Piątek, 20 Maja 2022 | Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Toaleta przetestowana

Supernowoczesna toaleta za prawie 300 tysięcy zostanie oddana do użytku na dniach. W najbliższą środę odbioru dokona sanapied i już nic nie będzie stało na przeszkodzie by mogła służyć mieszkańcom, a w sezonie letnim także turystom.

Toaletą w piątek (30.10) pochwalił się burmistrz Arseniusz Finster na specjalnej prezentacji dla dziennikarzy. Zgromadzeni obejrzeli wnętrze toalety, a także byli świadkami dezynfekcji, gdyż w nowym miejskim szalecie odbywa się ona po każdorazowym użyciu, podczas tego procesu cała podłoga zostaje automatycznie zmyta. Włodarz sam wrzucił złotówkę do automatu, zapraszając do skorzystania z przybytku, chętny oczywiście się znalazł. Wszystko zostało przetestowane, okazało się, że do toalety nie mogą wejść jednocześnie dwie osoby. Czujniki wykażą, że ciężar jest za duży i automatyczne drzwi poprostu się nie zamkną. Jeśli dojdzie do awarii to w środku znajduje się czerwony przycisk, który należy nadusić, a drzwi otworzą się. Sygnał ten zostanie też odebrany przez serwis firmy, która instalowała szalet. W przypadku skończenia się płynów czyszczących też przyjdzie odpowiedni komunikat. Jeśli zdarzyłoby się, że środków czystości zabrakłoby, to z niezdezynfekowanej toalety nie będzie możliwości skorzystać. Przybytek dostosowany jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych, a w środku jest również przewijak dla małych dzieci. Jak przystało na nowoczesny przybytek znajduje się w nim informacja dla obcokrajowców w języku angielskim i niemieckim.

Reklama | Czytaj dalej »

Być może taka nowoczesna toaleta, która stoi przy ulicy Mickiewicza w Chojnicach, stanie także w pobliżu stadionów podczas Euro 2012. Firma Moduł będzie startować w przetargu na wykonanie toalet, a do Chojnic na początku tego tygodnia przyjadą dziennikarze TVN-u.

- Będziemy gościć dziennikarzy TVN-u, ponieważ firma chce pokazać wkomponowanie tej toalety i jej działanie dziennikarzom - poinformował Arseniusz Finster.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Podobne tematy:

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

300 komentarzy

~darek
Szkoda mi tylko że nasz burmistrz dba tylko o swój wizerunek i najważniejsze dla niego jest tylko popularność i chęć pokazania się w mediach.Jakby choć trochę swoich inicjatyw przeznaczył nad zwalczaniem bezrobocia i pomocy najbiedniejszym to wydaje mi się ze miałby na prawde czym się pochwalić a nie tylko zwykłym kiblem.
02 Listopada 2009, godzina 21:38
~
do czego to juz dochodzi... zeby sie reklamowac w komentarzach... ehh
02 Listopada 2009, godzina 20:59
~
do czego to juz dochodzi... zeby sie reklamowac w komentarzach... ehh
02 Listopada 2009, godzina 20:59
~Jadwiga Zagozda
Mam w ofercie do sprzedaży mieszkanie w Chojnicach .Aż 71 m2 tylko za 145000 zł !Cena jest jeszcze do negocjacji! W dużej łazience jest WC, jest też wanna i umywalka! Lokalizacja blisko śródmieścia Chojnic. Do tego jest jeszcze działka budowlana za 150 000 zł na Osiedlu Leśnym!
02 Listopada 2009, godzina 20:31
~Jadwiga Zagozda
Mam w ofercie do sprzedaży mieszkanie w Chojnicach .Aż 71 m2 tylko za 145000 zł !Cena jest jeszcze do negocjacji! W dużej łazience jest WC, jest też wanna i umywalka! Lokalizacja blisko śródmieścia Chojnic. Do tego jest jeszcze działka budowlana za 150 000 zł na Osiedlu Leśnym!
02 Listopada 2009, godzina 20:31
~
W takim razie jak ten szalet taki fajny to ja idę jutro się tam wysrać............
02 Listopada 2009, godzina 20:29
~
W takim razie jak ten szalet taki fajny to ja idę jutro się tam wysrać............
02 Listopada 2009, godzina 20:29
~
300 tysiecy .... a nawet gownianej deski z plastyku nie ma...
02 Listopada 2009, godzina 20:20
~
300 tysiecy .... a nawet gownianej deski z plastyku nie ma...
02 Listopada 2009, godzina 20:20
~
Do O - mnie się płot podoba, szalet też jest potrzebny. Głodnych dzieci miasto karmi i to z nawiązką. Dla najbiedniejszych uczniówi są w szkołach popołudniowe świetlice z posiłkiem. Z pewnością mieszkańcy nie orientują się ile pieniędzy miasto przeznacza dla najuboższych .
02 Listopada 2009, godzina 19:46
~
Do O - mnie się płot podoba, szalet też jest potrzebny. Głodnych dzieci miasto karmi i to z nawiązką. Dla najbiedniejszych uczniówi są w szkołach popołudniowe świetlice z posiłkiem. Z pewnością mieszkańcy nie orientują się ile pieniędzy miasto przeznacza dla najuboższych .
02 Listopada 2009, godzina 19:46
~
notable zrzucili gruz?
02 Listopada 2009, godzina 19:12
~
notable zrzucili gruz?
02 Listopada 2009, godzina 19:12
~0
Poza tym, czy wiecie ile obiadów można by zafundować dla dzieci w podstawówkach za te pieniądze? Może ciężko w to uwierzyć, ale co trzecie dziecko jest w szkole GŁODNE! Więc wybaczcie, ale ciężko im będzie i ich rodzinom korzystać w takiej sytuacji z toalety i to za 1 zł! Nie wypowiadam się tutaj pod publikę. To są fakty, pieniądze mogłyby być zangażowane z myślą o mieszkańcach. A nie w błyszczące kible!
02 Listopada 2009, godzina 18:46
~0
Poza tym, czy wiecie ile obiadów można by zafundować dla dzieci w podstawówkach za te pieniądze? Może ciężko w to uwierzyć, ale co trzecie dziecko jest w szkole GŁODNE! Więc wybaczcie, ale ciężko im będzie i ich rodzinom korzystać w takiej sytuacji z toalety i to za 1 zł! Nie wypowiadam się tutaj pod publikę. To są fakty, pieniądze mogłyby być zangażowane z myślą o mieszkańcach. A nie w błyszczące kible!
02 Listopada 2009, godzina 18:46

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 435.00 445.00 DKKDKK 61.20 63.00
EUREUR 459.00 469.00 RUBRUB 4.50 6.30
CHFCHF 444.00 459.00 NOKNOK 44.00 45.80
GBPGBP 540.00 550.00 SEKSEK 43.40 45.20
Aktualizacja: 2022-05-20 16:20
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 436.82 443.00 DKKDKK 61.58 62.39
EUREUR 461.10 468.00 RUBRUB 4.60 6.30
CHFCHF 446.48 454.00 NOKNOK 44.34 45.15
GBPGBP 543.09 550.00 SEKSEK 43.82 44.57
Aktualizacja: 2022-05-20 16:20
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy podwyżka cen biletów za jednorazowe przejazdy wpłynie na Twoją częstotliwość korzystania z usług MZK?




Ceny paliw2022-05-19

E95 E98 ON LPG
BP 7.31 zł 8.12 zł 7.19 zł 3.46 zł
Circle K 7.25 zł - 7.14 zł 3.43 zł
Lotos Optima 7.25 zł - 7.15 zł 3.45 zł
MZK 7.39 zł 7.69 zł 7.11 zł 3.39 zł
Orlen 7.29 zł 7.79 zł 7.19 zł 3.46 zł
PKS 7.25 zł - 7.13 zł 3.45 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.