Chcą referendum ws. likiwdacji SM. Zebrali wymaganą ilość podpisów
Na zdjęciu od lewej: Kamil Kaczmarek (PChS), Artur Eichenlaub (PO) i Jakub Adamczyk (partia Korwin).
Komitet ds. przeprowadzenia referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej w Chojnicach zebrał wymaganą liczbę podpisów. Wniosek dotyczący plebiscytu wraz z 4402 podpisami mieszkańców złożyli dziś w magistracie Kamil Kaczmarek, Artur Eichenlaub i Jakub Adamczyk.
- Dzięki wytężonej pracy mieszkańców Chojnic, bo na pewno samemu komitetowi nie udałoby się tego zrobić udało nam się zebrać 317 kart zawierających 4402 podpisy. O 1300 więcej kart niż wymagane 3135 - poinformował Kamil Kaczmarek. Karty z podpisami zapakowane w koperty, zaklejone i opieczętowane załączono do wniosku o przeprowadzenie referendum w sprawie likwidacji chojnickiej formacji. - Mieszkańcy prosili nas o zachowanie tajemnicy danych osobowych - tłumaczył poczynione środki ostrożności lider komitetu. - W takiej też postaci mają dotrzeć do komisji liczącej głosy - mówili działacze.
Nie udała się próba złożenia wniosku bezpośrednio na ręce burmistrza. - Zapraszam do biura podawczego, tak jak każdego obywatela - usłyszeli od Arseniusza Finstera członkowie komitetu, którzy przeprowadzenia referendum chcą jednocześnie z wyborami parlamentarnymi. - Rada miasta na najbliższym posiedzeniu podejmie decyzje czy referendum zostanie rozpisane, a potem jest 50 dni na jego organizację. Jak najbardziej mieścimy się w tym terminie - zaznaczyli zwolennicy plebiscytu. Co jeśli rajcy wybiorą inny termin na przeprowadzenie głosowania? - To dla nas będzie oznaczało porażkę demokracji - mówią zgodnie członkowie komitetu świadomi tego jak ciężko obywateli "zagonić" do urny wyborczej.
Przypomnijmy komitet inicjujący referendum zawiązał się z końcem czerwca br. W przeciągu półtorej miesiąca jego członkom udało się zebrać wymaganą ilość podpisów. Te zbierano w centrum miasta i ponad 20. punktach w całych Chojnicach. Komitet chojniczanom proponuje dwa pytania - o likwidację straży i podatek lokalny na jej funkcjonowanie. Z pomocy w organiazacji referendum wbrew wcześniejszym zapowiedziom wycofał się burmistrz Arseniusz Finster.
Reklama | Czytaj dalej »
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (102)
- Komentarze Facebook (...)
102 komentarzy
Straznicy Miejscy i Policja na Klerykow z Tetragrammatonu !!!
Polaczcie sily i stworzmy razem Chojnice Equilibrium !!!
Pozdr.......
Porywacie sie z motyką na słońce i tak straz miejska zostanie zlikwidowana.
Wożenie psa burmistrza, zbieranie opłat parkingowych, monitoring, przewożenie czagoś tam...Do wykonywania tych OBOWIĄZKÓW wystarczy cieć z żoną, a nie 30-tu ludzi za 2 mln rocznie. Bezpieczeństwem w mieście zajmują się fachowcy z policji, a nie przyuczeni amatorzy obwieszający się pagonami oficerskimi. Coraz więcej społeczeństw się budzi z letargu i zaczyna likwidować zbędne twory. Jak działają programy naprawcze w naszym mieście można obejrzeć na przykładzie basenu. Kpina z wyborców, i tyle."
Ten "głos rozsądku" to chyba gada sam ze sobą, odwiedza przy tym rózne mista w poszukiwaniu szwagrów i natchnienia oraz psich kupek. Drogi Panie ? (raczej Pani na moje oko)-mleko sie rozlało. Czas na reformy juz był, teraz czas na RESET.
." Rozwijając argumenty za NIE-są w okolicy miasta w których nie ma SM. Jak sobie radzą? Neiźle. Znakomitym przykładem jest Tuchola. Policjanci z Tucholi obsługuja miejski monitoring, baa nawet patrolują miasto na rowerach. Robią to przy znacznym wsparciu samorządów, które opłacają nadgodziny policjantów obsługujących monitoring oraz w razie konieczności dodatkowe patrole np. w okresie letnim, czy w miejscowościach turystycznych. Samorządy opłacają też dodatkowe etaty dzielnicowych. Wygląda to tak, że po 5 latach opłacania takiego etatu przchodzi on po tym czasie na stan jednostki. Reasumując bez strazy można zyc i jak wskazuje przykład Tucholi-całkiem bezpiecznie..."
Jestem za pozostawieniem Straży Miejskiej, ale czas na zmiany w ich obowiązkach, jak dla mnie za dużo czasu poświęcają mandatom a za mało bezpieczeństwu , przydałyby się piesze patrole po osiedlach nie tylko w dzień.
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!