Niedziela, 29 Listopada 2020 | Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz, fot. arch.

Pozew przeciwko dyrekcji. Aktualizacja

Małgorzata Henszke i Marzenna Osowicka są stronami w procesie karnym. Teraz spotkają się także w sądzie pracy.

Małgorzata Henszke i Marzenna Osowicka są stronami w procesie karnym. Teraz spotkają się także w sądzie pracy.

Z pozwem do sądu pracy przeciwko dyrekcji Gimnazjum nr 1 o zadośćuczynienie z tytułu mobbingu w ubiegłym tygodniu wystąpiła nauczycielka Marzenna Osowicka.

O swoich krokach powódka powiadomiła media, bo w jej opinii w szkole od trzech lat trwa sytuacja patowa. Nadal toczy się proces karny wytoczony Marzennie Osowickiej i Alicji Kreft przez dyrektor Małgorzatę Henszkę o pomówienie o mobbing. Jednym z argumentów podnoszonych przez nauczycielkę jest bierność organu prowadzącego wobec konfliktu między pracownikiem a pracodawcą. - Inercja organu prowadzącego, brak reakcji burmistrza i Rady Miejskiej (organ władny rozstrzygać skargi nauczycieli na dyrektora) na sytuację konfliktową pomiędzy pracownikiem i pracodawcą w podległej szkole, jak również brak procedur antymobbingowych postulowanych przez samych nauczycieli, rodziców oraz organizacje pozarządowe, to zaniechania, które uniemożliwiły normalizację sytuacji – podkreśla Marzenna Osowicka.

Reklama | Czytaj dalej »

Pismo M. Osowickiej

Jak do zarzutów o braku reakcji odnosi się organ prowadzący, czyli burmistrz? Przewodniczący komisji konkursowej wiceburmistrz Jan Zieliński o sprawie wie, ale nie chce jej na razie komentować. - Do tej kwestii odniosę się w czwartek. Dziś nie chciałbym komentować, bo jutro jest konkurs – odpowiada. W ratuszu w środę odbędzie się konkurs na stanowisko dyrektora w Gimnazjum nr 1. Startują w nim zwaśnione Małgorzata Henszke i była wicedyrektorka Alicja Kreft. Trzecią osobą jest człuchowianin Wojciech Podgórski.

Przypomnijmy, że do sądu pracy już wcześniej zdecydowała się pójść wspomniana wyżej Alicja Kreft.

Aktualizacja, 11.09, komentarz wiceburmistrza Jana Zielińskiego

- Burmistrz powołuje dyrektora placówki. Dyrektor jest suwerenem. On zatrudnia, on odpowiada. O relacjach w szkole traktuje statut bądź regulamin, gdzie wszystkie elementy są uwzględnione. To pozostaje w gestii suwerena. Natomiast w dalszej kolejności, jeżeli jest problem  personalny, to pracownik ma różne kierunki dochodzenia swoich praw, jeżeli uważa, że ktoś ich nie przestrzega. Może iść do sądu. Z komunizmem skończyliśmy. Burmistrz nie jest sekretarzem partii. Na tym polega demokracja. Jeżeli pracownik skarży się do urzędu, to burmistrz zwraca się do dyrektora i sygnalizuje ten problem i prosi go o rozwiązanie.
- A jeśli pracownik poskarżył się na mobbing do urzędu na piśmie i nie dostał odpowiedzi? - dopytuje reporterka.
- To jest taka sugestia jak z czasów minionych. Do sekretarza partii przychodził problem i on decydował o tym co ma być. Dyrektor jest suwerenem. Regulamin wskazuje drogę pracownikowi dochodzenia swoich praw, jeśli uważa, że zostały one pogwałcone. Jeśli konflikt poprzez np. związki zawodowe nie został rozwiązany, to wówczas pracownik sprawę kieruje do sądu i sąd jest instytucją, która powinna tę kwestię rozsądzić, ocenić i wydać wyrok.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

551 komentarzy

~Jolka
Co słychać po wczorajszej rozprawie i jak długo to jeszcze potrwa?
05 Listopada 2014, godzina 07:30
Oceniono 23 razy 11
~Obserwator
Nie rozstrzygając, gdzie leży prawda, chciałbym zuaważyć, że komentarze pokrzywdzonych lub "pokrzywdzonych" też były pisane nieraz jedna pod drugą... Też wyglądało to na zorganizowaną akcję, tym bardziej, że przeplatane były okrzykiem "głosuj na Brunkę". O tak, bardzo naturalne...

Notabene ciekawe, że to Brunka miałby naprawić sytuację w szkolictwie, kiedy on sam na Pomeranii znany był z tego, że miał wszystko w dupie. Znam przypadek, gdy na podyplomówce oceny z zaliczenia wpisywał na zasadzie głosowania - studenci glosowali czy oceny im się podobają, czy ma podnieść... Z kolei na licencjacie miał w dupie studentów- dowolnie przekładał godziny zajęć "bo rano to nie chce mu się wstać dla studentów". Finster od lata sobie za dużo pozwala, też chciałbym zmiany, ale jeśli Brunka ma być osobą, która naprawi sytuację w chojnickich szkołach... Give me a break.
05 Listopada 2014, godzina 07:25
Oceniono 36 razy 16
~do nocnogo łowcy
Paniętam przypadek tego dyrygenta pedofila - Słowika, jak ludzie i w tym rodzice z plakatami stali pod jego oknem i krzyczeli JESTEŚ NIEWINNY, WIERZYMY W CIEBIE, JESTEŚMY Z TOBĄ, aż...w tv pokazali film jak od tyłu uprawia se.ks z jakimś chłopczykiem. Po tych ludziach ślad nie został. Proszę więc, nocny łowco złotych mysli, o powagę całej tej sytuacji.
05 Listopada 2014, godzina 07:24
Oceniono 35 razy -5
~masz rację:)
~A JA MAM JUŻ DOŚĆ..( 04 Listopada 2014, godzina 23:59)
~BRAWO - BBBRRRAAAWWWOOO !!!!! (05 Listopada 2014, godzina 00:09)

tu była przerwa na telefon do odpowiedniej osoby i koniak, ewentualnie mocne prochy nasenne

~W obronie poszkodowanych (05 Listopada 2014, godzina 00:24)
~Ja (05 Listopada 2014, godzina 00:27)
~RODZIC (05 Listopada 2014, godzina 00:34)
~No (05 Listopada 2014, godzina 00:46)


05 Listopada 2014, godzina 07:12
Oceniono 32 razy 2
~Stojący z boku
Ciekawe, że wszystkie te nocne, pudrujące komentarze zostały napisane jeden po drugim w ciągu 47- miu minut. Mam wrażenie, że pisała je jedna osoba, która z jakiegoś powodu spać nie mogła.

Z drugiej strony chcę zwrócić uwagę tym wszystkim niezadowolonym, że nie macie aż tak złej sytuacji. Dyrektor zwołał nadzwyczajną radę, chce z Wami rozmawiać. Być może chodzi mu o wyciszenie całej sprawy, ale jednak wyciąga rękę. Nauczycielom w gimnazjum nie dano takiej możliwości. Nikt z nimi oficjalnie na ten temat nie rozmawiał. Skorzystajcie, powiedzcie, co was boli lub napiszcie. Podobno możecie to zrobić anonimowo. Eskalacja konfliktu bez próby rozmowy do niczego nie doprowadzi.
05 Listopada 2014, godzina 07:01
Oceniono 35 razy 13
~wow
celem expresowej rady i zebrań była...pogadanka na temat kontroli wpisów na tym forum
pomarszczone łapy, wysilając swój krótki wzrok mają za zadanie minusować niepochlebne wypowiedzi i wypisywać hymny pochwalne na temat ,,skrzywdzonych" zm i kk pod różnymi nickami.. to się nazywa kreowanie wizerunku
05 Listopada 2014, godzina 06:56
Oceniono 42 razy -4
~uwaga
zaczyna się czarowanie, pudrowanie, zamiatanie tematu w wykonaniu ,,starej gwardii" ..jakie to klasyczne, ten model rządzenia wam cholernie odpowiada, bo nie ponosicie żadnej odpowiedzialności za mobbing i poniżanie? ponosicie..klęcząc od lat w pierwszych ławach katolickich kościołów czujecie się tacy ,,boscy"? hipokryzja wylewa się z was codziennie w szkolnych murach.. już za sam fakt poniżania małej dziewczynki osoba zajmująca stanowisko vice-dyrektora i pedagoga w sp 3 powinna zostać zwolniona, nie nagradzana przez burmistrza!!! zgoda na takie zachowanie to właśnie współmobbing..
05 Listopada 2014, godzina 06:07
Oceniono 50 razy -6
~No
Aż dziwne, że jeszcze nikt z niby "poszkodowanych" nie wyskoczył z jadem ciekawe co sie stalo? moze sie znudzili, a moze obudziła sie w nich zwykła ludzka przyzwoitość??? Pewnie sie nie dowiemy, ale to naprawdę ciekawe przedtem pluli na oponentów i dyrekcje z uporem zdecydowanie godnym lepszej sprawy osobiście chce wierzyć ze sie zawistnicy po prostu opamietali
05 Listopada 2014, godzina 00:46
Oceniono 39 razy 11
~RODZIC
To prawda, że podczas sprawowania funkcji przez obecnych dyrektorów trójka rozkwitła i też nie wierzę, że to przypadek. Jakoś tak dziwnie w życiu ludzie uważają czasem, że jak coś się komuś uda to przypadek i kwestia szczęścia, za to za niepowodzenia to juz odpowiada konkretny człowiek i nic sie nie dzieje samo Jestem rodzicem i bardzo chce wysłać moje dziecko do trójki!!! Mam nadzieje, ze kiedy do tego dojdzie dyrekcja bedzie ciagle ta sama.
05 Listopada 2014, godzina 00:34
Oceniono 53 razy 15
~Ja
Krytyka ok, pomawianie, oczernianie i upadlanie anonimowo w sieci NIE ok. Mam nadzieje ze prokuratora sie tym zainteresuje i bedzie ścigać oszczercow z urzędu !!!!!!
05 Listopada 2014, godzina 00:27
Oceniono 51 razy 17
~W obronie poszkodowanych
Racja. Święta racja. Zwłaszcza, ze tu przekroczono juz chyba wszystkie istniejące na świecie granice, a zwlaszcza przyzwoitości i dobrego smaku! O ile jeszcze merytoryczna krytykę czyimś metod spelnianiania tej czy innej publicznej funkcji mozna zrozumieć i każdy ma do tego prawo, to kompletnie nie pojmuję komentowania, ze "komuś sie tłuszcz wylewa" albo "nie ma żadnego życia , urody ani inteligencji", tak jakby to determinowalo jaki kto jest i jak wywiązuje sie ze swoich obowiazkow.

Wstyd ze autorem tych zjadliwych i podłych komentarzy był ktos z grona pedagogiczego i ze jedna czy dwie parszywe czarne owce podają sie za OGÓŁ a OGÓŁEM NIE SA!!!!!
05 Listopada 2014, godzina 00:24
Oceniono 53 razy 23
~BRAWO - BBBRRRAAAWWWOOO !!!!!
w koncu ktos to powiedzial!!! ja juz dawno chcialam to napisac, wstrzymywalam sie sama sobie wmawiajac, ze jak sie nie bedzie dolewalo "oliwy" do ognia tych ABSURDALNYCH oskarzen, to ta zalosna, oczerniajaca pseudo dyskusja w koncu sie wypali, ale TO ZASZLO TAK DALEKO , ze teraz widze ze nietedy droga!!!!!!! STOP pomowieniom w internecie!!!! NIE POZWOLMy NA TO WIECEj!!!!!!!!
05 Listopada 2014, godzina 00:09
Oceniono 55 razy 23
~A JA MAM JUŻ DOŚĆ
A ja mam juz dość, dlatego mimo iż doskonale zdaję sobie sprawę, że zaraz usłyszę, że jestem:

A) osobą zastraszoną , bojącą się odezwać ze strachu o posadę (bo przecież żaden nauczyciel z Trójki nie ma na tym forum prawa zanegować istnienia mobbingu w szkole z własnej nieprzymuszonej woli tak przecież mogą mowić tylko Ci, co to do takiej opinii w jakiś sposób zostali przymuszeni i każda taka próba momentalnie spotyka się z oskarżeniem o "lizodupstwo" etc.)

B) osobą niespełna rozumu /podstawioną / osobiście zainteresowaną w sprawie/ głupią, zakomplesioną, śmierdząca i OCZYWIŚCIE - uwaga, bo to prawdziwa wisienki na torcie hehe- prawdopodobnie grubą, ponieważ zdaje się, że w tej dyskusji czyjaś tusza lub jej brak wydaje się mieć NIEZDROWO duże znaczeniemimo to napiszę, ze MOIM ZDANIEM Pan Dyrektor Karol Kołyszko oraz jego zastępca Pani Zofia Myszka zostali OFIARAMI POTWORNYCH POMÓWIEŃ!!!!!!!!!!! POTWORNYCH!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NIKT mnie nie przekona- a ja również mam prawo mieć własne zdanie, nie podpadając jednocześnie ani pod punkt A), ani pod punkt B) !!! tak mam prawo mieć własne zdanie i proszę bardzo oplujcie mnie za to zapraszam - ABSOLUTNIE nikt mnie nie przekona, że te wszystkie oszczerstwa to prawda!!!

Ponadto uważam, że zastraszani są na tym forum właśnie ludzie o poglądach jak ja, ponieważ ich komentarze są podejrzanie szybko "zawijane" oraz dlatego iż, niezależnie od tego, co kto uważa o dyrekcji SP3, nie sposób nie zauważyć, że w czasie kiedy sprawują swój urząd SP3 stała się jedną z najbardziej cenionych szkół w całej okolicy!!!!! PRZYPADEK?????? NIE SĄDZĘ!!!! Zachęcam wszystkich nauczycieli, rodziców, osoby z otoczenia szkoły oraz wszystkich mających wiedzę o panującej w SP3 sytuacji, aby przestali się obawiać , że jeśli wypowiedzą się tak jak ja, to zaraz zostaną napiętnowani, zdyskredytowani i zalani falą "hejtu" na niniejszej stronie i aby - jeśli się ze mną zgadzają - poparli mój wpis!
04 Listopada 2014, godzina 23:59
Oceniono 53 razy 25
~obserwatorku
dobre wstyd to kraść- nie uczciwie pracować!
04 Listopada 2014, godzina 22:56
Oceniono 23 razy -3
~obserwator
Ahahahaha Przypadek? A to dobre! Chojnice (i nie tylko) roją się od takich "przypadków". Skończcie kobiety, wstydu oszczędźcie, bo za takie jak wy całe miasto się wstydzi.
04 Listopada 2014, godzina 22:50
Oceniono 19 razy 7

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 370.00 382.00 DKKDKK 59.30 60.80
EUREUR 442.00 454.00 RUBRUB 4.75 5.70
CHFCHF 407.00 422.00 NOKNOK 41.40 42.90
GBPGBP 491.00 506.00 SEKSEK 43.20 44.70
Aktualizacja: 2020-11-29 17:52
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 375.00 380.00 DKKDKK 59.70 60.50
EUREUR 446.00 450.00 RUBRUB 4.75 5.70
CHFCHF 411.00 418.00 NOKNOK 41.80 42.60
GBPGBP 495.00 502.00 SEKSEK 43.60 44.40
Aktualizacja: 2020-11-29 17:52
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy jesteś zadowolony z nauczania zdalnego?
Ceny paliw2020-11-27

E95 E98 ON LPG
BP 4.74 zł 5.09 zł 4.54 zł 2.34 zł
Circle K 4.69 zł - 4.49 zł 2.29 zł
Lotos Optima 4.71 zł - 4.51 zł 2.29 zł
MZK 4.69 zł 4.74 zł 4.49 zł 2.28 zł
Orlen 4.74 zł 5.03 zł 4.54 zł 2.34 zł
PKS 4.54 zł - 4.34 zł 2.23 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij