Piątek, 19 Lipca 2024 | Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Ustawiony konkurs?

Dotychczasowa dyrektorka Maria Wróblewska jest zadowolona, że swoje obowiązki przekaże Magdalenie Kosobuckiej.

Dotychczasowa dyrektorka Maria Wróblewska jest zadowolona, że swoje obowiązki przekaże Magdalenie Kosobuckiej.

Na forach wrze. Nie ustają komentarze po ogłoszeniu wyniku naboru na stanowisko dyrektora wydziału oświaty. W konkursie startowało siedem kandydatek, w tym trzy ze starostwa. Wygrała Magdalena Kosobucka, asystent zarządu powiatu. Od lutego kierować będzie Wydziałem Edukacji i Sportu.

 

Zwyczajowo w takich konkursach wymagane jest 5-letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym. Tym razem takiego wymogu zabrakło. Nie spełnia go też nowa dyrektorka. - Mogłem uwzględnić taki wymóg, ale nie zrobiłem tego, by nie ograniczać kandydatów i dać szansę wszystkim – tłumaczy starosta. - Wszystko jest zgodne z prawem – zaznacza. Szansa dla wszystkich owszem była, ale i tak wygrał „swój”. I to nie z wydziału edukacji, skąd startowały dwie kandydatki Emilia Kalitta i Irena Laska, tylko z wydziału organizacyjnego. - Mam co prawda niewielkie doświadczenie w szkolnictwie, ale samorządowe spojrzenie – mówi Magdalena Kosobucka. Zauważa, że samorządowa rzeczywistość różni się od tej szkolnej i niekoniecznie dyrektor szkoły musi się sprawdzić jako dyrektor zarządzający wszystkimi placówkami w powiecie. W starostwie pracuje od 2003 roku. Zaczynała w wydziale funduszy jako referent, następnie przeszła do wydziału organizacyjnego, gdzie osiągnęła stopień inspektora. - Przeszłam wszystkie szczeble awansu, więc naturalną koleją rzeczy był udział w konkursie. Nie powinno mi się zamykać drogi do awansu – uważa nowa dyrektor.

Reklama | Czytaj dalej »

Magda Kosobucka ukończyła filologię romańską z przygotowaniem pedagogicznym i z zamysłem pracy w szkole. Kiedy po studiach wróciła do Chojnic okazało się, że język angielski zdominował pozostałe. Zajęcia z francuskiego prowadziła więc tylko w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym. Od czterech lat pełni funkcję asystenta zarządu powiatu, została też oddelegowana do pracy jako rzecznik prasowy. Jak mówi, oświata to częsty temat na posiedzeniach zarządu, więc ma szeroki pogląd na temat. Swoją koncepcję zarządzania oświatą przedstawiła podczas rozmów z komisją konkursową. Na razie, póki nie podejmie obowiązków, szczegółów nie chce zdradzać. - Rzeczywistość się zmienia. Największym wyzwaniem będzie demografia. Już w tym roku subwencja jest mniejsza o 900 tys. zł w powodu mniejszej ilości uczniów, więc trzeba będzie racjonalizować wydatki, a przy tym dbać o jakość kształcenia – mówi. Ma świadomość, że jako osoba zarządzająca oświatą musi wprowadzić szkoły w nowoczesność i innowacyjność. Ukończyła studia z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi w 2009 r. Dodatkowym wymaganiem była specjalizacja z zakresu zarządzenia oświatą, którą dopiero w planach ma przyszła dyrektorka. - Będę miała pracowników wydziału, dotychczasową panią dyrektor (Maria Wróblewska – przyp. red.) i zamierzam ściśle współpracować zarządem. Przede mną także doskonalenie zawodowe – podkreśla Magdalena Kosobucka.

Jak reaguje na negatywne komentarze pojawiające się na forach? - Miałam prawo przystąpić do konkursu i nie widzę powodu, żeby się tłumaczyć. Jestem w stanie podołać, nawet mimo niesprzyjającej aury. Trudno nawet dyskutować z taką falą nienawiści. Mam nadzieję pokazać, że te osoby się myliły – kwituje Kosobucka.

Od dnia ogłoszenia listy kandydatów (13.01) do rozstrzygnięcia konkursu minęły zaledwie 2 dni (15.01). - Skąd taki pośpiech? - pytamy starostę Stanisława Skaję. - Chcieliśmy jak najszybciej rozstrzygnąć konkurs by od nowego miesiąca był nowy dyrektor. Mieliśmy na to do 10 dni – odpowiada włodarz. Przez szybkie tempo do drugiego etapu nie stanęła Alicja Kreft, była wicedyrektorka Gimnazjum nr 1. - Zawiadamiała, że nie może dojechać. Przecież składając dokumenty wiedziała, że niedługo termin zostanie wyznaczony – odpowiada starosta Skaja. Argumentuje, że dla jednej osoby nie można było wyznaczyć innego terminu, a tym bardziej przekładać całego etapu. - Byłoby to nierówne traktowanie względem innych kandydatek - tłumaczy.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

254 komentarzy

~manuel
Takie tematy pasuja do powiatu

http://www.powiat.chojnice.pl/strona?id_ln=16&id_typ=6&id_kat=1&szuk=&id_tekst=3793

19 Stycznia 2014, godzina 17:25
Oceniono 3 razy 1
~chojnice
spojrz na skaje , zobacz jak siedzi w pierwszej lawce jak przyjezdza komuch miller i odpowiedz sobie sam czego po takim człowieku się spodziewasz ?

może warto było takich ludzi nie wybierac

19 Stycznia 2014, godzina 17:15
Oceniono 28 razy -2
~Archiwum X
Do "JAD". Z 19 Stycznia 2014, godzina 14:42. Smutne ale PRAWDZIWE!!! Taka jest niewolnicza, kapitalistyczna demokracja i to wszędzie nie tylko u nas. Przychodzi na myśl Wesele, "Co tam panie w polityce" - PRZY KORYTACH TRZYMAJĄ SIĘ MOCNO. Ta Hydra zaczęła się panoszyć i w socjalizmie ale Pan Gierek odciął jej najbardziej pasożytniczy łeb - POWIATY, które były i są tylko POŚREDNIKIEM i marnotrawią nasze podatki. Niestety zostawił w spokoju (jedyny Jego błąd) najbardziej trujący łeb, DESANT WATYKAŃSKIEGO OKUPANTA!!! I łeb Hydry odrósł podwójnie (sejmiki). Powinien z tą czarną sektą postąpić tak jak Francja.
19 Stycznia 2014, godzina 17:15
Oceniono 24 razy 20
nieważna wiedza, czy doświadczenie- najważniejsze jest "SAMORZĄDOWE SPOJRZENIE"!!!!
19 Stycznia 2014, godzina 17:05
Oceniono 26 razy 24
~lex
Na forach internetowych i poza nimi pojawiło się wiele uzasadnionych pytań. Zgodnie z art. 8a ust. 2 ustawy o samorządzie powiatowym, "Jawność działania organów powiatu obejmuje w szczególności prawo obywateli do uzyskiwania informacji".

Odpowiedzi należy więc szukać w słowach p. starosty "Wszystko jest zgodne z prawem" oraz nowej pani dyr. "Miałam prawo przystąpić do konkursu i nie widzę powodu, żeby się tłumaczyć".
19 Stycznia 2014, godzina 16:31
Oceniono 29 razy 25
~hucpa
Trza rozpędzić dziadostwo.
19 Stycznia 2014, godzina 16:02
Oceniono 24 razy 22
~do JAD
to nie czytaj, po co tu włazisz i jeszcze do tego siejesz ferment bo widzisz coś czego nie ma.
19 Stycznia 2014, godzina 15:58
Oceniono 27 razy 23
~JAD
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
19 Stycznia 2014, godzina 14:42
Oceniono 53 razy -29
~Wierny
Może ludzie na swieczniku kierują się maksymą

A jak przyjdzie kadencji kres powiem wam wszystkim sr... was pies. Ostatni rok czytania gazet 8h na dobę, ostatnia szansa żeby w czasie pracy na państwowym napisać doktorat.
19 Stycznia 2014, godzina 13:39
Oceniono 23 razy 19
~omar
Popieram poprzednią wypowiedź.
Obecne rozdanie w mieście jest popierane przez nauczycieli, lekarzy, urzędników. W mieście w tych obszarach nie ma żadnych reform. Każdy musi pracować za stosunkowo jak na Chojnice dobre pieniądze.
Dlatego zmiana starosty, wójta, burmistrza nie wchodzi w grę, zbyt wiele osób jest zadowolobych i dobrze się im wiedzie.
Może w przyszłym roku będzie jeszcze podwyżka w urzędach, szkołach, szpitalu wówczas ujadająca na forum opozycja jest bez szans ...
19 Stycznia 2014, godzina 13:05
Oceniono 25 razy 19
~dudi
Możecie wyć jak psy...
najważniejsze jest żeby nasi znajomi objęli lukratywne stanowiska jeszcze przed końcem kadencji,
Usunąć urzędnika nie jest łatwo, a tak co zostanie po nas to może chociaż dobra kasa dla naszych znajomych,

Po zmianie rady i osób na świeczniku opór materii też będzie znaczny. Dlatego co namieszamy będzie zmieniane przez 10 lat.

Poza tym wspierają nas rodziny nauczycieli, lekarzy, urzędników, w powiecie to kilka tysięcy osób którzy są zainteresowani aby w mieście było tak jak dotychczas. Zero reform, stosunkowo dobra kasa na państwowym, no a przynajmniej dużo lepsza niż minimalna w supermarkecie.

Dlatego spokojnie z tym krytykanctwem, wielu to się podoba co dzieje się w miescie, wystarczy zapytać o zdanie zarzadce cmentarza on na pewno sobie chwali, w innym mieście to nie do pomyślenia
19 Stycznia 2014, godzina 12:55
Oceniono 28 razy 22
~uhuhuhuha
Ktoś marnie próbuje sugerować, że pisze tu jedna osoba. Ha ha ten ktoś bardzo by tego chciał. Niestety ale osób wkurzonych jest baaaaaaardzo dużo, a gdybyś posłuchał co ludzie o tym gadają to pewnie by cię zatkało. Pocieszajcie się ale wybory to przegracie.
19 Stycznia 2014, godzina 12:35
Oceniono 32 razy 28
~has
To zdarzenie powinno tylko utwierdzić ludzi w tym że trzeba już zmienić scenę w naszym mieście. Takiej fali oburzenia chyba jeszcze nie było, mówi się o tym w różnych miejscach. Tu ludzie piszą łagodnie bo w realu ostrzej się to komentuje. Nowa pani dyrektor skarży się na falę nienawiści, a tu jest fala ale szoku że władza może tak postąpić. Taka ignorancja społeczeństwa a wybory tuż tuż i będzie się o tym pamiętać. A to o czym wyborca zapomni przypomni mu opozycja. Będzie wam ciężko obronić swoje stołki. Czy warto było?
19 Stycznia 2014, godzina 12:28
Oceniono 34 razy 30
i prawie zgadzam się również z przedmówcą który twierdzi ze jest to teatr jednego aktora:-) co prawda główny bohater jest jeden-Pani Kosobucka, reżyseria: Satyrosta powiatowy, statyści: wszystkie pozostałe kandydatki..... a widzowie ocenią czy mamy do czynienia ze sztuką wysokich lotów czy z tandetną szopką .....
19 Stycznia 2014, godzina 12:23
Oceniono 35 razy 31
~do powyżej
a ty jesteś wielkim gamoniem skoro nie wiesz o co chodzi. Pewnie koleś panów rządzących się odezwał.
19 Stycznia 2014, godzina 12:15
Oceniono 11 razy -3

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 392.00 400.00 DKKDKK 50.80 53.80
EUREUR 426.00 433.00 RUBRUB 4.32 4.54
CHFCHF 439.00 446.00 NOKNOK 30.20 33.10
GBPGBP 505.00 513.00 SEKSEK 36.00 37.50
Aktualizacja: 2024-07-19 13:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 392.56 396.77 DKKDKK 50.90 53.70
EUREUR 427.31 431.71 RUBRUB 4.32 4.54
CHFCHF 440.00 445.00 NOKNOK 30.30 33.00
GBPGBP 505.91 511.18 SEKSEK 36.10 37.40
Aktualizacja: 2024-07-19 13:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Dokąd wybierasz się na wakacje?Ceny paliw2024-07-19

E95 E98 ON LPG
BP 6.61 zł 7.31 zł 6.71 zł 2.79 zł
Circle K 6.56 zł - 6.66 zł 2.76 zł
Mol Chojnice 6.59 zł - 6.69 zł 2.79 zł
MZK 6.5 zł 6.99 zł 6.6 zł 2.63 zł
Orlen 6.61 zł 7.34 zł 6.71 zł 2.79 zł
PKS 6.52 zł - 6.62 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij