Środa, 17 Kwietnia 2024 | Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz, fot. (aw)

Na urlop służbowym autem

Służbowe auto Centrum Park zakupił w 2014 roku za 77 tys. zł. Wcześniej na stanie był VW Caravelle.

Służbowe auto Centrum Park zakupił w 2014 roku za 77 tys. zł. Wcześniej na stanie był VW Caravelle.

Kiedy w basenowej spółce powstawał jej plan naprawczy i ważyły się losy zarządzających Centrum Parkiem, prezes Mariusz Paluch wziął urlop i pojechał na połów ryb nad morze... Dzień później rada nadzorcza i burmistrz na specjalnej konferencji ogłosili, że zarząd dostał absolutorium, ale warunkowe. Spokojną głowę prezes miał już najwidoczniej dzień prędzej...

 

Burza nad zarządem miejskiej spółki rozpętała się po kontroli ratusza i radnych, która wykazała szereg nieprawidłowości i katastrofalną sytuację finansową. 19 czerwca (piątek) swoje posiedzenie miało Zgromadzenie Wspólników, w osobie burmistrza Arseniusza Finstera (wraz z radą nadzorczą), który wyszedł z inicjatywą przerwania obrad i zobowiązał prezesa zarządu do opracowania w porozumieniu z radą nadzorczą planu naprawczego. Druga część posiedzenia miała miejsce 24 czerwca (środa), co nie przeszkodziło prezesowi, by mimo ważnego powierzonego mu zadania dzień wcześniej wziąć urlop i pojechać na połów ryb nad morze, i to w dodatku służbowym samochodem. Tymczasem dzień później do miasta na specjalną konferencję zjechali, m.in. ze Szczecina, członkowie rady nadzorczej i to oni się produkowali. Na pytanie dlaczego nie ma prezesa, przewodniczący RN Artur Niewiarowski odpowiedział, że ten ma zająć się teraz wytężoną pracą, a nie współpracą z mediami. Mariuszowi Paluchowi najwyraźniej grunt pod nogami się nie palił i o swoją posadę był spokojny już dzień przed oficjalnym ogłoszeniem decyzji o warunkowym absolutorium dla zarządu, relaksując się po ciężkich chwilach, kiedy musiał tłumaczyć się publicznie przed radnymi. Prezes potwierdził, że był na urlopie, ale odmówił udostępnienia ewidencji przebiegu pojazdu służbowego... W zamian pokazał fakturę wynajmu auta wystawioną na swoją osobę w dniu 24 czerwca, czyli dzień po pokonaniu trasy Chojnice – Łeba, Łeba – Chojnice, opiewającą na kwotę 100 zł. Gdy w jednej z chojnickich firm świadczących usługi przewozowe zapytaliśmy o koszt wynajmu auta takiej samej marki na dobę, usłyszeliśmy kwotę 270 zł.

Reklama | Czytaj dalej »

Zgodnie z wytycznymi dotyczącymi kontaktów z mediami, zapytania w formie pisemnej skierowaliśmy do przewodniczącego rady nadzorczej CP. Artur Niewiarowski zapewnił, że z wnioskowanym materiałem będzie można zapoznać się w siedzibie spółki. Jej prezes uznał jednak, że aby zapytać o rejestr pojazdu służbowego, trzeba wykazać szczególny interes publiczny w uzyskaniu tej informacji. Co do swojego wolnego w tak gorącym dla spółki okresie stwierdził w odpowiedzi pisemnej, pod którą sam się podpisał: „Prezes Mariusz Paluch nie miał obowiązku tłumaczenia celu wnioskowania o urlop”.

Problem jest także z udostępnieniem cennika wynajmu auta marki Opel Vivaro zakupionego w 2014 roku za kwotę 77 tys. zł. Tego próżno szukać na stronie internetowej spółki. Na ustną prośbę także go nie otrzymaliśmy, a na pisemne zapytanie zarząd każe czekać dwa tygodnie. Z innych zebranych już wcześniej przez nas informacji wynika jednak, że wynająć auto mogą tylko wybrani. „Regulamin wewnętrzny spółki dopuszcza możliwość wynajmowania pojazdu, jednak dotyczy to osób i instytucji współpracujących, pracujących i partnerskich w stosunku do Centrum Park Chojnice” - tak na nasze pytanie w marcu tego roku odpowiedział Mariusz Paluch. Tymczasem prezes wynajął go jako osoba fizyczna w swoim wolnym czasie. Dowolność w dysponowaniu służbowym mieniem po preferencyjnych cenach wydaje się wystarczającym powodem, by dokładnie przyjrzeć się temu, kto, jak często i za ile korzystał z majątku miejskiej spółki. Najwyraźniej prezes uważa inaczej... Tylko jak to się ma do transparentności zapowiadanej przez radę nadzorczą i przysłowiowego nałożenia kagańca na prezesa? Czyżby skończyło się tylko na szumnych zapowiedziach, kiedy wokół spółki zrobiło się gorąco? Przynajmniej w zakresie polityki informacyjnej spółki istotnych zmian brak...

Wniosek urlopowy

Faktura za wynajem

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

63 komentarzy

~Phalacrocoracidae
tak dla przypomnienia odświeżam.
27 Lutego 2020, godzina 16:39
Oceniono 13 razy 1
~Internet pamięta
oj pamięta!
27 Października 2018, godzina 13:22
Oceniono 13 razy -3
~Pseudomonas aeruginosa
Temat już z lekka przebrzmiały, ale jak się okazuje dalej aktualny. Starosta Skaja chce posiadać jakieś przywileje związane z piastowanym przez niego stanowiskiem, a radny Paluch przychodzi mu w sukurs. Cóż, prywatne wyjazdy służbowych autem są już dawno przerobione.
28 Maja 2018, godzina 10:45
Oceniono 18 razy 0
~Dla własnego komfortu burmistrz samodzielnie wazelinuje sobie Palucha!
Paluszek (a z nim jego (EDIT) mentor burmistrz Arek) chwalą się, że dzięki zwiększeniu ilości klientów, dochody parku wodnego wzrosły o 130 tysięcy złotych. Chciałbym przypomnieć, że w styczniu 2015 roku by ratować park wodny od upadłości finansowej burmistrz Arek przekazał Paluszkowi 1,3 miliona złotych dotacji z budżetu miasta. A dodatkowo w roku 2014 Paluszek sprzedał majątek parku wodnego za około 700 tysięcy złotych. Tak wiec dzięki 700 tysiącom złotych ze sprzedaży majątku i dzięki dotacji 1,3 miliona złotych prezes Paluszek potrafił pochwalić się (jeżeli to prawda) zwiększeniem dochodu aż 130 tysięcy złotych - czyli zarobił około 10 % kwoty 1,3 miliona złotych jaką otrzymał w postaci dotacji z budżetu miasta. Zresztą, przy cenie biletu 13 złotych za godzinę korzystania z basenu wynika, że jedynie o 10 tysięcy (130 tys. złotych dzielone przez 13 zł/osoba na godzinę) wejść pełnopłatnych klientów zwiększył się popyt na usługi parku wodnego - reszta klientów powyżej 10 tysięcy wejść to darmowe wejścia rozdawane przez Paluszka wśród rodziny i znajomych! Czyli aż 50 % wzrostu wejść klientów korzystających z basenów to darmowi klienci i znajomi prezesa i burmistrza! Czy manipulowanie statystykami i stwarzanie fikcji to jest powód do dumy i pochwał?

Więcej niecenzurowanych informacji jest na portalu:

chojnice.livejournal.com

nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
http://chojnice.livejournal.com
28 Listopada 2015, godzina 15:51
Oceniono 18 razy 0
~Następna kontrola wykaże...
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
27 Listopada 2015, godzina 18:24
Oceniono 20 razy -10
~do ~zero
biedaku, ty jesteś nieskazitelny, ciebie powinni kanonizować w tej twojej chorej partii pis.
27 Listopada 2015, godzina 14:58
Oceniono 20 razy 2
~Mariusz

Bezimienne tchórzostwo nie zasługuje na wymianę myśli .

Nie mając pojęcia o specyfice działalności : bibliotek , domów kultury , służby zdrowia i basenów - Cóż mam Wam odpowiedzieć Smutni Ludzie ?
Powiem - przykro mi za brak Waszej światłości .
Poproszę - Nie Piszcie o mnie więcej .


Zazdrościcie MI, że JESTEM DOBRYM KOLESIEM BURMISTRZA ?
Wybaczam wam chamy !


Mariusz Paluch
tel. kom.: 605 04 04 04
Mariusz.Paluch@centrumpark.eu
Najwspanialszy Prezes Spółki Centrum Park Chojnice
ul. Huberta Wagnera 1
89-600 Chojnice
www.centrumpark.eu
www.facebook.com/Centrum.Park.Chojnice
29 Lipca 2015, godzina 21:33
Oceniono 28 razy 6
~Czy ktoś widział już Mariusza w kagańcu?
Czy ktoś widział już Mariusza w kagańcu?

Upłynął już ponad miesiąc od oficjalnego ogłoszenia o nałożeniu kagańca Mariuszowi Paluszkowi po spotkaniu jedynego wspólnika (burmistrza Arka) i rady nadzorczej Parku Wodnego.

Czy ktokolwiek widział już Mariusza w tym kagańcu?

Czy rekreacyjny wyjazd Mariusza nad morze na ryby służbowym samochodem po zapewnieniu go przez Arka, że nadal będzie sobie mógł prezesować i bezkarnie defraudować majątek społeczny, był ostatnim momentem bez kagańca?

Gdzie jest ten kaganiec?

28 Lipca 2015, godzina 19:38
Oceniono 27 razy -5
~BRAWO !!!
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
28 Lipca 2015, godzina 16:36
Oceniono 38 razy -12
~Mariusz

Bezimienne tchórzostwo nie zasługuje na wymianę myśli.
Nie mając pojęcia o specyfice działalności : bibliotek , domów kultury , służby zdrowia i basenów - Cóż mam Wam odpowiedzieć Smutni Ludzie ?
Powiem - przykro mi za brak Waszej światłości.
Poproszę - Nie Piszcie o mnie więcej .Wybaczam wam chamy !


Mariusz Paluch
tel. kom.: 605 04 04 04
Mariusz.Paluch@centrumpark.eu
Najwspanialszy Prezes Spółki Centrum Park Chojnice
ul. Huberta Wagnera 1
89-600 Chojnice
www.centrumpark.eu
www.facebook.com/Centrum.Park.Chojnice
28 Lipca 2015, godzina 15:27
Oceniono 30 razy 14
~do xyz
brawo za czujność prezesik wciąż pozostaje na poziomie chłoptasia w pampersiku wymachującego łopatką w piaskownicy!
http://olx.pl/oferta/opel-vivaro-long-sport-team-CID5-IDaZXHR.html#e92670e213
23 Lipca 2015, godzina 18:01
Oceniono 20 razy -8
~pytajnik
Czy to auto jeździło po Czarnogórze w sierpniu ubiegłego roku i stąd taki duży przebieg?
23 Lipca 2015, godzina 17:20
Oceniono 27 razy -1
~Wizard
A jeszcze ciekawsze jest, dlaczego ten samochód opisany jest w ogłoszeniu jako uszkodzony...
23 Lipca 2015, godzina 14:07
Oceniono 25 razy -5
~xyz
ciekawe dlaczego juz ten samochód słuzbowy jest wystawiony na sprzedaż: http://olx.pl/oferta/opel-vivaro-long-sport-team-CID5-IDaZXHR.html#e92670e213
23 Lipca 2015, godzina 11:15
Oceniono 23 razy -5
~Ricky
Nadszedł czas żeby relikty kilkuletnich nieudolnych kadencji z "bURMISTRZEM" na czele odesłać do muzeum...
21 Lipca 2015, godzina 22:40
Oceniono 30 razy 2

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 404.00 414.00 DKKDKK 51.20 54.30
EUREUR 431.00 439.00 RUBRUB 4.21 4.45
CHFCHF 443.00 453.00 NOKNOK 32.20 34.30
GBPGBP 503.00 513.00 SEKSEK 36.10 37.10
Aktualizacja: 2024-04-17 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 406.81 411.49 DKKDKK 51.30 54.20
EUREUR 433.13 437.83 RUBRUB 4.21 4.45
CHFCHF 444.48 450.92 NOKNOK 32.30 34.20
GBPGBP 503.91 509.61 SEKSEK 36.20 37.00
Aktualizacja: 2024-04-17 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

W którym miejscu powinno powstać miasteczko rowerowe w Chojnicach?

Ceny paliw2024-04-17

E95 E98 ON LPG
BP 6.83 zł 7.53 zł 6.95 zł 2.71 zł
Circle K 6.77 zł - 6.9 zł 2.69 zł
Mol Chojnice 6.77 zł - 6.91 zł 2.72 zł
MZK 6.71 zł 7.29 zł 6.82 zł 2.72 zł
Orlen 6.77 zł 7.49 zł 6.91 zł 2.72 zł
PKS 6.74 zł - 6.88 zł 2.72 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij