest Fran/c-oko1.  Koszty obu spraw poniosą podatnicy.(skarb państwa)a powinni oskarżyciele, może wtedy przestaliby się bawić w donoszenie i sądy.
 
 
06 Czerwca 2016, godzina 20:47
Oceniono 13 razy -5
~BAX
Janowski oddaj mandat nie zachowuj sie jak ostatnia k....

PS. MINUSOWANIE POSTA JAK NAJBARDZIEJ WSKAZANE
DODAM GO CODZIENNIE ŻEBY BYŁ NA SAMEJ GORZE
06 Czerwca 2016, godzina 16:17
Oceniono 20 razy -2
~Pali się !
Układ się pali i wali, pojawiają się tematy zastępcze. To dopiero początek. Kolejne uderzenie w układ chojnicki jest juz w piekarniku.
06 Czerwca 2016, godzina 14:31
Oceniono 23 razy -1
~pytanie
A wiesz chociaż do kogo kierujesz swoje pytanie? Bo ta forma "napiszecie" to tak nie wiadomo kogo dotyczy. Burmistrza Finstera i jego radnych bezradnych?
06 Czerwca 2016, godzina 13:42
Oceniono 20 razy -4
~DO PONIŻEJ !!!
No proszę jak ten gościu pisze o jakimś Marcinie to "wyjątkowa tchórzliwa szuja" ! To może teraz łaskawie napiszecie kim są ci wieczni opluwający i znieważający burmistrza Chojnic oraz wiele innych osób wymieniając je z imienia i nazwiska, to wasi bohaterowie czy zwykłe śmieci niewarte splunięcia?
06 Czerwca 2016, godzina 13:33
Oceniono 23 razy 3
~forumowicz
Oceniam że internauta podpisujący się zero - zero x siedem to jakaś wyjątkowa tchórzliwa szuja. Sączy jad i jakieś informacje z kosmosu nie podpisując się tylko opluwając osobe jaką chce zniszczyć.
06 Czerwca 2016, godzina 13:28
Oceniono 26 razy -6
~do poniżej
Dlaczego zadajesz pytania, które tylko ciebie interesują, na forum - publicznie jakiemuś Marcinowi? Czy myślisz, że internautów obchodzi twoja nienawiść do jakiegoś Marcina? Nie możesz go sam(a) zapytać w cztery oczy czy sie zsikał i czy potrzebuje pampersa? Musisz to wywalać na forum pod pseudonimem? Nie jestes w stanie się podpisać? Nawet nie stać cię na to żeby naisać o jakiego Marcina chodzi, bo pewnie mógłbyć(mogłabyś) beknąć za zniesławienie). A może jesteś chory(a) i potrzebujesz pomocy specjalisty? Tłumione emocje doprowadzają do schizofrenii więc lepiej zasięgnij porady.
06 Czerwca 2016, godzina 12:54
Oceniono 23 razy 1
~zero - zero x siedem
Czy to prawda, że Marcin dla przyjaciół będąc w stanie ostrego upojenia alkoholowego zesikał się w gacie w miejscu publicznym? czy to prawda, że za czyn nieobyczajny ukarany został mandatem?
06 Czerwca 2016, godzina 10:51
Oceniono 23 razy -3
~chojniczanin
Po wygaszeniu Janowskiego i Łęgowskiego pchs powinien zainteresować sie innymi przejawami korupcji w chojnicach. Naprzykład stanowisko prezesa cntrum Parku albo stanowisko monitoringowego w gimnazjum 1. O tym pierwszym to już dziennikarze pisali ale o tym drugim to jest mało informacji. Pytanie kto z mieszkańców chojnic by nie chciał spóźniać sie do roboty bo musi żone dyrektorke przywiesć. Albo zrywać sie z roboty przed 15.00 bo musi żone dyrektorke do domu zawieść. Albo żeby zrobić zakupy. Kto by nie chcial siedzieć w robocie przed kompem i czytać plotki co internauci piszą i klikać na minusy? Robota dla monitoringowego w tej szkole to jest kolejna korupcja burmistrza w chojnicach bo to stanowisko jest nie potrzebne. We wszystkich szkołach w chojnicach nie ma takich stanowisk bo monitoring może obsługiwać dyrektor w swoim gabinecie.To ja postuluje o zlikfidowanie takiego stanowiska coby zaoszczedzić z pieniedzy podatników i nie stwarzać korupcyjnych stanowisk przez burmistrza dla swoich kolesi.
06 Czerwca 2016, godzina 07:52
Oceniono 27 razy -5
~MIREK Z RYTLA WYGRAŁ Z CHOJNICKA KORUPCJA-BUŁAWĄ WAJLONISEM I ZABROCKA
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
05 Czerwca 2016, godzina 23:13
Oceniono 43 razy -35
~Sawicki masakruje Guzelaka ;-)
http://wspolnaziemia.org/?a=2&id=667&lg=pl
"W innym piśmie, dotyczącym innej sprawy, Roman Guzelak zapytuje mnie "co rozumie Pan pod pojęciem "kopii umów" których udostępnienia Pan żąda?" Czy tylko ja mam wrażenie, że prezesem spółki, której zadaniem jest skuteczne promowanie trzech lokalnych samorządów, jest osoba o ograniczonych kompetencjach umysłowych?!"
18 Maja 2016, godzina 17:42
Oceniono 95 razy 19
~Leń i nierób innych wyzywa od nierobów, widać jaki innych mierzy swoją miarką
18 Maja 2016, godzina 16:16
Oceniono 87 razy 9

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 391.00 401.00 DKKDKK 50.90 53.90
EUREUR 425.00 433.00 RUBRUB 4.37 4.58
CHFCHF 438.00 446.00 NOKNOK 30.10 33.00
GBPGBP 503.00 511.00 SEKSEK 33.50 36.50
Aktualizacja: 2024-07-22 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 392.56 397.93 DKKDKK 51.00 53.80
EUREUR 426.57 430.77 RUBRUB 4.37 4.58
CHFCHF 439.00 444.00 NOKNOK 30.20 32.90
GBPGBP 504.98 510.53 SEKSEK 33.60 36.40
Aktualizacja: 2024-07-22 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Dokąd wybierasz się na wakacje?Ceny paliw2024-07-19

E95 E98 ON LPG
BP 6.61 zł 7.31 zł 6.71 zł 2.79 zł
Circle K 6.56 zł - 6.66 zł 2.76 zł
Mol Chojnice 6.59 zł - 6.69 zł 2.79 zł
MZK 6.5 zł 6.99 zł 6.6 zł 2.63 zł
Orlen 6.61 zł 7.34 zł 6.71 zł 2.79 zł
PKS 6.52 zł - 6.62 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij