Poniedziałek, 25 Września 2023 | Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Ustawiony konkurs?

Dotychczasowa dyrektorka Maria Wróblewska jest zadowolona, że swoje obowiązki przekaże Magdalenie Kosobuckiej.

Dotychczasowa dyrektorka Maria Wróblewska jest zadowolona, że swoje obowiązki przekaże Magdalenie Kosobuckiej.

Na forach wrze. Nie ustają komentarze po ogłoszeniu wyniku naboru na stanowisko dyrektora wydziału oświaty. W konkursie startowało siedem kandydatek, w tym trzy ze starostwa. Wygrała Magdalena Kosobucka, asystent zarządu powiatu. Od lutego kierować będzie Wydziałem Edukacji i Sportu.

 

Zwyczajowo w takich konkursach wymagane jest 5-letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym. Tym razem takiego wymogu zabrakło. Nie spełnia go też nowa dyrektorka. - Mogłem uwzględnić taki wymóg, ale nie zrobiłem tego, by nie ograniczać kandydatów i dać szansę wszystkim – tłumaczy starosta. - Wszystko jest zgodne z prawem – zaznacza. Szansa dla wszystkich owszem była, ale i tak wygrał „swój”. I to nie z wydziału edukacji, skąd startowały dwie kandydatki Emilia Kalitta i Irena Laska, tylko z wydziału organizacyjnego. - Mam co prawda niewielkie doświadczenie w szkolnictwie, ale samorządowe spojrzenie – mówi Magdalena Kosobucka. Zauważa, że samorządowa rzeczywistość różni się od tej szkolnej i niekoniecznie dyrektor szkoły musi się sprawdzić jako dyrektor zarządzający wszystkimi placówkami w powiecie. W starostwie pracuje od 2003 roku. Zaczynała w wydziale funduszy jako referent, następnie przeszła do wydziału organizacyjnego, gdzie osiągnęła stopień inspektora. - Przeszłam wszystkie szczeble awansu, więc naturalną koleją rzeczy był udział w konkursie. Nie powinno mi się zamykać drogi do awansu – uważa nowa dyrektor.

Reklama | Czytaj dalej »

Magda Kosobucka ukończyła filologię romańską z przygotowaniem pedagogicznym i z zamysłem pracy w szkole. Kiedy po studiach wróciła do Chojnic okazało się, że język angielski zdominował pozostałe. Zajęcia z francuskiego prowadziła więc tylko w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym. Od czterech lat pełni funkcję asystenta zarządu powiatu, została też oddelegowana do pracy jako rzecznik prasowy. Jak mówi, oświata to częsty temat na posiedzeniach zarządu, więc ma szeroki pogląd na temat. Swoją koncepcję zarządzania oświatą przedstawiła podczas rozmów z komisją konkursową. Na razie, póki nie podejmie obowiązków, szczegółów nie chce zdradzać. - Rzeczywistość się zmienia. Największym wyzwaniem będzie demografia. Już w tym roku subwencja jest mniejsza o 900 tys. zł w powodu mniejszej ilości uczniów, więc trzeba będzie racjonalizować wydatki, a przy tym dbać o jakość kształcenia – mówi. Ma świadomość, że jako osoba zarządzająca oświatą musi wprowadzić szkoły w nowoczesność i innowacyjność. Ukończyła studia z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi w 2009 r. Dodatkowym wymaganiem była specjalizacja z zakresu zarządzenia oświatą, którą dopiero w planach ma przyszła dyrektorka. - Będę miała pracowników wydziału, dotychczasową panią dyrektor (Maria Wróblewska – przyp. red.) i zamierzam ściśle współpracować zarządem. Przede mną także doskonalenie zawodowe – podkreśla Magdalena Kosobucka.

Jak reaguje na negatywne komentarze pojawiające się na forach? - Miałam prawo przystąpić do konkursu i nie widzę powodu, żeby się tłumaczyć. Jestem w stanie podołać, nawet mimo niesprzyjającej aury. Trudno nawet dyskutować z taką falą nienawiści. Mam nadzieję pokazać, że te osoby się myliły – kwituje Kosobucka.

Od dnia ogłoszenia listy kandydatów (13.01) do rozstrzygnięcia konkursu minęły zaledwie 2 dni (15.01). - Skąd taki pośpiech? - pytamy starostę Stanisława Skaję. - Chcieliśmy jak najszybciej rozstrzygnąć konkurs by od nowego miesiąca był nowy dyrektor. Mieliśmy na to do 10 dni – odpowiada włodarz. Przez szybkie tempo do drugiego etapu nie stanęła Alicja Kreft, była wicedyrektorka Gimnazjum nr 1. - Zawiadamiała, że nie może dojechać. Przecież składając dokumenty wiedziała, że niedługo termin zostanie wyznaczony – odpowiada starosta Skaja. Argumentuje, że dla jednej osoby nie można było wyznaczyć innego terminu, a tym bardziej przekładać całego etapu. - Byłoby to nierówne traktowanie względem innych kandydatek - tłumaczy.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

254 komentarzy

~edmund
to może opozycja chociaż zbierze 3000 podpisow żeby zmienić władze powiatu ?
Może to będzie test czy wogole opozycja istnieje,

gadac każdy umie ,
do wyborow jeszcze ponad rok został , jeszcze kilka konkursow z pewnoscia będzie przed odejsciem
20 Stycznia 2014, godzina 18:58
Oceniono 15 razy 11
~edmund
wystarczy zebrac 10% ludzi którzy ostatnio głosowali by odwolac władze powiatu ,

może warto zebrac około 3000 podpisów i zwolnic pana skaje i etatowego członka szczepanskiego,
rada powiatu na pewno tego nie zrobi bo to jeden klan
20 Stycznia 2014, godzina 18:33
Oceniono 20 razy 16
~Obserwator
I nic nie może być w naszym mieście normalnie, tylko układy i kolesiostwo w urzędach. TĄ WŁADZĘ CZAS W TYM ROKU ZMIENIĆ. Dość mydlenia oczu uczciwym obywatelom, że wszystko jest zgodnie z prawe. ŚMIECHU WARTE.
20 Stycznia 2014, godzina 18:31
Oceniono 18 razy 16
~fed
czy pozostale konkursy tez tak się odbywaly ?
20 Stycznia 2014, godzina 18:30
Oceniono 19 razy 17
~nieśmiały parafianin
Pan starosta Staszek Skaja promuje stwarzanie szans dla wszystkich osób - nawet tych bez jakichkolwiek kwalifikacji, by mogli startować w konkursach na stanowiska wymagające dużych kwalifikacji zawodowych popartych dyplomami, udokumentowanego doświadczenia zawodowego, i stażu pracy.
Mogłem uwzględnić taki wymóg, ale nie zrobiłem tego, by nie ograniczać kandydatów i dać szansę wszystkim – tłumaczy starosta.


Myślę, że starosta powinien pójść dalej z tak rewolucyjnym pomysłem, i zalegalizować w powiecie chojnickim prowadzenie samochodów, ciężarówek, autobusów bez wymogu posiadania prawa jazdy. Od osób zatrudnionych w szpitalu jako lekarze lub pielęgniarki nie powinno wymagać się posiadania dyplomów ukończenia szkół medycznych, a prawnicy nie powinni mieć wymogu by legitymować się dyplomami ukończenia studiów prawniczych ani stażów prawniczych.

Wszytko to w imię dawania równych szans wszystkim ludziom z ulicy panie starosto Staszku?
Czy tylko zakamuflowane umożliwienie awansu skorumpowanym ignorantom z bliskiego grona skorumpowanych popleczników?


nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
20 Stycznia 2014, godzina 18:10
Oceniono 22 razy 20
~PETYCJA
ODWOŁAĆ ZARZĄD! ANULOWAĆ WYNIKI KONKURSU! PRZEPROWADZIĆ KONKURS PONOWNIE W SPOSÓB SPRAWIEDLIWY I PRAWORZĄDNY! RÓWNE SZANSE DLA KAŻDEJ UCZESTNICZKI KONKURSU!
20 Stycznia 2014, godzina 17:59
Oceniono 23 razy 19
~zorientowana
Słuszna, słuszna. Tak by było w każdym sprawiedliwym konkursie, gdyby Zarząd Powiatu nie parł do wyeliminowania jednej z kandydatek.
20 Stycznia 2014, godzina 17:58
Oceniono 16 razy 14
~Janek
Mnie zastanawia jak wygląda od strony formalnej możliwość przeprowadzenia w takim szybkim tempie tego konkursu. Wydaje mi się, że jeśli jest w regulaminie napisane, że "w ciągu 10 dni" powiadomią elektronicznie (np. emailem) to śmiało mogę sprawdzić pocztę 9 dnia i na pewno się na 2 etap załapię. Taka jest moja interpretacja ale jak widać chyba niesłuszna.
20 Stycznia 2014, godzina 17:53
Oceniono 17 razy 15
~do ~Raidio Weekend - skreen
Nie zmienia to faktu, że nazwał to "poważnymi niedociągnięciami". Niedociągnięcia są wtedy, gdy ktoś się pomyli, czegoś nie dopowie, opisze niedokładnie (działanie niezamierzone) Czy naprawdę tak Pan radny ocenia zaistniałą sytuację, powtarzam: skandaliczną!!!
20 Stycznia 2014, godzina 17:45
Oceniono 16 razy 12
~Raidio Weekend - skreen
Według Aleksandra Mrówczyńskiego w ogłoszeniu zabrakło co najmniej dwóch ważnych jego zdaniem wymogów

Co najmniej pięcioletni staż na stanowisku dyrektora szkoły. Nie podano tez wymogów pracy w zawodzie nauczyciela.

Kolejną sprawą podnoszoną przez opozycję jest uniemożliwienie udziału w drugim etapie konkursu jednej z kandydatek, która akurat przebywała za granicą.

´W ogłoszeniu o konkursie mówi się, że osoby spełniające wymogi formalne zostaną powiadomione o terminie kolejnego etapu w ciągu 10 dni od daty zakończenia przyjmowania dokumentów´, mówi radny Mrówczyński.

Zabiegałem o to, by dać jej równą szansę stanięcia do kolejnego etapu rekrutacji, niestety tak się nie stało choć spełniała warunki formalne.

Opozycja zaznacza jednocześnie, że zgłaszając wątpliwości co do przebiegu konkursu nie występuje przeciwko nowo wybranej dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu, Magdalenie Kosobuckiej.
20 Stycznia 2014, godzina 17:39
Oceniono 16 razy 14
~nieśmiały parafianin
Uniemożliwienie, i usuniecie pani Alicji z listy kandydatów na stanowisko dyrektora oświaty w starostwie śmierdzi na kilometry korupcją!

A jeżeli coś w Chojnicach śmierdzi korupcją to na pewno maczał w tym palce nasz szanowny burmistrz Arek Finster, który już od marca 2011 usiłuje na wszelkie sposoby zemścić się na pani Alicji za ujawnienie mobbingu jakiego dopuściła się skorumpowana znajoma Arka - socjopatyczna mobberka Gosia Henszke. To pewnie był pomysł Arka, by za pomocą fałszywego procesu karnego o pomówienie zmusić panie Alicje i Marzenne do milczenia o przestępstwach socjopatki Gosi Henszke. Jak widać Arkowi i socjopatce Gosi nie wystarczyło, by używając mobbing, pozbawić panią Alicje pracy w Gimnazjum nr 1. Wiedząc o konkursie, burmistrz pewnie zatelefonował do starosty Staszka by poprosić go osobiście o wykluczenie pani Alicji pod jakim trywialnym pozorem z konkursu o stanowisko dyrektora oświaty w urzędzie powiatowym. A Staszek, pewnie by wyświadczyć korupcyjną przysługę i usatysfakcjonować Arka, wiedząc, że pani Alicja wyjeżdża z Chojnic (bo nie było to żadną tajemnicą ani dla Arka i ani dla Staszka) na kilka dni wakacji, wykorzystał to by specjalnie pod nieobecność pani Alicji przeprowadzić testy i rozmowy kwalifikacyjne, i by mieć wymówkę na korupcyjne nieuczciwe usuniecie pani Alicji z konkursu. Tak szybkie, zatajone przed panią Alicją, wyznaczenie terminu testów i rozmów kwalifikacyjnych miało na celu jedynie by wyeliminować najwyżej kwalifikowaną kandydaturę pani Alicji, i by stworzyć pozory legalności w zatrudnieniu nie posiadającej kwalifikacji Madzi Kosobuckiej, która nie spełnia nawet absolutnego minimum kwalifikacji określonych jako niezbędne do wykonywania obowiązków dyrektora oświaty w starostwie.

Oczywiście, gdy pada słowo korupcja, to nie można także zapomnieć o złodziejskim herszcie, oszuście, i skorumpowanym świętoszku Jacku Dawidowskim. Ten skorumpowany złodziej znany szeroko w Chojnicach i okolicy ze złodziejstwa i korupcji, mógł także maczać swoje tłuste paluchy w sprawie korupcyjnego zatrudnienia pani Madzi. Madzia to przecież nadworny muzyk naszego skorumpowanego plebana Jacka - sławnego konesera organow, fachowca od piasku, wyłudzania dóbr doczesnych od naiwnych ludzi, i troskliwy kochanek budujący luksusowy dom dla swojej kochanki w Nowej Cerkwi. Jacek oczywiście, także mógł zadzwonić do starosty Staszka z rozkazem by zatrudnić panią Madzie z powodu jej wybitnych kwalifikacji i umiejętności muzycznych. Nie trudno sobie wyobrazić, że starosta Staszek pewnie stal na baczność odbierając rozkazy od klechy, być może jedną ręką trzymając spodnie, by mu nie spadły gdy próbował prężyć się jak struna stojąc na baczność, gdy rozmawiał z hersztem chojnickich oszustów i złodziei.

Kto wie, może i pani Madzia weszła sama w jakieś bliższe relacje z którymś z członków komisji rekrutacyjnej, by uzyskać stanowisko dyrektorskie w tym ustawionym i przepełnionym korupcją konkursie. Fakt, że w pracach komisji rekrutacyjnej nie uczestniczył żaden zewnętrzny i niezależny obserwator, jedynie potwierdza możliwość, że cała organizacja tego skorumpowanego konkursu i wyboru nie posiadającej niezbędnych kwalifikacji pani Madzi Kosobuckiej jest farsą, by stworzyć pozory legalności. Czyli, by pozornie "wszystko odbyło się zgodnie z prawem" jak to mawia starosta Staszek. No cóż, korupcja - jak można usłyszeć od starosty - jest już legalna w Chojnicach, i obecnie stanowi podstawę podejmowania decyzji personalnych i finansowych we wszystkich chojnickich urzędach. Nasz burmistrz Arek Finster od dawna położył solidne fundamenty korupcji na których obecnie opiera się działalność naszego chojnickiego ratusza. Obecnie starosta Staszek Skaja nie chcąc pozostać w tyle za burmistrzem, również buduje działalność podległego mu urzędu powiatowego, opierając go na solidnej podwalinie korupcji jaką osobiście promuje i wzmacnia z pomocą swoich pachołków nasza starosta Staszek Skaja.

Chciałbym nieśmiało zaproponować, by nasz skorumpowany starosta Staszek Skaja zaprzestał w tym roku dawać nagrody młodzieży za wybitne osiągnięcia sportowe i naukowe, bo daje im to fałszywe pozory, że ciężką pracą, wytrwałą nauka, i zaangażowaniem społecznym można w Chojnicach coś osiągnąć - a nie jest to prawda. Jak pokazuje obecny konkurs na stanowisko dyrektora oświaty w starostwie, w Chojnicach nie liczą się żadne kwalifikacje zawodowe ani umiejętności zdobyte ciężką praca -- liczy się jedynie złodziejska i skorumpowana zmowa, znajomości ze skorumpowanymi włodarzami, i nic więcej.

Dla tych, którzy mieli by ochotę przeczytać ten komentarz bez zniekształceń cenzury prewencyjnej to mogą go znaleźć na portalu-lustrze http://chojnice.livejournal.com.


nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru


PS. Cenzorom z portalu chojnice24.pl z góry dziękuję za zaznaczenie z (EDIT) miejsc gdzie mój komentarz został zniekształcony cenzurą prewencyjną.
20 Stycznia 2014, godzina 17:30
Oceniono 22 razy 18
~zdegustowany
W radio weekend Pan Mrówczyński dość miękko wyraził swoje niezadowolenie z przebiegu konkursu nazywając to skandaliczne wydarzenie "poważnymi niedociągnięciami" - wstyd Panie radny. Z byle czego robi Pan aferę na pół powiatu a taki skandal nazywa Pan niedąciągnięciami. Mam nadzieję że Panu wyborcy tez to zapamiętają
20 Stycznia 2014, godzina 17:18
Oceniono 22 razy 16
~los was pokaże towarzysze
Skaja z zarządem na szczaw lub na mirabelki Niesiołowskiego.
20 Stycznia 2014, godzina 14:19
Oceniono 20 razy 16
~patrzący
Oj mam wrażenie, że Zarząd Powiatu wbił sobie gola- to klasyczny strzał w kolano. Chyba Panowie nie spodziewali się, że ludzie tak się wściekną. Nawarzyli sobie piwa- muszą teraz to wypić, a razem z nimi koalicja RdP i PO.
20 Stycznia 2014, godzina 14:09
Oceniono 27 razy 23
~podatnik
W najbliższych wyborach to już tylko miernota będzie głosowała na takich...
20 Stycznia 2014, godzina 13:50
Oceniono 15 razy 13

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 429.00 439.00 DKKDKK 53.00 57.00
EUREUR 456.00 466.00 RUBRUB 4.35 4.81
CHFCHF 468.00 481.00 NOKNOK 32.40 38.00
GBPGBP 521.00 534.00 SEKSEK 37.10 39.00
Aktualizacja: 2023-09-25 16:17
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 432.60 437.37 DKKDKK 53.10 56.90
EUREUR 458.29 463.09 RUBRUB 4.35 4.80
CHFCHF 472.43 478.71 NOKNOK 32.50 37.90
GBPGBP 526.62 532.41 SEKSEK 37.20 38.90
Aktualizacja: 2023-09-25 16:17
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy uważasz, że w Chojnicach powinny pojawić się nowe tablice z nazwami ulic?
Ceny paliw2023-09-25

E95 E98 ON LPG
BP 6.05 zł 6.7 zł 5.99 zł 3.03 zł
Circle K 6.05 zł - 6.04 zł 3.03 zł
Lotos Optima 5.99 zł - 6.07 zł 2.72 zł
MZK 5.99 zł 6.99 zł 5.99 zł 2.85 zł
Orlen 5.99 zł 6.59 zł 5.99 zł 2.72 zł
PKS 6.04 zł - 6.04 zł 2.95 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij